Kurumsal UX-UI tasarımı


Bir akşam yemeği partisi için evde misafir davet ettiğinizi düşünün. Ziyaretçiler geldiğinde, ne beklerdin? Açıkçası, onların harika zaman geçirmelerini isteyeceksiniz. En iyi yemekleri, içecekleri hazırlayacak, evinizi dekore edecek ve onları sıcak bir şekilde karşılayacaksınız. Değil mi? Aynı şey web sitenizdeki ziyaretçiler için de geçerlidir. Ziyaretçileri çekmek ve onları uzun vadeli müşterilerinize dönüştürmek için ilginç web sitesi tasarımları oluşturmaya odaklanmalısınız.Ana Sayfa kaydırıcısı, bir ziyaretçinin sitenize geldiğinde fark edeceği doğru şeydir. Hemen hemen her web tasarımcısı, ana sayfada bir atlıkarınca oluşturmak için müşterilerden bir istek almış olabilir.Sürgü ve atlıkarınca bu gün popüler web sitesi tasarım trendleri olarak kabul edilir. Birçok web sitesinin ana sayfasında bu tür kaydırıcılar vardır.Gerçek grafik Stüdyonuz için bir ana sayfa kaydırıcısı arıyorsanız , bu kılavuz doğru seçimi yapmanıza yardımcı olabilir. Tam sayfa kaydırıcı, web sitenizin ilginç ve çekici bir görünümünü oluşturmanıza yardımcı olabilir.Modern sürgü son birkaç yıldan beri gelişmiştir. Ana Sayfa kaydırıcısı Real Graphic Studio, farklı türde resimler, videolar veya arka planlar içeren fotoğraflar ve metinler içerebilir. Bu tür kaydırıcı afişler ziyaretçiler üzerinde olumlu bir izlenim yaratır.Kullanıcıların e-ticaret mağazanızdaki önemli sayfalara ulaşmalarına yardımcı olmak için ilgili CTA'YI ekleyebilirsiniz.
Gerçek Grafik Stüdyosu Web Sitenizde Neden Tam Sayfa Kaydırıcıyı Kullanıyorsunuz?
Görüntüler veya grafiksel gösterimler bir konsepte netlik katar. Web sitesinin temel kavramını göstermek için anında üst düzey bilgi sağlamak için tam sayfa kaydırıcılarda doğru bilgileri kullanın.Mobil yanıt verme özelliklerine sahip özelleştirilmiş görüntüler kullanmak, kullanıcıları Web sitenize çekebilir.Web sitenizi rekabetin dışında tutmak istiyorsanız, gerçek grafik stüdyosu e-ticaret web sitenizde benzersiz bir ana sayfa kaydırıcısı tasarlamayı düşünebilirsiniz. Daha fazla potansiyel müşteri çekebilir ve çevrimiçi satışlarınızı artırmanıza yardımcı olabilir.
Gerçek Grafik Stüdyonuz İçin Göz Alıcı Bir Ana Sayfa Afişi Nasıl Tasarlanır?
1. Doğru Fotoğrafları Seçin:
Her şeyden önce, yeterli beyaz alana sahip doğru görüntüleri seçmeniz gerekir. Yüksek çözünürlüklü net fotoğraflar kullanın. Web sitenizin mükemmel kalitede fotoğraflara sahip olduğundan emin olun. Shutterstock'tan premium fotoğraflar satın alabilirsiniz. Kullanıcıları çekmek için doğru stok fotoğraflarına yatırım yapın.Slider-ImageYou, görüntüleri aydınlatarak veya koyulaştırarak Ana Sayfa kaydırıcı banner'ınızı daha görünür hale getirebilir. Farklı filtre türlerini kullanabilir ve kontrastı artırmak için doğru parlaklığı kullanabilirsiniz.
2. Kaydırıcı Başlığında Kahraman Görüntülerini Kullanma
Tam sayfa kaydırıcılar şeklinde kahraman görüntüleri son birkaç yıldır popülerlik kazanmıştır. Onlar üzerinde bir izlenim yaratarak ziyaretçileri çekmek için birkaç saniyeniz olduğunu bilmeniz gerekir. Kahraman görüntülerini kullanmak, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi göstermek için iyi bir fikir olabilir.Hero-ImageA tam sayfa kaydırıcı afiş, işletmeniz için bir güven ve marka güvenilirliği duygusu yaratır. Kullanıcıların harekete geçmesini istemek için doğru harekete geçirici mesajı ekleyebilirsiniz.
3. Sayfa Yükleme Hızına Dikkat Edin
Web sitesi-yükleme-gıf.Kaydırıcı görüntüleri web sitenizi yavaşlatabilir. Web sitenizin banner'ında kullanmadan önce görüntüleri optimize etmek çok önemlidir. Fotoğrafların kalitesinden ödün vermeden görüntülerin boyutunu küçültmek için doğru araçları kullanın. Afişlerde kullanılan görüntüleri optimize etmenize yardımcı olmak için en iyi web sitesi tasarımcılarıyla konuşun.Ayrıca Okuyun: Mobil Dönüşüm Oranını Artırmak İçin En İyi 7 Kanıtlanmış Taktik
4. Açık Bir Amacı Var
