Banner

Banner

Bir e-ticaret siteniz yada kurumsal bir web sayfanız mı var? Şimdi görselleri yenileme zamanı Sitenizde bulunan slider (kayan görseller) ve durağan olan bannerları profesyonel şekilde hazırlıyoruz. Konusunda uzman pazarlama ekibimiz etkileşim onarı yüksek görseller tasarlıyor... Bu görseller web sitenizin kalitesi yükseltmek ile birlikte özel boyutlandırma teknikleriylede sitenizin daha hızlı açılmasını sağlıyor ve buda arama motorlarında daha üstlere çıkmanıza imkan tanıyor.

Neler tasarlıyoruz? Ürünleriniz ve hizmetleriniz için tasarımlar, kategori yapıları için tasarımlar, ana sayfa görsel tasarımları, içerik ve yazı görselleri, Slider kayan görseller tasarımı, durağan sabit banner ve afiş tasarımları.

Banner Nedir?
 
Reklam dünyasında üzerinde uzlaşılmış bir Türkçe karşılığı olmayan banner, pankart, afiş poster gibi anlamlara gelse de tam olarak bunların hiçbiri değildir ancak bunları da kapsar. Banner reklam nedir için kısaca web sitelerinin içine tanıtım ve reklam yapmak amacıyla yerleştirilen görsellerdir cevabı verilebilir.

 
Önemli bir kurumsal iletişim öğesi olan banner, web sitesinin başlık kısmının hemen altında yer alır ve genellikle logo ile birlikte kullanılır. Marka imajındaki önemi ise banner afişlerinin bu konumlandırmasından kaynaklanmaktadır.

 
Görsel açıdan sitenizi daha dikkat çekici hale getiren bannerlar sabit bir görsel olabileceği gibi, daha dinamik bir şekilde, hareketli olarak kullanılabilir. Hareketli bannerlar .gif ya da flash (.swf) uzantılarına sahiptir. Dilerseniz banner kullanımında tüm dünyada geçerli olan standartlara, kullanılan ölçülere, tercih edilen yazı fontu gibi detaylara hep birlikte bakalım.

 
İlgili İçerik; Etkili Banner Tasarımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 
İlgili İçerik; Online Mağazalar İçin Tasarım Önerileri

 

Banner Ne Demektir Nedir

 
Banner Ölçüleri Nasıl Olmalıdır?
 
Banner Tasarımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler arasında bulunan şeylerden birisi banner ölçüleridir. Yazımızın bu bölümünde sizlere yaygın kullanılan bannerler ve banner ölçüleri hakkında bilgi vereceğiz.

 
Web sitenizde yayınlanmasını istediğiniz görsel reklamlarının belirli banner ölçüleri içinde olması gerekmektedir ve bunun sebebi de sitenizin arama motorları ile uyumlu çalışabilmesidir.

 
Örneğin; Google Display Network (Google Görüntülü Reklam Ağı) içinde bulunan sitelerdeki reklamlar, genellikle beş farklı boyutta hazırlanır. Uygun boyutta hazırlanan banner reklamları, e-ticaret yaptığınız ya da verdiğiniz hizmetleri tanıttığınız web sitelerinizin %90 oranında daha görünür olmasını sağlar.

 

Banner Ölçüleri Nasıl Olmalıdır

 
En Çok Kullanılan Banner Ölçüleri
 
Banner Tasarımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler arasında bulunan bir diğer unsurda platformlara göre hazırlanan bannerlerda kullanılan banner boyutlarıdır. Banner boyutları, reklam alanlarına göre hazırlandığı takdirde görüntülü reklam ağlarında daha yüksek performanslar elde edebilirsiniz.

 
Görsel reklamcılık için banner oluştururken dikkate alınması gereken en önemli hususlardan biri, hangi boyutların kullanılacağıdır. Banner boyutunun, reklamların performansı üzerinde büyük bir etkisi vardır ve doğru seçim aslında reklamınızın etkinliğini artırabilir.

 
İlgili İçerik; 2021 Sosyal Medya Görsel ve Video Boyutları

 

En Çok Banner Ölçüleri Nelerdir

 
Yarım Sayfalık İlan Banner (300 X 600)
 
Yaygın olarak kullanılan bu banner boyutu, Google Adwords’ e sonradan eklenmesine rağmen, en sık kullanılmaya başlayan boyutlardan biri olmuştur. Sağladığı alan diğer banner reklamlarına oranla daha geniş olduğu için, yarım sayfalık ilan banner (half page banner)’ın tasarımı daha kolaydır ve ifade gücü daha fazladır. Yarım sayfalık banner, yatay ya da dikey olarak kullanılabilir.

 
Satır İçi Dikdörtgen Banner (300×250)
 
En yaygın olarak kullanılan ve en çok bilinen boyutlardan biri olan satır içi dikdörtgen banner alanı, pek çok internet sitesiyle ve mobil cihazlarla uyumludur.rgs

 
Leaderboard Banner (728×90)
 
Yatay Banner olarak da bilinen leaderboard banner, küresel kullanım envanterlerinde %25 gibi bir orana sahiptir. En eski banner boyutlarından biri olan leadeerboard, Google Görsel Reklam Ağı'nda iyi çalışır ve reklamınız için gereken tatmin edici alanı sağlar.

 
Billboard Banner (970×250)real graphic studio
 
Dijital reklam panosu olarak da kullanabileceğiniz bilboard banner, genellikle web sitesi manşetlerinde ya da masthead olarak bilinen reklam alanlarında kullanılır. Youtube bannerları billboard banner ölçülerinde tasarlanmış masthead reklam alanıdır.rgs

 
Geniş Dikey Banner / Gökdelen Banner (160×600)rgs
 
Dikey olarak yerleştirilen bu banner reklamları, kimi zaman daha dar olarak işlenebilir (120x600) ancak yaygın olarak kullanılan boyut 160 X 600’dur ve bir web sitesinin kenar çubuğuna yerleştirilir.

Sitenizde veya reklamlarınızda yaratıcı görseller kullanmak hem kullanıcılarınızda harekete geçirici bir etki yaratır hem de son kullanıcının gözünde etkileyici bir imaj oluşturur. Görselliğin ön plana çıktığı son yıllarda yaratıcı banner tasarımları ürünlerinizi veya hizmetlerinizi pazarlamada oldukça etkilidir. TozSoft, etkileyici banner tasarım hizmeti ile reklamlarınızın performansını arttırın ve görsellerinizin sitenizle bir bütünlük oluşturmasını sağlayın.

Banner Tasarımı real graphic studio
Banner Tasarımı Hedef Kitlenizi Yansıtmalıdır
Bannerlar web sitelerinde yer alan dijital görsel reklamlardır.Bu reklamlar ürünlerinizi veya hizmetlerinizi en iyi şekilde yansıtmalı, web sitenizin hızını etkilememeli, dikkat çekici bir tasarıma sahip olmalı ve hedeflediğiniz kitleye hitab edici nitelikte olmalıdır.

Bu bilinçle uzman grafiker ekibimiz size en iyi şekilde ürününüzü veya hizmetinizi yansıtan yenilikçi fikirler sunar.

Her uygulama için kullanabilen görseller tasarlayan TozSoft ile kataloglarınız, broşürleriniz, reklam görselleriniz, web site sliderları ile tanıtım görselleriniz gibi birçok alan için hizmet alabilirsiniz. Kullanıcılarınızı analiz ederek amaç odaklı tasarımlar sağlayarak geri dönüşümlerinizi yükseltmek ilk hedeflerimiz arasında yer alır.

 
Banner Tasarım Hizmeti
Web sitesi, sosyal medya, broşür, katalog vb. için tasarlanan bannerlar yayımlandığı yere göre farklılık gösterir. Sosyal medya için gerçekleştirilen bannerlar kullanıcıları sosyal medyanın hareketlerine yönlendirirken, web sitesi banner tasarımları kullanıcıları harekete geçirmek için olmalıdır. Banner, katalog, broşür vb. gibi tasarlanan banner materyallerinin ise baskı ve matbaa kalitesine uygun olması gerekmektedir. Google Adwords veya web siteleri için gerçekleştirilen bir diğer banner tasarım modeli de HTML5 banner/slider modelidir. Genellikle Adwords reklamlarında ve yeni nesil kreatif site tasarımlarında tercih edilir. Birden fazla materyali bir araya getirerek oluşturulan HTML5 banner/slider tasarımları farklı bir tarz yaratır. Adwords kullanımlarında ise Google reklamlarınız durağanlıktan kurtulur hemde her cihazda rahatlıkla görüntülenebilen reklamlarınızla satışlarınızın artmasına katkı sağlarız.rgs

Slider, web, tasarım, terminolojisinde kullanılan bir terim olup, web sayfasına eklenen slayt ve sunular olarak kullanılır. Slider’ın kullanım amacı her internet sitesine göre farklılık gösterebilir ancak genellikle öne çıkan içerikler, en önemli içerikleri yada en son eklenen güncel içeriklerin gösterildiği görsel bölümler olarak kullanılırlar. Yapısına göre Slider’daki slayt şovlar otomatik olabileceği gibi kullanıcının geçiş yaparak kullanabileceği slayt şovlar da, olabilir.

