Restoranınızın kişiliğini yansıtın

Restoranınızın kişiliğini yansıtın

1: Restoranınızın kişiliğini yansıtın
Menü tasarımınız restoranınızın kalite ve standartlarını yansıtmalıdır. Yemek yiyenler için bu kadar çok seçenek varken, yemeğinizin benzersiz yanını haykırmak ve yemek yiyenlerin ağızlarının sulanmasını garantilemek için menü tasarımınızı kullanmalısınız.

Acele eden müşterilere hızlı, ucuz yiyecek sunuyor musunuz? Yoksa restoranınız iyi bir yemek deneyimiyle gurur mu duyuyor? Ardından menü tasarımınızı müşterinizin beklentilerini karşılayacak şekilde uyarlamanız gerekir.

2: Yemeklerinizi görsel olarak temsil edin
Menü tasarımının en önemli yönü müşterilerinizin ihtiyaçlarına hitap etmektir. Menünüzün bir kopyasına çevrimiçi olarak, pencerede veya masada göz atsalar, dikkatlerini çekmek istersiniz, böylece önlerindeki tabakta lezzetli, taze yiyeceklerinizi hayal etmeye başlayabilirler.

Bazı lokantacılar kendilerini etobur olarak adlandırabilir, bu nedenle geleneksel tarzdaki 'etli' grafiklerle kendi zevklerine hitap eden uygun olabilir. Öte yandan, bazı müşteriler, yiyeceklerinin nereden geldiğini, yerel olarak mı, organik mi yoksa serbest dolaşarak mı üretildiğini bilmekle daha fazla ilgilenecektir. Yemek yiyenlerinizin aradıklarını bulmalarına yardımcı olmak için farklı yiyecek kaynaklarını, stilini veya kökenini ayırt etmek için simgeler kullanmayı deneyebilirsiniz.

Sembolleri Kullanarak Restoran Menü Tasarımı
3: Görselleri kullanmayın
Belirli yemekleri temsil etmek için menülerinizde fotoğraf kullanmaktan neredeyse her zaman vazgeçeriz. Fotoğraf kullanmanın etkileri aşağıdaki gibidir:

Menünüz değişebilir - malzemeler kullanılamayabilir.
Bir yemeğin sunulma şeklini değiştirmek isteyebilirsiniz - bir şekilde servis edildiğini gösteren bir fotoğrafınız varsa ve lokantaya başka bir şekilde ulaşırsa, mutsuz bir müşteriniz olabilir ve yemek mutfağa geri dönebilir.
Fotoğrafçılık pahalıdır ve fotoğraf çekimleri zaman alıcıdır - Yemeğinizin güzel görünmesini sağlamanız gerekir, bu da zaman ve yatırım gerektirir ve potansiyel olarak tüm gün yemek hazırlamak ve fotoğrafçıya yön vermek için çalışan bir personel üyesi gerektirir.
Elbette istisnalar vardır:

Yemeğiniz güzel bir şekilde sunulur ve profesyonelce fotoğraflanırsa, bu tür bir tasarım işletmenize uygunsa, restoran menünüzün kapağındaki resimleri kullanabilirsiniz. Ancak bu oldukça niş bir pazar ve herkes için doğru değil – Eğer 'esnaf' burger ve shake satıyorsanız bu yaklaşım ideal olacaktır.
Genel görseller seçtiğinizden emin olun. Çeşitli yiyecek ve içecekleri içeren görüntüler veya yalnızca belirli bir yemek yerine birkaç öğeye odaklanan bir yer ayarının görüntüsü - ancak her zaman profesyonelce çekilmiş ve ayarlanmış - kameralı telefon fotoğrafçılığı kesinlikle hayır-hayır.
Proaktif Pazarlama ile Grand Union Restoran Menü Tasarımı
Kötü Restoran Menü Tasarımı Örneği
4: Menünüzü restoranınız gibi tasarlayın
Size yumurta emmeyi öğretmek istemiyoruz, bu nedenle aşağıdaki bölüm çoğu restoran sahibine açık gelebilir ama… Restoranınız ultra modernse, menünüz ideal olarak aynı tasarım değerlerini yansıtmalı ve temiz bir tarzda tasarlanmalıdır.

5: Menünüzü ortamına göre tasarlayın
Kendinize şu soruları sorun…

Menünüz nerede görüntülenecek? Bu, kullandığınız boyutu ve kağıt stoğunu belirleyebilir – menüyü bir pencerede görüntülüyorsanız, solmayan UV ışınlarına dayanıklı mürekkepler kullandığınızdan emin olun.
Müşterilerinize ne tür bir menü uyacak? Amerikan Servisi tarzı bir menüye mi ihtiyacınız olacak, yoksa menünüz masanın ortasında gururla duracak mı?
Restoranınızın müşteri cirosu yüksek mi? Menünüzün ömrünü uzatmak için parlak veya mat bir laminat kullanın.
Menünüz sık sık değişiyor mu (günlük / haftalık / aylık)? Önceden basılmış, lazer yazıcı dostu arka sayfaları seçebilirsiniz. Menü bütçenizi en ekonomik şekilde kullanmak ve menülerinizi ihtiyaç duyduğunuz kadar güncel tutmak için menülerinizi kurum içinde yazdırabilirsiniz.
6: Kaç menü oluşturmalısınız?
Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri için farklı bir menüye mi ihtiyacınız var? Belirli zamanlarda belirli öğünler sunuyorsanız, her hizmetiniz için ayrı bir menü olması iyi bir fikir olabilir. Yemek menülerinin yanı sıra içecekler için ayrı menüler, mevsimlik teklifler ve hatta çocuklar için interaktif bir menü düşündünüz mü? Birden fazla menüye sahip olmak, tasarımı hizmet verdiğiniz günün saatine göre uyarlama fırsatı verir.

7: Menü açıklamaları çok önemlidir
Açıklama, potansiyel müşterilerinizin iştahını açmanın anahtarıdır. Az ama öz! Ama bağırmak için gerçekten özel bir şeyiniz varsa, o zaman sözlerinizi açıklayıcı ve güçlü yapın. Yemek yiyenler onları hızlı bir şekilde tarama eğilimindedir (Gallup anketine göre ortalama sadece 109 saniye harcıyor). Tutkulu, açıklayıcı ve özlü olun! Güçlü noktanız yazmak değilse, o zaman bir metin yazarı işe alın - orijinal açıklamalarınız doğru metin yazarı tarafından güzel, akıcı metne dönüştürülebilir.

Ancak menülerinizin içeriğini tasarlamaya karar verdiniz, iki kez kontrol edin ve ardından restorandaki bir başkasının da okumasını sağlayın! Noktalama işaretlerini veya yazım hatalarını gösteren müşterilerin utanmasını istemezsiniz.

8: Yasallıklar
Menülerdeki yiyeceklerin etiketlenmesi ve fiyatlandırılmasında uyulması gereken çeşitli yasal kurallardır. Kanunlar içinde kaldığınızdan emin olun. Daha fazla tavsiye için gıda standartları web sitesini ziyaret edin.

Bu makalenin size harika restoran menüsü tasarımı ipuçları verdiğini umuyoruz, ancak hepsini bir araya getirmek için fazladan yardıma ihtiyacınız varsa, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Güler yüzlü ekibimizden birini arayın veya önceki çalışmalarımızdan örnekler için menü vaka çalışmamızı ziyaret edin.Kurumsal Menu Tasarımı


Tasarım baskı çözümü, türkiyenin her yerinde En İyi Resturant menü tasarımı ve baskı servis sağlayıcılarıdır. Müşterinin ülkesi ve yurtdışında en iyi menüleri üretmekle ünlüyüz. Mürekkep ve kağıt alanındaki becerilerimiz ve uzmanlığımız, bizi diğerlerinden farklı kılan seçenekler sunmamıza izin veriyor. Tasarım baskı çözümü, bir sonraki menü tasarımınızı oluşturmak ve farkın tadını çıkarmak için kullanılabilir.

Tasarım baskı çözümleri tasarım ve baskı paneli, restoranınızı, barınızı veya otelinizi iltifat etmek ve wow özelliği ile bir şeyler yaratmak için geleneksel veya modern tasarlanmış restoran menü kartı yapabilir! Mükemmel kaliteli menü baskı hizmetimizle, müşterilerin ilgisini çeken diğerlerinden öne çıkan yüksek kaliteli renkli ve iyi tasarlanmış basılı bir menü broşürü sağlayabiliriz. Restoran masa Menü kartı hizmet ve kalite hacimleri konuşacak. Biz rutin boyutlarda en kaliteli otel menü kartları sunuyoruz. Tasarım baskı çözümleri makul fiyatlarla menü kartları herhangi bir miktar yerine getirebilir. Menüleri uygun fiyatlarla yazdırmak için en son baskı teknolojisini kullanıyoruz

Tasarımcılarımız restoranlar, barlar, oteller ve yemek alanları için yaratıcı menüler tasarlayabilir. Menülerinizi bir dizi modern tasarım, boyut ve desende yazdırıyoruz. İşletmeniz için üstün kaliteli menülerle hizmet verecek uzman tasarımcılarımız var.

Bir restoranda Türkiye'de En İyi menü tasarımı ve baskısı, menü müşterilerin birincil ihtiyacıdır. İyi dekore edilmiş bir kafe, eşit derecede iyi tasarlanmış bir menü kartı olmadan eksiktir. Menü, müşterinin iştahını tatmin edebilecek bir şeydir. Bu yüzden menülerimizi mat bir kağıda değil, parlak bir kağıda yazdırmaya çalışıyoruz. Menüyü yazdırdığımız kağıt, müşterilerin önünde bulunan yemekleri sunarken her iki taraftan da parlaktır.