Her kaydırıcının net ve iyi tanımlanmış bir amacı olması önemlidir. En çok satan ürünleri gerçek grafik Stüdyosundaki Ana Sayfa kaydırıcısında göstermek ister misiniz? Ziyaretçileri başka bir sayfaya yönlendirmeniz gerekiyor mu? Belirli ürün veya hizmetlerde indirim yapmayı planlıyor musunuz?Banner-Slider-Real Graphic Studio2-Extensioneğer atlıkarınca ziyaretçiler tarafından ihmal edilmesini istemiyorsanız atlıkarınca bir amacı olduğundan emin olun.
5. Bir Atlıkarınca Kullanın
Atlıkarınca tasarımları galeriler, slayt gösterileri, sunumlar, zaman çizelgeleri ve daha fazlası için yaygın olarak kullanılır. İçeriği belirli bir düzende görüntülemek istiyorsanız, ziyaretçiler daha iyi anlayabilir ve bu da daha yüksek bir dönüşüm oranına neden olur. Atlıkarınca tasarımı, kullanıcıların çok fazla tıklama ve zaman kazanmasına yardımcı olur.Atlıkarınca web sitesi tasarımı için 5 harika ipucu
Otomatik oynat
Metni kısa ve net tutun
H1 etiketlerini çoğaltmaktan kaçının
Atlıkarınca dokunmatik dostu olun
Okları ve nokta navigasyonunu kullanın
E-ticaret web siteleri bir sürü düşük sürtünme tarama desteği için carousel tasarımları kullanın. Kitleniz karmaşık bir tasarıma sahip bir Web sitesini ziyaret etmek istemez. Modernize edilmiş öğeler, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi satın almakla ilgilenebilecek potansiyel müşterileri çekmek için afiş için kullanılabilir.Kaydırıcılarınız çok yavaş veya çok hızlı dönerse, kullanıcılar her slaytı düzgün bir şekilde keşfedemezler. Metin miktarına bağlı olarak, kaydırıcı afişlerinin hareketini belirlemelisiniz. Banner'ınızda ağır bir metin varsa, ziyaretçilerin metnin tamamını okuyabilmesi için 3-5 saniye gibi daha uzun bir süre sağlayabilirsiniz. Minimum veya kısa metin afişleri için daha kısa bir süre olabilir rotation.As yukarıda belirtildiği gibi, e-ticaret geliştiricilerinin ve web sitesi sahiplerinin çoğu otomatik dönen kaydırıcıları kullanır. Bu büyük bir hata olabilir, çünkü her kullanıcı her slaytla bağlantı kuramayabilir ve daha yüksek bir hemen çıkma oranına neden olabilir.Nokta navigasyonu oklar veya noktalar gibi kaydırıcı kontrolleri kullanmak, kullanıcılara afişlere yerleştirilen içerik üzerinde daha fazla kontrol sağlayabilir. Denetimlerin yeterince görünür olduğundan emin olun ve kullanıcıların içeriğin tamamında gezinmesine yardımcı olun.
6. Duyarlılık
Bir atlıkarınca afiş kaydırıcısı tasarlarken, duyarlı olduğundan emin olmanız gerekir. Kitleniz Web sitenize mobil cihazlarda ve tabletlerde göz atıyor olabilir. Bu nedenle, atlıkarınca üzerinde kullanılan görüntülerin masaüstünde göründüğü kadar ilginç göründüğünden emin olmak önemlidir.Kosmic WordPress Themeıt, afişleri çeşitli cihazlarda test etmek ve afişlerdeki bulanık görüntülerden kaçınmak için çok önemlidir. Mobil kullanıcılara inanılmaz bir deneyim sunmak için parmağınızı mobil cihazlarda ve tabletlerde kaydırmanın daha kolay olduğundan emin olun.
7. Slaytları Dikkatlice Sıralayın
Web siteniz için atlıkarınca afişleri tasarlarken, slaytların sırasına dikkat etmelisiniz. Kullanıcıların mevcut her slaytı kontrol edeceğini düşünmek Büyük bir hata olabilir.Banner-Slider-Extension-for-Real Graphic Studio 2 5-6 slaytınız varsa, ilk 2 slaydın kullanıcıları meşgul ettiğinden emin olun, böylece diğerlerine tıklamakla ilgilenebilirler. Sürgülerin amacını anlayın ve bunları doğru sıraya yerleştirin.Okuduğunuzdan Emin Olun: Satışları Artırmak İçin Geri Sayım Sayaçları Nasıl Kullanılır?
Son Düşünceler
Her e – ticaret web sitesinin ortak bir hedefi vardır-ürünleri çevrimiçi satmak ve kar elde etmek. Doğru kullanıldığında, kaydırıcı afişler dönüşüm oranlarınızı artırabilir ve yatırım getirisini en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olabilir. Öte yandan, optimize edilmemiş bir kaydırıcı afiş karınıza zarar verebilir. En iyi taktikleri uygulamaya çalışın ve gerçek grafik Stüdyonuz için çekici ve benzersiz kaydırıcı afişler tasarlayın.

