Kurumsal katalog tasarımı


Real graphic studio, En farklı Katalog tasarım ve baskı hizmetlerini sunmaktadır. Kataloglar, müşterinin ürünlerini ve hizmetlerini görüntülemesine ve satın almasına izin veren çok sayfalı belgelerdir. Kataloglar, her tür şirket için muazzam belgelerdir. Real graphic studio, Katalog tasarımı ve baskısında büyük deneyime sahiptir. Okullar, şirketler, oteller, devlet daireleri vb.gibi her endüstri için gereklidir, Katalog tasarımı çok önemlidir. Katalog tasarımı ve baskısı için size en iyi hizmeti sunuyoruz.

Real graphic studio deneyimli ekibi hedeflerinizi alır, bir kopyasını araştırır ve yazar, fotoğraf çeker, Katalog oluşturur, tasarlar, üretir, yazdırır ve size tam bir memnuniyet verir. Bize ulaşın ve Real graphic studio'dan profesyonel katalog tasarımı alarak pazarlama araçlarınızdan en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı öğrenin.

Katalogların Pazarlama önemi :
Bir kitlenin önünde yeni bir ürün sunarken, Katalog pazarlama için güvenilir bir ekipmandır. Ürününüz gövde ise, bir katalog yüzü olabilir. Kataloglar, şirketiniz ve ürününüz hakkında bilgi vererek tatmin edici bir pazarlama aracı olarak hizmet edebilir. Etkili bir katalog, diğer benzer ürünlerin çokluğundan sıyrılıyor ve şirketinizi farklı kılıyor. Şu anda, hiçbirinin literatürü okumak için yeterli zamanı yoktur, ancak insanları ürününüz, hizmetiniz veya promosyon tekliflerinizle ilgilenmeye zorlar; sağlam, verimli ve hassas bir katalog kullanabilirsiniz.

Bir afiş veya katalog düşündüğünüzde, önünüzde görünen bir sürü görüntü etkilidir. İyi bir kataloğun bir diğer önemli yönü de çok ilginç ve göz alıcı olması gerektiğidir. Herhangi bir broşür, reklam afişi veya çevrimiçi pazarlama görüntüsü, kendilerini göz alıcı bir şekilde sunabilirlerse kesinlikle başarılı olacaktır. Katalog, logo, adres, e-posta adresi, iletişim numarası vb.gibi şirketinizle ilgili tüm bilgileri içermelidir.

Kataloglarımız neden en iyisidir:

En iyi tasarımlara sahip kataloglar :
Kataloglarımıza göz alıcı bir tasarım, çekici görüntüler, akıllı bir görünüm kazandırmaya çalışıyoruz. Çeşitli şirketlerin çeşitli ürünlerini tanıtmak için ihtiyaç duydukları farklılıkları önemsiyoruz. Ayrıca, Boyutlar da bu çeşitli gereksinimler için farklılık gösterir. Real graphic studio konuyu araştırıyor ve bu farklılıkları hesaba katıyor ve buna göre kataloglar için seçkin tenezzüller tasarlıyor ve basıyor.

izleyiciler :
Ancak o zaman kataloglar, insanları çekmeye ve satışları genişletmeye yardımcı olursa başarılı olarak kabul edilecektir. Kataloglar, hedef kitlenin dikkatini çekecek şekilde tasarlanmalı ve basılmalıdır. Gençleri ve orta yaştakileri nasıl çekeceğimizi biliyoruz. Seçim için katalog tasarımları büyük bir çeşitlilik ile müşteri sağlamak nedeni budur. Kataloglar bizim değerli kılan, hedef kitleye istenilen konular, içerir.

Boyut veya Biçim :
Kataloğun, ürününüz veya hizmetiniz hakkında gerekli tüm bilgileri barındıracak kadar geniş olduğundan emin oluruz. Biçim, sayfa sayısını veya izleyiciye verdiği hissi bile göz önünde bulundurduğumuz etkili bir kaliteye sahiptir. Okuyucunun ürününüz üzerinde oyalanmasına yardımcı olan çeşitli ayrıntıları dahil ediyoruz.