Slider’ı türü fark etmeksizin her internet sitesi kullanabilir ancak sıklıkla Slider, örneklerini; iş tabanlı kurumsal internet siteleri, profesyonel portföy, siteleri, haber, ve blog, sitelerinde görürüz. Slider’ın internet sitelerine kattığı en büyük avantaj ise en can alıcı içeriklerin kullanıcıya sitenin en başındayken verilebilmesidir. Üstelik bir Slider içinde içerikler daha görsel olarak sergilenebilir ve kullanıcının dikkati kısa sürede bu alanda yoğunlaştırılarak, kullanıcıların içeriklere aksiyon vermesi sağlanabilir.

Slider Örnekleri
İnternet dünyasında Slider’lara dair belki milyonlarca farklı örnek görebilirsiniz. Zira eskiden kullanılan tek tip Slider’ların aksine artık web geliştiricileri her internet sitesine kendi tarzına göre bir Slider tasarlıyor ve Slider’ın benzersiz görünmesi için ekstradan çaba sarf ediyor. Slider’ların sitenin tüm tasarımını değiştirebilecek ve içeriklerin servis edilmesine etki edebilecek bir faktör olduğunu da düşünecek olursak, bunun son derece doğal olduğu yorumunu yapabiliriz.

Slider’lar kodlama, yapılarına göre otomatik olarak kendiliğinden ön tanımlı ayarlarda çalışabilir. Bazı Slider’lardaysa Slider’ın çalışması için kullanıcının aksiyona geçmese gerekebilir. Örneğin, slider üzerinde yer alan diğer görsel thumbnail’lere tıklamak veya butonlara tıklamak gibi gereklilikler Slider’a önceden tanımlanabilir.

Kısacası bir slider olarak internet dünyasında bulabileceğiniz milyon farklı çeşit bulunuyor. En çok beğenilen Slider tipleriyse genellikle tasarımla bütünleşen ve içerik yapısını en iyi şekilde ortaya koymayı başaran, en hızlı yüklenen hafif tasarımlı Slider örnekleri oluyor.

Slider’lar JavaScript, ve jQuery, gibi farklı programlama dilleriyle meydana getiriliyor. Bu kadar yüksek görselliğin elbette internet sitesinin hızına etkisi her zaman beklenen düzeyde olmuyor. Özellikle Slider’da yayınlanan görsellerin kalitesinin çok yüksek olması yada efektlerin kalitesi Slider’ın boyutunu etkiliyor ki, bu da sitenin yavaşlamasına neden oluyor. rgs

Bir Slider seçimi yapılırken mobil, uyumun da göz önünde tutulması gerekir. Mobil sitenizde de Slider’ın işlevsel, göz yormayan, kolay kullanımlı ve esnek yapılı olması gerekir.

Slider Nasıl Yapılır? rgs
Slider’lar çeşitli programlama ve işaretleme dillerinden faydalanılarak meydana getirilirler. Genellikle Slider’ların yapısında HTML5, CSS, JS, jQuery ve PHP, gibi farklı yazılım, dillerinden faydalanılır. Bunların aksine bazı Slider modelleri framework olarak yayınlanır. Geliştiriciler bu framework kütüphaneleri indirdikten sonra kendilerine göre düzenleyip yapılandırabilir ve ortaya tümüyle istedikleri bir Slider çıkarabilirler.

Eğer kullandığınız sistem dünyaca ünlü olarak kullanılan popüler CMS, türlerinden biri değilse, Slider oluşturmak için programlama dili bilmeniz gerekiyor. Bunu da kısa sürede öğrenemeyeceğiniz için en mantıklı çözüm bir geliştiriciyle anlaşarak sizin için fonksiyonel bir slider tasarlamasını ve sitenize yerleştirmesini istemek olacaktır.