Dahası, menü genellikle bir iş meselesi olarak göz ardı edilir, ancak bu en değerli şeydir. Bir restoranda, biri ziyaret ettiğinde, ilk bakışımız menüye gider ve orada lezzetli yiyecekler görürüz. Daha fazla müşteri için çekici olacaktır, daha fazla gıda satmak mümkün olacak. Menüyü dekoratif ve çekici hale getirmek için, bize başarı veren parlak renkli yazı tipleri ve tasarımlar kullanıyoruz.

Bu menüler sadece restoranlar için değil, aynı zamanda aşağıdakiler gibi çeşitli diğer etkinlikler için de tasarlanmıştır:

"Düğün için
"Emeklilik yemekleri
"Yıldönümü partileri
» Resepsiyonlar
» Doğumgünü
"Tatil yemekleri

Başka bir deyişle, menü tasarımı bir olayı özel ve hatırlamaya değer kılar. Müşterilerimize en iyi menü türlerini üretmekle ünlüyüz. Beceri ve tekniğimiz her geçen gün gelişiyor. Hatalarımızdan ders alıyoruz ve her geçen gün daha da değerli hale getiriyoruz. Modern ve geleneksel yöntemler için paneller üretiyoruz. Menüleri uygun fiyatlarla basıyoruz.

Menü kartlarını çok parlak ve dekoratif tasarım ve baskı hizmetlerinde üretiyoruz. Biz de yaratıcı tasarlanmış menü kartları oluşturmak mümkün:

"Bar Menü Kartı tasarımı
"Oteller Menü Kartı tasarımı
"Restoranlar Menü Kartı tasarımı
"Food courts Menü kartı tasarımı

Her zaman modern tasarımların, desenlerin ve boyutların tasarımını basmak için can atıyoruz. Biz makul bir fiyata menü kartları üretmek mümkün. Talebinizi anlamaya ve buna göre bir tasarım oluşturmaya çalışıyoruz. Karmaşık tasarımlar yaratmada da başarılıyız. Bunlar daha fazla bilgi edinmemize yardımcı olur ve işçiler olarak daha verimli oluruz.

Farklı türde menüler üretmek için farklı canlı ve renkli araçlarımız var. Öncelikle siparişleri alıyoruz ve sonunda güzel tasarlanmış araçları teslim ediyoruz. Ayrıca müşterilere çeşitli şekil ve tasarımlar hakkında çok sayıda seçenek sunuyoruz. Birçok kişi onlar alımı için gidiyoruz gıda uygun menü kartları var gibi birçok şirket ve onların menü kartları ile ilgili sorunlarla karşı karşıya restoranlar vardır. Bu tür sorunlar bizim tarafımızdan güzel tasarlanmış menü kartları ile sunarak çözülür ve aynı zamanda en etkili ve göz alıcı menü kartına sahip olmaktan gurur duyarlar ve bu da kar paylarını arttırır.

Menü tasarımının yanı sıra, size de sunmaya çalışıyoruz:

"Öğe yerleştirme
"Genel pazarlama ve önerilerini yapmak
"Gıda fotoğrafçılığı

Ayrıca çeşitli öğelere birden fazla son işlem sağlıyoruz. Farklı stillere sahip menü baskısı gibi farklı menü türleriyle denemeler yapmayı seviyoruz, ayrıca farklı kopyalar ve lamine kopyalar da sağlıyoruz. Bizim yüzümüzden, baskı kolaylaştı ve menü kartları günümüzde daha çekici hale geldi. Kullanılan menü kartlarının çoğu bizim yaratımımızdır. Ekibimiz meydan okumayı ve yemini alır ve böylece birlikte etkili bir izlenim bırakan etkili bir çalışma üretiriz. Birçok müşteriden iyi yorumlar alıyoruz ve bu nedenle daha fazla logo oluşturmaktan ve en iyilerinden bazılarını oluşturmak için daha fazla çaba göstermekten gurur duyuyoruz.

 

Menü Nasıl Yapılır
Restoran sektöründe iyi tasarlanmış, özenle hazırlanmış ve planlanmış bir menüye sahip olmak şarttır. Menünüz, işletmenize satışları yönlendiren ana araçtır ve menünüzü tasarlamak, daha fazla satış getirmenize ve karınızı artırmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca araştırmalar, iyi tasarlanmış bir menünün kârınızı %10 ila %15 oranında artırabileceğini göstermiştir. Mümkün olan en iyi menüyü oluşturmanıza yardımcı olmak için, süreci özetleyen ve size bazı yararlı restoran menüsü fikirleri veren bu kapsamlı kılavuzu oluşturduk.
 
Menü Nasıl Oluşturulur
Bir menü tasarlamak göz korkutucu görünebilir, ancak süreç birkaç basit adıma indirgenebilir:
 
Menü öğeleri listenizi sonlandırın ve bir elektronik tabloya yerleştirin.
Listenizi kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği, mezeler, mezeler, tatlılar gibi bölümlere ayırın.
Menünüzün düzenini tasarlayın. Menü mühendisliğini inceleyerek müşterilerinizin menünüzü nasıl kullanacaklarını düşünün.
Menünüzü tasarlamak için ücretsiz bir menü oluşturucu veya menü oluşturucu yazılımı kullanın.
Menünüzü PDF olarak kaydedin ve yazdırın. Müşterileriniz için yeterli menünüz olduğundan emin olun .
Menülerinizi menü kapaklarına veya menü panolarına yerleştirin.
Bu adımlar, bir menü oluşturmanın temel sürecini ortaya koysa da, menünüzün tasarımına çok fazla düşünmeli ve dikkat etmelisiniz. Aşağıda, müşterilerinizin kullanımını kolaylaştıracak ve satışları kolaylaştırmaya yardımcı olacak bir menü tasarlamaya yönelik bazı en iyi uygulamaları ortaya koyuyoruz.
 
Menünüzü Nasıl Düzenlersiniz?
Müşteriler menünüze baktığında, gözleri üzerinde belirli yerlere çekilir, bu yüzden en popüler menü öğelerinizi ve mezeler ve mezeler gibi en yüksek kar marjına sahip öğelerinizi koymak istediğiniz yer burasıdır. Müşterilerin menüde ilk baktığı üç nokta, menü mühendisleri ve psikologlar tarafından Altın Üçgen olarak adlandırılır.
 
Altın Üçgen
Altın Üçgen, menü mühendislerinin, menünüzde çoğu müşterinin ilk olarak bakma eğiliminde olduğu üç alanı belirtmek için kullandığı bir terimdir. Üçgenin üzerinde üç nokta vardır:
 
Orta. Çoğu müşteri önce menünüzün ortasına bakar. Bu, spesiyallerinizi veya sınırlı menü öğelerinizi koymak için harika bir yerdir.
Sağ üst. Gözlerinizin gitme eğiliminde olduğu ikinci yer, sayfanın sağ üst köşesidir. Burası birçok lokantacının mezelerini veya ana yemeklerini yerleştirdiği yerdir.
Sol üst. Sağ üst köşeden, çoğu müşteri sol üst köşeye bakma eğilimindedir. Bu, mezeler ile birleştiğinde kârınızı artırabilecek mezeler için ortak bir yerdir.
Menünüzün Düzenini Tasarlama
Menünüzün en yüksek kira alanlarını en popüler ürünlerinize ve en yüksek kar marjına sahip yemeklere ayırmak istiyorsunuz. Altın Üçgen'e hangi bölümleri yerleştirmek istediğinize karar verdikten sonra, menü öğelerinizin geri kalanını nasıl düzenleyeceğinizi anlayabilirsiniz. Karar vermeniz gereken bir sonraki şey, menünüzde kaç bölüm olmasını istediğinizdir.
 
Menü Bölümleri
Menünüzde yer alacak farklı bölümleri oluştururken, kaç tane menü öğeniz olduğunu ve bunların nasıl gruplandırılabileceğini veya bölünebileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin, ana yemek bölümünüzü mezeler ve sandviçler olarak bölebilir misiniz? Yoksa sığır eti, tavuk, domuz eti ve deniz ürünleri bölümlerine ayırabilir misiniz? Konu bölümler oluşturmaya geldiğinde, müşterilerinizin kendilerine çekici gelen bir şeyi kolayca bulabilmeleri için mümkün olduğunca spesifik olmak en iyisidir.
 
Sığır eti, domuz eti veya tavuk gibi belirli malzemeler için menü bölümleri oluşturmak, müşterilerin aşina olmadığı menü öğelerine sahip etnik restoranlarda özellikle önemlidir.
 
