Broşür tasarımı oluşturun

Broşür tasarımı oluşturun

Broşür tasarımı oluşturun
Sayısallaştırma, önceki baskı kalelerinin çoğunun yerini aldı. Ancak reklam materyalleri söz konusu olduğunda, bu dergi kendini bu güne kadar gerçek bir basılı ürün olarak başarıyla ilan etti. Bugüne kadar basılı broşürlerin yerini alabilecek dijital bir muadili yok.

Modern bir broşür tasarımıyla, müşteriler ürün yelpazesine genel bir bakış elde edebilir veya karar vericiler şirket hakkında önemli bilgiler edinebilir.
✔ yüksek çözünürlüklü broşür düzeni
✔ ​düzeltme turları dahildir
✔ şirketiniz için bireysel broşür tasarımı oluşturma ✔ Olumlu Google incelemeleriyle
%100 güven Broşür Tasarımı


Real graphic studio ile broşür tasarımı ve baskı hizmetleri, iş firmalarınızın çeşitli yazılımlar kullanarak profesyonel ve kaliteli broşür ve Katalog tasarımı, reklam ve haber bültenleri ile mesajlaşmasına yardımcı olur. Biz promosyon mailler, özel bir broşür tasarımı, üç katlı broşür, satış broşürü, ürün El Kitabı tasarımı, pazarlama broşürü, Eğitim Kılavuzu, kitapçık, cep klasörü veya sunmak için uzmanlığa sahip bir katalog sunuyoruz.

Broşür Tasarımı Ve Baskısı

Broşürler, genellikle tek renkli bir broşürde, iki renkli broşürde, özel renkli broşürde, çok renkli baskıda basılan sayfa belgelerinin sayısıdır. Broşürler bile farklı şekil ve boyutlarda gelir, tüm broşürlerde ortak bir noktaya sahiptirler, özellikle ürününüzü ve hizmetinizi yalnızca basılı olarak gerçekleştirilebilecek şekilde temsil ederler. Broşür, şirket ve müşteriler arasında bir iletişim kaynağıdır ve müşterinin ürününüzün ve hizmetinizin neler yapabileceğini bilmesini sağlar. Kullanılabilir olmadığında, broşür, aynı zamanda hizmet ve ürün işaret eder.

Broşür Tasarımı Ve Baskısı

Broşür, tüm kurumsal, devlet sektörü, Enstitü, firma için en önemli kısımdır, ürünleriniz ve hizmetleriniz için bilgi vermek, ticaret ve üretim şirketi olarak, ürün ve hizmetlerin detaylarına sahip olmak, broşürde ürünlerin nasıl kullanılacağını ve doğru yöntemin broşürlerde belirtildiğini belirtmektedir. Ayrıca okullar, kolejler, tam kursları için broşürlere sahip olmak, kabuller, prosedürler, ücret yapısı ve ilgili tüm detaylar broşüre eklenir. Tasarım baskı çözümleri, uygun maliyetli çözümlerle broşürlerde renk ve tasarım çeşitliliği sunar.

Broşür ve ana özellikleri :
Bir broşür, bir şirketin veya devlet sektörünün, kurumsal firmanın veya enstitünün adını yüksek sesle ilan eden herhangi bir işletmenin sözcüsü olarak hareket edebilir. Broşür, bir ürün veya hizmetin etkili bir şekilde pazarlanması olarak kabul edilir. Etkili ve verimli bir broşür, bir şirket hakkında veya ürünler hakkında, şirketin etiği veya amaçları, önerileri ve özlemleri, hatta ürünlerin gerekliliği veya benzersizliği gibi çeşitli ilgili ayrıntıları içermelidir. Bir broşürün tek amacı, müşteri ile şirketiniz arasında iyi ve güvenilir bir ilişki kurmaktır. Bu nedenle, büyük şirketler her zaman yeni ürünlerini pazarlamak için broşür tasarımı ve baskısı konusunda yardım alırlar.

Broşür çeşitleri :
Broşürler, paneller oluşturmak için katlanabilen pazarlama için bir tür basılı materyaldir, her panel kuruluşlarınızı veya ürün mesajlarınızı tutan yeni bir yüz haline gelir. Tek renkli broşür, özel renkli broşür ve iki renkli broşür olabilir. Broşür tasarımı ve baskı ekibimiz, müşterilerimize aralarından seçim yapabileceğiniz geniş bir boyut ve format ve şekil yelpazesi sunmaktadır. Müşterilerimiz, broşür tasarımı ve baskısı için bize sipariş vermeden önce muhteşem broşür tipimize tanık olabilirler.

Broşür üzerine folyo damgalama :
Bu teknikte, folyoyu broşürün üzerine damgalarız, böylece bir metin veya bir kısmı genellikle altın veya gümüş renginde açılır. Folyo damgalama, yoğun bir alanın yakınındaki hedef kitlenin dikkatini çekmeye yardımcı olur.

Kabartma Broşürleri :
Bir broşürdeki kabartma, okuyucuya dokunsal bir his verir ve bu da onun bildirimini gerektirir. Üç boyutlu bir etki vermek için kabartmalı broşürler oluşturuyoruz.

Kalıp Kesim Broşürü :
Kalıp kesme, mükemmel broşürünüze benzersiz kenar kesimleri eklemek anlamına gelir. Broşür tasarımı ve baskısı alanında son derece iyiyiz, bu nedenle broşürünüzün belirgin bir şekilde ilginç olabilmesi için özel kalıp kesimleri uygulayabiliriz.

Özel kıvrımlar: katlama, broşürün temel bir yönüdür. Müşterilerimizin broşürlerine, daha önce de belirtildiği gibi, standart üç kattan daha yaratıcı ve ayrıntılı kalıp kesim kıvrımlarına kadar benzersiz katlama yapmalarına yardımcı oluyoruz.

Broşür tasarım ve baskı hizmetleriniz için neden bizi seçiyorsunuz :

Etnik broşürlerinizi tasarlamak ve yazdırmak için gerekli yaratıcılığa sahibiz, çünkü fikrinizi görselleştirmeniz ve fikrinize göre bir tasarım yapmanız gereken bir iştir. Broşürlerinizin çıplak bir mermi listesinden daha fazlasını yapabileceğini gösterebiliriz. 

Broşür tasarımı baskı sektörü söz konusu olduğunda, tek durak çözüm biziz. Enerji ve deneyim ile köpüren yaratıcı tasarımcılardan oluşan bir ekiple iyi donanımlıyız. Broşürünüzü tasarlamak ve yazdırmak için en yeni teknolojiyi kullanmaya çalışıyoruz. Oluşturulan broşürlerimiz kavramsal olarak istisnai ve aynı zamanda izleyici üzerinde iyi bir izlenim bırakacaktır. Ayrıca, ticari olarak çok rahatlatıcı ve makul olduğumuz müşteriler için de uygundur. Firmamız sadece müşteri memnuniyeti odaklıdır. Onların ihtiyaçlarını dinliyoruz ve buna göre uyguluyoruz. Görselleştirdiğimiz şeyi yazdırıyoruz. Ayrıca konseptimizi ihtiyacınıza göre özelleştirebilir ve broşürünüzü benzersiz hale getirebilirsiniz. Teslimatımız her zaman zamanında yapılır. Broşür tasarımı ve baskısı ile uğraştıktan sonra, her seferinde bize geleceğinizden emin olabilirsiniz.

Tasarım baskısı, hedef kurumsal broşürünüzün üretimine yardımcı olmaya yardımcı olur.