Görüntü Karuselleri Atlıkarıncalar, ayrıca çağrı kaydırıcıları veya dönen afişler, web'in her yerinde. Web siteleri genellikle bunları farklı içerik parçalarını vurgulamak için kullanır. Bu karuseller, birçok kullanılabilirlik ve erişilebilirlik sorununa sahip oldukları için ideal değildir. Size hangi sorunların olduğunu söylemeden önce, bir kaydırıcıya bakmanızı istiyorum. Döner Döner Kullanmalı mıyım? web sitesi ve sonra buraya geri gel. Atlıkarınca kullanmalı mıyım web sitesindeki deneyiminiz nasıldı? Tamamını izledin mi? Tüm slaytları okumak için zamanınız oldu mu? Keyifli bir deneyim miydi? Tüm bu sorulara olmasa da, büyük olasılıkla hiç birine cevap vermediniz. Endişelenme, yalnız değilsin. Karusellerle İlgili Sorunlar Aşağıdaki sorunların çoğu, Jakob Nielson'ın “ Otomatik Yönlendirme Dönen Karuseller ve Akordeonlar Kullanıcıları Rahatsız Ediyor ve Görünürlüğü Azaltıyor ” makalesinden uyarlanmıştır . Makalesinde, atlıkarıncaların neden büyük ölçüde göz ardı edildiğini ve kullanılabilirlik sorunlarına nasıl yol açabileceğini açıklıyor. Kullanıcı arabirimi öğelerini taşımak , özellikle motor beceri sorunları olan ve bir şeyi kaldırmadan önce tıklamakta zorluk çeken kullanıcılar için genellikle erişilebilirliği azaltır. Otomatik oynatılan atlıkarıncalarda, içeriğin otomatik olarak kaybolması , içeriğin animasyonu uzaklaştığında bu içeriği okuyan veya klavyeye odaklanan ekran okuyucu ve klavye kullanıcıları için odak kaybına neden olabilir . Bu, kullanıcıyı sayfanın en üstüne geri dönmeye zorlayabilir. Düşük okuryazarlık düzeyine sahip kullanıcılar, genellikle bilgileri kaldırılmadan önce okumak için yeterli zamana sahip değildir . Uluslararası kullanıcılar , siteniz kendi ana dillerinde değilse daha yavaş okurlar ve bu nedenle, yalnızca kısa bir süre görüntüleniyorsa bir paneli anlayamazlar. Sırayla teşhirde olmak zorunda kalınarak tek öğenin görünürlüğü azalır . Herhangi bir zamanda yalnızca bir şey görüntülendiğinde, kullanıcıların istedikleri öğeyi bulma olasılığı büyük ölçüde azalır. İşler kendi kendine hareket ettiğinde, kullanıcıların kullanıcı arayüzünün kontrolünü kaybetmeleri sadece sinir bozucu . Atlıkarınca hareket ettiğinden, kullanıcılar otomatik olarak bunun bir reklam olabileceğini varsayar ve bu da onları görmezden gelme olasılığını artırır. Kaydırıcılar ölçülebilir şekilde devreye girmiyor . Kaydırıcılar çok düşük tıklama oranlarına sahip olma eğilimindedir. Birçok site ziyaretçisi bir kaydırıcıyı görmezden gelir ve aradıkları bilgiler için sayfanın içeriğini tarar. Site ziyaretçilerinin zamanı yok . Ortalama bir internet kullanıcısı, bir web sitesini yalnızca saniyeler içinde görüntülediğinde, bir slayt gösterisini izlemek için zaman harcamazlar. Kaydırıcılarda renk kontrastı sorunları olma eğilimindedir . İçeriği kaplayan kaydırıcı denetimlerinin, kaydırıcıdaki her görüntüyle yeterli kontrasta sahip olması gerekir. Birçok atlıkarınca, her slayt için büyük resimler içerir. Düzgün bir şekilde optimize edilmediği sürece, büyük dosya boyutları , özellikle mobil cihazlarda sayfa yükleme sürelerini artırabilir . Unutmayın, Google sayfa hızlarını arama motoru sıralamalarına dahil eder, bu nedenle siteniz yavaşsa site sıralamanız düşer. Carousel'ler bir cep telefonunda gezinmek neredeyse imkansız olma eğilimindedir . Dönen Karuselleri Aşamalandırma rgs Tıp Fakültesi, sitelerimize dönen işlevler eklemek için eklentiler kullanır. Bu eklentilerin getirdiği erişilebilirlik sorunları nedeniyle, bunları SOM web siteleri ağından kaldıracağız. İlgili Bağlantılar Karusel Kullanmalı mıyım? Slayt Gösterilerinin Dayanılmaz Erişilemezliği Atlıkarınca Etkileşim İstatistikleri, web sitelerine yerleştirilen atlıkarıncalardan istatistikler. Otomatik Yönlendirme Karuselleri ve Akordeonlar Kullanıcıları Rahatsız Ediyor ve Görünürlüğü Azaltıyor Etkili Döngüler Tasarlamak: Bir Korku Evi Değil, Hayali Bir Eğlence Yaratın Slayt Gösterilerinin Dayanılmaz Erişilemezliği O büyük kayan afiş? Evet, saçmalık: Beantin Kaydırıcılar Suck tarafından Brian Krogsgard Ana sayfanızda otomatik ilerleyen bir atlıkarınca kullanmalı mısınız? Web Sitenizde Neden Resim Dönerleri Kullanmamalısınız? Biftek nerede? Veya, Bizim Durumumuzda, Veriler. Şimdiye kadar, bu alıntılar sadece düşünce ve görüşlerdir. Kullanılabilirlik mutlaka alt satır sayılarına eşit değildir. Onları destekleyecek gerçekler nerede? Notre Dame'den bir araştırma, ziyaretçilerin kaydırıcılarla ne sıklıkta etkileşime girdiğini analiz etti. Özelliğin (yani kaydırıcının) kullanıcılar tarafından kaç kez değiştirildiğini, tıklanan toplam özellikleri ve konum başına toplam tıklamaları ölçtüler. Bulguları , kaydırıcılara sahip dört siteden ziyaretçilerin yalnızca %1'inin bir özelliği tıkladığını gösterdi . Bunların %89'u ilk sıradaydı! Notre Dame tarafından test edilen ana sayfa kaydırıcılarından Özellik Tıklama Oranlarının Çubuk Grafiği Bu çalışma, York Üniversitesi Web İçeriği ve Tasarım Sorumlusu Paul Kelly tarafından desteklenmiştir. Kelly'nin ekibi, slayt başına tıklamaların dökümünü göstererek, açık ara en çok dikkati ilk slaydın aldığını gösterdi. Ayrıca, otomatik olarak dönen bir kaydırıcı kullanılıyorsa, duraklat/devam ettir düğmesinin tıklamalar üzerinde çok az etkisi olduğunu, bu da kullanıcıların çoğunun ilk slayttan sonraki hiçbir şeyi görmezden geldiğini düşündürüyor. Paul Kelly University of York çalışmasından slayt konumu başına tıklama miktarını gösteren çubuk grafik Ancak dijital pazarlama şirketi MWI'den Harrison Jones'un öğrendiği gibi, ana sayfa kaydırıcılarının karşılaştığı tek sorun tıklama oranları değil. Çeşitli sektörlerden ana sayfa kaydırıcılarıyla 18 farklı web sitesini değerlendirdikten sonra, bu kaydırıcıların neden olduğu birkaç tekrar eden SEO sorunu buldu. Bunun sonuçları, ana sayfa kaydırıcınızın müşterilerin web sitenizi bulmasını gerçekten zorlaştırdığı anlamına gelir! Bunun da ötesinde, analiz ettiği bazı web siteleri, yüksek çözünürlüklü görüntülerle dolu tam genişlikte kaydırıcılar kullandı ve web sayfasının yüklenme süresini yavaşlattı. Yavaş yüklenen bir web sayfası = müşteriyi terk etme. Bunlar, sayfanızda bir kaydırıcıya sahip olmanın nasıl bir şey olduğuna dair bazı ikna edici gerçekler, ancak ana sayfa kaydırıcısını kaldırdığınızda ne olur? Şansımıza, Adobe'nin Optimizasyon Yöneticisi Blair Keen tam da bunu test etti. Kaydırıcıyı tamamen kaldırmanın ve altındaki içeriği yükseltmenin etkilerini analiz etti. Ana sayfa kaydırıcısını kaldıran ve içeriği yukarı taşıyan web sitesi örneği İkisi karşılaştırıldığında, kaydırıcısız sürüm satışlarda %23 artış sağladı. Bunun nedeni, içeriğin görünürlüğünü ve netliğini arttırırken dikkat dağınıklığını azaltmasıydı. Ana Sayfa Kaydırıcıları Neden Çalışmıyor? Ana Sayfa Kaydırıcısını gösteren bir X ve statik başlık örneğini gösteren noktalı bir çizgi olan dizüstü bilgisayar Bu, alınması gereken çok fazla bilgi ve veriydi. O halde bir adım geriye gidelim ve ana sayfa kaydırıcılarının neden çalışmadığını gözden geçirelim. Ana sayfa kaydırıcıları genellikle reklamlara benzer. Boyut ve şekil bakımından benzerdirler ve çoğu kaydırıcının otomatik olarak dönmesi gerçeğiyle birleştiğinde, animasyonlu reklamları taklit ederler. Bu, "banner körlüğü" ile sonuçlanır, yani orta düzeyde beceriye sahip web kullanıcılarının bile reklamlarla benzerlikleri nedeniyle içeriği görmezden geleceği anlamına gelir. Ana sayfa kaydırıcılarıyla karşılaştığınız bir diğer sorun da gezinme sorunlarıdır. Ya kaydırıcılar tam olarak kavrayamayacak kadar hızlı hareket ediyor ya da insanların bir sonraki slaydı izlemek için etrafta bekleyecekleri kadar hızlı değil. Çoğu zaman, bu sorunu aşmak için, slayt sırasını göstermek için oklar veya işaretçiler kullanılır, ancak gözden kaçacak kadar incedirler. Kaydırıcıların üstesinden gelmek zorunda olduğu en büyük sorun, giderek daha fazla insanın çevrimiçi gezinmek ve alışveriş yapmak için telefonlarını kullanması ve kaydırıcıların mobil uyumlu olmamasıdır. Kaydırıcı görüntüleri küçülür ve mesajınızı neredeyse varolmaz hale getirir. Buna, Harrison Jones tarafından daha önce bahsedilen ekstra yükleme süresini ve mobil cihazlara getirdiği yükü de ekleyin.Kurumsal UX-UI tasarımı