Menü Düzeni Oluşturmak İçin İpuçları
Menü şablonu
Düzeninizi seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç restoran menüsü fikri daha:
 
Tatlılarınız için ayrı bir menü oluşturun. Araştırmalar, tatlılarınız ana menüdeyse, müşterilerin meze sipariş etme olasılığının daha düşük olduğunu göstermiştir. Ayrıca, ayrı bir menünüz varsa, müşterilerinizin yemeklerine göz atmaları için masanızda bırakabilir ve hangi tatlı seçeneğini denemek istediklerini düşünmeleri için onlara zaman verebilirsiniz.
Geniş içecek yelpazesine sahip restoranlar da fazla yer kaplamamak için ayrı bir içecek menüsü yapmak isteyebilirler. Alkolsüz içecekler, buzlu çay veya limonata gibi popüler alkolsüz içecekleri ana menünüze dahil etmek isteyebilirsiniz.
Kuruluşunuzda çok çeşitli vejetaryen, vegan veya glütensiz seçenekler varsa , bu öğeler için ayrılmış bölümler eklemek iyi bir fikirdir. Yeni bir bölüm oluşturmak, alternatif diyetleri olan müşterilerin yiyebilecekleri menü öğelerini bulmasını kolaylaştırır.
Sınırlı süreli özel ürünler veya mevsimlik ürünler gibi belirli menü öğelerinin etrafına bir kutu veya kenarlık yerleştirerek dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Bu, özel ürünlerinizin diğer ürünlerinizden öne çıkmasına yardımcı olur ve müşterilerinizin gözlerini onlara çeker. Onlara daha fazla dikkat çekmek için onları sayfanızın ortasına da yerleştirebilirsiniz.
Menünüz Kaç Sayfa Olmalı?
Menünüzdeki sayfa sayısı, en önemlisi, sahip olduğunuz menü öğelerine bağlı olacaktır. Ancak, menüler söz konusu olduğunda, daha azı daha fazladır. Menünüzde çok fazla sayfa varsa, müşterileriniz için bunaltıcı olabilir.
 
En yaygın menü türü iki sayfaya sahiptir ve bunaltıcı olmak için çok fazla bilgi sağlamadan menü öğelerinizi listelemek için size bolca alan sağlar. Restoranınız modernse veya çağdaş bir estetiğe sahipse, birden fazla sayfa kullanmak yerine daha büyük bir sayfa veya benzersiz bir tasarım tercih edebilirsiniz.
 
Menünüz için Stil Seçme
Restoran menü şablonu
İşletmenizin konseptini yansıtan ve müşterilerinize hitap eden bir stil seçmeniz önemlidir . Menünüz için bir stil seçmeye çalışırken size yön verebilecek bazı yaygın stiller şunlardır:
 
Lüks: Lüks menüler genellikle kısadır ve sayfada yalnızca birkaç öğe bulunur. Sayfada çok az resim var veya hiç yok ve genellikle detaylı ve şık bir yazı tipi kullanılıyor.
Çocuk Dostu: Aile dostu restoranlardaki menüler genellikle çocuğun ilgisini çekebilecek çok sayıda resim ve parlak renkler içerir. Ayrıca çok kolay okunabilen ve taranabilen büyük bir yazı tipi kullanmak isteyebilirsiniz.
Modern: Modern restoranlardaki menüler geniştir ve tasarım çoğunlukla işletmenizin temasına bağlı olacaktır. Ancak birçok modern kuruluşun ilginç tasarımları, özel görüntüleri ve şık yazı tipleriyle şık menüleri vardır.
Nostaljik: Nostaljiden yararlanan işletmeler, bebek patlamaları yaşlandıkça ve kendileri için yemek pişirmekten daha fazla dışarıda yemek yemeye harcadıkça daha popüler hale geliyor. Menüleri tipik olarak rustik ve eski moda bir tarza ve ayrıca her sayfada birden fazla görsele sahiptir. Ek olarak, kuruluşunuzun daha eski bir müşteri tabanına sahip olmasını bekliyorsanız, yazı tipinizi daha büyük yapmak isteyebilirsiniz, böylece okunması kolay olur.
Menünüze Nasıl Stil Verilir?
Yazı tipi, resimler ve renkler gibi menünüzü şekillendirmeye yarayan birçok özel tasarım öğesi vardır ve bunlar menünüze bir kişilik ve karakter kazandırmanıza olanak tanır. Menünüzün düzenine benzer şekilde, menünüzün tasarımı da müşterileri belirli yüksek değerli ürünleri satın almaya ikna etmeye yardımcı olabilir. Burada menünüz için resimlerin, yazı tiplerinin ve renklerin nasıl seçileceğine ve yemeklerinize nasıl açıklamalar yazacağınıza dair bazı ipuçları verilmiştir.
 
Yemeğinizi Nasıl Tanımlarsınız?
İştah açıcı menü açıklamaları yazmak , müşterilerinizi yeni bir şeyler denemeye ikna edebilir, gıda alerjisi veya alternatif diyetleri olan misafirler için bilgi sağlayabilir ve müşterilerin kendilerine hitap eden bir yemek bulmalarına yardımcı olabilir. Ayrıca, yemekleriniz için benzersiz isimler kullanıyorsanız veya çok sayıda etnik yemek sunuyorsanız, menü açıklamaları yazmak müşterilerinizin yemeğin ne olacağını anlamasına yardımcı olabilir.
 
Açıklamalarınızı sadece yemeğin içindekileri listelemek için değil, aynı zamanda yemeğin tadı ve dokusunu da tanımlamak için kullanmalısınız. Örneğin, bir salatadaki tüm malzemeleri listelemek yerine, sesini daha iştah açıcı kılmak için şuna benzer sıfatlar kullanın: hafif ve lezzetli çilek sosu."
 
Menünüzdeki Resimler Nasıl Kullanılır
Menünüze görseller eklemek, müşterilerinize yemeklerinizin nasıl göründüğüne dair bir fikir vererek ne beklemeleri gerektiğini bilmelerine yardımcı olabilir. Ancak, menünüzde çok fazla görselin olumsuz bir çağrışımı vardır, çünkü birçok müşteri, düşük maliyetli ve düşük kaliteli restoranlarla menüde çok sayıda görseli çağrıştırır. Menünüzdeki resimlerden en iyi şekilde yararlanmanız için birkaç yararlı ipucu:
 
Mevcut en yüksek kaliteli resimleri kullanmak istiyorsunuz. Resimleriniz grenli veya odak dışıysa, müşterilerinize işletmeniz hakkında kötü bir izlenim verecektir.
Aile dostu bir kuruluş değilseniz, bir sayfada en fazla iki resim kullanın.
En popüler veya yüksek değerli öğelerinizin resimlerini kullanın. Bu resimleri kullanmak müşterilerinizin ilgisini çekecek ve bu yemeği sipariş etme olasılıklarını artıracaktır.
Birden fazla konumunuz varsa veya bir franchise sahibiyseniz, yemeğinizin aşamalı görüntülerini çekmesi için profesyonel bir yemek fotoğrafçısına ödeme yapmak faydalı olabilir.
Menünüzü güncelliyorsanız, Instagram'a göz atabilir ve herhangi bir müşterinin kullanabileceğiniz yemeğinizin resimlerini çevrimiçi olarak yayınlayıp yayınlamadığını görebilirsiniz. Ancak Instagram'dan veya sosyal medyadan görsel kullanacaksanız, önce sahibiyle iletişime geçtiğinizden ve izin aldığınızdan emin olun.
Bir Renk Şeması Seçme
Renk tekerleği
Eğer menüde kullanmak sevmenizi sağlayan Restoran hakkında çok şey söylemek böylece bunları dikkatli bir şekilde seçmelisiniz ve markanız. Ayrıca seçtiğiniz renkler misafirlerinizin iştahını da etkileyebilir.
 
Örneğin, kırmızı, sarı ve turuncu gibi parlak renkler müşterilerinizin iştahını artırabilir ve onları yemeğiniz için heyecanlandırabilir. Öte yandan, mavi ve mor gibi renkler müşterilerinizi daha az acıktırabilir.
 
Menünüz için bir renk şeması seçerken, renklerinizin birbirini tamamlamasını ve tutarlı bir temanız olmasını da istersiniz. Ek olarak, renk düzeniniz işletmenizin markasıyla da eşleşmelidir. Bu nedenle, viski barınızda elektrik mavisi bir menüye veya çocuklara uygun bir restoranda nötr kahverengi bir menüye sahip olmak istemezsiniz.
 
Menü Yazı Tipi ve Tipografi
Kullandığınız yazı tipi, menünüzü tasarlamaya geldiğinde genellikle gözden kaçar, ancak iyi düşünülmüş bir yazı tipi, satışları kolaylaştırmanıza yardımcı olabilir. Menünüz için en iyi yazı tipini seçmek için birkaç ipucu:
 
Menü öğelerinizi fiyatlarınızdan daha büyük yapın. Fiyatlarınız çok belirgin bir şekilde gösteriliyorsa, müşteriler kendilerine en çok hitap eden ürün yerine en ucuz ürünü arar.
Öğe adlarınız için büyük harf ve kalın harfler kullanabilirsiniz, ancak yemeği tanımlarken küçük harf ve normal stil kullanın.
Menünüzden dolar işaretlerini kaldırın. Dolar işareti, müşterilerin zihninde olumsuz bir çağrışım yapar ve büyük alışverişler yapma olasılıklarını azaltır.
Ana demografiniz daha yaşlı veya çok gençse, okunması kolay olması için yazı tipi boyutunuzu artırmak istersiniz.
Menünüzü Yazdırma ve Görüntüleme
Menünüzü tasarlamayı bitirdikten sonra, menülerinizi yazdırmaya ve menü kapaklarınıza eklemeye hazırsınız .
 
Menü Boyutlandırma
Menülerinizi yazdırmadan önce, menülerinizin ne boyutta olacağına karar vermelisiniz. Menüleriniz için bir boyut seçerken, seçtiğiniz düzeni, yazı tipinizin boyutunu ve menünüzdeki öğelerin sayısını göz önünde bulundurun.
 
Restoran sahiplerinin menüleri için kullandıkları bazı yaygın boyutlar şunlardır:
 
Öğle Yemeği Menüsü: 8.5"x11"
Akşam Yemeği Menüsü: 8,5"x11", 8,5"x14" veya 11"x17"
İçecek veya Tatlı Menüsü: 4.25"x11", 4.25"x14" veya 5.5"x8.5"
 
Tatlı veya içecek seçeneklerinizi sergilemek için geleneksel menüler yerine masa çadırlarını da kullanabilirsiniz.
 