Görüntülerin kullanışlılığı :
Kataloğunuzu oluşturmak için gelişmiş görüntü kalitesini de kullanıyoruz. Görüntüler, müşteriye ürünün net bir görünümünü verdiği için satışları artırmaya yardımcı olur. Katalog tasarımı için kullanılan fotoğrafları önemsiyoruz ve mükemmel bir aydınlatmada tıklamalarını sağlıyoruz.

Biz olumlu teslim tarihi içinde müşterilerimiz için en iyi sonuçları sunmak için çalışıyoruz. Katalog tasarımı ve baskı hizmetimizde hiçbir zaman kalitesiz bir sorun yaşamadık. Gereklerini yerine getirmek için ileri ve iş kalitesini artırmak için bak sunuyoruz. Kataloglarımız aracılığıyla halkla ilişkileriniz kesinlikle geliştirilebilir. Katalog tasarımı hakkında düşünürken, organizasyonumuz son durak olabilir.

En iyi katalog tasarımı
Lüks katalog tasarımı 
Modern katalog tasarımı
Yaratıcı katalog tasarımı
Basit katalog tasarımı
Sade katalog tasarımı
Muhafazakar katalog tasarımı
Profesyonel katalog tasarımı
Özel katalog tasarımı

 

Günümüz pazarlama dünyasında tasarım çok önemli bir yere sahiptir. Etkileyici tasarımlar, markanızın hedef kitle üzerinde harika bir ilk izlenimini yaratır. Ürünlerini kullandığınız bir firmanın ambalaj, broşür veya katalog tasarımından da etkileneceğiniz için bu gerçeği kabul edeceksiniz. Müşteriniz broşür ve kataloğunuzun tasarımından etkilenirse, pazarlama işinizin yarısı harika bir katalog ve broşür tasarımı olarak yapılır.müşterinin zihniyetinde bir marka imajı yaratır. İşinizle ilgili olumlu ve yüksek marka imajına sahip bir müşteriden iş aramak daha kolaydır. Bu nedenle, katalog tasarımı ve broşür tasarımı , pazarlama stratejilerinizi başarılı kılmada önemli bir yer tutar.

dergi resmi
Broşür, kitapçık veya broşür sunduğunuz ürün/hizmetlerin kısa tanımları olduğunu bildiğiniz için katalogların önemi büyüktür. Tasarlanmış broşürümüz, broşürümüz veya broşürümüz müşterileri size getirdiğinde, tasarlanmış kataloglarımız onlara size sunulan ürün/hizmetlerin ayrıntılı bir görünümünü verir. Ürün kataloğu tasarımıBizim uzmanlığımızın bir başka alanıdır, bu nedenle tarafımızdan övgüye değer bir katalog tasarımı alacağınızdan emin olabilirsiniz. Katalogları ürün/hizmetinizin her ayrıntısını göz önünde bulundurarak tasarlıyor ve hedef müşterilerin beklentileriyle haritalandırıyoruz, böylece müşteriler ürün kataloğunuzu incelediklerinde ihtiyaçları için en iyi seçim olduğunuzu hissedecekler. Bu nedenle, katalog tasarım hizmetlerimizden yararlanırsanız, tasarlanmış kataloğumuz müşterilerinizi başka hiçbir şeyden farklı olarak etkileyecek ve işinizi büyütmenize yardımcı olacaktır.

Basılı medya için sadece ürün katalogları ve broşürler değil e-kataloglar da tasarlıyoruz. Broşür tasarımı, broşür tasarımı, broşür tasarımı ve katalog tasarımı hizmetleri için bizi işe almanın en iyi yararı, çeşitli ihtiyaçlara ve farklı bütçelere sahip müşteriler için bir dizi özelleştirilmiş çözümümüz olmasıdır. Bahsetmeye gerek yok, özelleştirilmiş çözümlerimiz kaliteden ödün vermez ve bu nedenle beklenen sonuçları vereceğinden emin olabilirsiniz.