Bir akşam yemeği partisi için evde misafir davet ettiğinizi düşünün. Ziyaretçiler geldiğinde, ne beklerdin? Açıkçası, onların harika zaman geçirmelerini isteyeceksiniz. En iyi yemekleri, içecekleri hazırlayacak, evinizi dekore edecek ve onları sıcak bir şekilde karşılayacaksınız. Değil mi? Aynı şey web sitenizdeki ziyaretçiler için de geçerlidir. Ziyaretçileri çekmek ve onları uzun vadeli müşterilerinize dönüştürmek için ilginç web sitesi tasarımları oluşturmaya odaklanmalısınız.Ana Sayfa kaydırıcısı, bir ziyaretçinin sitenize geldiğinde fark edeceği doğru şeydir. Hemen hemen her web tasarımcısı, ana sayfada bir atlıkarınca oluşturmak için müşterilerden bir istek almış olabilir.Sürgü ve atlıkarınca bu gün popüler web sitesi tasarım trendleri olarak kabul edilir. Birçok web sitesinin ana sayfasında bu tür kaydırıcılar vardır.Gerçek grafik Stüdyonuz için bir ana sayfa kaydırıcısı arıyorsanız , bu kılavuz doğru seçimi yapmanıza yardımcı olabilir. Tam sayfa kaydırıcı, web sitenizin ilginç ve çekici bir görünümünü oluşturmanıza yardımcı olabilir.Modern sürgü son birkaç yıldan beri gelişmiştir. Ana Sayfa kaydırıcısı Real Graphic Studio, farklı türde resimler, videolar veya arka planlar içeren fotoğraflar ve metinler içerebilir. Bu tür kaydırıcı afişler ziyaretçiler üzerinde olumlu bir izlenim yaratır.Kullanıcıların e-ticaret mağazanızdaki önemli sayfalara ulaşmalarına yardımcı olmak için ilgili CTA'YI ekleyebilirsiniz.
Gerçek Grafik Stüdyosu Web Sitenizde Neden Tam Sayfa Kaydırıcıyı Kullanıyorsunuz?
Görüntüler veya grafiksel gösterimler bir konsepte netlik katar. Web sitesinin temel kavramını göstermek için anında üst düzey bilgi sağlamak için tam sayfa kaydırıcılarda doğru bilgileri kullanın.Mobil yanıt verme özelliklerine sahip özelleştirilmiş görüntüler kullanmak, kullanıcıları Web sitenize çekebilir.Web sitenizi rekabetin dışında tutmak istiyorsanız, gerçek grafik stüdyosu e-ticaret web sitenizde benzersiz bir ana sayfa kaydırıcısı tasarlamayı düşünebilirsiniz. Daha fazla potansiyel müşteri çekebilir ve çevrimiçi satışlarınızı artırmanıza yardımcı olabilir.
Gerçek Grafik Stüdyonuz İçin Göz Alıcı Bir Ana Sayfa Afişi Nasıl Tasarlanır?
1. Doğru Fotoğrafları Seçin:
Her şeyden önce, yeterli beyaz alana sahip doğru görüntüleri seçmeniz gerekir. Yüksek çözünürlüklü net fotoğraflar kullanın. Web sitenizin mükemmel kalitede fotoğraflara sahip olduğundan emin olun. Shutterstock'tan premium fotoğraflar satın alabilirsiniz. Kullanıcıları çekmek için doğru stok fotoğraflarına yatırım yapın.Slider-ImageYou, görüntüleri aydınlatarak veya koyulaştırarak Ana Sayfa kaydırıcı banner'ınızı daha görünür hale getirebilir. Farklı filtre türlerini kullanabilir ve kontrastı artırmak için doğru parlaklığı kullanabilirsiniz.
2. Kaydırıcı Başlığında Kahraman Görüntülerini Kullanma
Tam sayfa kaydırıcılar şeklinde kahraman görüntüleri son birkaç yıldır popülerlik kazanmıştır. Onlar üzerinde bir izlenim yaratarak ziyaretçileri çekmek için birkaç saniyeniz olduğunu bilmeniz gerekir. Kahraman görüntülerini kullanmak, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi göstermek için iyi bir fikir olabilir.Hero-ImageA tam sayfa kaydırıcı afiş, işletmeniz için bir güven ve marka güvenilirliği duygusu yaratır. Kullanıcıların harekete geçmesini istemek için doğru harekete geçirici mesajı ekleyebilirsiniz.
3. Sayfa Yükleme Hızına Dikkat Edin
Web sitesi-yükleme-gıf.Kaydırıcı görüntüleri web sitenizi yavaşlatabilir. Web sitenizin banner'ında kullanmadan önce görüntüleri optimize etmek çok önemlidir. Fotoğrafların kalitesinden ödün vermeden görüntülerin boyutunu küçültmek için doğru araçları kullanın. Afişlerde kullanılan görüntüleri optimize etmenize yardımcı olmak için en iyi web sitesi tasarımcılarıyla konuşun.Ayrıca Okuyun: Mobil Dönüşüm Oranını Artırmak İçin En İyi 7 Kanıtlanmış Taktik
4. Açık Bir Amacı Var
Her kaydırıcının net ve iyi tanımlanmış bir amacı olması önemlidir. En çok satan ürünleri gerçek grafik Stüdyosundaki Ana Sayfa kaydırıcısında göstermek ister misiniz? Ziyaretçileri başka bir sayfaya yönlendirmeniz gerekiyor mu? Belirli ürün veya hizmetlerde indirim yapmayı planlıyor musunuz?Banner-Slider-Real Graphic Studio2-Extensioneğer atlıkarınca ziyaretçiler tarafından ihmal edilmesini istemiyorsanız atlıkarınca bir amacı olduğundan emin olun.
5. Bir Atlıkarınca Kullanın
Atlıkarınca tasarımları galeriler, slayt gösterileri, sunumlar, zaman çizelgeleri ve daha fazlası için yaygın olarak kullanılır. İçeriği belirli bir düzende görüntülemek istiyorsanız, ziyaretçiler daha iyi anlayabilir ve bu da daha yüksek bir dönüşüm oranına neden olur. Atlıkarınca tasarımı, kullanıcıların çok fazla tıklama ve zaman kazanmasına yardımcı olur.Atlıkarınca web sitesi tasarımı için 5 harika ipucu
Otomatik oynat
Metni kısa ve net tutun
H1 etiketlerini çoğaltmaktan kaçının
Atlıkarınca dokunmatik dostu olun
Okları ve nokta navigasyonunu kullanın
E-ticaret web siteleri bir sürü düşük sürtünme tarama desteği için carousel tasarımları kullanın. Kitleniz karmaşık bir tasarıma sahip bir Web sitesini ziyaret etmek istemez. Modernize edilmiş öğeler, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi satın almakla ilgilenebilecek potansiyel müşterileri çekmek için afiş için kullanılabilir.Kaydırıcılarınız çok yavaş veya çok hızlı dönerse, kullanıcılar her slaytı düzgün bir şekilde keşfedemezler. Metin miktarına bağlı olarak, kaydırıcı afişlerinin hareketini belirlemelisiniz. Banner'ınızda ağır bir metin varsa, ziyaretçilerin metnin tamamını okuyabilmesi için 3-5 saniye gibi daha uzun bir süre sağlayabilirsiniz. Minimum veya kısa metin afişleri için daha kısa bir süre olabilir rotation.As yukarıda belirtildiği gibi, e-ticaret geliştiricilerinin ve web sitesi sahiplerinin çoğu otomatik dönen kaydırıcıları kullanır. Bu büyük bir hata olabilir, çünkü her kullanıcı her slaytla bağlantı kuramayabilir ve daha yüksek bir hemen çıkma oranına neden olabilir.Nokta navigasyonu oklar veya noktalar gibi kaydırıcı kontrolleri kullanmak, kullanıcılara afişlere yerleştirilen içerik üzerinde daha fazla kontrol sağlayabilir. Denetimlerin yeterince görünür olduğundan emin olun ve kullanıcıların içeriğin tamamında gezinmesine yardımcı olun.
6. Duyarlılık
Bir atlıkarınca afiş kaydırıcısı tasarlarken, duyarlı olduğundan emin olmanız gerekir. Kitleniz Web sitenize mobil cihazlarda ve tabletlerde göz atıyor olabilir. Bu nedenle, atlıkarınca üzerinde kullanılan görüntülerin masaüstünde göründüğü kadar ilginç göründüğünden emin olmak önemlidir.Kosmic WordPress Themeıt, afişleri çeşitli cihazlarda test etmek ve afişlerdeki bulanık görüntülerden kaçınmak için çok önemlidir. Mobil kullanıcılara inanılmaz bir deneyim sunmak için parmağınızı mobil cihazlarda ve tabletlerde kaydırmanın daha kolay olduğundan emin olun.
7. Slaytları Dikkatlice Sıralayın
Web siteniz için atlıkarınca afişleri tasarlarken, slaytların sırasına dikkat etmelisiniz. Kullanıcıların mevcut her slaytı kontrol edeceğini düşünmek Büyük bir hata olabilir.Banner-Slider-Extension-for-Real Graphic Studio 2 5-6 slaytınız varsa, ilk 2 slaydın kullanıcıları meşgul ettiğinden emin olun, böylece diğerlerine tıklamakla ilgilenebilirler. Sürgülerin amacını anlayın ve bunları doğru sıraya yerleştirin.Okuduğunuzdan Emin Olun: Satışları Artırmak İçin Geri Sayım Sayaçları Nasıl Kullanılır?
Son Düşünceler
Her e – ticaret web sitesinin ortak bir hedefi vardır-ürünleri çevrimiçi satmak ve kar elde etmek. Doğru kullanıldığında, kaydırıcı afişler dönüşüm oranlarınızı artırabilir ve yatırım getirisini en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olabilir. Öte yandan, optimize edilmemiş bir kaydırıcı afiş karınıza zarar verebilir. En iyi taktikleri uygulamaya çalışın ve gerçek grafik Stüdyonuz için çekici ve benzersiz kaydırıcı afişler tasarlayın.

Web Görselleri tasarımı
En iyi Görsel tasarımı
Lüks Görsel tasarımı
Modern Görsel tasarımı
Yaratıcı Görsel tasarımı
Basit Görsel tasarımı
Sade Görsel tasarımı
Muhafazakar Görsel tasarımı
Profesyonel Görsel tasarımı
Özel Görsel tasarımı

Kullanıcı Deneyimi ve Kullanıcı Deneyimi Tasarımı Nedir?
Kullanıcı deneyimi (UX), belirli bir ürünün kullanıcısının o ürünü kullanırken yaşadığı deneyimdir. Bir UX tasarımcısının işi, mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini sağlayan bir ürün yaratmaktır. Bu nasıl olur?

Çok fazla araştırma ile başlar. Ne tür sorunları çözmek istediklerini ve bu sorunları nasıl çözebileceğinizi anlamadıkça kullanıcı için değerli hiçbir şey yaratamazsınız, böylece kullanıcı sizin çözümünüzü isteyecek veya daha da iyisi ihtiyaç duyacaktır. Bu anlayışı ancak kullanıcılarla etkileşim kurarak elde edebilirsiniz.

UX tasarımcıları , aşağıdaki resimden de görebileceğiniz gibi, 3 ana faktörle ilgilenme eğilimindedir: bir ürünün görünümü, o ürünün hissi ve o ürünün kullanılabilirliği .

Bir ürünün görünümü, görsel çekiciliği olan ve özellikle kullanıcının değerleriyle uyumlu olan ve o üründen beklediklerinin ruhunu yakalayan bir ürün yaratmakla ilgilidir. Başka bir deyişle, sadece güzel görünmekle kalmamalı, aynı zamanda doğru da görünmelidir. Bunu yaparken , ürün ile kullanıcı arasında bir güven ve güvenilirlik bağı kurar .