Menülerinizi Yazdırma
Her müşterinin kendi hızında göz atabilmesi için yeterince menü yazdırmalısınız. Restoranınızın kaç menü yazdırması gerektiğini gösteren yararlı bir kılavuz:
 
Menü Türü Kişi / Masa Başına Sayı Restoran Başına Sayı
Kahvaltı menüsü Kişi Başı 1 Koltuk Kapasitenizin %75'i
Öğle yemeği menüsü Kişi Başı 1 Koltuk Kapasitenizin %75'i
Akşam yemeği menüsü Kişi Başı 1 Koltuk Kapasitenizin %75'i
Tatlı Menüsü 1-2 Tablo Başına Oturma Kapasitesinin %50'si
Şarap listesi Tablo Başına 1 1-10 Menüler
Sunucuyu Kontrol Et Tablo Başına 1 Her Masa için 1 + %10
Çeşitli Menü Tasarım İpuçları
Şimdiye kadar menünüz neredeyse tamamlanmış olmalıdır. Menünüze eklediğinizden emin olmanız gereken bazı son restoran menü fikirleri:
 
Müşterilerin alternatif diyetlerine uyan ürünleri bulmalarına yardımcı olmak için vegan, vejetaryen, glütensiz veya şekersiz ürünler gibi farklı ürün türleri için semboller oluşturun .
Menünüzle işiniz bittiğinde, onu taramak veya çevrimiçi hale getirebileceğiniz dijital bir sürüm oluşturmak da isteyeceksiniz. Bu, özellikle işletmenizin bir teslimat veya eve teslim hizmeti varsa önemlidir. Menünüzü çevrimiçi olarak eklerken , telefonlarında veya tabletlerinde menünüzü arayan potansiyel müşteriler için mobil uyumlu bir sürüm oluşturmak isteyeceksiniz .
 
estoranınızın menüsü, misafirlerinizin bazen bir kasiyer veya sunucudan önce ve her zaman yemeğinizden önce etkileşime gireceği ilk şeylerden biridir. Bu nedenle menünüzün olağanüstü bir ilk izlenim bıraktığından emin olmak çok önemlidir.
 
Çok fazla öğe, kötü ifadeler, kötü fotoğraflar veya uyumsuz tasarım içeren bir menü, bir lokantanın deneyiminden uzaklaşacak ve bunu telafi etmek için yemeğiniz ve hizmetiniz üzerinde baskı oluşturacaktır. Markanıza kusursuz bir şekilde uyan güzel, iyi yazılmış bir menü, misafirlerinizin en başından doğru restoranı seçmiş gibi hissetmelerini sağlayacaktır.
 
Dikkatli bir şekilde tasarlanmış bir menü, karlı menü öğelerine dikkat çekerek ve misafirler üzerinde kalıcı bir izlenim bırakarak gelir üzerinde önemli bir etki yaratabilir. Yalnızca güzel görünen şeylere odaklanmak cazip gelse de, menü öğelerinizin karlılığını ve popülaritesini aşağıdaki yöntemlerle analiz ettiyseniz, bir menüyü yeniden tasarlamak çok daha etkilidir.
menü mühendisliği analizi
. Almak
o veri
 ve okuyucunun gözünü en karlı öğelerinize çekerek menünüzü tasarlarken avantajınıza kullanın.
 
Bu 10 restoran menü tasarımı fikri ve ipucu, menünüzün nasıl görünmesi gerektiği konusunda stratejik kararlar almanıza yardımcı olacaktır. Bir menünün nasıl tasarlanacağını öğrenmek ve bunu iyi yapan restoranlardan ilham almak için okumaya devam edin.
 
Restoran Menü Şablonları
simge
KAYNAK
Restoran Menü Şablonları
Menü tasarımınız için bir başlangıç ​​noktası olarak veya menülerinizi yenilemek için bu menü şablonlarını kullanın.
 
İNDİRMEK
10 Menü Tasarımı İpuçları ve Örnekler
1. Göz Hareketi Modellerini Düşünün
Bazı menü mühendisliği uzmanları, bir menüyü okurken gözlerimizin genellikle sayfanın ortasından başladığını, ardından Altın Üçgen olarak adlandırılan sağ üste, ardından sol üste geçtiğini söylüyor. Bazıları ise insanların gözlerinin hemen sayfanın üst kısmına veya sağ üst köşeye gideceğini söylüyor.
 
Ama bir göre 
Kore araştırma çalışmasına göre
 Journal of Global Business and Technology'de, yemek yiyenlerin üçte birinin gördükleri ilk ürünü sipariş etme olasılıkları daha yüksek ve 
San Francisco Eyalet çalışması
 misafirlerin sol üstten başlayarak menüleri kitap gibi okuduğunu söylüyor. 
 
İpucu: Üslerinizi örtün. Menünüzün sol üst, sağ üst ve ortasına yüksek marjlı yemekler koyun.
 
menü 
Alimentari ve Vineria Il Buco, New York'ta
 sadece bunu yapar ve bu alanların üçüne de karlı ürünler yerleştirir.
 
 
 
2. Beyaz Alanı İyi Kullanın
İnsan gözü dağınıklıktan nefret eder. 
Çalışmalar gösteriyor 
bu iyi boşluk, okuyucunun anlama oranını %30'a kadar artırır. Menü öğelerinizin ve açıklamalarınızın parlamasını istiyorsanız, yemek menüsü tasarımınıza sağlam miktarda beyaz alan eklemeyi planlayın.
 
İpucu: Estetiği geliştirmek ve misafirin bunalmamasını sağlamak için biraz boşluk bırakın.
 
Audrey, Los Angeles'ta Hammer'da
, bununla harika bir iş çıkarıyor. Restoran menüsünün dört köşesinde adlarını yaratıcı bir şekilde vurgularlar ve her bölümün etrafındaki beyaz boşluk, okuyucunun bilgiyi işlemesine ve mükemmel yemeği seçmesine yardımcı olur.
 
 
 
3. Görsel Yön için Kutuları ve Renkleri Kullanın
Bir menü öğesi önemliyse - veya daha da iyisi, bunun karlı olduğunu biliyorsunuz - onu vurgulayın! Spotları tam olarak bakmaları gereken yere koyan tasarım öğelerini kullanarak misafirlerinizi menünüzde gezdirin.
 
Yapabiliyorsanız, menünüzü oluşturması için bir grafik tasarımcı veya sanatçı kiralamak, markanızın bir lokantada kalmasını sağlamanın harika bir yolu olabilir. Bir menü tasarım uzmanı, menünüzü herhangi bir ihtiyaca göre tasarlamanıza da yardımcı olabilir.
menü mühendislik verileri
 sahip olduğunuz: Yıldız menü öğelerinize (yüksek kâr, yüksek popülerlik) ve Bulmacalarınıza (yüksek kâr, düşük popülerlik) dikkat çekmek için çizgileri, renkleri ve çizimleri ustaca kullanabilirler. 
 
Menü mühendisliği hakkında daha fazla bilgi edinmek için göz atın 
tam uzunlukta ücretsiz çevrimiçi kursumuz.
 
 
İpucu: Markanızı geliştirmenize ve menünüzü öne çıkarmanıza yardımcı olabilecek bir sanatçı veya grafik tasarımcı bulun.
 
Los Angeles'ta Birdie G
sadece güzel ve akılda kalıcı değil, aynı zamanda misafirlerinin sipariş etmesini istedikleri menü öğelerine de dikkat çeken çarpıcı bir menüye sahiptir. Grafik tasarımcı ile çalıştılar
Sheila Buchanan
, menüyü hayata geçirmek için güzel renk kombinasyonları ve etrafa dağılmış küçük kuşlar kullanan. 
 
 
 
Menü Mühendisliği Kursu
simge
KAYNAK
Menü Mühendisliği Kursu
Menünüzden en iyi şekilde yararlanmak için bu kursu alın. Menü psikolojisi ve tasarımı, menünüzü çevrimiçi yönetme ve satışları artırmak için menünüzü uyarlama hakkında bilgi edinin.
 
İNDİRMEK
4. Dolar İşaretlerine Elveda Deyin ($)
Cornell'de okumak
 Dolar işareti ($) olmayan bir menüden sipariş verenlerin, geleneksel fiyatlı bir menüden sipariş verenlerden önemli ölçüde daha fazla para harcadıklarını buldu. 
 
Konuya gelince, konuklarınız menü öğesinin yanındaki sayının ne anlama geldiğini bilir. Dolar işaretleri, para harcama konusunda olumsuz çağrışımları tetikler, bu yüzden onları tamamen atlayın.  
 
İpucu: Dolar işaretlerini kaldırmayı düşünün ve fiyatları tek bir sütunda listelemeyin, çünkü hemen karşılaştırmaya davet eder.
 
NS 
REYLA, Asbury Park, NJ'de
, temiz, güzel menüleri net kategorilere ayrılmıştır ve fiyatlar dolar işareti olmadan listelenmiştir. 
 
 
 
5. Seçim Yükünü Azaltın 
Bournemouth University'de okuyor 
çok az ve çok fazla menü seçeneği arasında tatlı bir nokta olduğunu keşfetti. Yemek yiyenler, nerede yeneceklerini seçmekten bunalmış durumda. Restoranınıza yerleştikten sonra, onları yüzlerce seçenek arasında elemeye zorlamayın.
 