Broşür, işletmeniz hakkında bir fikir verir ve bu nedenle kısa olmalı, ancak işletmenizin tüm öne çıkan noktalarını kapsamalıdır. Bir çok bilgiyi küçük bir broşürde veya bir broşürde veya bir broşürde kesin ve iyi sunulabilecek şekilde sıkıştırmak bir sanattır. İstenen sonuçları elde etmek için resim ve görüntülerin bir kombinasyonu, renk tekniklerinin kullanımı, filigranlar ve diğer çeşitli tasarım araçlarının verimli bir şekilde yönetilmesi gerekir. Sadece deneyimli tasarımcılar işi mükemmel bir şekilde yapabilir. Bire Bir Tasarım Stüdyosu olarak bizler, bilgili broşür tasarım teknikleri olan deneyimli grafik tasarımcılardan oluşan bir ekibiz.Müşterilerimizin her biri için yaratıcı broşür tasarımı . İster küçük bir girişimci broşüründen isterse kurumsal bir broşür tasarımından bahsedin, her ikisi için de uzmanlığa sahibiz. Ek olarak, işle ilgili bilgilerinizi güzel bir broşür tasarımında yenilikçi bir şekilde sunabiliriz . Broşürler, broşürler ve broşürler için her biri müşterinize değerli bilgiler verecek içerikler geliştiriyoruz. Bu nedenle, oluşturulan broşür tasarımımızla müşterilerinizi etkilemenin yanı sıra anlamlı bilgiler sağlamaya hazır olun , veya broşür/broşür tasarımı.

Ürün kataloğu,  alıcıların satın alma kararı vermesine yardımcı olan temel ürün ayrıntılarını listeleyen bir tür  pazarlama teminatıdır . Bu ayrıntılar ürün özelliklerini, açıklamaları, boyutları, fiyatı, ağırlığı, bulunabilirliği, rengi, müşteri incelemelerini ve daha fazlasını içerir.

 

Bir ürün kataloğunun en iyi örneği, tek bir tıklamayla bir dizi bilgiye erişebileceğiniz Amazon pazarıdır. Satın almaya çalıştığınız bir kitabı düşünün - Amazon, ihtiyacınız olan tüm bilgileri listeler. Kitap başlığını, yazar adını, yayıncının adını, sayfa sayısını, kitabın kısa bir görüntüsünü, fiyatı, boyutları, teklifleri/indirimleri, incelemeleri ve daha fazlasını içerir.

 

Bu belgeler hem B2B hem de B2C alanlarında oldukça yaygındır.

 

"Ürün kataloğu, alıcıların satın alma kararı vermesine yardımcı olan temel ürün ayrıntılarını listeleyen bir tür pazarlama teminatıdır."

 

Ürün Kataloglarına Kim İhtiyaç Duyar?
 
Ürün katalogları, satış temsilcileri, iç satışlar , alıcılar, mağaza görevlileri, saha pazarlamacıları ve yöneticiler gibi çeşitli iş kullanıcıları ve grupları için yararlıdır . Her grubun bunu nasıl kullandığı aşağıda açıklanmıştır:

 

Satış temsilcileri ve iç satış ekipleri, bir ürün veya hizmetle ilgili hayati bilgileri müşterilerine iletmek için bir ürün kataloğu kullanır. Potansiyel müşterileri ve müşterileri ile ürünlerini kullanmanın faydaları hakkında iletişim kurarken buna başvurabilirler.
 

Alıcılar ve karar vericiler , satın alma kararı verirken referans materyali olarak buna ihtiyaç duyarlar. Çeşitli satıcılardan farklı ürün/hizmetleri karşılaştırmalarına ve işleri için en uygun seçeneğe karar vermelerine yardımcı olur.
 

Mağaza ve depo yöneticileri , vardiya yöneticileri ve operatörler, bunu, stoklarındaki ayrıntıları bilmek için kullanır. 
 

Saha pazarlamacıları  , ürün ve çözümlerinin demoları arasında müşterileri gezdirirken bunu kullanabilir. İkinci grup ürünü deneyimlerken, tekliflerine derinlemesine dalmalarına ve müşterilerine değer sunmalarına yardımcı olur.
 