Sonraki duygu, gerçekten “kullanımı zevkli” ürünler geliştirmekle ilgili. Yani, ister onlarla etkileşim kuruyor olun ister tepki veriyor olun, ürünler yalnızca işlevsel değil, zevkli bir deneyim sağlamalıdır.

Son olarak, kullanılabilirlik, kullanıcı deneyiminin temel taşıdır. Bir ürün kullanılabilir değilse, onu kullanma deneyimi asla iyi olamaz. UX tasarımcıları, ideal olarak bir kullanıcının özel ihtiyaçlarını karşılamak üzere uyarlanabilen, ancak öngörülebilir işlevsellik sağlayan ürünler yaratmak ister .

UX tasarımının ne hakkında olduğundan hala emin değilseniz endişelenmeyin! Karar vermenize yardımcı olabilecek bir dizi makalemiz var - UX tasarımının bazı üst düzey temel kavramlarını burada yapabileceğimizden biraz daha ayrıntılı olarak inceliyorlar:

Kullanılabilirliğe Giriş

Kullanılabilirlik ve İstenebilirlik

Etkileşim Tasarımı Nedir?

Duygusal Tasarım
Grafik tasarım, tipografi, renk ve görseller aracılığıyla duygusal iletişimle ilgilidir ; serif yazı tipleri ve koyu, donuk renkler ciddiyeti çağrıştırırken, san-serif yazı tipleri ve parlak renkler neşe veya heyecan duygusu uyandırma eğilimindedir. Bu nedenle grafik tasarımcılar, genellikle bir kullanıcıda belirli tepkiler uyandıran duygusal tasarımcılardır. UX tasarımı, kullanıcının ürünle ilgili tüm deneyiminin daha geniş, büyük bir resmini alma eğiliminde olmasına rağmen, kullanıcının duygularını şekillendirmekle de ilgilidir. UX tasarımcıları, doğru tipografi ve renklere odaklanmanın yanı sıra, diğerlerinin yanı sıra hareket tasarımı, içeriğin tonu ve bilgi mimarisi ile de ilgilenir .

Yaratıcı düşünce
Grafik tasarımcıları ve UX tasarımcıları yaratıcı düşünme konusunda eşit derecede yeteneklidir . Grafik tasarımcılar için, özgünlük hissini korurken (rekabette öne çıkmak için) geleneklere bağlı (ve dolayısıyla etkili bir şekilde iletişim kuran) görseller oluşturmak, ciddi bir yaratıcı ve eleştirel düşünme gerektirir. Aynı şekilde, UX tasarımcıları da kullanıcıların sorunlarını çözen ürünler yaratmak zorundadır ve bazen geleneksel çözümler her zaman en iyi veya en uygun çözümler değildir.

prototipleme
Grafik tasarımcıları genellikle bitmiş bir tasarım sunmadan önce tasarımlarının maketlerini ve tel çerçevelerini oluşturur. Müşterilere tasarımları hakkında geri bildirimde bulunma ve sıfırdan başlamak zorunda kalmadan onları geliştirme şansı verir. UX tasarımcıları da maketler ve prototipler oluşturur, ancak bunlar ürünün "görünümüne" daha az ve daha çok "hissine" odaklanma eğilimindedir. Prototip kullanışlı mı? Kullanılabilir mi? Bu arzu edilir mi? Bunlar, bir UX tasarımcısının yanıtlamak istediği sorulardır.

Grafik Tasarım ve UX Tasarımı Arasındaki Farklar
Kullanıcı odaklı ve piksel odaklı
Grafik tasarımcılar, tasarımlarında piksel mükemmelliğini takip etme eğilimindedir. Metinlerin mükemmel karakter aralığına sahip olmasını ve renklerin marka yönergelerine uygun olmasını sağlamak, genellikle grafik tasarımcıların işlerinin önemli bir bölümünü üstlenir ve bunun iyi bir nedeni vardır. Ancak UX tasarımcıları öncelikle kullanıcılara odaklanır. Kullanıcılar ve ürün arasındaki arayüzü inceleyerek ürünün, kullanıcının temel ihtiyaçlarına cevap vermesini sağlamanın yollarını bulurlar. Bunu da çok sayıda araştırma yaparak – kullanıcılarla konuşarak ve gözlemleyerek, kullanıcı kişilikleri ve hikayeleri oluşturarak , ürünler üzerinde kullanılabilirlik testleri yaparak ve çok daha fazlasını yaparak yaparlar . Kariyer yollarını değiştirmek isteyen grafik tasarımcıların, kullanıcı araştırmasının nasıl yürütüleceğini bulmak için önemli miktarda çalışma yapması gerekecek. (bununla ilgili daha fazla bilgi makalenin ilerleyen kısımlarında).

Yinelemeli problem çözme
UX tasarımı, yinelemeli bir problem çözme sürecidir ve bir grafik tasarımcı olarak yapmaya alışkın olduğunuzdan çok farklı olabilir. Bir sorunun tanımlanmasıyla başlar; bu genellikle kullanıcı araştırması yoluyla bulunur ve değilse, kullanıcı araştırması yoluyla onaylanır. Kullanıcıların umursamadığı sorunları çözmenin bir anlamı yok; bu sorunları çözmek için para ödemeyecekler ve bu da şirketinizin para kazanmayacağı anlamına geliyor.

 

Problem tanımlama aşamasından itibaren, problemin kullanıcının memnun olacağı şekilde en iyi nasıl çözüleceği konusunda daha fazla araştırma yapılır - genellikle gözlemler, anketler , etnografik çalışmalar vb. yoluyla .

Bu araştırma daha sonra ürünün tasarımı hakkında bilgi verir. Tasarımlar daha sonra, araştırmanın doğru çözümlere yol açıp açmadığını görmek için kullanıcılarla test edilir. Tasarımlar, araştırmalar yeterince iyi olduklarını onaylayana kadar sürekli olarak yinelenir.

Bu gerçekleştiğinde ürün piyasaya sürülür, ancak tasarım süreci bitmez. Tasarım sürekli olarak test edilecek ve kullanıcı geri bildirimi alınacak, böylece yeni bir kullanıcı araştırması turu başlayacak. Tasarımda gelecekteki iyileştirmeler bu geri bildirime dayalı olarak yapılacaktır.

Çok disiplinli vs uzman
Grafik tasarım özel bir disiplindir ve harika görseller üretmek için belirli bir düzeyde işçilik ve özel beceriler (tipografi ve renk teorisi gibi ) gereklidir. UX tasarımı ise çok daha fazla disiplinlidir ve birçok bilgi ekolünü içerir. UX tasarımcıları, bir kullanıcının sorunlarına doğru çözümler üretebilmek için insan psikolojisi , etkileşim tasarımı , bilgi mimarisi ve kullanıcı araştırma teknikleri hakkında sürekli bilgi edinmek zorundadır . “Kullanıcı Deneyimi” terimini ortaya atan adam Don Norman , kullanıcı deneyiminin “ endüstriyel tasarım da dahil olmak üzere kişinin sistemle olan deneyiminin tüm yönlerini kapsadığını” açıklıyor. grafikler, arayüz, fiziksel etkileşim ve kılavuz.”

UX Tasarımına Geçerken Grafik Tasarım Deneyiminin Büyük Faydası
Estetik
UX tasarımına geçen grafik tasarımcılar için en büyük fayda, işleri çekici hale getirebilmeleridir. UX tasarımı hakkında çok yaygın bir yanılgı, iyi kullanılabilirliğin estetiğin önüne geçtiğidir . Aksine, iyi estetiğin, kullanıcıları daha rahat hale getirerek, olumlu bir ilk izlenim yaratarak ve genellikle sadece umursadığınızı göstererek, ürünün genel kullanıcı deneyimini iyileştirdiği bulunmuştur(3).

 

Estetik ayrıca tasarımcıların şirketlerindeki iç paydaşlarla iletişim kurmasına yardımcı olur. Eski grafik tasarımcıları, araştırma sonuçlarını paydaşların oturmasını ve gerçekten dikkat çekmesini sağlayacak şekilde sunabilir. UX araştırmalarında grafik tasarım becerileri genellikle isteğe bağlı olarak düşünülür , ancak iyi sunulmuş güzel bulguların etkisini inkar etmek zor olacaktır. Değişikliği yaparsanız, tasarım projelerinizi ileriye taşıma ihtiyacı ile işleri güzelleştirme eğiliminizi dengelemeniz gerekir. UX tasarımında, bir peçetenin arkasındaki birkaç karalamanın işleri yoluna koymak için fazlasıyla yeterli olduğu zamanlar vardır; Durum böyleyken poster üretmek için 3 gün harcamayın.