Adım 1: Amacınızı Tanımlayın
Başarılı bir broşür oluşturmanın ilk adımı amacını belirlemektir. Belirli bir hizmeti tanıtmak mı istiyorsunuz? Yeni bir ürün mü satıyorsunuz? En iyi tekliflerinizi sergileyin? 

Broşürünüzü hangi amaçla vermeye karar verirseniz verin, basit tutun. İnsanları bunaltmak istemezsiniz. Çok fazla bilgi eklemeniz gerekse bile, içeriği parçalamak ve atılabilir hale getirmek için görseller kullanın.

Bu görsellerle marka yönergelerinizi takip etmek , potansiyel müşteriler broşürlerinizi gördüğünde marka tanınırlığını artırmaya yardımcı olabilir. Ancak endişelenmeyin - kendi görselleriniz yoksa, RGS düzenleyicisinin içinden seçebileceğiniz çok sayıda ücretsiz tasarım öğesi vardır.

Bazı durumlarda broşür, daha büyük bir pazarlama kampanyasının parçasıdır. Bu, broşürün kendisinden sosyal grafiklere, açılış sayfalarına ve daha fazlasına kadar herhangi bir sayıda görsel varlığı içerebilir.

Broşürün kampanyaya nasıl uyduğunu ve harekete geçirici mesaj olarak neleri ekleyeceğinizi düşünün. Aynı resimleri, yazı tiplerini, renkleri ve kopyayı kullanın. Broşür tasarımı da dahil olmak üzere tüm öğeler kampanyaya uymalı ve birbirine aitmiş gibi görünmelidir.

Çoğu zaman, bir broşürün amacı yeni müşteriler toplamaktır. Onları sosyal medyada sizi takip etmeye veya bir açılış sayfası URL'si aracılığıyla bir şeye kaydolmaya davet etme fırsatını kullanın. Okuyucuların web sitenize veya açılış sayfanıza erişmesini kolaylaştırmak için bir QR kodu ekleyin .

Broşür tasarımınıza rehberlik etmesi için aşağıdaki gibi bir şablon kullanmayı düşünün.

broşür tasarımı - iş seyahati broşür şablonu
Bu broşür şablonunu özelleştirin ve kendiniz yapın!
Düzenle ve İndir
Adım #2: Kitlenizi Tanıyın
Her zaman olduğu gibi broşür tasarımınızı hazırlarken hedef kitleyi de düşünmeniz gerekiyor. 

Kendinize şunu sorun: "Broşür kime yönelik? Kime yönelik?"

Örneğin, ortaokul öğrencilerine yönelik bir yaz kampı broşürü hem potansiyel öğrencilere hem de ailelerine yönelik iken, bir Yüksek Lisans programı broşürü daha önce üniversiteden mezun olanlara yöneliktir. Bu broşür tasarımları, hedeflenecek tamamen farklı iki kitleye sahip oldukları için çok farklı olacaktır.

Sorulması gereken bir diğer soru da, "Broşürüm nereye dağıtılacak?"

Kuaförlerde, kafelerde ve spor giyim mağazalarında sergilenecek bir yoga stüdyosu broşürünün tasarımı davetkar ve ilham verici olmalıdır. Tasarımınız nasıl öne çıkacak ve hedef kitlenizin dikkatini nasıl çekecek? 

Profesyonel İpucu: Broşürleriniz büyük olasılıkla sergilenenler değil. Sizinkinin diğerlerinin yanında nasıl görüneceğini düşünün.

Sizinki gibi işletmeler için broşür sergileyen yerlerden broşür toplayın. Diğerlerinden daha düşük olan broşür yığınlarına dikkat edin - bu, bu broşürlerin daha popüler olduğunun oldukça iyi bir göstergesidir.

Not alın ve biraz araştırma yapın. Arkadaşlarınıza ve meslektaşlarınıza bir broşürü diğerine tercih etmelerine neyin sebep olduğunu sorun. Ne tür broşürler tuttuklarını ve hangilerini çöpe attıklarını öğrenin.

Aşağıdaki gibi bir şablon, temiz beslenmeye ve çevre dostu yemek seçeneklerine önem veren kitleleri çekmek için mükemmeldir. Veya belirli hedef kitlenize ulaşmak için tamamen özelleştirebilirsiniz.

Adım #3: Broşür İçeriğinizi Oluşturun
Şimdi broşürünüz için içerik oluşturma zamanı. Metin yazarlığı becerileriniz burada devreye girer. Ya da daha iyisi, bu görevi bir serbest yazara veya içerik ekibinizden markanızın sesini zaten iyi bilen birine verin.

Broşürün amacını ve hedeflenen kitleyi göz önünde bulundurarak, kapak başlığı için bazı fikirler taslağı oluşturmaya başlayın ve farklı şekillerde ifade edilebileceğini düşünün. 

Bölümlere ayrılmış bir anahat oluşturun. Broşürünüzün farklı sayfalara katlanacağını unutmayın, bu nedenle içeriği sayfa sayfa bölmek kolaydır.

Mesajı, okuyucuyu harekete geçmeye ikna edecek şekilde oluşturun. Bir broşürdeki harekete geçirici mesajlar, bir web sitesinde veya açılış sayfasında olduğu kadar kolay değildir. Broşürünüzü gördükten sonra onları telefonlarında veya dizüstü bilgisayarlarında sizi bulmaya ikna etmelisiniz. Veya iletişime geçmek için sizi aramak veya WhatsApp'a eklemek için. Yine, bir QR kodu, bir broşürden işlem yapmayı kolaylaştırmak için mükemmel bir dokunuş.

Değer teklifinizi öne ve merkeze koymak için bu fırsatı kullanın. Burada havlamaya yer yok. Müşterinizle doğrudan konuşun, ürünlerinizin veya hizmetlerinizin sorunlarını nasıl çözeceğini söyleyin. İşletmenizin neden rakiplerden daha iyi olduğunu birkaç kelimeyle açıklayın.

İçeriği bir araya getirirken broşürünüze nasıl sığması gerektiğini unutmayın. Paragrafları kısa tutun ve kelimelerinizi iyi seçin. Metnin kaplayacağı alanı düşünmelisiniz.

Bunlar, her broşürün sahip olması gereken unsurlardır:

Marka varlıkları: logo, renkler, yazı tipleri
Akılda kalıcı bir başlık
Bir sorunu nasıl çözeceğinizi açıklayan altyazı veya slogan
Başlıklar, alt başlıklar ve gövde metni ile görsel olarak ayrılmış bölümler
İletişim detayları; telefon numarası, web sitesi, e-posta, sosyal medya
Uygun görseller
4. Adım: Broşür Düzeninizi Seçin
Artık içeriğiniz hazır olduğuna göre, broşürünüzde olmasını istediğiniz düzeni seçme zamanı. İçeriğinizi tasarlamanın, yazdırmanın ve katlamanın çeşitli yolları vardır, bu nedenle en büyük etkiyi yaratacağını düşündüğünüzü seçin.

En yaygın kıvrımlar şunlardır:

Üçe katlama: İki taraf, broşürün ortasına doğru içe doğru katlanır.
Z-katlama: Bu stil üçe katlamaya benzer, ancak içe katlamak yerine katlama az şekli oluşturur.
Kapı katlama: İki içe katlamalı başka bir broşür tasarımı, ancak bunlar örtüşmez. Bir "geçit" etkisi yaratırlar.
İki kat: Bir yatay sayfa ortadan katlanarak dört eşit alan oluşturur.
Çok sayfalı, ikiye katlanmış ve zımbalanmış: Yukarıdaki gibi ancak daha fazla sayfaya sahip.
Çok sayfalı ve ciltli: Bu stil bir kitapçık gibi görünür ve birçok sayfası olabilir.
Kalıp kesim: Bunlar, sayfalarında benzersiz bir kesim tasarımı olan herhangi bir katlanmış stildeki broşürlerdir.
Benzersiz kıvrımlar: Bazı broşürler benzersiz kıvrımlarla oluşturulur, bu da onları daha akılda kalıcı ve göze çekici kılar.
Bunlardan birkaçını aşağıda çalışırken görün:

Katlanmış Broşür Tasarımı
Bir broşür için standart katlama, üçe katlamadır. Bu, iki tarafı ortaya doğru katlar, böylece neredeyse bir kitapçık gibi açılır.