Ajanslar, ortaklar, bayiler ve katma değerli satıcılar gibi harici taraflar , bir ürün ve hizmet hakkında bilgi almak ve son kullanıcılarla paylaşmak için bunu kullanır.
 

Ürün kataloglarına ihtiyaç duymanız için 9 neden
 

Daha ileri gitmeden önce, neden ürün kataloglarına ihtiyacımız olduğunu anlayalım.

 

Bilgi Toplama
 

Ürünlerle ilgili teknik bilgiler ve özellikler gibi bilgilerin ezberlenmesi imkansızdır. Kullanılabilir bir formatta belgelere kaydedilmesi, kullanıcının bir ürün hakkında detaylı bilgi sahibi olmasına yardımcı olur. Web sitelerinde yer bulan ürün bilgi paketleri hakkında bilgi yayınlamak, müşterilerin bir satış temsilcisinin müdahalesi olmadan bu konuda bilgi sahibi olmasını sağlar. 

 

İş Döngülerini Azaltın
 

Müşterilerle sürekli bilgi paylaşan e-postalar üzerinde gidip gelmek zorunda olduğunuzu ve bunun hiçbir olumlu sonuca yol açmadığını hayal edin. Bunun yerine, dijital kataloglar hakkında bilgi paylaşmak, anlaşmayı bir aşamadan diğerine taşımaya yardımcı olabilir. Müşterilere verimli bir şekilde sunulan bilgilerle, iş döngüsü içindeki tıkanıklıkları azaltır.

 

Satış Temsilcilerinin Satışlarına Yardımcı Olun
 

Satış temsilcilerinin tek bir birincil sorumluluğu vardır - satmak. Müşterilere dağıtmak için bir işletme içindeki farklı kaynaklardan ürün verileri toplamak, onlara ödeme yapılmaz. Bu nedenle dijital kataloglar, müşterileriyle zahmetsizce bilgi paylaşmalarına ve satış yaratmalarına yardımcı olur. İhtiyaç duydukları tüm bilgiler parmaklarının ucunda olduğundan onlara değerli zaman kazandırır.

 

Ürün-İhtiyaç-Katalog
 

Dönüşüm Oranını İyileştirin
 

Ürün katalogları, işletmelerin satış görevlileri olarak dönüşüm oranlarını iyileştirmelerine yardımcı olur ve müşteriler/olasılar, problem keşfi ve çözümü için zaman harcamak yerine bağlamsal konuşmalar yapabilir. Müşteriler ihtiyaç duydukları tüm verilere sahip olduklarında onay arayabilir, kararlar alabilir ve ürünleri daha verimli bir şekilde satın alabilirler. 

 

Markalaşmayı Geliştirin
 

Ürün bilgi belgeleri, bir şirketin markasını tanıtmak için faydalı yerlerdir. Farklı renkler, resimler, karikatürler, karikatürler, logo, yazı tipi ailesi ve harekete geçirici mesaj kullanmak, markanızın diğerlerinden farklı olmasını sağlayabilir. Bazı işletmeler, fiziksel olarak var olmadan hedef kitleleriyle bağlantı kurmak için geçmişlerini ve yolculuklarını kaydederler. Bu, kullanıcıların ürün kataloglarına göz attıktan sonra bir markayı kolayca hatırlamasını sağlar.

 

Pürüzsüz Bilgi Akışı
 
Başlangıç ​​noktasından nihai varış noktasına kadar iç ve dış paydaşlar arasında sürekli bir bilgi akışına yardımcı olur. Kataloglardan sorumlu olan ürün pazarlama ekipleri, son kullanıcıların (satış ekipleri ve müşteri başarı ekipleri) kullanması için içerik yönetim sistemleri (CMS'ler) hakkında bilgi yayınlayabilir. E-postalarda, CRM'lerde, depolama havuzlarında, masaüstlerinde ve kitaplıklarda eski bilgiler için endişelenmenize gerek yok.