Sözleşmeler ve eğilimler
Bir tasarım geçmişinden gelmek, yalnızca tasarım terminolojisine hakim olmak değil, aynı zamanda web veya uygulama tasarımlarındaki geleneklere ve eğilimlere aşina olmanız anlamına da gelir. Çoğu zaman, UX tasarımcıları standartlaştırılmış kuralları kullanır (açma/kapama durumları için bir geçiş anahtarı, birden fazla seçenek için açılır liste vb.), çünkü kullanıcılar bu etkileşimleri bir web sitesinde beklemeye başlarlar. Grafik tasarımcıları - özellikle geçmişte prototipler oluşturduysanız - bu tür geleneklere de aşinadır. Bu, tasarım dışı bir geçmişe sahip birine göre bir UX tasarım rolüne daha hızlı adapte olacağınız anlamına gelir. Bu kulağa pek hoş gelmeyebilir, ancak iletişim, herhangi bir UX tasarım projesinin özüdür ve konuşarak konuşabilmek büyük bir avantajdır.

Grafik Tasarımdan UX Tasarımına Atlamak İçin Becerilerinizi Nasıl Geliştirirsiniz?
Grafik tasarım becerileri ile UX tasarım becerileri arasında bir boşluk var mı? Evet, ama aşılmaz bir şey değil. Grafik tasarımcılar zaten tasarımın dilini konuşuyorlar; sadece UX tasarımına özgü olanları dahil etmek için becerilerini geliştirmeleri gerekiyor.

Bu becerilere sahip olduğunuzda, bunları grafik tasarım işinizde kullanmaya başlayabilirsiniz (çünkü kullanıcı deneyimi tasarımı , ürün tasarımı hakkında bilgi verebileceği kadar grafik tasarımı da bilgilendirebilir ) ve özgeçmişinizi UX becerilerinizin yanı sıra UX becerilerinizi de öne çıkaracak şekilde uyarlamaya başlayabilirsiniz. grafik tasarım becerileriniz.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, grafik tasarımcılar için gerçek anahtar, kullanıcı araştırmasını tüm biçimleriyle anlamaktır. Aşağıda vurguladığımız tüm kurslar bu ihtiyaca daha fazla hitap etmelidir.

Çevrimiçi kurslar
Etkileşim Tasarımı Vakfı
Etkileşim Tasarımı Vakfı dünyanın en büyük uzman tasarım eğitimi topluluğu olduğundan , bunun için kendi kurs tekliflerimizi mütevazı bir şekilde sunmak istiyoruz . “Kullanıcı Deneyimi” terimini ortaya atan ve dünyanın en tanınmış tasarımcılarından biri olan Don Norman, “etkileşim tasarımı konusunda bir altın madeni” olduğumuzu söylüyor; Forbes dergisi, Ivy League düzeyinde UX tasarım eğitimi sağladığımızı söylüyor!

UX tasarımında özellikle kariyer değişikliği veya ilk iş için bir araya getirdiğimiz üç kurs var. Gelen Sıfırdan ol bir UX Designer , size UX her alandaki çalışmalarına tanıtılacak edeceğiz UX çalışmaları yapmak ve danışman olarak UX müşterilerle çalışmalarına güven kazanmak için temel pratik becerileri öğrenirler. Gelen bir UX (veya Etkileşim) Tasarımcı olarak İlk İş alın , size muhtemel işverenlere aradığınızı UX deneyimi için dışarı bulacaksınız, bir UX görüşme için kazanan bir kapak mektubu, özgeçmiş ve portföy geliştirmek öğrenmek, ve bir iş teklifi için pazarlık yapın. Ve Kullanıcı Araştırması – Yöntemler ve En İyi Uygulamalar bölümünde, kullanıcı araştırması yürütmenin ve ardından araştırma sonuçlarını eyleme geçirmenin çeşitli yöntemlerini öğreneceksiniz.

Ayrıca, UX tasarımında becerilerinizi daha da geliştirmenize yardımcı olacak bir dizi başka kurs (32 ve sürekli büyüyen!) sunuyoruz. İyi haber şu ki, düşük bir yıllık ücretle, bir yıl boyunca hiçbir ek ücret ödemeden tüm kurslarımıza ve topluluğumuza da erişebilirsiniz.

Diğer kurslarımız hakkında buradan bilgi alabilirsiniz .

Kursra
Ayrıca , UX dahil olmak üzere çok çeşitli konularda kurslar sunan düşük maliyetli ancak yüksek kaliteli bir eğitim sağlayıcısı olan Coursera.org'daki insanları denemek isteyebilirsiniz . Kurslar, Profesyonel Sertifikalar ve dereceler sunmak için üniversiteler ve şirketlerle ortaklık yapar ve kurslar genellikle çok iyidir. Dereceler hariç, platformdaki tüm içerikler talep üzerine mevcuttur. Ayrıca, lisans programlarının yalnızca ayarlanmış pencereler sırasında yeni uygulamalar için geçerli olduğunu belirtmekte fayda var. Ayrıca kısa süre önce, öğrencilerin altı aydan kısa bir sürede işe hazır beceriler geliştirmelerine yardımcı olmak için bir Google UX Design Professional Sertifikası başlattılar.

Udemy
Udemy , dünyanın en büyük eğitim komisyoncusu. Kendi eğitimlerini tasarlamazlar; bunun yerine, kurs oluşturucuların kurslarını platformlarında satmalarını sağlar. Neredeyse akla gelebilecek her konuda binlerce kurs sunarlar. Sorun şu ki Udemy hiçbir kalite kontrol sağlamaz ve orada harika kurslar bulabilirken, pek de harika olmayan kurslar da vardır.

Sınıf Kursları
Nielsen Norman Grubu
Daha derin cepleriniz varsa ve çevrimiçi öğrenmek yerine sınıfta öğrenmeyi tercih ediyorsanız, Nielsen Norman Group tarafından sunulan sınıf kurslarına göz atmak isteyebilirsiniz . Grup mükemmel bir üne sahiptir ve dünyanın en saygın UX danışmanlıklarından biridir. Kurslarını çeşitli yerlerde sunarlar, ancak kapınızın önünde bir tane bulacağınızı garanti edemeyiz ve kurslara katılmak için biraz mesafe kat etmeniz gerekebilir.

Genel Kurul
Ayrıca, Genel Kurul'un UX tasarımı için kapsamlı sınıf eğitimi sağlama konusunda büyük bir üne sahip olduğunu düşünüyoruz . Bir kez daha, ucuz değil ama bu her zaman profesyonel sınıf eğitimi için geçerli olacak. Yarı zamanlı veya tam zamanlı kurslar arasında seçim yapabilirsiniz. Kısa oldukları için birkaç ayda bir tekrar ederler. Ancak bunlar yalnızca belirli yerlerde mevcuttur ve yakınlarda yaşamıyorsanız seyahat ve yaşam giderlerini toplam maliyete dahil etmeniz gerekir.

Üniversite kursları
Kariyer yönünü değiştirmek isteyenler için üniversitenin en iyi seçenek olduğundan emin değiliz; sadece gerekli olan para değil, aynı zamanda harcanan zamandır. Bir lisans programında 3 veya 4 yıl veya yüksek lisans programında 2 yıl harcamak yerine farklı bir yöntemle kazanıyor ve öğreniyor olabilirsiniz. Ancak, üniversite yoluna gitmeye karar verirseniz, sizin için tam olarak doğru programı araştırmak için çok zaman harcamak isteyeceksiniz. Burada sizin için birkaç örneğimiz var ama dünya çapında kelimenin tam anlamıyla yüzlerce program var ve hepsini kapsamayı umamayız.

Carnegie Mellon – HCI Programları

York Üniversitesi - HCI Teknolojilerinde Yüksek Lisans

Bir yer ayırtmadan önce bir hesap makinesiyle oturup üniversiteye gitmenin maliyetlerini düşünmenizi öneririz. En İyi Üniversiteler tarafından bildirildiği üzere HSBC, ortalama ABD üniversite kursunun size yılda 36.564 dolara (kira, okul ücreti, kitaplar vb. dahil) mal olacağını tespit etti. (4) 4 yıllık bir derecenin üzerinde, bu 146.256$'lık harika bir para harcamak anlamına gelir - ve bu, bu masrafları karşılamak için bir kredi maliyeti olmadan.

Ancak hepsi bu kadar değil - ayrıca tam zamanlı çalışmayı bırakmak zorunda kalacaksınız. ABD Sayım Bürosu'na göre, mezun olmayan bir kişi yılda ortalama 27.351$ kazanıyor.(5) Bu bize 4 yıllık bir fırsat maliyeti (yani, üniversitedeyken vazgeçtiğiniz gelir) 109.404$ veriyor. Bu, üniversitede geçireceğiniz 4 yılın size 255.660$ gibi büyük bir gelir getireceği anlamına geliyor!

 

Hangi tür öğrenmeye yatırım yapacağınızı bilmiyorsanız, sorun değil. Kariyerinize en fazla değeri neyin katacağını bulmaya çalışmanın kafa karıştırıcı olabileceğini biliyoruz. Bunu akılda tutarak, burada öğrenmede Yatırım Getirisini hesaplarken size yol gösterecek bir parçayı bir araya getirdik ; umarım bu sizin için neyin doğru olduğuna karar vermenize yardımcı olur.