Web Görselleri tasarımı
En iyi Görsel tasarımı
Lüks Görsel tasarımı
Modern Görsel tasarımı
Yaratıcı Görsel tasarımı
Basit Görsel tasarımı
Sade Görsel tasarımı
Muhafazakar Görsel tasarımı
Profesyonel Görsel tasarımı
Özel Görsel tasarımı

Kullanıcı Deneyimi ve Kullanıcı Deneyimi Tasarımı Nedir?
Kullanıcı deneyimi (UX), belirli bir ürünün kullanıcısının o ürünü kullanırken yaşadığı deneyimdir. Bir UX tasarımcısının işi, mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini sağlayan bir ürün yaratmaktır. Bu nasıl olur?

Çok fazla araştırma ile başlar. Ne tür sorunları çözmek istediklerini ve bu sorunları nasıl çözebileceğinizi anlamadıkça kullanıcı için değerli hiçbir şey yaratamazsınız, böylece kullanıcı sizin çözümünüzü isteyecek veya daha da iyisi ihtiyaç duyacaktır. Bu anlayışı ancak kullanıcılarla etkileşim kurarak elde edebilirsiniz.

UX tasarımcıları , aşağıdaki resimden de görebileceğiniz gibi, 3 ana faktörle ilgilenme eğilimindedir: bir ürünün görünümü, o ürünün hissi ve o ürünün kullanılabilirliği .

Bir ürünün görünümü, görsel çekiciliği olan ve özellikle kullanıcının değerleriyle uyumlu olan ve o üründen beklediklerinin ruhunu yakalayan bir ürün yaratmakla ilgilidir. Başka bir deyişle, sadece güzel görünmekle kalmamalı, aynı zamanda doğru da görünmelidir. Bunu yaparken , ürün ile kullanıcı arasında bir güven ve güvenilirlik bağı kurar .

Sonraki duygu, gerçekten “kullanımı zevkli” ürünler geliştirmekle ilgili. Yani, ister onlarla etkileşim kuruyor olun ister tepki veriyor olun, ürünler yalnızca işlevsel değil, zevkli bir deneyim sağlamalıdır.

Son olarak, kullanılabilirlik, kullanıcı deneyiminin temel taşıdır. Bir ürün kullanılabilir değilse, onu kullanma deneyimi asla iyi olamaz. UX tasarımcıları, ideal olarak bir kullanıcının özel ihtiyaçlarını karşılamak üzere uyarlanabilen, ancak öngörülebilir işlevsellik sağlayan ürünler yaratmak ister .

UX tasarımının ne hakkında olduğundan hala emin değilseniz endişelenmeyin! Karar vermenize yardımcı olabilecek bir dizi makalemiz var - UX tasarımının bazı üst düzey temel kavramlarını burada yapabileceğimizden biraz daha ayrıntılı olarak inceliyorlar:

Kullanılabilirliğe Giriş

Kullanılabilirlik ve İstenebilirlik

Etkileşim Tasarımı Nedir?