 

Çevrimdışı Satış Oluştur
 

Bugün, alıcılar ürünleri çevrimiçi olarak araştırıyor ve çevrimdışı alışveriş yapıyor - alışveriş merkezlerinde, mağazalarda, etkinliklerde vb. Bu gibi durumlarda, satın alma sürecini hızlandırmak için müşterilere cep telefonlarında ve iPad'lerinde bilgi vererek yardımcı olmak önemlidir. Web siteleri, açılış sayfaları ve mikro siteler, müşterilerin karar vermek için gerekli bilgileri araştırmasını sağlar.

 

Kullanıcı Deneyimini İyileştirir
 

Müşterilerin bir PDF'de veya resimler, bağlantılar, incelemeler, fiyat bilgileri içeren bir web sayfasında ürün bilgilerine sahip olması, kullanıcı deneyimlerini geliştirir . Özellikle tüm bilgiler farklı ürün kategorilerinde tutarlı olduğunda, onları satın almaya bir adım daha yaklaştırıyor. Ürün pazarlamacıları, alıcı ihtiyaçlarını tahmin etmeli ve genel bilgiler sunmak yerine bunlarla eşleşen kataloglar oluşturmalıdır.

 

Eğitim Çabasını Azaltır
 

Ürünler ve çözümlerle ilgili bilgiler dijital bir biçimde olduğunda, satış görevlilerini, ortakları, perakendecileri ve diğer kullanıcıları eğitme ve yerleştirme ihtiyacını azaltır. Kullanıcıların manuel müdahaleye ihtiyacı olmadığı için öğrenme eğrisini de kısaltır. ​

 

Ürün Kataloğunun İçindekiler
 

Bir ürün kataloğunun bileşenleri nelerdir? Farklı paydaşların amaçlarına ulaşmasına yardımcı olmak için neye sahip olmalılar? Farklı kullanım durumları olmadıkça, bir işletmenin çeşitli paydaşlar için birden fazla belgesi olamaz.

 

Sizi bu zahmetten kurtarmak için, ihtiyaç duyulan geniş bir listeyi ortaya çıkarmak için sektörlerdeki belgeleri analiz ettik. Bunlar herhangi bir şirkete/sektöre özgü değildir, bu nedenle şirketiniz için en uygun olanları seçin:

 

Ürün Detayları (alfabetik sırayla)
 
1. Harekete Geçirici Mesaj  - Hedef kitlenizin broşürünüzü gördükten sonra ne yapmasını bekliyorsunuz? İndirmek/e-posta göndermek/sizi aramak/sosyal olarak paylaşmak mı? Kullanıcıların sizinle iletişim kurmasına izin vermek için bu bilgileri ekleyin.

 

2. Sertifikalar  - Ürün tarafından kazanılan ISO 9001, ISO 27001 vb. sertifikaları listeleyin.

 

3. Bileşenler  - Temel bileşenlerinden bahsedin, örneğin bakır, çelik, alaşım. Bu unsur sektörünüze göre değişir.

 

4. Müşteri kimlik bilgileri  - Beğenen müşterilerden alınan kimlik bilgilerini ekleyin.

 

5. Açıklama  - Kullanıcıların referans olarak hızlıca tarayabilmeleri için kısaca tanımlayın.

 

6. Boyutlar  - Ürünün uzunluğunu, yüksekliğini, genişliğini, ağırlığını ve hacmini belirtin.

 

7. İndirimler  - Ürününüz için erken/sezon indirimi var mı?

 

8. Özellikler  - Ürünün en iyi özelliklerini içerir.

 

9. Garanti/Garanti  - Ürün için geçerli olan herhangi bir garanti veya garanti maddesini belirtin.

 

10. İdeal kullanım koşulları  - Ürünü kullanmak için en iyi koşulları ve kriterleri belirtin. örneğin, sıcaklık, çevre vb.

 

11. Ürünün adı  - Ürün adı nedir? Bunun için bir marka adınız varsa, onu eklemeyi unutmayın.