Z-katı, aynı katın bir varyasyonudur. Bu, üçe katlama ile aynı şablonla elde edilebilir, sadece arkada hangi panelin bittiğini anladığınızdan emin olmanız gerekir.

Bu klasik bir iki katlı broşür tasarımıdır. Dört geniş içerik alanına sahiptir ve basit bir kitapçık görünümündedir.

Çok Sayfalı Broşür Tasarımı
Çok sayfalı broşürler zımbalanabilir veya ciltlenebilir. Bunlar, birçok hizmeti tek seferde sergilemek için harikadır. Teknik olarak neredeyse kağıt üzerinde bir web sayfası gibidir. Bunun gibi bir broşüre ihtiyaç duyabilecek işletmeler otel spaları, toptancılar ve emlakçılardır.

Benzersiz Katla ve Kes Broşür Tasarımı
Bazı matbaalar, broşür tasarımı için benzersiz kıvrımlar ve kesimler sunar. Broşürünüzün gerçekten öne çıkmasını istiyorsanız, tamamen farklı bir tarz deneyin. Bu tip bir broşür elde etmek için bir matbaadan yardım almanız gerekebilir ama yine de görselleri RGS ile tasarlayabilirsiniz. 

Bu özel stillerin normal üçlü katlamadan çok daha pahalı olduğunu unutmayın. Aradığınız şey satın alınabilirlikse, standart broşür tasarımına bağlı kalın ve işiniz çok daha büyük ve süper başarılı olduğunda bunları aklınızda bulundurun.

broşür tasarımı - benzersiz katlama ve kesme broşürü
Görüntü Kaynağı

Hangi broşür düzenini istediğinize karar verdikten sonra, kolayca bir şablonla tasarlamaya başlayabilir veya broşür oluşturucumuzla sıfırdan başlayabilirsiniz.

Bizim broşür şablonları akılda kıvrımları ile tasarlanmıştır. Neyse ki, RGS düzenleyiciniz, tasarım yaparken kıvrımları işaretlemek için bir ızgara görünümü seçeneği içerir.

Şablonlar endüstri standardı "mektup" boyutunda gelir. Piksel olarak bu, 1100 piksel genişlik ve 850 piksel yükseklik anlamına gelir. Katlama çizgilerini eklemek ve buna göre tasarlamak için ızgara görünümünü kullanın.

Bunlar, üç katlı veya z katlı bir broşür için ızgara görünümü ölçümleridir.

Genişlik: 366 piksel
Yükseklik: 850 piksel
Opaklık: %30 veya sizin için en uygun olanı
Düzenleyicinizde ızgara görünümünü uygulamak için ekranınızın sol üst köşesindeki hamburger menüsüne tıklayın ve "seçenekleri görüntüle"ye tıklayın.

Adım #5: Markada Kalın
Broşürünüzü tasarlarken marka üzerinde durmayı unutmayın. Daima marka yazı tiplerinizi, renklerinizi ve onaylı görsellerinizi kullanın. Broşür, daha fazla görsel öğe içeren daha büyük bir kampanyanın parçasıysa bu özellikle önemlidir. 

Henüz yapmadıysanız, çeşitli tasarımlarınızda tam olarak hangi yazı tiplerinin, renklerin, logo varyasyonlarının, desenlerin, görsel öğelerin ve daha fazlasının kullanılabileceğini ana hatlarıyla belirten marka yönergelerinizi bir araya getirmek iyi bir fikirdir. Tasarımlarınızın her alanda uyumlu olmasını sağlamanın tek yolu budur.

Ve elbette logonuzu tasarıma dahil etmeyi unutmayın! İşletmenizden haberdar olan kişilerin broşürünüzü görmesini ve markanızı anında tanımasını istiyorsunuz. Ve işletmenizi duymamış olan kişilerin, logonuzu ve markanızı onunla temasa geçtiklerinde tanımaya başlamasını istiyorsunuz.

Adım #6: Hiyerarşi, Denge ve Akışa Dikkat Edin
Artık düzende tüm içerik ve resimlere sahip olduğunuza göre, her şeyin markaya uygun olduğundan ve yazım hatası olmadığından emin oldunuz, tasarım konusunda biraz titiz davranmanın zamanı geldi. 

Bir şablon kullandıysanız, yer tutucu öğelerin bazıları yer değiştirmiş, metin kutuları büyümüş veya küçülmüş, renkler değişmiş ve yazı tipleri değişmiş olabilir.

Tasarımcılarımız , net bir hiyerarşi, denge ve akışla gitmeye hazır olmaları için şablonları oluşturur . Ancak herkesin içeriği aynı değildir ve bu süreçte işler genellikle değişir, bu nedenle genel tasarımı gözden geçirmek ve hala gerektiği gibi çalışıp çalışmadığını görmek iyi bir uygulamadır.

Kendinize şu soruları sorun:

İçeriğin görsel ve bağlamsal bir hiyerarşisi var mı?
Başlıklar altyazılardan biraz daha büyük mü? Altyazılar gövde metninden biraz daha büyük mü? Metin blokları arasında net bir ayrım ve düzen var mı?

Elemanlar hizalanmış ve dengeli mi?
Metin blokları birbiriyle hizalanmış mı? Hizasız bir tasarım kullanıyorsanız yerleşimler birbiriyle dengede mi? Kıvrımlar alanında metin bloğu olmadığını iki kez kontrol edin. İçinde kıvrım olan bir görüntünün olması sorun değil, ama birinin yüzü değil.

Görsel ve içerik net ve takip etmesi kolay bir akışa sahip mi?
Hangi bilgilerin önce görüleceğini ve sonra neyin geleceğini anlamak kolay mı? İçeriğin okunması kolay mı? Yazı tipi okunabilir mi? Arka planın rengi ön planla rekabet ediyor mu? Öyleyse, metnin okunması kolay olduğundan emin olmak için ayarlayın. 

İçeriğin nefes almasına izin verecek kadar boş alan var mı?
Broşür tasarımındaki öğelerin etraflarında biraz hava olması gerekir, böylece izleyici içeriği tarayabilir ve büyük resmi görebilir. Metnin kenarlıklara değmemesi için kenar boşlukları kullanın , başlıkları gövde metninden ayırın ve okunması kolay olması için iletişim bilgileri arasında yeterli boşluk bırakın.

 

Adım #7: Broşürünüzü Yazdırın
Tasarımı sonlandırmaya ve hedef kitlenizle paylaşmaya hazırlanırken, önce test edin. Ekip üyelerinizin veya meslektaşlarınızın buna bir göz atmasını sağlayın. Broşürünüzü RGS ile oluşturduysanız, tasarımınızı baskıya göndermeden önce ekibinizdeki herkese tasarımınızı görüntüleme, yorumlama ve hatta düzenleme erişimi verebilirsiniz.

Bundan bahsetmişken, basılı versiyonu da evde test edin. Ev yazıcınızda tek bir kopya yazdırın, ardından bölümlerin olması gerektiği gibi hizalanıp hizalanmadığını görmek için katlayın.