Duygusal Tasarım
Grafik tasarım, tipografi, renk ve görseller aracılığıyla duygusal iletişimle ilgilidir ; serif yazı tipleri ve koyu, donuk renkler ciddiyeti çağrıştırırken, san-serif yazı tipleri ve parlak renkler neşe veya heyecan duygusu uyandırma eğilimindedir. Bu nedenle grafik tasarımcılar, genellikle bir kullanıcıda belirli tepkiler uyandıran duygusal tasarımcılardır. UX tasarımı, kullanıcının ürünle ilgili tüm deneyiminin daha geniş, büyük bir resmini alma eğiliminde olmasına rağmen, kullanıcının duygularını şekillendirmekle de ilgilidir. UX tasarımcıları, doğru tipografi ve renklere odaklanmanın yanı sıra, diğerlerinin yanı sıra hareket tasarımı, içeriğin tonu ve bilgi mimarisi ile de ilgilenir .

Yaratıcı düşünce
Grafik tasarımcıları ve UX tasarımcıları yaratıcı düşünme konusunda eşit derecede yeteneklidir . Grafik tasarımcılar için, özgünlük hissini korurken (rekabette öne çıkmak için) geleneklere bağlı (ve dolayısıyla etkili bir şekilde iletişim kuran) görseller oluşturmak, ciddi bir yaratıcı ve eleştirel düşünme gerektirir. Aynı şekilde, UX tasarımcıları da kullanıcıların sorunlarını çözen ürünler yaratmak zorundadır ve bazen geleneksel çözümler her zaman en iyi veya en uygun çözümler değildir.

prototipleme
Grafik tasarımcıları genellikle bitmiş bir tasarım sunmadan önce tasarımlarının maketlerini ve tel çerçevelerini oluşturur. Müşterilere tasarımları hakkında geri bildirimde bulunma ve sıfırdan başlamak zorunda kalmadan onları geliştirme şansı verir. UX tasarımcıları da maketler ve prototipler oluşturur, ancak bunlar ürünün "görünümüne" daha az ve daha çok "hissine" odaklanma eğilimindedir. Prototip kullanışlı mı? Kullanılabilir mi? Bu arzu edilir mi? Bunlar, bir UX tasarımcısının yanıtlamak istediği sorulardır.

Grafik Tasarım ve UX Tasarımı Arasındaki Farklar
Kullanıcı odaklı ve piksel odaklı
Grafik tasarımcılar, tasarımlarında piksel mükemmelliğini takip etme eğilimindedir. Metinlerin mükemmel karakter aralığına sahip olmasını ve renklerin marka yönergelerine uygun olmasını sağlamak, genellikle grafik tasarımcıların işlerinin önemli bir bölümünü üstlenir ve bunun iyi bir nedeni vardır. Ancak UX tasarımcıları öncelikle kullanıcılara odaklanır. Kullanıcılar ve ürün arasındaki arayüzü inceleyerek ürünün, kullanıcının temel ihtiyaçlarına cevap vermesini sağlamanın yollarını bulurlar. Bunu da çok sayıda araştırma yaparak – kullanıcılarla konuşarak ve gözlemleyerek, kullanıcı kişilikleri ve hikayeleri oluşturarak , ürünler üzerinde kullanılabilirlik testleri yaparak ve çok daha fazlasını yaparak yaparlar . Kariyer yollarını değiştirmek isteyen grafik tasarımcıların, kullanıcı araştırmasının nasıl yürütüleceğini bulmak için önemli miktarda çalışma yapması gerekecek. (bununla ilgili daha fazla bilgi makalenin ilerleyen kısımlarında).

Yinelemeli problem çözme
UX tasarımı, yinelemeli bir problem çözme sürecidir ve bir grafik tasarımcı olarak yapmaya alışkın olduğunuzdan çok farklı olabilir. Bir sorunun tanımlanmasıyla başlar; bu genellikle kullanıcı araştırması yoluyla bulunur ve değilse, kullanıcı araştırması yoluyla onaylanır. Kullanıcıların umursamadığı sorunları çözmenin bir anlamı yok; bu sorunları çözmek için para ödemeyecekler ve bu da şirketinizin para kazanmayacağı anlamına geliyor.

 

Problem tanımlama aşamasından itibaren, problemin kullanıcının memnun olacağı şekilde en iyi nasıl çözüleceği konusunda daha fazla araştırma yapılır - genellikle gözlemler, anketler , etnografik çalışmalar vb. yoluyla .

Bu araştırma daha sonra ürünün tasarımı hakkında bilgi verir. Tasarımlar daha sonra, araştırmanın doğru çözümlere yol açıp açmadığını görmek için kullanıcılarla test edilir. Tasarımlar, araştırmalar yeterince iyi olduklarını onaylayana kadar sürekli olarak yinelenir.