 

12. Resimler  - Resimler kelimelerden daha fazlasını anlatır! Bir kataloğun en kritik bileşenidir.

 

13. Fiyat  - Ürünün fiyatını ve geçerli para birimini/coğrafyayı belirtin.

 

14. İade  - Firma hangi koşullarda ürünün iadesini kabul eder?

 

15. Güvenlik önlemleri  - Ürününüz kullanmadan önce güvenlik önlemleri gerektiriyorsa, kullanıcıları bilgilendirmek ve eğitmek için bunları ekleyin. 

 

16. Boyut  - Ürünün boyutunu belirtin.

 

17. Hüküm ve Koşullar  - Ürünü kullanmaya ilişkin en tipik hüküm ve koşulları belirtin.

 

18. Sürüm  - Ürünün sürümünü/yayınını/serisini adlandırın. örneğin, Windows 2016.

 

19. Lansman  yılı - Ürün hangi yıl piyasaya sürüldü?

 

Ürün Katalog Yönetimi
 

Ürün katalogları, daha yüksek fayda sağlamak için düzenlenmesi ve yönetilmesi gereken ayrıntılı belgelerdir. Ürün kataloğu yönetiminin farklı yönleri şunlardır: 

 

Depolama/Düzenleme
 

Bir işletmenin ürün kataloglarını yayınlamak ve depolamak için çeşitli ihtiyaçları vardır - ekipler, coğrafyalar, kampanyalar, pazarlama temaları, iş birimleri, endüstriler, türler vb. 

 

Bir işletmenin benzersiz ihtiyaçlarına göre içerik yönetim sistemleri, kullanıcılarının erişmesi ve kullanması için ürün belgelerini yayınlayabilir ve saklayabilir. Bu dijital belgeler aranabilir olmalıdır - bu, CMS'lerin etiketler eklemesi ve bunlara açıklamalar eklemesi gerektiği anlamına gelir.

 

Zamanında Güncelleme
 

Tüm ürünler değişir - bazıları ince değişiklikler olsa da, geri kalanı tamamen elden geçirilir. Örneğin, dizüstü bilgisayar veya cep telefonu gibi bir donanım ürünü, bir yıl içinde birkaç yükseltmeye tabi tutulabilir. Bu durumlarda, ürün bilgilerini sürekli güncellemek hayati önem taşır. Moreso, satış ekipleri durumunda müşterilerle temas halinde oldukları için.

 

Ürün-Katalog-Yönetim
 

alma
 

Ürün katalogları, onlara en çok ihtiyaç duyan kullanıcılar tarafından kolayca erişilebilir olmalıdır. Örneğin, bir etkinlik pazarlamacısı , bir stant açarken veya potansiyel müşterilerle aralarında konuşmak için iPad'inde ürün veri sayfasını  açabilmelidir . İçerik yönetim sistemleri, etkinlik pazarlamacılarının doğru pazarlama teminatını doğru zamanda doğru potansiyel müşteriye sunmasına yardımcı olur.

 

Kullanıcılara Dağıtım
 

Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve alıcıların ürünleri karşılaştırmasına ve anında karar vermesine yardımcı olmak için ürün broşürleri dağıtılabilir olmalıdır. Alıcıların dikkatini çekmenin bir yolu, her biri hayati bilgiler içeren birden fazla ürün broşürü içeren kişiselleştirilmiş mikro siteler oluşturmaktır. Bu sayede alıcılar farklı broşürler arasında gezinebilir ve kendilerine uygun olanı/kişileri seçebilirler.

 

Performansı İzleme/Analiz Etme
 

Kullanıcılar, ürün bilgi sayfalarının kullanımından içgörü elde edebilmelidir. Görüntüleme, indirme, yeniden paylaşma ve her belgede harcanan süreyi içerir. CMS'ler , ürün yöneticilerinin, pazarlamacıların ve satış temsilcilerinin ürün performansını verimli bir şekilde analiz etmelerine, satışları artırmalarına ve kişiselleştirilmiş bir kullanıcı deneyimi sunmalarına yardımcı olan analitik yetenekleriyle desteklenir.