Misafirlerinizin karar vermesine yardımcı olmak için menünüzdeki her öğenin benzersiz olması gerektiğini de unutmamak önemlidir. İki farklı biftek yemeğine sahip olmak bir bolluk hissi yaratabilir gibi görünebilir, ancak gerçekte sadece misafirlerinizin seçim yapmasını zorlaştırır ve iki ürün birbiriyle rekabet eder.
 
Süper uzun bir menüye sahip olmak satışlara da zarar verebilir: Konukların siparişlerini vermeleri daha uzun sürdüğünde, masanın dönüş süresini yavaşlatır, bu nedenle ön büro personeliniz bir vardiyada daha az misafire hizmet eder. Evin arkası operasyonları için de kısa bir menünün yönetimi çok daha kolaydır ve her yemeğin daha iyi uygulanmasına yol açabilir.
 
İpucu: Menünüzü kısa ve düzenli tutun.
 
Evrim Mutfağı, San Antonio, Teksas
, bununla harika bir iş çıkarıyor. Bölüm başına 4-5 menü öğesi vardır ve menülerindeki her yemek benzersizdir: hiçbir öğe diğerinin ayak parmaklarına basmaz.  
 
 
 
6. Kelimelerin Gücünden Yararlanın
Bir yemeğin tadını iletmek için menü öğesi açıklamalarını kullanın. "Tuzlu", "tereyağı" ve "gevrek" gibi kelimeler, içgüdüsel bir açlık tepkisi ortaya çıkarır. Restoranın kişiliğini ve her yemeğe koyduğunuz sevgiyi yansıtmak için açıklamaları kullanın.
 
Bir 
Brian Wansink tarafından yapılan deney
Cornell Üniversitesi'nde açıklayıcı menü etiketlerinin bir ürünün satışlarını %27 oranında artırdığını ve müşterilerin yemeklerinden daha memnun hissetmelerine neden olduğunu buldu. Bu da, daha olumlu müşteri geri bildirimlerine yol açtı (ürün parlak açıklamaya uygun olduğu sürece).  
 
İpucu: Menü açıklamanızı yazarken oldukça açıklayıcı bir dil kullanın. 
 
SuMiao Hunan Mutfağı, Cambridge, MA
harika betimlemeleri var Menüleri yemeklerini “günlük tilapia avı”, “on üç baharat”, “wok-fırçalı” gibi kelimelerle açıklıyor. Bu menü, fazla endişe duymadan açıklayıcı olma konusunda harika bir dengeye sahiptir. Restoranın eğlence ve yemek odaklı tonuna mükemmel uyum sağlar. 
 
 
 
ABONE OL
Restoran haberleri, tavsiyeler ve hikayeler - doğrudan gelen kutunuzda.
Eğlenceye katıl. Size spam göndermeyeceğimize söz veriyoruz, yemin ederim.
 
Bültene üye ol
E-posta
Bilgilerinizi gizlilik bildirimimize göre ele alacağız .
 
7. Fotoğrafları Kullanmayı Düşünün
Ünlü menü mühendisi 
Gregg Rapp bulundu
bir gıda maddesinin yanına güzel görünen bir resim eklemek, satışlarını %30 oranında artırıyor. Yine de bir uyarı: Menünüzde veya sosyal medyanızda vasat fotoğraflar kullanmayın. Kötü fotoğraflar kullanmaktansa hiç fotoğraf kullanmamak daha iyidir.
 
Menünüzde fotoğraf kullanmak istemiyorsanız - özellikle de bunları basmak çok pahalı olabileceğinden - menüye restoranınızın Instagram tanıtıcısını "eğer isterseniz Instagram'ımıza göz atın" gibi bir çağrı ile yazabilirsiniz. yemeklerimizden herhangi birinin önizlemesini yapmak istiyorum.” Kolay erişim için bir QR kodu veya bit.ly bağlantısı bile ekleyebilirsiniz. Instagram'ınızın güzel fotoğraflarla dolu olduğundan emin olun ve düzenli olarak güncelleyin. 
 
İpucu: Özellikle dijital menü panosu tasarımında, yemek yiyenleri cezbetmek için yüksek marjlı öğelerin yüksek kaliteli fotoğraflarını kullanmayı düşünün - aynı şey çevrimiçi sipariş sayfanız için de geçerlidir (daha fazlası aşağıda).
 
NS 
Douzo Suşi
Boston, MA'da, tüm menü siyah bir arka plan üzerine yerleştirilmiş yüksek kaliteli fotoğraflarla sergileniyor. Görsel olarak heyecan verici ve yemek yiyenlerin daha önce hiç sahip olmadıkları bir şey sipariş etmelerini sağlayabilir.
 
 
 
8. Tüm Duyuları ve İhtiyaçları Düşünerek Tasarım
Fiziksel restoran menü tasarımınızı oluştururken, her şeyden önce tüm misafirleriniz için kullanılabilir ve okunaklı olduğundan emin olmak istersiniz.
 
Menünüzün boyutunun yönetilebilir olduğundan emin olun. Çok büyükse, masada tutmak garip olacaktır. Çok küçük ve bazı misafirler bunu okumakta zorlanacaklar. 
 
Görme engelli misafirleriniz için dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise, menünüz birçok fast-casual restorandaki gibi bir hazırlık alanının üzerindeki bir panoda yer alıyorsa, okumakta zorlanabilirler. Buradaki çözüm, büyük bir yazı tipinde menünün birkaç kopyasını elinizin altında bulundurmak ve ihtiyacı olan misafirlere sunmaktır. 
 
Kolay erişimli bir QR kodu aracılığıyla bir dijital menü de burada iyi bir fikirdir. Konukların telefonlarında tarayabilecekleri büyük bir QR kodu ayarlayın ve menüye yakından bakmalarına izin verin. Dijital bir menü ile istediğiniz gibi hızlı değişiklikler de yapabilirsiniz. 
86 öğe.
 
 
Diğer duyulara gelince, menünüzün dokunuşa hoş geldiğinden emin olun. Sağlam kağıt seçin ve restoranınızın tarzına bağlı olarak, sık sık değiştirmek zorunda kalmamak için menülerinizi lamine etmek veya temizlenebilir kartlara yazdırmak isteyebilirsiniz.
 
Devamını oku
10 Adımda Sıfırdan Restoran Menüsü Nasıl Yapılır?
MENÜ + YEMEK
10 Adımda Sıfırdan Restoran Menüsü Nasıl Yapılır?
Mükemmel restoran menünüzü geliştirmek, tasarlamak ve tasarlamak için bilmeniz gereken her şey.
 
9. Markanıza ve Kişiliğinize Sadık Kalın 
Günün sonunda, restoran menünüzün genel restoran markanızla uyumlu olduğundan emin olmak istersiniz. Yemek seçimlerinizin ötesinde, renk düzeniniz, yazı tipiniz, aralığınız ve kompozisyonunuz, aradığınız stili ve havayı yansıtmak için önemlidir. Bir bar menüsü, kaliteli bir restorandan çok farklı görünecek. Ve hızlı-rahat bir restoran, oturulan bir restorandan tamamen farklı bir menü düzenine sahip olacak. 
 
Müşteriniz, yemeğiniz ve konseptiniz için tasarlayın ve yolun her adımında markanıza sadık kaldığınızdan emin olun. 
 
Boston'ın 
tuzlu kız
bunu iyi yapıyor. Menüleri, markalarını ve genel restoran deneyimini renkler ve çizimler aracılığıyla mükemmel bir şekilde yansıtıyor. Hızlı bir bakışta, bunun bir deniz ürünleri restoranı ve çiğ bar olduğunu ve renkleri ve görüntüleri taze, yaz hissi veriyor. 
 
  
10. Web Sitenizde ve Sipariş Sisteminizde Çevrimiçi Menünüzü Optimize Edin
Akşam yemeği yiyenler nerede yemek yiyeceğine karar vermeden önce bir menüyü incelemeyi sevdiğinden, menünüzün çevrimiçi olarak kolayca okunabilir olduğundan emin olmak isteyeceksiniz. Güzel tasarımının tüm ihtişamıyla görülebilmesi için menünüzün PDF'sini web sitenize yükleyebilirsiniz, ancak menünün doğrudan web sayfasına (HTML metninde) yazılması iyi bir fikirdir, böylece ekran okuyucu kullanan konuklar gelmeden önce menünüzü de deneyimleyebilirsiniz. 
 
Ayrıca, çevrimiçi sipariş sisteminizin, çevrimiçi sipariş menünüzü markanıza uyacak şekilde kişiselleştirmenize olanak tanıdığından emin olmak harika bir fikirdir. En önemlisi, çevrimiçi müşteriler evlerinden ne alacaklarını görmeyi sevdiklerinden, her menü öğesinin yüksek kaliteli görüntülerini yükleyebilmek istiyorsunuz. Onlara menü öğeleri hakkında sorular sorun, bu nedenle çevrimiçi menünüzdeki fotoğraflar ve açıklamalar aracılığıyla olabildiğince fazla bilgi vermek buradaki harekettir. 
 
 
simge
 
Daha iyi bir çevrimiçi sipariş sisteminin restoranınızı büyütmenize nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin.
 
 
Menü Tasarımı Önemlidir!
Akıllı menü tasarımı, başarılı bir restoran stratejisinin bir bileşenidir: Menünüzün tarzınızı ve yemeğinizi yansıttığından ve en karlı öğelerinizi öne çıkardığından emin olun.
 
Menünüzü yeniden tasarlamaya başlarken biraz yardım istiyorsanız, 17 menü şablonumuza göz atın ve bunları restoranınızın markasına uyacak şekilde özelleştirin.
 