Bu gerçekleştiğinde ürün piyasaya sürülür, ancak tasarım süreci bitmez. Tasarım sürekli olarak test edilecek ve kullanıcı geri bildirimi alınacak, böylece yeni bir kullanıcı araştırması turu başlayacak. Tasarımda gelecekteki iyileştirmeler bu geri bildirime dayalı olarak yapılacaktır.

Çok disiplinli vs uzman
Grafik tasarım özel bir disiplindir ve harika görseller üretmek için belirli bir düzeyde işçilik ve özel beceriler (tipografi ve renk teorisi gibi ) gereklidir. UX tasarımı ise çok daha fazla disiplinlidir ve birçok bilgi ekolünü içerir. UX tasarımcıları, bir kullanıcının sorunlarına doğru çözümler üretebilmek için insan psikolojisi , etkileşim tasarımı , bilgi mimarisi ve kullanıcı araştırma teknikleri hakkında sürekli bilgi edinmek zorundadır . “Kullanıcı Deneyimi” terimini ortaya atan adam Don Norman , kullanıcı deneyiminin “ endüstriyel tasarım da dahil olmak üzere kişinin sistemle olan deneyiminin tüm yönlerini kapsadığını” açıklıyor. grafikler, arayüz, fiziksel etkileşim ve kılavuz.”

UX Tasarımına Geçerken Grafik Tasarım Deneyiminin Büyük Faydası
Estetik
UX tasarımına geçen grafik tasarımcılar için en büyük fayda, işleri çekici hale getirebilmeleridir. UX tasarımı hakkında çok yaygın bir yanılgı, iyi kullanılabilirliğin estetiğin önüne geçtiğidir . Aksine, iyi estetiğin, kullanıcıları daha rahat hale getirerek, olumlu bir ilk izlenim yaratarak ve genellikle sadece umursadığınızı göstererek, ürünün genel kullanıcı deneyimini iyileştirdiği bulunmuştur(3).

 

Estetik ayrıca tasarımcıların şirketlerindeki iç paydaşlarla iletişim kurmasına yardımcı olur. Eski grafik tasarımcıları, araştırma sonuçlarını paydaşların oturmasını ve gerçekten dikkat çekmesini sağlayacak şekilde sunabilir. UX araştırmalarında grafik tasarım becerileri genellikle isteğe bağlı olarak düşünülür , ancak iyi sunulmuş güzel bulguların etkisini inkar etmek zor olacaktır. Değişikliği yaparsanız, tasarım projelerinizi ileriye taşıma ihtiyacı ile işleri güzelleştirme eğiliminizi dengelemeniz gerekir. UX tasarımında, bir peçetenin arkasındaki birkaç karalamanın işleri yoluna koymak için fazlasıyla yeterli olduğu zamanlar vardır; Durum böyleyken poster üretmek için 3 gün harcamayın.

Sözleşmeler ve eğilimler
Bir tasarım geçmişinden gelmek, yalnızca tasarım terminolojisine hakim olmak değil, aynı zamanda web veya uygulama tasarımlarındaki geleneklere ve eğilimlere aşina olmanız anlamına da gelir. Çoğu zaman, UX tasarımcıları standartlaştırılmış kuralları kullanır (açma/kapama durumları için bir geçiş anahtarı, birden fazla seçenek için açılır liste vb.), çünkü kullanıcılar bu etkileşimleri bir web sitesinde beklemeye başlarlar. Grafik tasarımcıları - özellikle geçmişte prototipler oluşturduysanız - bu tür geleneklere de aşinadır. Bu, tasarım dışı bir geçmişe sahip birine göre bir UX tasarım rolüne daha hızlı adapte olacağınız anlamına gelir. Bu kulağa pek hoş gelmeyebilir, ancak iletişim, herhangi bir UX tasarım projesinin özüdür ve konuşarak konuşabilmek büyük bir avantajdır.

Grafik Tasarımdan UX Tasarımına Atlamak İçin Becerilerinizi Nasıl Geliştirirsiniz?
Grafik tasarım becerileri ile UX tasarım becerileri arasında bir boşluk var mı? Evet, ama aşılmaz bir şey değil. Grafik tasarımcılar zaten tasarımın dilini konuşuyorlar; sadece UX tasarımına özgü olanları dahil etmek için becerilerini geliştirmeleri gerekiyor.

Bu becerilere sahip olduğunuzda, bunları grafik tasarım işinizde kullanmaya başlayabilirsiniz (çünkü kullanıcı deneyimi tasarımı , ürün tasarımı hakkında bilgi verebileceği kadar grafik tasarımı da bilgilendirebilir ) ve özgeçmişinizi UX becerilerinizin yanı sıra UX becerilerinizi de öne çıkaracak şekilde uyarlamaya başlayabilirsiniz. grafik tasarım becerileriniz.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, grafik tasarımcılar için gerçek anahtar, kullanıcı araştırmasını tüm biçimleriyle anlamaktır. Aşağıda vurguladığımız tüm kurslar bu ihtiyaca daha fazla hitap etmelidir.