Bölümlerden birinin tam rengi, yanındaki bölümden farklıysa, katın rengin değiştiği satırda olduğundan emin olmanız gerekir. 

Yukarıda size gösterdiğimiz katlama parametrelerini inceleyin. Değişiklikleri yapın ve yazdırmaya hazır olun. Ancak profesyonel bir yazıcıya göndermeden önce yapmanız gereken birkaç şey var. 

Sayfanın kenarlarına ulaşan resimler, renkler, şekiller veya grafikler kullanıyorsanız, kenarlıkları aşmaları için biraz daha büyük yapın. Birkaç milimetre yapacak. Bu, broşür basıldığında ve kesildiğinde kenarların beyaz olmasını önleyecektir.

Tasarımı, taşma işaretleri olan bir PDF olarak indirin - bu, yazıcılara broşürün nerede kesilmesi gerektiğini gösterecektir. 

Broşürünüzü yazdırmak için Vistaprint gibi bir hizmet kullanın . Tasarımınızı sistemlerine yükleyebilirsiniz ve onlar sizin için tüm broşürlerinizi basıp katlayacaklardır.

Ancak, bu rotaya gitmeyi seçerseniz, dikkate almanız gereken birkaç şey var. Bunlar, baskı maliyetini değiştirecek şeylerdir, bu nedenle seçimlerinizi bilmek en iyisidir.

Kağıt Türü
Broşürler genellikle açık renkli parlak kağıda yazdırılır, ancak sonuçta kağıt türünüzü seçebilirsiniz. Biraz daha ağır olan kağıt, broşürün daha sağlam görünmesini sağlayacak ve daha uzun süre dayanacaktır.

Yazıcınız size seçenekler sunacak, hangi kağıdın katlanmasının en kolay olduğunu ve hangisinin daha uygun maliyetli olduğunu biliyorlar.

Broşür Katlama
Yazıcılar genellikle fiyat paketlerinde katlama hizmetleri sunar. Ama her zaman önce sor. Bazı yazıcıların katlama hizmeti olan ve olmayan fiyat aralıkları vardır. Çoğu zaman, doğru yapacaklarını bildiğiniz için katlama için ödeme yapmak kesinlikle buna değer.

Broşür Miktarı
Basılan her şey gibi, ne kadar çok kopya basarsanız birim başına maliyet o kadar düşük olur. Bütçenize uyan, mümkün olan en küçük sayıyı yazdırın.

Aynı nedenle, baskıya göndermeden önce yazım denetimi yapmanız ve her şeyi iki kez kontrol etmeniz çok önemlidir. 

Yanlış telefon numarasına sahip binlerce basılı broşüre sahip olmak bir felaket olabilir.

Renk Testi
Yazıcınız, tasarımı bir CMYK renk uzayında göndermenizi isteyebilir. Sizin için dönüştürebileceklerini sorun. Taşma işaretleri olan bir PDF dosyasının uygun olup olmadığını sorun - genellikle olur.

Tam partiyi yazdırmadan önce, yazıcılar genellikle bir renk testi yapar, ancak bazı durumlarda bu biraz fazladan maliyetli olabilir. 

Broşürünüzün renkleri çok önemliyse ve ekranda gördüğünüzden farklı görünmesini sağlayamıyorsanız, bir renk testi isteyin.

Broşürünüzün basıldığı renklerin markanıza veya vizyonunuza uygun olduğundan emin olmak istersiniz, özellikle aşağıdaki gibi renkli bir şablon kullanıyorsanız.

8. Adım: Broşürünüzü Dağıtın
Başarı! Artık müşterileri ve müşterileri çekmek için hazır bir yığın broşürünüz var. Onları görmelerini nasıl sağlayacaksın? İşte bazı pazarlama ipuçları ve püf noktaları.

Broşürleri ideal müşterinizin takıldığı yerel işletmelere bırakın.
Broşürlerinizi şehirde gezdirin ve müşterilerinizin zaman geçirdikleri yerlere bir demet bırakın. Bu durumda 1 numaralı kural, broşürünüzü rakibinizin mağazalarında değil, sadece sizinkinin tamamlayıcısı olan yerlerde bırakmaktır. 

Örneğin broşürünüz müzik dersiyse, broşürü sanat veya dans öğrettikleri yerlere bırakın. Kahvehanelerde, kitapçılarda ve kesinlikle yerel enstrüman dükkanında.

Tasarımınıza uygun ve metni kapatmayan broşürlükler kullanın.
Broşürlerinizi yerlere bırakırken sadece yere koymayın, şeffaf bir stand kullanın. Bazı dükkanlar size tezgahlarında yer açarken, diğerlerinde özellikle bülten panoları ve broşürler için bir duvar veya masa olacak.

Broşürlerinizi fuar ve konferanslarda dağıtın.
Sektörünüzle ilgili fuar ve konferanslara katıldığınızda, bir demet broşür alın ve dağıtın. Herhangi bir zamanda birisiyle işiniz hakkında bir konuşma başlatabilirseniz, bunu yapın! 

Bir fuarda standınız varsa, ziyaretçilerinize broşürün içindeki farklı teklifleri gösterin.

Broşürleri postayla gönderin.
Broşürlerinizi bölgenizdeki potansiyel müşterilere posta yoluyla gönderin. Broşürünüzü göndermek istediğiniz adresler ve evlerden oluşan bir strateji oluşturmak için USPS'den buna benzer bir hizmet kullanın . 

Hediye paketlerine broşür ekleyin.
Müşterilere ürünlerle birlikte hediye paketleri gönderiyorsanız, diğer ürün veya hizmetlerinizin bir broşürünü de ekleyin.

Karşılama paketlerine broşürler ekleyin.
Emlakçılar, üniversiteler ve diğer birçok işletme hoşgeldin paketleri sunmaktadır. Bunlar mahalle veya bölge hakkında birçok bilgi içeren klasörlerdir. Broşürünüzü hoş geldin paketlerine dahil edip etmeyeceklerini görmek için bu gibi işletmelere yaklaşın.

Teslimatlara broşürleri dahil edin.
Herhangi bir türde bir teslimat hizmetiniz varsa, teslimatla birlikte yeni broşürünüzü de ekleyin. Ek bir pazarlama açısı için yanına bir mıknatıs da ekleyin.

Broşürünüzü çevrimiçi paylaşın.
Dijital bir broşür oluşturmaya karar verdiyseniz, bunu iki farklı şekilde paylaşabilirsiniz.

İlk olarak, statik bir tasarım olarak tasarladıysanız, yüksek çözünürlüklü bir JPEG olarak indirin ve istediğiniz yerde paylaşın: sosyal medya, e-posta, web siteniz, vb.

İkinci olarak, etkileşimli ve/veya hareketli bir tasarım için broşürünüzü web'de yayınlayın. Daha sonra RGS sunucularında barındırılacak ve bir bağlantı ile paylaşabilirsiniz. Bağlantıyı sosyal medyada veya e-posta bülteniniz aracılığıyla paylaşın. Ayrıca web sitenize gömebilirsiniz.

Aşağıdaki şablonda gördüğümüz gibi, göz alıcı bir broşür tasarımınız olduğundan emin olun.

Şablon kullanarak broşür nasıl yapılır
Bu en kolay yöntemdir ve Microsoft Word'ün şablonlarından yararlanmanızı şiddetle tavsiye ederim. Size çok zaman kazandıracaklar - ayrıca, seçilen bir renk şemasına ve tasarıma sahip bir şablon olmasına rağmen, yine de ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz. Bir Word şablonu kullanarak şirketiniz için nasıl broşür oluşturacağınız aşağıda açıklanmıştır:

1. Microsoft Word'ü açın
Bilgisayarınızda Microsoft Word uygulamasını açın. Yeni bir boş belge açmak mı yoksa Microsoft Word'ün sunduğu çeşitli şablonları kullanmak mı istediğinizi soran ilk menü görünecektir.