Restoran Menü Tasarımı, Menü Düzeni ve Menü Boyutu
Facebook
heyecan
LinkedIn
İlk başta restoranınızın menüsünü oluşturmak basit görünebilir: yemekleri listeleyin, bir fiyat ekleyin ve kararı müşteriye bırakın. Gerçekte, bir menü stratejik ve ikna edici bir araç olabilir. Ancak, yemek kararlarına rehberlik etmek ve karlılığı en üst düzeye çıkarmak için restoran menü tasarımınızı, menü düzeninizi ve menü boyutunu ayarlamak size kalmıştır.

Artık menü öğelerinizi nasıl fiyatlandıracağınızı öğrendiğinize göre , onu tasarlamak için atmanız gereken adımları özetleyeceğiz.


Menünüzü başarı için ayarlayın
Menü Kontrol Listenizi Tasarlama ve Optimize Etme

Menünüzün aynı anda estetik açıdan hoş, dengeli, kâr odaklı ve işlevsel olmasını sağlamak için bu bölüm şunları kapsayacaktır:

Restoran menü tasarımı için araçlar
Çeşitli menü düzenleri ve menü boyutları
Düzen, renk, arka plan ve fiyat biçimlendirmesini kullanarak menünüzü tasarlamaya yönelik ipuçları
Beslenme bilgileri için gereklilikler
Restoran menü tasarımında ustalar
Restoran Menü Tasarımı, Menü Düzeni ve Menü Boyutu

Restoran menü tasarımınızı oluştururken göz önünde bulundurmanız gereken ilk şey, menünüzün güncellenmesinin kolay olmasıdır. Bazı menüler mevsimsel olarak değişecektir. Mutfak prosedürleri ve operasyonları teoriden gerçeğe dönüştükçe, değişiklikler doğal olarak gerçekleşecektir. Bunu akılda tutarak, menünüzü birkaç seçeneğe sahip olacak şekilde tasarlayın.

Yapabilirsiniz:

Bir Grafik Tasarımcı İşe Alın
Menü tasarımında uzmanlaşmış bir grafik tasarımcı, konseptinizi ve menü öğelerinizi içeren bir menü oluşturmak için sizinle birlikte çalışır. Her zaman restoran menü tasarımında uzmanlaşmış ve menü mühendisliği olarak da bilinen menü geliştirme psikolojisini anlayan bir tasarımcı kiralayın. (Bir sonraki makale olan Menü Mühendisliği: Karları Artırma başlıklı makalede bundan daha fazla bahsedeceğiz .)

Artıları:

Grafik tasarımcıları, markanızı göz önünde bulundurarak malzemeler oluşturur. Hem estetik hem de pratik ihtiyaçlarınızı karşılamak için programları kullanmak için teknik becerilere sahiptirler. Konseptinize özel bir restoran menüsü oluştururlar ve siz memnun kalana kadar sizinle işbirliği yaparlar. Çoğu zaman, size dijital ve basılı formatlar sağlarlar ve bazıları sizin için baskı sürecini bile halledebilir.

Eksileri:

Menü öğelerini değiştirmeniz gerektiğinde grafik tasarımcıyı yeniden işe almanız gerekecek.

Tasarım Ajansı ve Serbest Tasarımcı
Bir tasarım ajansı tutma veya serbest çalışan bir tasarımcı tutma seçeneğine sahipsiniz. Kapsamı çok geniş olan tasarım projeleri için büyük bütçeye sahip restoran zincirlerinin tercihi acenteler olacaktır. Acenteler, genel giderleri ve giderleri nedeniyle daha pahalıdır. İlk restoranınız için, serbest çalışan bir tasarımcı daha uygun maliyetli bir seçenektir. Serbest tasarımcılar daha düşük bir fiyatla gelir ve büyük fiyat etiketi olmadan size bir ajansla aynı özeni ve uzmanlığı verir.

Fiyatlandırma:

Serbest tasarımcılar, aşağıdaki fiyatlandırma modellerini kullanarak ücret alır:

Sözleşme: Projenin başında verilen bir teklife dayalı olarak belirlenmiş bir fiyat.
Saatlik ücret: Menüyü oluşturmaları ve geri bildirimlerinize göre ayarlamalar yapmaları için geçen süreye dayalı bir saatlik ücret.
Değere dayalı fiyatlandırma: Bireysel tasarımcının değer katma yeteneğine dayalı fiyat. Değer vaatleri, sadece estetik değil, hızlı servis veya satışları artırmada (yani menü mühendisliği) deneyim olabilir.
Nasıl işe alınır:

Restoran danışmanınızın muhtemelen önerebileceği birkaç tasarımcısı vardır. Bir iş ilanı sitesi aracılığıyla ya da menüsüne hayran olduğunuz bir restorana referans olarak sorarak eski moda bir serbest çalışan kiralayabilirsiniz. Alternatif olarak, aşağıdaki grafik tasarım ilişkilendirmelerinden birini kullanarak bir tasarımcı bulabilirsiniz:

Profesyonel Tasarım Derneği (ABD)

Kayıtlı Grafik Tasarımcılar Derneği (Kanada)

Menü Tasarım Yazılımı
En uygun maliyetli seçenek; menü tasarım yazılımı, profesyonelce tasarlanmış şablonları özelleştirerek hızlı bir şekilde yeni menüler oluşturmanıza olanak tanır. Tasarım koleksiyonları bir dizi seçenek sunar ve düzenleme süreci, herkesin profesyonel görünümlü bir menü oluşturabilmesi için sezgisel olacak şekilde tasarlanmıştır.

Artıları:

Markanızın kontrolünü elinizde tutmanızı sağlayan uygun maliyetli bir yaklaşım.
Üçüncü taraf bir tasarımcıyla ileri geri gitmenin zorluğuyla uğraşmak zorunda değilsiniz.
Kendi zamanınızda güncellemeler yapabilir ve yeniden yazdırabilirsiniz.
Tasarım becerilerine ihtiyacınız yok. Düzenler, eşleşen yazı tipleri ve renkler, öğe bölümleri sizin için tasarlandı.
MustHaveMenus gibi bazıları, restoranınız için kullanabileceğiniz mağaza içi pazarlama ve sosyal medya şablonlarını dahil etmek için menülerin ötesine geçer.
Eksileri:

Tüm menü öğelerinizi manuel olarak girmeniz gerekecektir.
Mükemmel şablonu bulmak biraz zaman alabilir ve deneme yanılma gerektirebilir.
İşte restoranlar için en iyi iki menü tasarımı yazılımı seçeneği:

ZorunluMenüler

aylık 12.95$
Restoran odaklı
Web'deki en büyük menü şablonları koleksiyonu
Menü oluşturma için tasarlanmış sezgisel düzenleme yazılımı
Restoran konusunda bilgili müşteri hizmetleri ekibi
Kartvizitler, el ilanları ve sosyal medya gönderileri gibi ek pazarlama materyalleri
Profesyonel Baskı
iMenuPro

ayda 15 dolar
Restoran odaklı
Menü şablonlarının geniş koleksiyonu
Gerçek zamanlı müşteri hizmeti yok
Profesyonel baskı yok
Restoran Menü Tasarımı İçin En İyi Uygulamalar
Artık menü oluşturma seçeneklerinizi bildiğinize göre, restoran menü tasarımı söz konusu olduğunda göz önünde bulundurmanız gereken her şeye bir göz atalım.

Formatlar

Restoran konseptinize ve menü öğelerinin sayısına bağlı olarak, aralarından seçim yapabileceğiniz dört temel biçim türü vardır.

Tek sayfa:
Tüm menü, dikey veya yatay olarak tek bir sayfaya yerleştirilir. Bu format, genellikle menülerini mevsimlik malzemelere göre sürekli değiştiren kaliteli yemek restoranları, sabit prix menüleri ve tarladan sofraya restoranlar tarafından kullanılır.

Artıları:

Yemek yiyenler daha hızlı karar verir. Yatay ise, menü öğelerini restoranın göz hareketlerine göre kolayca yerleştirebilirsiniz.
Eksileri:

Yemek yiyenlerin pek çok yemek sipariş etme olasılığı daha düşüktür ve bu format, çok çeşitli menü öğelerini barındırmaz.
İki panel, tek kat:
Bu en yaygın restoran menüsü türüdür. Bir kitap gibi, menü açılır, böylece tüm menü öğeleri iki sayfada görünür.

Artıları:

Yemek yiyenlerin okuması kolay. Kar getiren yemekleri stratejik olarak yerleştirmeniz için en uygun format.
Eksileri:

Çok sayıda menü öğeniz varsa, bu biçim yeterince büyük olmayabilir.
Üç panelli, iki katlı:
Daha büyük menüler için, üç panelli, iki katlı menüler, restoranların çok çeşitli yemekleri sergilemesine olanak tanır. Bunlar genellikle barlarda, gündelik ve aile tarzı restoranlarda bulunur.

Artıları:

Çok çeşitli menü öğelerini barındırır.
Eksileri:

Tek sayfalık veya iki sayfalık menüler kadar okunması kolay değil.
Birçok panel kitapçığı:
Çok büyük menüler için bu kitapçık çok çeşitli yemekleri barındırır. Bu menü formatı en çok aile tarzı restoranlarda bulunur ve paylaşımlı tabaklara oldukça iyi uyum sağlar.