 

Örneğin, bir e-posta kampanyasında satış temsilcileri, hangi ürün kataloğunun alıcılara en fazla değeri sağladığını bilmelidir. Satış temsilcilerinin müşterilerle satış konuşmalarında anlamlı bir şekilde etkileşim kurmasına ve ihtiyaçlarını titizlikle yerine getirmesine yardımcı olur.

 

Ürün Kataloğu Örnekleri
 

Artık ürün kataloğunun ne olduğu hakkında adil bir fikre sahip olduğumuza göre, tasarımcıların ilham almak için kullanabilecekleri birkaç ürün kataloğu örneğini burada bulabilirsiniz. Bunlardan bazıları B2C şirketler için uygunken, diğerleri B2B şirketler için uygun olacaktır.

 

Katalog Tasarım Hizmeti
Katalog tasarım hizmetleri, satış ve dağıtım için çeşitli ürünlerle ilgilenen bir şirketin en başta gelen ihtiyacıdır. Kataloglar hemen hemen her tür işletme için çok gereklidir.

Diğer iş temelleri gibi, katalogların da iyi ve mükemmel bir şekilde tasarlanması gerekir. Satmak için çeşitli ürünler kullanan bir işletmeniz varsa, o zaman bir ürün kataloğuna çok ihtiyacınız var.

Güzel ürün katalogları ile gelen birçok avantaj var. Tüketicilerin ihtiyaç duydukları ürünü bir anda bulmalarına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda profesyonelliği de gösterir.

Bu nedenle, kazançlı bir katalog tasarlamak için profesyonel bir ürün kataloğu tasarım hizmeti arıyorsanız veya ürün kataloğu tasarımınız için ilham bulmak için araştırma yapıyorsanız.

Sizi bilgilendirmek için bu ürün kataloğu tasarımının tüm yönlerini ele aldık ve yaptığımız işe alışığız.

Aşağıda, işletmeniz için en uyumlu olanı seçebileceğiniz çeşitli ürün kataloğu düzenlerini gösteriyoruz. O halde doğrudan tartışmaya geçelim,

Katalog tasarım düzeni örneği
Katalog tasarımı, müşterinin dikkatini ürününüze doğru çektiği için modaya uygun olmalıdır. Ürün bilgilerinizi, tekliflerinizi, trend kampanyalarınızı ve reklamlarınızı yayınlamanıza yardımcı olan diğer birçok şeyi göstermek için en iyi tasarımı bulmanız gerekir.

İhtiyaçlarınız için en iyi kataloğu oluşturmak için çok sayıda tasarım fikri ve ilham kaynağı var, ancak tanıdık seçimlerden geçmemek daha iyi olacaktır.

Bunun yerine benzersiz bir tane oluşturmak, marka değerlerinizi farklı bir şekilde gösterecektir. Ne olursa olsun, istediğinizi yaratmanıza yardımcı olabiliriz.

Verdiğimiz hizmetler sadece aşağıda belirtilen hizmetler değildir; Gereksinimlerinize göre en iyi hizmeti sağlamak için yetenekli ve uzman sanatçılara sahip olduğumuz için sınırımız daha büyük . İşte kendi kataloglarınızı bulabileceğiniz birkaç tasarım katalog örneği.