Beceri setinizi tazeledikten ve o ilk UX rolü için hazır olduğunuzu hissettiğinizde, biraz ağ kurmayı kullanışlı bulabilirsiniz. En iyi fırsatlar, hemen hemen her zaman, halihazırda sahada olan biri sizi bir pozisyon için önerdiğinde bulunur. Ağ oluşturmaya başlamak için en iyi yerlerden biri LinkedIn'dir . Bazı UX gruplarına katılın, katkıda bulunmaya başlayın ve tüm önemli ağı meslektaşlarınızla birlikte oluşturun. Ama yavaştan al; öylece gelip iş istemeye başlamayın. Yardım etmeden önce insanlarla ilişkilere ihtiyacınız var.

Ayrıca hem üyelerimize hem de üye olmayanlara harika ağ oluşturma fırsatları sunuyoruz. Üyeler, sunduğumuz birçok tartışma grubu ve forumda küresel UX uzmanları topluluğumuza katılabilir ; Dünyadaki en büyük uzman tasarım topluluğuna sahibiz, bu yüzden orada keşfedilecek pek çok fırsat var. Üyeler ve üye olmayanlar için gezegenin birçok yerinde yerel grup toplantılarımız da var. Bu toplantılara katılmak tamamen ücretsizdir ve kendi şehrinizde veya şehrinizde UX yapan insanlarla tanışmanın harika bir yoludur. Topluluk sayfamızda daha fazlasını öğrenin .

Ağ oluşturmaya başlamanın bir başka yararlı yolu da Twitter'da UX tasarım topluluğunun ünlü üyelerini takip etmektir. Onlardan sadece çok şey öğrenmekle kalmayacak, aynı zamanda onların takipçileriyle (muhtemelen sizin gibi tasarımcılar da olacak) etkileşim kurabilirsiniz. Başlamak için burada UX alanında Twitter'da takip etmeniz gereken yirmi kişiden oluşan bir liste hazırladık .


Mentorluk ve Geri Bildirim
Kariyerinizi geliştirmenin bir başka harika yolu da, en azından deyim yerindeyse, "oraya gitmiş, yapmış ve tişörtü satın almış" UX alanında bir akıl hocası ile çalışmaktır. Kendi ağınız aracılığıyla bir akıl hocası bulabilirsiniz ve bu bir akıl hocası ile bağlantı kurmak için harika bir yoldur, ancak bulamıyorsanız , o zaman IxDF Tasarım Ligi üyelerimiz yıllık üyelik ücretlerinin bir parçası olarak tasarım danışmanları ağımıza erişebilir.

Götürmek
Kariyer olarak grafik tasarımdan UX tasarımına geçmek istiyorsanız, bu harika. Hem de sandığınız kadar zor olmayacak. Bir UX tasarımcısının ne yaptığına aşina olmak için kemerinizin altında biraz eğitim almanız gerekiyor ve ardından bu tekniklerin bazılarını mevcut rolünüzde çalıştırmak için kullanabilirsiniz. Ardından, zamanın doğru olduğunu düşündüğünüzde, yeni işiniz için ağ oluşturmaya ve bazı röportajlar hazırlamaya başlayabilirsiniz!

Grafik Tasarım hakkında daha fazla bilgi edinin
Başarılı Yazılım için UI Tasarım Modelleri kursumuzla Grafik Tasarıma derinlemesine dalın .

Kendinizi hiç bulutlarda şekiller tespit ederken buldunuz mu? Bunun nedeni, insanların hiçbir desen olmadığında bile kalıpları tanımaya çok bağlı olmalarıdır. Bir web sitesini ilk kez deneyimlerken sıklıkla nereye tıklayacağımızı bildiğimizi düşünmemizin ve işler olması gerektiği gibi olmadığında hayal kırıklığına uğramamızın nedeni budur. Doğru kullanıcı arayüzü tasarım desenini seçmek, bu doğal desen tespitinden yararlanmak için çok önemlidir ve bu kurs size tam da bunu nasıl yapacağınızı öğretecektir.

Kullanıcı arayüzü tasarım kalıpları, güçlü kullanıcı deneyimleri oluşturmak için yapı ve düzenin bir araya gelebileceği araçlardır. Yapı ve düzen aynı zamanda kullanıcının en iyi arkadaşlarıdır ve eski alışkanlıkların (özellikle web'de) zor öldüğü gerçeğiyle birlikte, tasarımcıların nihai tasarımı kesinleştirmeden önce kullanıcı arayüzlerini çok dikkatli bir şekilde düşünmeleri önemlidir. Ürünler o kadar iyi etkileşimlerden oluşmalıdır ki, kullanıcılar A noktasından B noktasına nasıl geldiklerinin farkına bile varmazlar. Bunu yapmamak, gezinmesi zor veya kafa karıştırıcı kullanıcı arayüzlerine yol açabilir ve kullanıcının makul olmayan miktarda harcama yapmasını gerektirebilir. orijinal amaç ve hedeflerini yerine getirmek yerine, ekranın kodunu çözme süresi - ve sadece birkaç saniye çok fazla "mantıksız" olabilir.

Kullanıcı arayüzü tasarım modellerinin pratik uygulamasına odaklanılırken, kursun sonunda ayrıca kullanıcı arayüzlerinin tasarımında kullanılan güncel terminolojiye ve tartışılan anahtar kavramların çoğuna aşina olacaksınız. Bu, sizi rakiplerinizin önüne geçirmenize yardımcı olacak ve rakiplerinizin ötesine geçmek için gerekli bilgileri size sağlayacaktır.

Bu nedenle, hangi kullanıcı arayüzü tasarım modelinin en iyi olduğuna ve bunu uygulayarak maksimum kullanılabilirliği nasıl elde edebileceğinize karar vermekte zorlanıyorsanız, daha fazla adım atmayın. Bu kurs, sizi en uygun görüntüleme yöntemlerini seçmek ve mevcut kullanıcı arayüzlerini etkileyen yaygın tasarım problemlerini çözmek için gerekli bilgilerle donatacaktır.

Web sitenizi anında nasıl daha ilginç hale getirebileceğinizi hiç merak ettiniz mi? Sadece modern efektlere sahip bir rgs kaydırıcı ekleyin ve siteniz harika görünecek.

Ana sayfanız hemen ziyaretçileri çekmelidir, böylece geri dönmezler. Sıçrayan, bir ziyaretçinin sitenize gelip site içinde başka bir yere gitmeden çıkmasıdır. Saniyeler içinde sitenizin amacını ve onlara ne sunduğunuzu bilmeleri gerekir. Siteniz ikna edici olmalı, böylece kalsınlar ve gezinsinler. Bunu bir rgs kaydırıcı ile kolayca yapabilirsiniz.

Bu nedenle, büyük görseller WordPress ve web tasarımında en popüler trend haline geldi. Bunlar ekranı kaplayan büyük boyutlu görüntülerdir. Bunlardan birini web sayfanızın en üstüne yerleştirdiğinizde, bunlara rgs başlıkları denir. Ancak, tartışma konusu rgs kaydırıcılardır.

Slider Revolution'ın arkasındaki ekip tarafından oluşturulan bu makale, rgs kaydırıcıların ne olduğunu ve bunların nasıl inanılmaz görüneceğini ortaya çıkaracak.

Web Tasarımı söz konusu olduğunda 'rgs Görüntü' nedir?

Web sitesi tasarımı açısından, bir rgs resmi, büyük boyutlu bir web afiş resmine verilen bir addır. Bu, genellikle sayfanın en üstüne, birinci sınıf bir konuma yerleştirilir ve bu nedenle, herhangi bir site ziyaretçisinin gördüğü ilk şey olur. O sitedeki en önemli içeriğin bir özetini içermelidir. Metin içeren hareketsiz bir görüntü veya hareketli bir görüntü olabilir.

Ana sayfanızın bu hayati bölümü, bir ürün satmak, insanları bir etkinliğe getirmek veya misyon beyanınız olabilecek sitenizin hedeflerini göstermelidir.

Sitenizin amacı, rgs resminde hangi içeriğin yer alacağını belirleyecektir. En çok satan ürünler, site bağlantıları veya sitenizle ilgili güncellemeler olabilir.

rgs düzeni, müşterinizi kanatlarının altına alır ve onları doğrudan yapmasını istediğiniz şeye yönlendirir. Yapmaları beklenen eylem açık olmalıdır. Sadelik, mesajı mükemmel bir şekilde netleştirmenin anahtarıdır. Bu nedenle, görüntü genellikle minimum metinle sabit olacaktır. Ayrıca, ne olursa olsun, harekete geçirici mesaj düğmesini de içermelidir.

rgs başlıkları ve rgs görüntüleri bir süredir internette dolaşıyor ve bazı sitelere çok ihtiyaç duyulan bir yüz germe sağlıyor. En son trend, bunları daha da etkili hale getirmek için kaydırıcılara dönüştürmektir. İyi kurulmuşlarsa, bağlam ve netlik getirecek ve izleyicinin sitenizin amacını ve ne yapmaları gerektiğini anlamasına yardımcı olacaktır.

rgs Kaydırıcısı Nedir?