2. "broşür" arayın
Sağ üstteki arama çubuğuna “Broşür” yazın ve enter tuşuna basın. Bu, Word'ün tüm broşür şablonlarını yükleyecektir.

broşür nasıl yapılır

Çoğunun üçe katlanmış düzenler (bir broşür için en yaygın yerleşim düzeni) olduğunu ve sektöre göre düzenlendiğini göreceksiniz.

3. Bir şablon seçin
Şirketiniz bir fırın olsa da “Spor broşürü”nü seçmenizin pek bir önemi yok. Broşürünüz için en iyi sonucu verecek tasarım konseptlerine (düzen, renk şeması, şekiller) sahip olanı seçin. Broşürü açmak için çift tıklayın.

4. Broşürü özelleştirin
İçeriğinize ekleyin. Yazı tiplerini, boyutları, renkleri, görüntüleri ve daha fazlasını ayarlayabilirsiniz! Mizanpajınızın doğru şekilde kurulup kurulmadığı konusunda endişelenmeden bunu kendiniz yapın. Bir şablon kullanmanın sevinci budur.

Akılda tutulması gereken bir şey var: Sayfaların kurulumu ilk bakışta biraz kafa karıştırıcı olabilir. İlk sayfa, broşürün iç kapağını, arkasını ve önünü içerir. İkinci sayfa, broşürün sol içini, ortasını ve sağ içini içerir. Muhtemelen şablonda bulunan Microsoft Word dolgu metnine dayanarak söyleyebileceksiniz.

5. 'Farklı Kaydet'
Dosya'ya gidin ve Farklı Kaydet'e tıklayın. Artık bilgisayarınıza kaydedilmiş kendi kişisel broşürünüz var ve emrinizde!

40'tan fazla Microsoft Office kaynağını ÜCRETSİZ edinin.   
Kaynaklarımı al →
Sıfırdan bir broşür nasıl yapılır
Eğer yol daha az seyahat ve broşür üretiminde her adımda yer almak istiyorsanız, yapabilirsiniz sıfırdan broşür olun. Elbette daha fazla adım içeriyor, ancak yine de yapması basit!

1. Microsoft Word'de yeni bir belge açın
Bilgisayarınızda Microsoft Word'ü açın ve 'Boş Belge'yi seçin.

2. Yönü ve kenar boşluklarını değiştirin
Boş belgeye girdikten sonra 'Düzen' sekmesine gidin. Açılır menünün görünmesi için 'Oryantasyon'u tıklayın ve 'Yatay'ı seçin.

broşür yapmak

Ardından, 'Marjlar'ı tıklayın. Bu açılır menüden 'Dar'ı seçin. Bu, her bir marjı 0,5” yapacaktır.

sıfırdan-nasıl-yapılır-broşür

Açılır menünün altındaki 'Özel Kenar Boşlukları'nı seçerek, isterseniz kenar boşluklarını küçültebilirsiniz. Ancak, genellikle 0,5”in marjlar için en iyi nokta olduğu konusunda hemfikirdir.

İlgili: Bunun yerine Google Dokümanlar ile mi çalışıyorsunuz? Google Dokümanlar'da kenar boşluklarının nasıl değiştirileceğini buradan kontrol edin . 
3. Sütunları seçin
Hâlâ 'Düzen' altında olmalısınız. 'Sütunlar' üzerine tıklayın ve kaç tane istediğinizi seçin. Klasik üç katlı broşür için üç tane seçin.

nasıl yapılır-üç katlı-broşür

4. Başka bir sayfa ekleyin
Broşürünüzün ön ve arka yüzünde yazı ve resim olmasını istiyorsanız iki sayfaya ihtiyacınız var. Mevcut sayfanızla aynı kuruluma sahip bir sayfa yapmak için Ekle sekmesine gidin. Sayfalar açılır menüsünü seçin ve Sayfa Sonu'na tıklayın.

microsoft-word'de-bir-broşür nasıl yapılır

Yeni sayfa, orijinal sayfayla aynı sütunlara, kenar boşluklarına ve yönlendirmeye sahip olmalıdır.

5. İçerik ekleyin
Artık sütunlarınızı ve düzeninizi uygun şekilde ayarladığınızdan, devam edin ve istediğiniz metni ekleyin. Broşürü özelleştirmenize yardımcı olacak çeşitli seçeneklere sahipsiniz.

Giriş sekmesinde metni düzenleyebilir, başlıklar ve başlıklar oluşturabilir ve madde işaretli listelerle oynayabilirsiniz. Word'de asılı bir girinti de yapabilirsiniz .

Ekle sekmesi grafikler, çizelgeler, resimler, şekiller ve daha fazlasını ekleyebileceğiniz yerdir.

Tasarım sekmesinde farklı tasarım düzenleri ve renk şemaları ile oynayabilirsiniz.

Unutmayın : hangi sütunun broşürün hangi sayfası olacağı biraz kafa karıştırıcı olabilir. Soldan sağa, broşürün iç kapağı, arkası ve önü. 

kelime-üzerinde-nasıl-yapılır-broşür

İkinci sayfada, sol iç, orta iç ve sağ içtir. İçeriğinizi buna göre ayarlayın.

nasıl yapılır-a-broşür

6. 'Farklı Kaydet'
Dosya'ya gidin ve Farklı Kaydet'i seçin. Uygun bir ad kullanın ve broşürü bilgisayarınıza kaydedin. Şimdi geri dönüp istediğiniz zaman erişebilirsiniz! Ayrıca istediğiniz zaman geri dönüp düzenleyebilirsiniz.

Tebrikler! Az önce sıfırdan bir broşür oluşturdunuz.

Broşür tasarımı: en iyi uygulamalar
Artık nasıl broşür hazırlayacağınızı ve hazırlayacağınızı bildiğinize göre, broşürünüzün hedef kitlenizin dikkatini çekmesine yardımcı olacak strateji ve teknikleri gözden geçirelim. Broşürünüzü hazırlarken aklınızda bulundurmanız gerekenler:

Hedefinizi bilin
Broşürün amacı nedir? Siz ve şirketiniz bunun neyi başarmasını umuyorsunuz? Bir mı pazarlama broşürü ? Tüm kararlarınızın arkasındaki itici güç bu olsun. Eklemeyi seçtiğiniz resim ve grafikler yalnızca amaç ile ilgili olmalıdır. İçeriğin ortalıkta dolaşmasına ve şirketinizin ne kadar harika olduğu ve az önce kazandığı ödüllerle ilgili diğer gereksiz gerçekleri içermesine izin vermeyin. Bu sadece broşürü alt üst edecek ve amaç kargaşada kaybolacaktır. İletişim kurmak istediğiniz şeye odaklanın.

Konuya hakim olduğunuzdan emin olmak için bu aşamada başka bir çift göz getirmek de iyi olabilir. Onları mı Word değişiklikleri izlemek kalıcı biçimlendirme ile karışıklık olmadan geribildirim alma.

Kitlenizi tanıyın
Broşür tasarımcısı olarak, hedef kitlenin tercihlerine hitap etmek için tercihlerinizden herhangi birini bir kenara bırakmanız gerekir. Kitlenizin yeşil renge veya görsel ağırlıklı iletişime daha iyi yanıt verdiğini biliyorsanız, kişisel olarak bu yöntemlerin hayranı olmasanız bile, yapın. Pazarlama, mesajınızı iletmekle ilgilidir ve bunu yapmak için alıcı bir kitleye ihtiyacınız var!