Çevrimiçi kurslar
Etkileşim Tasarımı Vakfı
Etkileşim Tasarımı Vakfı dünyanın en büyük uzman tasarım eğitimi topluluğu olduğundan , bunun için kendi kurs tekliflerimizi mütevazı bir şekilde sunmak istiyoruz . “Kullanıcı Deneyimi” terimini ortaya atan ve dünyanın en tanınmış tasarımcılarından biri olan Don Norman, “etkileşim tasarımı konusunda bir altın madeni” olduğumuzu söylüyor; Forbes dergisi, Ivy League düzeyinde UX tasarım eğitimi sağladığımızı söylüyor!

UX tasarımında özellikle kariyer değişikliği veya ilk iş için bir araya getirdiğimiz üç kurs var. Gelen Sıfırdan ol bir UX Designer , size UX her alandaki çalışmalarına tanıtılacak edeceğiz UX çalışmaları yapmak ve danışman olarak UX müşterilerle çalışmalarına güven kazanmak için temel pratik becerileri öğrenirler. Gelen bir UX (veya Etkileşim) Tasarımcı olarak İlk İş alın , size muhtemel işverenlere aradığınızı UX deneyimi için dışarı bulacaksınız, bir UX görüşme için kazanan bir kapak mektubu, özgeçmiş ve portföy geliştirmek öğrenmek, ve bir iş teklifi için pazarlık yapın. Ve Kullanıcı Araştırması – Yöntemler ve En İyi Uygulamalar bölümünde, kullanıcı araştırması yürütmenin ve ardından araştırma sonuçlarını eyleme geçirmenin çeşitli yöntemlerini öğreneceksiniz.

Ayrıca, UX tasarımında becerilerinizi daha da geliştirmenize yardımcı olacak bir dizi başka kurs (32 ve sürekli büyüyen!) sunuyoruz. İyi haber şu ki, düşük bir yıllık ücretle, bir yıl boyunca hiçbir ek ücret ödemeden tüm kurslarımıza ve topluluğumuza da erişebilirsiniz.

Diğer kurslarımız hakkında buradan bilgi alabilirsiniz .

Kursra
Ayrıca , UX dahil olmak üzere çok çeşitli konularda kurslar sunan düşük maliyetli ancak yüksek kaliteli bir eğitim sağlayıcısı olan Coursera.org'daki insanları denemek isteyebilirsiniz . Kurslar, Profesyonel Sertifikalar ve dereceler sunmak için üniversiteler ve şirketlerle ortaklık yapar ve kurslar genellikle çok iyidir. Dereceler hariç, platformdaki tüm içerikler talep üzerine mevcuttur. Ayrıca, lisans programlarının yalnızca ayarlanmış pencereler sırasında yeni uygulamalar için geçerli olduğunu belirtmekte fayda var. Ayrıca kısa süre önce, öğrencilerin altı aydan kısa bir sürede işe hazır beceriler geliştirmelerine yardımcı olmak için bir Google UX Design Professional Sertifikası başlattılar.

Udemy
Udemy , dünyanın en büyük eğitim komisyoncusu. Kendi eğitimlerini tasarlamazlar; bunun yerine, kurs oluşturucuların kurslarını platformlarında satmalarını sağlar. Neredeyse akla gelebilecek her konuda binlerce kurs sunarlar. Sorun şu ki Udemy hiçbir kalite kontrol sağlamaz ve orada harika kurslar bulabilirken, pek de harika olmayan kurslar da vardır.

Sınıf Kursları
Nielsen Norman Grubu
Daha derin cepleriniz varsa ve çevrimiçi öğrenmek yerine sınıfta öğrenmeyi tercih ediyorsanız, Nielsen Norman Group tarafından sunulan sınıf kurslarına göz atmak isteyebilirsiniz . Grup mükemmel bir üne sahiptir ve dünyanın en saygın UX danışmanlıklarından biridir. Kurslarını çeşitli yerlerde sunarlar, ancak kapınızın önünde bir tane bulacağınızı garanti edemeyiz ve kurslara katılmak için biraz mesafe kat etmeniz gerekebilir.