Artıları:

Çok sayıda menü öğesi barındırır.
Eksileri:

Kâr için mühendislik yapmak daha zor. Yemek yiyenlerin hatırlaması daha zor olan daha fazla öğe. Karar verme sürecini daha kafa karıştırıcı hale getirirler ve daha fazla operasyonel baskı yaratırlar.
Karlılık için tasarımınızı ortaya koymanın daha derinlemesine bir analizi için menü mühendisliği hakkında okuyun .

Uzunluk

Küçük başla. Ürün teorisinden bir konsept ödünç almak için ilk menünüz Minimum Uygulanabilir Ürün (MVP) olmalıdır. MVP, ürününüzün müşterileri memnun etmek ve gelecekteki geliştirmeler için geri bildirim sağlamak için gereken minimum özelliklerle başlaması gerektiğini belirtir. Menü geliştirmeye uygulandığında, bu metodoloji az miktarda menü öğesiyle başlamanız gerektiğini belirtir. Satış yapmaya ve müşteri geri bildirimi almaya başladığınızda, eklemeler yapabilirsiniz.

Bununla birlikte, menünüzün uzunluğu restoranınızın konseptine bağlı olarak değişecektir. Çoğu menü, 8,5” x 11” standart kağıt boyutlarına uyacak şekilde oluşturulmuştur. Menünüz 12” x 18” boyutunu aşıyorsa, boyutu yönetilebilir kılmak için şarap, tatlı ve çocuklar için ayrı menüler oluşturmayı düşünün. Misafirlerinizi bunaltmak istemezsiniz. Yemekleri öne çıkarmak için masa çadırları, menü panoları veya tebeşir panoları kullanın.

Öğe sayısı

Menü mühendisleri, her menü kategorisinin yediden fazla öğe içermemesi gerektiğini önermektedir: yedi meze, yedi ana yemek, yedi tatlı, yedi kokteyl, vb. daha fazla felsefe. Yemek yiyenler için seçim süreci, aralarından seçim yapabilecekleri daha az şey olduğunda daha kolaydır. Bonus: Daha az menü öğesi yemek maliyetlerinde, mutfak hazırlığında daha kolaydır ve daha hızlı servis sağlar.

Menünüzü düzenlemenin yolları

Emriyle:

Eşyaları yemek yiyenlerin sipariş edeceği sıraya göre düzenleyin. Mezelerle başlayın, ardından ana yemekler ve tatlılarla bitirin.
Kategoriye göre:

Menü öğelerini mantıksal gruplara göre kategorilere ayırın. Mezeler, ana yemekler ve tatlılara ek olarak, salatalar, makarnalar, deniz ürünleri ve tacos, kanatlar vb. gibi diğer özel gruplandırılmış ürünler için ek kategoriler eklemeyi düşünün. Başka bir deyişle, çeşitli şekillerde sunduğunuz herhangi bir yemek türü.
Sütuna göre:

İçeriğinizi yapılandırmak için sütunları ve satırları kullanın. Mezeler gibi tek bir kategorideki öğeleri sipariş etmek için sütunları kullanın. Her menü öğesini ayırmak için satırları kullanın. Bir bakışta, bu menünün anlaşılmasını kolaylaştırır. Başka bir deyişle, menü öğelerini bir sayfaya gelişigüzel atmayın. Okuyucunun menünüzdeki kategorileri mantıksal olarak tanımlamasını kolaylaştırın.
Gözün düştüğü yere göre:

Yemek yiyenler menünüzü okuduğunda, gözleri doğal olarak sayfanın belirli alanlarına, genellikle sayfanın üst kısmına çekilir. Bu alanları birinci sınıf gayrimenkul olarak düşünün. En fazla karı ve en yüksek marjı sağlayan menü öğelerine ev sahipliği yapmalıdırlar.
Her menü formatı, yemek yiyenlerin dikkatini çeken farklı alanlara sahiptir. Menü mühendisliği bölümümüzde bunların ne olduğunu öğrenin .

Dikkat çekmek istediğiniz öğeler için bir çağrı kutusu kullanmayı düşünün. Bu uygulamaya çerçeveleme de denir. Tek bir öğeyi veya bir öğe kategorisini çerçeveleyerek okuyucunun dikkatini çekersiniz. Menü mühendisliği en iyi uygulamalarına uyum sağlamak için, en iyi bilinmesini istediğiniz yemekleri veya yüksek kar marjı olan yemekleri makarna veya pirinç kaseleri gibi bu kutulara yerleştirin. Çağrı kutuları, bir lokantanın gözünü yönlendirmenin etkili bir yolu olsa da, bunları dikkatli kullanın. Ne kadar çok çağrı kutusuna sahip olursanız, o kadar az etkili olurlar.

profesyonel ipucu: renk kullanımı, büyük veya benzersiz yazı tipi, fotoğraflar, çizimler ve çağrı kutularının tümüne "göz mıknatısları" denir. göz mıknatısları, müşterinin gözünü doğal okuma modelinden menünün belirli bir bölümüne yönlendiren grafik tekniklerdir. Lokantanın gözünü bunaltmadan yönlendirmek için göz mıknatıslarını idareli kullanın.

Menünüzü markalaştırma

Bir restoran menü tasarımının aşağıdaki unsurları ikili bir işleve sahiptir. Restoranınızın markasını güçlendirirken menü öğelerinizi tanımlarlar. Markanız dilden dile dolaşıyorsa, ürün başlıkları, açıklamaları ve görünüm ve his de öyle olmalıdır. Aynı şekilde, markanız zarifse, aynı unsurlar doğada daha resmi olmalıdır. Diğer bir deyişle, 'domuz kıçı' diğerlerinde gerçekten işe yarayabilirken, bazı menü öğesi adları için 'kıç rosto' uygun olabilir.

adlandırma

Her yemek için seçeceğiniz isim, yemeğin içindeki malzeme, doku, his veya lezzet olsun, yemeğin dikkatini o yemeğin belirli bir yönüne yönlendirmelidir. İsim, o yemeğin deneyimini dinleyenlerin zihninde kurar. Tek bir açıklama stiline bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Farklı adlandırma stratejileriyle denemeler yapın ve daha büyük tasarım formatını aklınızda bulundurun.

Yemekleri aşağıdakilere göre adlandırmayı deneyin:

Birincil bileşen – örneğin Dana bonfile, Swordfish, Duck Confit.
Duyusal veya lezzet odaklı tanımlayıcılar – örneğin ağız sulandıran, tatlı ve ekşi, tuzlu, tatlı.
Kültürel ve coğrafi terimler – örneğin Cajun-kızarmış, Tay tarzı, Güney, İskandinav, İtalyan, Kırsal tarzı
Nostaljik terimler – örneğin Ev yapımı, konfor, geleneksel, klasik, Büyükannenin/Büyükbabanın, Annenin/Babanın
Pişirme tanımlayıcıları – örneğin Kızarmış, yavaş pişirilmiş, kuru olgunlaştırılmış, kömürde ızgara, tütsülenmiş, evde kesilmiş, barbekü
Açıklama

Menü öğesi açıklamalarını yerinde tutun. Tanımlamanın ana işlevi, yemek yiyene yemeğin içinde ne olduğunu, nasıl hazırlandığını ve neyle birlikte geldiğini bildirmektir. Açıklamanıza eklemeyi seçerseniz, kısa olun. Dikkate değer farklılaştırıcılar, işçilik ve yukarıda açıklanan duyusal/kültürel/nostaljik tanımlayıcılardan herhangi biri hakkında ek bilgilerle sınırlandırın.

profesyonel ipucu: yüksek kârlı yemeklerinize daha çekici açıklama taktikleri ve daha düşük kârlı yemekler için daha temel açıklamalar uygulayarak, yüksek kârlı yemeklerin satılma olasılığını artırırsınız.

Aşağıdakilere dayalı açıklamalar oluşturun:

Malzemeler: Her yemeğin içindekileri listeleyin. Açık ol. “Makarna” yerine “linguini” deyin. “Pirinç” yerine “yabani pirinç” deyin.
Pişirme stilini tanımlayın: Her bir malzemeyi tanımlamak için hafif baharatlanmış, sote edilmiş, marine edilmiş veya elle preslenmiş gibi kısa pişirme tanımlayıcıları kullanın.
Çağrışım yapan dil: Adlandırma bölümünde bahsettiğimiz gibi, duyusal, lezzet odaklı, kültürel, coğrafi, nostaljik veya pişirme süreciyle ilgili tanımlayıcılar kullanın.
Farklılaştırıcılar: Açıklamada en çok satanları ve hayranların favorilerini belirleyin. Bu, öğe adının yanında bir sembolle de ifade edilebilir.
Zanaatkarlık: Tüm pişirme sürecini tanımlayın. Örneğin: Yavaş kavrulmuş domuz rostosu, mükemmellik için buğulanmış ve ardından keskin bir mantar sosu ile tepesinde.
Fotoğraflar

Çağrı kutuları gibi, fotoğraflar da bir göz mıknatısıdır. Genel olarak, çoğu lüks restoran fotoğraf kullanmaz. Çoğu lokanta ve şef, bazen zincirler ve aile tarzı restoranlar tarafından kullanılsalar da, fotoğrafları düşük kaliteli veya ucuz restoranlarla ilişkilendirir. Fotoğrafların tehlikesi, öznel olmalarıdır. Her fotoğraf herkese hitap etmez. Çoğu restoran için, menünüzü bir görüntüyle karıştırmaktansa, misafirlerinizin yemeği taşınırken, koku ve ambiyans eşliğinde görmelerini sağlamak daha iyidir.

Fotoğraf kullanıyorsanız, profesyonel fotoğraflar kullanın ve fotoğrafları panel başına bir taneyle sınırlayarak bunu dikkatli yapın.