Katalog, ürünlerinizin görsel sunumunu sağlar ve markanızı sanal olarak temsil eder. Müşterileriniz bunu ellerinde tutabilir, sayfaları gözden geçirebilir ve şirketinizin neler sunabileceği hakkında her şeyi okuyabilir. Bu nedenle, kataloğun dokusu, hissi ve tasarımı, müşterilerinizin zihninde uzun süreli bir izlenim bırakmak için son derece önemlidir. İşte harika bir katalog tasarlamak için 10 ipucu:
1. Baskı Özelliklerini Ayırt Etme
Bütçenizdeki küçük bir değişiklik bile baskı miktarında, baskı sonrası efektlerde ve kağıt stoğunun kalitesinde büyük fark yaratabilir. Kataloglarınızı tasarlamaya başlamadan önce tüm spesifikasyonlarınızı açıkça belirtin. Kağıt boyutu, kıvrım sayısı ve taşma payı gibi baskının farklı yönlerini göz önünde bulundurun. Yazdırma işini atamadan önce yazdırma hizmeti sağlayıcısının kapasitesini kontrol edin.
2. Sunumu düşünün
Bilgilerin açık, özlü ve okunaklı olduğundan ve müşterileri ürünlerinizi satın almaya motive ettiğinden emin olun. Katalog tasarımının başlangıcından itibaren işleve form üzerinden öncelik verin. Katalog tasarımındaki öğeleri önceliklendirmek ve sıraya koymak için alıcılarınızın demografik özelliklerini, yaş grubunu ve alışveriş tercihlerini göz önünde bulundurun. Ürünlerinizi ‘Gördükleriniz Elde Ettiklerinizdir’ konseptiyle öne çıkarın. Gerekirse daha fazla bilgi eklemek için alanı ızgaralayın.
3. Her Adımda Kaliteyi Ekleyin
Renkler, kağıt stoğu veya baskı efektleri olsun, baskı işlemi boyunca yüksek kaliteli öğeler eklemeye çalışın. Yazıcı dostu yazı tipleriyle birlikte yüksek çözünürlüklü görüntüler ve resimler kullanın. Parlak baskılar ve net tipografi için keskin renk paletleri kullanmayı düşünün.
4. Doku Kullan
Doku gibi baskı efektleri, görüntüleyenlere görsel bir çekicilik katabilir ve bir tasarımı anında yükseltebilir. Bu yazdırma efektlerini, okuyucularınız tarafından algılanan bilgilere daha fazla değer katmak için kaldıraç olarak kullanabilirsiniz. Tasarım öğelerini geliştirmek için folyo, spot UV, tipo, kıvrımlar, dokulu kağıt ve kalıp kesimleri gibi efektleri göz önünde bulundurun.
5. Harekete Geçirici Mesaj Ekleme
Katalog da Ürünler ve hizmetler hakkında okuyucuları bilgilendirmek ama bir satın alma yapmak için onları motive değil. Tasarım boyunca satın alma davranışını teşvik etmek için bir web URL'si, bir tuğla ve harç deposunun adresi, bir etkinliğe davet veya irtibat numarası şeklinde bir harekete geçirici mesaj ekleyin.
6. Egzersiz Ekran
Katalogdaki önemli görsel öğelerin ve mesajlaşmaların kolayca görülebildiğinden ve anlaşılabilir olduğundan emin olun. Boyutu ve ölçeği de göz önünde bulundurun. Tüm tasarım öğelerini buna göre ölçeklendirin.
7. Görsel Bir Temayı Sürdürme
Kataloğunuzun genel görsel teması markanızı yansıtmalıdır. Kapak veya iç sayfalar olsun, tasarımın her öğesi aynı temayı sayfadan sayfaya takip etmelidir. Temel bir görsel tema tutarlı bir kullanıcı deneyimi sağlar ve izleyicilerin tonunu belirler.
8. Yazdırmadan Önce Prova Oku
Yazım hataları katalog tasarımı için büyük bir hayırdır. Katalog tasarımınızı yazdırılmak üzere göndermeden önce birden çok kez düzeltin. Teknik argoların hizmetlerinizi doğru şekilde temsil ettiğinden emin olun.
9. Yüksek Kaliteli Kağıt Kullanın
Kağıt seçimi, tekniğin seçimini ve kataloğun genel görsel çekiciliğini etkileyebilir. Bir kural, renk şemaları ve baskı teknikleriyle esneklik için ağır bir kağıt stoğu kullanmaktır.
10. Baskı Ortamları için Tasarım
Bir CMYK renk paleti kullanın ve öğelerin çizgiler arasında ve aralar veya kıvrımlar arasında nasıl okunacağını düşünün. Gerçek baskıdan önce son değerlendirme için bir demo kopyası oluşturun.

- Bizimle İletişime Geçin -
whatsapp Yaz