Genel Kurul
Ayrıca, Genel Kurul'un UX tasarımı için kapsamlı sınıf eğitimi sağlama konusunda büyük bir üne sahip olduğunu düşünüyoruz . Bir kez daha, ucuz değil ama bu her zaman profesyonel sınıf eğitimi için geçerli olacak. Yarı zamanlı veya tam zamanlı kurslar arasında seçim yapabilirsiniz. Kısa oldukları için birkaç ayda bir tekrar ederler. Ancak bunlar yalnızca belirli yerlerde mevcuttur ve yakınlarda yaşamıyorsanız seyahat ve yaşam giderlerini toplam maliyete dahil etmeniz gerekir.

Üniversite kursları
Kariyer yönünü değiştirmek isteyenler için üniversitenin en iyi seçenek olduğundan emin değiliz; sadece gerekli olan para değil, aynı zamanda harcanan zamandır. Bir lisans programında 3 veya 4 yıl veya yüksek lisans programında 2 yıl harcamak yerine farklı bir yöntemle kazanıyor ve öğreniyor olabilirsiniz. Ancak, üniversite yoluna gitmeye karar verirseniz, sizin için tam olarak doğru programı araştırmak için çok zaman harcamak isteyeceksiniz. Burada sizin için birkaç örneğimiz var ama dünya çapında kelimenin tam anlamıyla yüzlerce program var ve hepsini kapsamayı umamayız.

Carnegie Mellon – HCI Programları

York Üniversitesi - HCI Teknolojilerinde Yüksek Lisans

Bir yer ayırtmadan önce bir hesap makinesiyle oturup üniversiteye gitmenin maliyetlerini düşünmenizi öneririz. En İyi Üniversiteler tarafından bildirildiği üzere HSBC, ortalama ABD üniversite kursunun size yılda 36.564 dolara (kira, okul ücreti, kitaplar vb. dahil) mal olacağını tespit etti. (4) 4 yıllık bir derecenin üzerinde, bu 146.256$'lık harika bir para harcamak anlamına gelir - ve bu, bu masrafları karşılamak için bir kredi maliyeti olmadan.

Ancak hepsi bu kadar değil - ayrıca tam zamanlı çalışmayı bırakmak zorunda kalacaksınız. ABD Sayım Bürosu'na göre, mezun olmayan bir kişi yılda ortalama 27.351$ kazanıyor.(5) Bu bize 4 yıllık bir fırsat maliyeti (yani, üniversitedeyken vazgeçtiğiniz gelir) 109.404$ veriyor. Bu, üniversitede geçireceğiniz 4 yılın size 255.660$ gibi büyük bir gelir getireceği anlamına geliyor!

 

Hangi tür öğrenmeye yatırım yapacağınızı bilmiyorsanız, sorun değil. Kariyerinize en fazla değeri neyin katacağını bulmaya çalışmanın kafa karıştırıcı olabileceğini biliyoruz. Bunu akılda tutarak, burada öğrenmede Yatırım Getirisini hesaplarken size yol gösterecek bir parçayı bir araya getirdik ; umarım bu sizin için neyin doğru olduğuna karar vermenize yardımcı olur.


Beceri setinizi tazeledikten ve o ilk UX rolü için hazır olduğunuzu hissettiğinizde, biraz ağ kurmayı kullanışlı bulabilirsiniz. En iyi fırsatlar, hemen hemen her zaman, halihazırda sahada olan biri sizi bir pozisyon için önerdiğinde bulunur. Ağ oluşturmaya başlamak için en iyi yerlerden biri LinkedIn'dir . Bazı UX gruplarına katılın, katkıda bulunmaya başlayın ve tüm önemli ağı meslektaşlarınızla birlikte oluşturun. Ama yavaştan al; öylece gelip iş istemeye başlamayın. Yardım etmeden önce insanlarla ilişkilere ihtiyacınız var.

Ayrıca hem üyelerimize hem de üye olmayanlara harika ağ oluşturma fırsatları sunuyoruz. Üyeler, sunduğumuz birçok tartışma grubu ve forumda küresel UX uzmanları topluluğumuza katılabilir ; Dünyadaki en büyük uzman tasarım topluluğuna sahibiz, bu yüzden orada keşfedilecek pek çok fırsat var. Üyeler ve üye olmayanlar için gezegenin birçok yerinde yerel grup toplantılarımız da var. Bu toplantılara katılmak tamamen ücretsizdir ve kendi şehrinizde veya şehrinizde UX yapan insanlarla tanışmanın harika bir yoludur. Topluluk sayfamızda daha fazlasını öğrenin .