Fotoğraflar yerine illüstrasyonlar kullanmayı düşünün. Hala bir lokantanın gözünü menünüzün belirli bir bölümüne çekme amacına hizmet ediyorlar, ancak markanıza uyum sağlamak daha kolay ve evrensel olarak daha çekici.

Renk

Yine renkler, bir lokantanın gözünü menünüzdeki belirli bölümlere veya yemeklere yönlendiren bir göz mıknatısıdır. Ayrıca okuyucuların görsel bilgileri gruplamasına yardımcı olurlar.

Örneğin: Menü kategorilerini listelemek için kırmızı rengi kullanırsanız, okuyucu kırmızı gördüğünde, o bölümün belirli bir menü kategorisinden ayrı olduğunu anlayacaktır. Özel yemekler için mavi çağrı kutuları ve mavi yazı tipi kullanırsanız, okuyucu maviyi gördüğünde bunun menünün geri kalanından ayrı (veya önemli) olduğunu anlayacaktır.

Renk ve marka: Renk, restoranınızın markasını ve havasını güçlendirir. Renk kullanıyorsanız, onlara hitap eden renkler konusunda hedef pazarınıza danışın ve temanıza sadık kalın. Örneğin: Hareketli bir Küba restoranıysanız kırmızı, turuncu ve sarı gibi haşhaş renkleri kullanmaktan kurtulabilirsiniz. Bu, daha nötr bir renk paletine bağlı kalması gereken kaliteli bir Fransız restoranı için aynı olmazdı.

Renk teorisi: Evrime dayanarak, insanlar belirli renkleri tüketimle ilişkilendirmeye şartlandırılmıştır. Bazı renkler aslında iştahı canlandırabilir. Kırmızı ve sarının iştahı artırdığı söylenir çünkü “güvenli” gıdalarla ilişkilendirilirler. Gri, kahverengi, siyah ve mavi zehirlerle ilişkili oldukları için iştahı azalttığı bilinmektedir.

Renk tonunu ayarlayın: Karışıma çok fazla renk eklemeden dikkat çekmenin kolay bir yolu, tek bir rengin gölgesini ayarlamaktır. Bu aynı zamanda nokta vuruşlu tarama olarak da bilinir. Örneğin, menü öğelerinizi koyu siyah olarak yazmayı seçerseniz, siyah başlıkların belirgin şekilde öne çıkması için açıklamaları griye ayarlayabilirsiniz.

Renk nerede kullanılır:

Menü öğesi başlıkları
Sınırlar
Çağrı kutuları
grafik
Özel ürünler
profesyonel ipucu: yemek yiyenlerin gözlerini yormaktan kaçının. arka plan, metin, resimler, çizimler için yüksek kontrast ve doygun renk kombinasyonlarından kaçının.

yazı tipleri

Başka bir tasarım taktiği, başka bir göz mıknatısı. Renge benzer şekilde, restoranınızın temasını ve konseptini somutlaştırmak için yazı tipini kullanın. Müşterinizin gözünü menünüzün belirli yemeklerine ve bölümlerine çekmek için yazı tipini stratejik olarak kullanın.

Yazı tipi ve okunabilirlik: Yazı tipinizin okunması kolay olduğundan emin olun. Kullanmanız gereken en küçük boyut 20-30 puntodur. Her zaman menünüzün bir prototipini yazdırın ve yazı tipi boyutunun, türünün ve renginin okunaklı olduğundan emin olmak için birkaç arkadaşınıza veya iş arkadaşınıza okutun.

Yazı tipi ve marka: El yazısı veya italik yazı tipi, menünüze daha resmi bir görünüm verir ve yemeğinizin okuması için dikkat gerektirir. Öte yandan, bazı baskı tabanlı yazı tipleri daha eğlenceli ve okunması daha hızlıdır. Markanıza ve konseptinize bağlı olarak, bir deneyimi diğerine tercih edebilirsiniz.

Dijital ve baskı için yazı tipi: Serif yazı tipleri (harflerin kenarlarında küçük çizgiler bulunan yazı tipleri) baskıya uygundur. Okuyucuların harfleri kolayca ayırt edebilmeleri için oluşturulurlar. Sans serif yazı tipleri (bu küçük satırları olmayan yazı tipleri) web dostudur. Menünüzün son çıktılarını oluştururken, baskı için dijitalden farklı bir yazı tipi kullanmayı düşünün. İşte bir örnek:

Yazı tipi ve tutarlılık: Yazı tipi, menünüzü üç yazı tipiyle sınırladığınızda bir göz mıknatısı olarak en etkilidir. Artık ve okuyucunun gözü nerede dinleneceğini bilmiyor.

Açıklamalar, menü öğeleri, kategoriler, çağrı kutuları ve başlıklar arasında yazı tipleriyle oynayabilirsiniz, ancak her kategoride yazı tipinin aynı olduğundan emin olun (yani tüm açıklamalar aynı yazı tipini ve tüm kategoriler aynı yazı tipini kullanır. Ancak açıklamalar ve kategoriler farklı yazı tipleri olabilir).

Kalın ve italik: Renklere benzer şekilde, okuyucuların görsel bilgileri gruplamasına (örneğin tüm açıklamalar italik olarak yazılmıştır) ve onları önemli yemeklere yönlendirmesine yardımcı olmak için kalın ve italik yazı tiplerini kullanın (örneğin kalınlaştırılmış menü öğeleri özel öğeleri belirtir).

PROFESYONELLER İÇİN İPUCU: Renk, yazı tipi ve yazı tipi boyutunun bir kombinasyonunu kullanarak bir metin hiyerarşisi oluşturun. Kategoriler en büyük olmalı, ardından boyut olarak öğeler ve ardından tekrar açıklamalar ve fiyatlar gelmelidir. Hiyerarşinin her düzeyi aynı renk, yazı tipi ve boyut özelliklerine sahip olmalıdır (yani tüm kategoriler mavi, 70 boyutu ve Pacifico'dur. Oysa tüm açıklamalar gri, 30 boyutu ve Calibri'dir.

Arka plan

Yapın: basit tutun.

Menü arka planınızın arkasındaki genel ahlak, onu basit tutmaktır. Menü öğelerinizden uzaklaşan bir arka planla yemek yiyenlerin dikkatini dağıtmak istemezsiniz. Açıklamaları okumayı zorlaştıran bir arka plan da istemezsiniz. Kontrastı nötr ve renkleri sessiz tutun.

Yapın: negatif boşluk kullanın.

Negatif boşluk (veya boşluk), yemek yiyenlerin gözlerinin bir mola vermesine ve menünüzdeki bilgileri işlemesine olanak tanır. Çağrı kutuları ve diğer göz mıknatısları, boş bir tuvale karşı öne çıktıklarında daha etkilidir. Başka bir deyişle…

Yapmayın: menünüzü aşırı kalabalıklaştırmayın.

Eşyalarınıza ve açıklamalarınıza kendi ayakları üzerinde durma şansı verin. Daha az metin, okuyucunun okuduklarını anlamasını ve sindirmesini sağlar.

fiyatlandırma

Menünüzde fiyatları listelemenin birkaç yolu vardır. Aşağıdaki biçimlerden herhangi birini kullanarak menü öğelerini fiyatlandırmayı seçebilirsiniz:

$9.99
$10
10
Bu
Doksan dokuz sent teorisi: Bu fiyatlandırma stratejisi, bir fiyatı bir sonraki dolara yuvarlamak yerine X,99 sentte tuttuğunuzda, okuyucuların fiyatı daha ucuz sayı ile ilişkilendirdiği fikrine dayanır. Tüketicinin zihninde, ürün gerçekte olduğundan daha düşük fiyatlıdır ve bu nedenle satın almaya daha isteklidir. Şunu not etmeliyiz: giderek daha az restoran bu eski standarda uyuyor. Bunun yerine, birçoğu bir sonraki dolara yuvarlamayı tercih ediyor.

$ Teorisi: Cornell Üniversitesi'nde 2009 yılında yapılan bir araştırma, restoranların menü fiyatlarından dolar işaretini çıkardıklarında, müşterilerin dolar işaretli veya fiyatı yazan menülerden önemli ölçüde daha fazla harcama yaptığını buldu.

Menü Beslenme Bilgileri
Hem ABD hem de bazı Kanada eyaletleri, restoran menülerine kalori etiketlemesi getiriyor. Bu yasalar, obeziteyi azaltmak ve restoran şeffaflığını teşvik etmek için oluşturulmuştur. Sonuç olarak, bu yasalar tüketicinin sağlıklı kalori limitleri anlayışının gelişmesine katkıda bulunur.

Benim için geçerli mi?

Hem ABD hem de Ontario kuralları, bir zincire veya 20'den fazla restoranı olan işletmelere ait herhangi bir restoranın, menülerine kalori sayımı ve bir kalori sorumluluk reddi beyanı eklemesini şart koşar.

Restoranınız 20'den fazla restoranı olan bir zincir veya restoran şirketine ait değilse, kalori etiketleme kurallarına (şimdilik) uymak zorunda değilsiniz. Ancak, kalori eklemeyi seçebilirsiniz. Markalarının merkezinde sağlık ve beslenme olan restoranlar için, bir pazarlama girişimi olarak kalori etiketleme kuralına dahil olabilirsiniz.

Etiketleme Kuralları

Biz

Kısacası, Uygun Bakım Yasasının bir parçası olan Menü Etiketleme Kuralı, restoranların ve diğer gıda kuruluşlarının her bir menü öğesinin kalori içeriği

- Bizimle İletişime Geçin -
whatsapp Yaz