Kitlenizin ne istediğinden emin değil misiniz? İsteklerini ve ihtiyaçlarını daha iyi anlamak için bir müşteri profili oluşturmayı deneyin .

Bir CTA ekleyin
Broşürünüz, okuyucuları bir şeyler yapmaya teşvik eden bir harekete geçirici mesaj (CTA) içermelidir . Bu, doğrudan hedefinize bağlanacaktır. Broşürünüz bir etkinlikle ilgiliyse, kayıt olmak için bağlantıyı ekleyin. Şirketinizin henüz piyasaya sürdüğü yeni tekliflerle ilgiliyse, daha fazla bilgi edinmek için bir indirim kodu veya bir bağlantı ekleyin.

bunalma
Broşürünüzü hazırlarken, tasarımcı kaslarınızı esnetmek ve büyük, sıra dışı yazı tipleri, parlak renkler ve yaratıcı şekiller eklemek isteyebilirsiniz. - Bu gibi cazip gibi, bunu yapmayın sürece bunu kitlenize hitap edecek biliyorum ve senin objektif eşleşir. Aksi takdirde, büyük bir çıkış olabilir.

Bu yüzden en karanlık tasarımcı arzularınıza hakim olun ve kelime sayınızı kontrol ettiğinizden emin olun. Ama merak etmeyin, yine de yaratıcı olabilirsiniz! Hedefinizi broşür formatında çekici bir şekilde iletmek biraz yaratıcılık gerektirir. Enerjinizi oraya odaklayın.

Word'deki broşürler artık daha kolay! 
Artık, Word'ün hazırladığı bir şablonu kullanmayı veya sıfırdan başlamayı seçseniz de, patronunuzun size gönderdiği herhangi bir broşür isteğini kabul etmeye hazırsınız. 

KATALOG, BROŞÜR VEYA DERGİ
DENEYİM OLARAK GÖZ ATIN
Bir katalog veya broşürün farklı işlevleri olabilir: Görüntü ve bilgi ortamı arasında çok kaba bir ayrım yapılır. Ürün kataloğu veya etkinlik programı gibi bilgi ortamları, tasarım konsepti aracılığıyla tek tip görünümü yansıtmalıdır. Öte yandan, iyi yapılmış her ortam her zaman bir görüntü artışı sağlar.

Broşür selinde, ana mesajı saniyeler içinde anlaşılır kılmak önemlidir. Çok sayfalı bir baskı ortamı gerilim yaratmalı veya ilgi uyandırmalı ve kırmızı "tasarım ipliğini" kaybetmemelidir.

Bu ve diğer alıntılarla, izleyicinin dikkati bu katalogdaki mücevher parçalarına çok ilham verici ve çağrışımsal bir şekilde çekilir.

Stüdyoda oluşturulan mücevher parçaları büyük bir tutku, mükemmellik ve bireysellik ile yapılmıştır. Kraliyet Mücevherleri Koleksiyonu gibi küçük koleksiyonlar da - Bentheim ve Steinfurt'un soylu evini temel alan - yüksek kalite standartlarıyla oluşturulur.

 

Beyaz zemin üzerine sadece birkaç ürünün olduğu sayfalar da bir o kadar şık. Her biri, gerçekten kendine gelmek için ihtiyaç duyduğu kendi "alanını" alır. (Biçim DIN A5 yatay biçim)

şirketi tarafından sunulan geniş paslanmaz çelik, alüminyum, demir dışı metaller, sac, ağ çubukları ve korkuluk aksesuarları yelpazesi 72 sayfalık bir ürün kataloğunda sunulmaktadır. Müşterinin bireysel ürünü daha kolay bulmasını sağlamak için çeşitli ürün grupları için bir renk kodlama sistemi kullandık ve ayrıca kayıt zımbalama ve yapışkanlı ciltleme ile ürettik. Katalog, kullanışlı DIN A4 formatında işlevsel olarak kullanılabilir.

Daha Büyük Resmi GörüntüleDaha Büyük Resmi GörüntüleDaha Büyük Resmi GörüntüleDaha Büyük Resmi Görüntüle
1
2
3
4
5


Basılı veya etkileşimli broşürler ve broşürler için çekici tasarım
Müşteriler ve potansiyel müşteriler üzerinde kalıcı bir izlenim bırakacak çekici broşürler veya prospektüsler ister misiniz? Sizin için görsel olarak özlü ve tutarlı bir konsept geliştireceğiz. Basılı medyanızın üretiminde, resimlere son dokunuşu yapıyoruz ve size kağıt ve baskı seçimi konusunda tavsiyelerde bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Ek olarak, broşürlerin ve prospektüslerin fayda değerini daha da artırmak için size başka birçok hizmet sunuyoruz: İster engelsiz, ister etkileşimli PDF veya dijital medyaya bağlı çapraz medya olarak.

Heyecan verici hikaye anlatımı ile görüntü konsepti
Sadece birkaç çekici resim değil, tutarlı bir resim konsepti mi istiyorsunuz? Çekici resimli hikayelerimiz, mesajlarınızın broşürünüzde heyecan verici bir şekilde görselleştirilmesini mümkün kılar. Çünkü başarılı hikaye anlatımı, bilgileri olaylar veya deneyimlerle birleştirir ve eylem aracılığıyla okuyucuyla duygusal bir bağ kurar.

Hikaye anlatımlı broşür
Biz sadece profesyonel bir klasik basılı medya yaratımı sunmuyoruz ...
Fikirden üretime sizin için yaratıcı ve aynı zamanda uygun fiyatlı broşür ve broşürler tasarlıyor ve sizlere sunuyoruz...

Sanat yönetimi, anlayış ve tasarım
Düzenleme, metin yazarlığı ve düzeltme (ağ ortakları aracılığıyla)
Dizgi, düzen, son sanat eseri ve üretim
Görüntü işleme, rötuşlama ve oluşturma (birkaç katmandan görüntüler)
Bilgi grafikleri ve çizelgeleri

Broşürünüzü tasarlarken hedef gruplara odaklanın
Hedef kitlenizin şu ana kadar basılı medya ile en iyi şekilde ele alınıp alınmadığından emin değil misiniz? Karmaşık konular için bile kolay anlaşılır mesajlar ve çekici bir tasarım öneriyor, kavramsallaştırıyor ve geliştiriyoruz. Referanslarımız, aracılı içeriğin çeşitliliğini görünür kılmaktadır.