Ağ oluşturmaya başlamanın bir başka yararlı yolu da Twitter'da UX tasarım topluluğunun ünlü üyelerini takip etmektir. Onlardan sadece çok şey öğrenmekle kalmayacak, aynı zamanda onların takipçileriyle (muhtemelen sizin gibi tasarımcılar da olacak) etkileşim kurabilirsiniz. Başlamak için burada UX alanında Twitter'da takip etmeniz gereken yirmi kişiden oluşan bir liste hazırladık .


Mentorluk ve Geri Bildirim
Kariyerinizi geliştirmenin bir başka harika yolu da, en azından deyim yerindeyse, "oraya gitmiş, yapmış ve tişörtü satın almış" UX alanında bir akıl hocası ile çalışmaktır. Kendi ağınız aracılığıyla bir akıl hocası bulabilirsiniz ve bu bir akıl hocası ile bağlantı kurmak için harika bir yoldur, ancak bulamıyorsanız , o zaman IxDF Tasarım Ligi üyelerimiz yıllık üyelik ücretlerinin bir parçası olarak tasarım danışmanları ağımıza erişebilir.

Götürmek
Kariyer olarak grafik tasarımdan UX tasarımına geçmek istiyorsanız, bu harika. Hem de sandığınız kadar zor olmayacak. Bir UX tasarımcısının ne yaptığına aşina olmak için kemerinizin altında biraz eğitim almanız gerekiyor ve ardından bu tekniklerin bazılarını mevcut rolünüzde çalıştırmak için kullanabilirsiniz. Ardından, zamanın doğru olduğunu düşündüğünüzde, yeni işiniz için ağ oluşturmaya ve bazı röportajlar hazırlamaya başlayabilirsiniz!

Grafik Tasarım hakkında daha fazla bilgi edinin
Başarılı Yazılım için UI Tasarım Modelleri kursumuzla Grafik Tasarıma derinlemesine dalın .

Kendinizi hiç bulutlarda şekiller tespit ederken buldunuz mu? Bunun nedeni, insanların hiçbir desen olmadığında bile kalıpları tanımaya çok bağlı olmalarıdır. Bir web sitesini ilk kez deneyimlerken sıklıkla nereye tıklayacağımızı bildiğimizi düşünmemizin ve işler olması gerektiği gibi olmadığında hayal kırıklığına uğramamızın nedeni budur. Doğru kullanıcı arayüzü tasarım desenini seçmek, bu doğal desen tespitinden yararlanmak için çok önemlidir ve bu kurs size tam da bunu nasıl yapacağınızı öğretecektir.

Kullanıcı arayüzü tasarım kalıpları, güçlü kullanıcı deneyimleri oluşturmak için yapı ve düzenin bir araya gelebileceği araçlardır. Yapı ve düzen aynı zamanda kullanıcının en iyi arkadaşlarıdır ve eski alışkanlıkların (özellikle web'de) zor öldüğü gerçeğiyle birlikte, tasarımcıların nihai tasarımı kesinleştirmeden önce kullanıcı arayüzlerini çok dikkatli bir şekilde düşünmeleri önemlidir. Ürünler o kadar iyi etkileşimlerden oluşmalıdır ki, kullanıcılar A noktasından B noktasına nasıl geldiklerinin farkına bile varmazlar. Bunu yapmamak, gezinmesi zor veya kafa karıştırıcı kullanıcı arayüzlerine yol açabilir ve kullanıcının makul olmayan miktarda harcama yapmasını gerektirebilir. orijinal amaç ve hedeflerini yerine getirmek yerine, ekranın kodunu çözme süresi - ve sadece birkaç saniye çok fazla "mantıksız" olabilir.

Kullanıcı arayüzü tasarım modellerinin pratik uygulamasına odaklanılırken, kursun sonunda ayrıca kullanıcı arayüzlerinin tasarımında kullanılan güncel terminolojiye ve tartışılan anahtar kavramların çoğuna aşina olacaksınız. Bu, sizi rakiplerinizin önüne geçirmenize yardımcı olacak ve rakiplerinizin ötesine geçmek için gerekli bilgileri size sağlayacaktır.

Bu nedenle, hangi kullanıcı arayüzü tasarım modelinin en iyi olduğuna ve bunu uygulayarak maksimum kullanılabilirliği nasıl elde edebileceğinize karar vermekte zorlanıyorsanız, daha fazla adım atmayın. Bu kurs, sizi en uygun görüntüleme yöntemlerini seçmek ve mevcut kullanıcı arayüzlerini etkileyen yaygın tasarım problemlerini çözmek için gerekli bilgilerle donatacaktır.

 

- Bizimle İletişime Geçin -
whatsapp Yaz