Broşür oluşturmadan önce bir konsept var!
Broşürlerinizi bastırmak istiyorsunuz. Bunu her zaman en başından aklınızda tutmalısınız, çünkü yazdırdıktan sonra hiçbir şeyi değiştiremezsiniz. Küçük hataları her zaman düzeltebileceğiniz veya içeriği değiştirip uyarlayabileceğiniz çevrimiçi bir varlığın aksine, broşür yazdırıldıktan sonra değiştirilemez. Kataloglar veya kitaplar gibi, broşürler de nispeten pahalı olabilen yüksek kaliteli bir basılı üründür. Bu nedenle, bir broşür oluştururken ve tasarlarken en önemli iş bir ön kavramdır.
Amaç ve strateji belirleyin
İlk olarak, broşürünüzün hangi amaca hizmet etmesini istediğinizi belirleyin. Resim broşürü veya ürün bilgisi? Bu, sayfa beslemeli kartvizite hangi içeriğin gireceğini belirler. Broşür ne kadar kapsamlı olmalı ve baskı sayısı ne kadar olmalıdır? Bilginin etkisini hangi görseller destekler, broşürdeki ortak konu nedir, okuyucuyu broşür boyunca nasıl yönlendirmek isterim? Hangi hikayeyi anlatmak istiyorum?
Her zaman görüş alanınızda - hedef grubunuz
Hedef kitlenizi tanıyorsanız, onların ihtiyaçlarının, endişelerinin ve isteklerinin tam olarak ne olduğunu bilirsiniz. Broşürünüzde bu müşteri gereksinimlerini nasıl karşılayabileceğinizi gösteriyorsunuz. Okuyucular broşürünüzü yalnızca ilginç bulacak, okuyacak ve daha sonra ideal olarak hedeflenen bir şekilde ele alındığını hissederlerse sizinle iletişime geçecektir. Hedef grubunuzu, tüm dışsal ve içsel özelliklere sahip bir kişi olarak hayal edin. Yalnızca hedef kitlenizi her zaman göz önünde bulundurmakla kalmaz, aynı zamanda içeriği formüle ederken her zaman doğrudan bir yaklaşım kullanmanız da sizin için daha kolaydır.
Bilgilendirici, eğlenceli ve uzun ömürlü içerik
Broşürler genellikle yüksek kalitede, belirli sayıda ve yüksek maliyetle basıldığından, her şeyden önce dayanıklı olmalıdır. Bu nedenle, hızla güncelliğini yitirebilecek içerik ve bilgilerden kaçının. Şirketinizi, ürünleri ve hizmetleri uygun ve uzun vadeli olarak tanımlayan temel içeriğe ve temel yetkinliklerinize odaklanın. Örneğin, bir etkinliği tanıtmak veya özel bir indirim sunmak istiyorsanız, bir el ilanı oluşturmanız daha iyi olur.
Broşür oluşturmak için en önemli tasarım ipuçları
Broşürünüzün ne yapmasını istediğinizi ve hangi bilgi ve içeriği içermesini istediğinizi öğrendikten sonra broşürü tasarlamaya başlayabilirsiniz. Size en önemli ipuçlarını kısaca vermek istiyoruz.
Broşür için doğru format
Bir broşürün çok farklı biçimleri olabilir. Bir klasör, yani katlanmış çok sayfalı bir el ilanı olabileceği gibi, zımba veya yapışkanlı ciltleme ile bir arada tutulan küçük bir kitapçık da olabilir. Broşürü oluşturmak istediğiniz amaca bağlı olarak uygun formatı seçin. Tipik olarak, bir broşür, benzer bir materyalden oluşan bir kapakla ciltlenmiş çok sayfalı bir kitapçıktır. Tek sayfalar veya ortadan katlanmış çift sayfalar en yaygın biçimdir.
kapsam
Broşürler genellikle küçük boyutludur. Hedef kitlenize bir kitap sunmak istemiyorsunuz, şirketinizin karakteristiği olan en önemli bilgi ve içeriği öne çıkarmak istiyorsunuz. Küçük defterleri kılavuz olarak kullanın.
Tasarım broşürü - yapı
Broşürünüzün kapağı okuyucunun ilk gördüğü şeydir. Logonuz, şirket adınız ve öne çıkan ve şirketinizi yansıtan bir grafik veya resim gibi tanınabilir ve önemli öğeler yapın. Aşağıdakiler ilk iç sayfa için geçerlidir: müşterilerinizi aşırı yüklemeyin. Bir içindekiler tablosu, bir taslak, bir resim veya bir fotoğrafınız ya da bir ekip fotoğrafı ile başlayın. İçerideki ikinci sayfa en önemlisidir. Burada ana temayı sunuyorsunuz ve bu noktada okuyucunun dikkati hala sizde. Onunla konuşmak
Sonraki sayfalarda kendinizi ve şirketinizi tanıtabilir ve teklifinizin avantajlarını vurgulayabilirsiniz. Ayrıca, faaliyet gösterdiğiniz pazarla ilgili güncel çalışmaları da ekleyin, şirketinizin gelecekteki gelişimi hakkında bir fikir verin.
Broşür için kağıt seçimi
Broşürü bastırmak istediğiniz kağıt, içeriğe bağlıdır. Örneğin broşürünüzde çok sayıda resim varsa, özel resim baskı kağıdı kullanmak avantajlı olabilir. Daha fazla metin içeren broşürler için biraz daha ucuz kağıt da seçebilirsiniz. Kağıt kalitesi, hizmetleriniz ve ürünlerinizle eşleşmelidir. Fiyatı yüksek bir sektördeyseniz kesinlikle ucuz kağıt kullanmamalısınız. Ayrıca malzeme seçimi yapılırken renginin ve yapısının (mat, parlak, pamuk vb.) ) rengin ve yazı tipinin etkisini etkiler. Bu his de bir rol oynar, çünkü müşteri broşürü elinde tutar ve onu tutmanın iyi hissettirmesini ister. Kağıt seçimi hakkında daha fazlasını şu makalemizde okuyun: El ilanları oluşturma ve tasarlama - 2019 için en önemli tasarım ipuçları.
Broşür oluşturun - resimler ve renkler
Broşürü tasarlarken, görsel eşlik ve çeşitli bir okuma akışı için yüksek kaliteli görseller ve grafikler kullanmanız önemlidir. Ayrıca bir görsele, bir infografik veya bir kutuya birçok bilgi ve ifade koyabilirsiniz. Resimlerle birlikte, mümkün olan en yüksek çözünürlüğe sahip olduğunuzu unutmayın - çünkü broşürü yazdırıyorsunuz. Çevrimiçi broşürlerde ise durum bunun tam tersidir. Dosya boyutunu nispeten küçük tutmak için çözünürlüğün mümkün olduğunca küçük olması burada önemlidir. Broşürde web sitenizin, markanızın renklerini kullanın.
Renkli mi siyah beyaz mı?
Elbette renkler bir broşür üzerinde çok daha iyi bir izlenim bırakır ve tamamen siyah beyaz olarak tasarlanmış klasörlerden ve kitapçıklardan daha derin bir izlenim bırakır. Ama aynı zamanda karıştırabilirsiniz. Resimlerden daha fazla metin içeren ayrı sayfalarınız varsa, bunları siyah beyaz yazdırarak yazdırma maliyetlerini de azaltabilirsiniz. Bazen siyah beyaz görüntüler daha güçlü görünür. Denemek!
yazı tipini seçin
Bir yazı tipi seçerken, her zaman okunabilirliğe odaklanılır. Çok fazla çalışan metniniz var mı? O zaman dekoratif yazı tipleri olmadan yapın, okunması gerçekten zor. Manşetlerde, göz alıcı olabilirler. Bir meslekten olmayan kişinin doğru tipografiyi bulması genellikle zordur. Profesyonel grafik tasarımcılardan tavsiye alın. Profesyoneller, farklı yazı tiplerinin etkisi ve düzenlenmesi konusunda eğitimli bir göze ve yılların deneyimine sahiptir.
Uç:Çok fazla farklı yazı tipinden kaçının. Broşürünüzün meşgul ve kaotik görünmemesi için en fazla iki yazı tipi ailesine bağlı kalmak en iyisidir.
Broşür oluşturun - şablonlar ve programlar
Konsepti, görselleri seçtikten ve format, malzeme ve renk şemasına karar verdikten sonra, bunları uygulama zamanı. Broşürünüzü Word ile oluşturabilir, İnternet'ten broşür şablonlarını kullanabilir, broşürünüzü çevrimiçi oluşturmak için ücretsiz araçları kullanabilir veya özel grafik programlarını kullanabilirsiniz - örneğin broşürü InDesign ile oluşturun.
Broşürler Word oluşturun
Microsoft Word ile kesinlikle çok çalışıyorsunuz ve bu program aynı zamanda broşür ve el ilanı tasarlama imkanı da sunuyor. Ama mümkünse bundan kaçınmalısınız. Metin düzenleme programı kesinlikle kötü değil, ancak bir broşür hazırlamak için tasarlanmamıştır. Pek çok tasarım talebinin uygulanması zor veya imkansızdır ve profesyonel baskıya ilişkin spesifikasyonlar Word ile hemen hemen hiç uygulanamaz. Word ilk taslak için iyidir, ancak broşürü gerçekten tasarlamak için özel olarak hazırlanmış programları kullanmak daha iyidir.
Broşür şablonları çevrimiçi
Bir broşür oluşturmak ve tasarlamak istiyorsanız, çevrimiçi olarak şablonları ve araçları olan birçok sağlayıcı vardır. Burada çeşitli tasarım şablonları arasından seçim yapabilir ve ardından broşürünüzü bir araya getirebilirsiniz. Görüntüler ve metinler için yerler seçilebilir, genellikle kullanabileceğiniz birçok sembol ve grafik öğesi vardır. Elbette bu tür araç kutuları çok kullanışlıdır ama asla bir grafik tasarım ajansı veya profesyonel kadar bireysel bir tasarım oluşturamazlar.
InDesign ile broşürler oluşturun
Profesyoneller, broşür tasarlamak için InDesign programını kullanır. Baskı şablonlarının oluşturulmasına özel olarak uyarlanmıştır ve yaratıcılık için yer sunar. Bununla birlikte, bu program aynı zamanda bir şeye mal olur ve operasyonun inceliklerinde eğitim gerektirir. InDesign programını ve Photoshop ve Illustrator gibi diğer Adobe programlarını tanımak için ne kadar zaman harcamak isteyip istemediğinize kendiniz karar vermelisiniz. Broşür gibi yüksek kaliteli bir baskı ürünü söz konusu olduğunda, bu işi her zaman profesyonel bir ajanstan yaptırmanızı öneririz. Bu zaman kazandırır
Broşür yazdır
Basınçtan bahsetmişken. Sonuçta, elbette, broşürü bastırmanız gerekiyor. En azından onları tamamen çevrimiçi olarak sunmak istemiyorsanız. Baskıya uygun bir renk şeması (RGB yerine CMYK), taşma payı ve uygun bir format (PDF) gibi şablonlara bağlı kalmanın yanı sıra, yazıcının kopya sayısı, sayfa düzeni hakkında kesin bilgiler alması da önemlidir. ve bağlama türü. Bunu önceden yazıcıyla koordine etmek ve deneyimlerine güvenmek en iyisidir. Ayrıca yazıcınızla ciltleme türü hakkında konuşmak en iyisidir. Profesyoneller en iyisini bilir
broşür dağıtmak
Broşürler daha sonra evinize düştüyse, muhtemelen eski kataloglar gibi reklam malzemelerinin bulunduğu bir kutuda toz toplamadıklarından emin olun. Broşürleri müşterilere ulaştırmak için fuarlar ve etkinlikler uygundur. Cebinizde her zaman broşürlerinizden birkaç parça bulundurun. Günlük hayatta kiminle karşılaşabileceğinizi asla bilemezsiniz. O zaman elinizde sadece kartvizitler değil, aynı zamanda yeni potansiyel müşterilerinizi etkileyecek ve ikna edecek doğru resim broşürü veya doğru ürün broşürü de var!

-------------------------------------------------------------------------

Heidelberg, Mannheim, Ludwigshafen ve çevresindeki broşürünüzün konsepti, düzeni, tasarımı ve baskısı
Resim broşürü - söyleyecek daha çok şeyiniz varsa.
zamansız, söz ve görüntüyü uyum içinde buluşturur ve bağlantıları görünür kılar. Kurumsal tasarımlarınızda görsel broşürünüz zamansız olarak siz ve müşterileriniz için tasarlanacaktır.rgs

Klasik veya modern - doğru format
İster kare, DIN A4 dikey veya yatay, köşeleri yuvarlatılmış, kısmi baskı verniği, kabartma veya kabartma baskı, resim baskı kağıdı veya karton - istek üzerine, göz kamaştırıcı bir deneyime sahip sıra dışı göz alıcılar tasarlayabiliriz.

seçeneğin var
Broşürünüz için zamansızdan üç taslak alacaksınız. Biri sizin isteklerinize göre rafine edilecek ve uygulanacaktır. Baskı için onayınız alındıktan sonra size dijital baskı dosyası gönderilecektir.rgs

üzerine baskı uyguluyoruz
Talep üzerine, tamamen basılı broşürlerinizi zamansız olarak alacaksınız. İster dijital baskıda küçük tirajlar ister ofset baskıda büyük miktarlar olsun. Bütçe odaklı veya mükemmel baskı - baskı yaparız!rgs

profesyonel bir grafik tasarımcı tarafından hazırlanmış bir broşür istiyorsanız, yanlış yere geldiniz.Elbette böyle sağlayıcılar var, ancak sizi başarılı kılmazlar. "Ucuz" broşürlerin yaratılmasının arka planı, diğer grafik tasarımcıların (bu arada, korumalı bir profesyonel unvan değil) maliyetlerini ancak "şema F" ye göre üretirlerse karşılayabilmeleridir. İnternete bir bakış… Tek bir sağlayıcının indirilecek 400.000'den fazla şablonu var. Standardizasyon, broşürünüzün amacının veya başarısının önünde büyük ölçüde duruyor. Standarda güvenin, sadece başkalarının sizden önce sıklıkla yaptığını yapın. Ve ne yazık ki bu artık hedef grubunuz için işe yaramıyor. Broşürünüz için çekmeceden bir tasarım beklemeyin, bunun yerine sizin durumunuza özel olarak geliştirilmiş ve hedef kitleniz üzerinde maksimum etkiye sahip olacak fikirler beklemeyin.
Grafik tasarımcı Abdullah KARAVELI tarafından hazırlanmış bir broşürünüz varsa ne kadar harcamanız gerekiyor?
Serbest çalışan bir grafik tasarımcı olarak ücretim diğer iyi grafik tasarımcılarınki kadar yüksek. Ancak, ücretin belirli bir göstergesi tek başına size bir fayda sağlamayacaktır. Hangi fikirlerin sunulduğu, hangi deneyimin mevcut olduğu, serbest çalışan bir sanat yönetmeninin iyi sonuçlar vermesinin ne kadar sürdüğü çok daha önemlidir. Çok hızlı bir şekilde çok iyi sonuçlar bekleyin. Müşteriler bunu tekrar tekrar onaylar. Ancak broşür oluşturmak için çok daha uzun zamana ihtiyacı olan grafik tasarımcılar var. Sonunda, başlangıçta ucuz görünen, optik olarak daha düşük görünen bir günlük oran, daha yüksek bir faturaya yol açar. Ve ucuz birdenbire artık ucuz değil.
Size gerçekten yardımcı olan tek numara...
... özel görevinize dayalı olarak broşürünüzün tasarımı için kesin bir hesaplamadır. Sizin için hesaplamaktan memnuniyet duyarım. Ücretsiz ve hiçbir şeye mecbur hissetmenize gerek kalmadan. Dahası: Bu teklifin nihai faturada aynen uygulanacağına dair benden bir söz alacaksınız. Bu, planlama ve hesaplama güvenliği yaratır. Tabii ki? Evet.

- Bizimle İletişime Geçin -
whatsapp Yaz