Kaydırıcı, bir web sitesinde sunulan herhangi bir slayt gösterisini ifade eder. Bir örnek, genellikle bir sitenin üst kısmında bulunan, dönen resimlere sahip bir rgs atlıkarıncadır. Kaydırıcılar birçok site türüne birçok farklı şekilde eklenebilir. Ancak, portföy gösteren işletmeler, örneğin mimarlar, makyaj sanatçıları, grafik tasarımcılar ve benzer şirketler gibi portföyleri genellikle en yararlı bulur. Kaydırıcı, ziyaretçilerinize birçok seçenek ve bunlar arasında gezinmenin bir yolunu sunmak için mükemmel bir araçtır.

Bu açıklama ile muhtemelen kaydırıcıları tanırsınız ve bunlarla daha önce karşılaştığınızdan şüpheniz olmasın. Ne olduğunu bilmiyor olabilirsiniz, ancak sunulan görüntü dizisinden keyif almış olabilirsiniz.

Ana sayfanıza göz alıcı tam genişlikte bir kaydırıcı ekleyerek ziyaretçilerinizin dikkatini hızla çekebilirsiniz. Bu, sitenizin dönüşüm oranında çarpıcı bir artışa neden olabilir. Ancak, kaydırıcıların sunduğu tek avantaj bu değil.

Bir rgs kaydırıcısının amacı, ziyaretçileri sitenize davet etmektir. Onlara, istediğiniz şeyi yapmaya ikna etmek için bir hikaye anlatmalıdır. rgs kaydırıcısının önemi burada yatıyor. Bir bakış açısına sahip olmalı ve kasıtlı olmalıdır.

Birçok kişi yalnızca resimlerden rgs kaydırıcıları oluşturur, bu iyidir, ancak daha yaratıcı seçenekler vardır, örneğin GIF'ler, videolar, resimler veya istediğiniz herhangi bir şeyi ekleyebilirsiniz. Yaratıcı yanınız parlasın!

Neden Bir rgs Kaydırıcısı Kullanmalısınız?

Sitenizin ilk izlenimi birkaç kısa saniye içinde yapılır . İnsanlar kim olduğuna, ne hakkında olduğuna ve beğenip beğenmediğine karar verecek. Bir rgs kaydırıcı, amacınızı anlamaları ve buna göre hareket etmeleri için onlara doğru yönde rehberlik edebilir.

Ziyaretçilerin web siteniz hakkında fikir sahibi olmaları için geçen süre 0,05 saniye veya 50 milisaniyedir . İlgilenmeniz ve dikkatlerini çekmeniz gereken süre bu kadar.

Bu nedenle web siteleri, konuklarınızın ilgisini çekmenin yanı sıra hayati mesajı iletmek için ana sayfalarında rgs kaydırıcılarını giderek daha fazla kullanıyor.

Aşağıda, insanların rgs kaydırıcılarını daha sık kullanmasının birçok nedeninden bazıları verilmiştir.

Görüntüler

Büyüleyici bir fotoğraf, kullanıcıları oyalanmaya ve sunduğunuz şeylere bakmaya ikna edebilir ve bir WordPress kaydırıcısı birden fazla resim görüntüleyebilir. İnsanlar sosyal medyaya aşinalıklarından dolayı görüntülere yönelme eğilimindedir. Sitenizi ziyaret edenlerin durup bir metin duvarından ziyade resimlere bakmaları daha olasıdır. Kaydırıcılar, görüntüleri kullanmaya devam ederken birden fazla mesajı iletmenize yardımcı olabilir.

Ziyaretçileri Bağlayın
Misafirleri Bağlayın
Kaydırıcılar, insanları mesajınıza ve sitenize bağlayabilir, çünkü bakılacak birden fazla resim vardır ve insanlar sitenizde daha uzun süre kalacaklardır. Sayfanıza tesadüfen rastlamış olsalar bile, slaytları görmek için orada kalabilirler.

Kodlama deneyimi olmadan hızlı bir şekilde yenilikçi ve yanıt artırıcı web siteleri oluşturarak müşterilerinizi şaşırtın . Slider Revolution,
modaya uygun web sitesi tasarımları için size gelen müşterilerin acele etmesini mümkün kılar .

Tasarıma Başlayın
Eylem çağrısı
Eylem çağrısı 
Kaydırıcılar, konuklara birden fazla hizmet veya ürün sunuyorsanız mükemmel olan birden fazla Harekete Geçirici Mesaj (CTA) sağlayabilir. Ekranın üst kısmında CTA'lara sahip olmak, insanların onları görmelerini sağlamanın en iyi yoludur.

Anlaması Kolay

İyi iletişim, insanların ne söylediğinizi bilmesi ve mesajınızı kolayca yorumlayabilmesi anlamına gelir. Bazen kelimeler mesajınızı karıştırırken, rgs kaydırıcılarındaki görüntülerin anlaşılması kolaydır.

rgs Kaydırıcı En İyi Uygulamaları
rgs kaydırıcılarını doğru şekilde nasıl kuracağınızı bilmek önemlidir. Aşağıdaki en iyi uygulamalar, mesajınızı mümkün olan en iyi şekilde iletmenize yardımcı olacaktır.

Yaratıcı ol
Yaratıcı ol
Hedef kitlenize bir hikaye anlatmak için resimleri kullanın. Bunun şirket hikayeniz, ürün hikayeniz veya başka bir şey olup olmadığı size kalmış. Özetlemek için başlıklar kullanabilirsiniz, ancak önemli olan inanılmaz fotoğraflardır. İzleyicilerinizin ilgisini çekmek için alışılmadık bir şey bulun.

Basitlik
Basitlik
Aşırı karmaşık bir formatın mesajınızın önüne geçmesine izin vermeyin. Gerçekten iyi görünse bile, gezinmek zorsa iyi yapamazsınız. İlk hedefiniz hedef kitlenizin dikkatini çekmek olmalıdır; onsuz sitenizden çıkarlar.

etkileşimli

Kaydırıcınızın içeriği olduğunda, çalıştığından ve yanıt verdiğinden emin olun. Görüntüler kristal netliğinde olmalı ve bulanık olmamalıdır, bu nedenle yüksek kalitede olduklarından emin olun. Herhangi bir biçimde iyi göründüğünü bilmek için mobil, tablet ve masaüstünde bakmak iyi bir fikirdir.

Kalın tip
Kalın tip
rgs kaydırıcınız insanların dikkatini çekecektir, bu nedenle mesajınızı daha da netleştirmek istiyorsanız resmin üzerine metin koyun.

Bunu yapmayı seçerseniz, ziyaretçilerin okuyabilmesini sağlamak için oldukça görünür renkler ve kalın yazı tipi kullanmanız gerekir.

Yerleştirme
Yerleştirme
Kaydırıcıyı yerleştirdikten sonra, düğme, ek metin veya diğer öğeler gibi diğer öne çıkan öğeleri nereye koyacağınıza karar vermeniz ve bunların seçtiğiniz resimlerin önemli kısımlarını kapatmadığından emin olmanız gerekir.

En İyi rgs Kaydırıcı Şablonları
Resimli bir kaydırıcı siteniz için harika bir varlık olabilir, bu nedenle incelemeniz için bazı harika örnekler bulduk.

Slider Revolution WordPress Builder, web siteniz veya işletmeniz için bir oyun değiştirici olabilir. Kullanılacak tüm görsel içerik araç setine sahiptir.

Videolar, paralaks, resimler ve parçacıklar içeren WordPress Hero başlıklarını içerir. Bunların hepsi ayrı dosyalar veya eksiksiz bir Slider olarak indirilebilir. Aşağıdaki sayfalarda rgs kaydırıcı ilhamını bulun.

Temel rgs Koleksiyonu
Temel rgs Koleksiyonu
İnşaat Şirketi Web Sitesi Şablonu
İnşaat Şirketi Web Sitesi Şablonu
Stark Ajansı
Stark Ajansı
Klasik Otomobiller Öncesi ve Sonrası rgs
Klasik Otomobiller Öncesi ve Sonrası 
Dağ Paralaksı
Dağ Paralaksı
rgs Kaydırıcılı Web Sitesi Örnekleri
Aşağıdaki siteler, gerçekten güzel kaydırıcı tasarım ilhamını sergiliyor.

Sörfçü Vakfı
Sörfçü Vakfı
Surfrider Foundation'daki rgs kaydırıcısı, ana sayfada ön tarafta ve ortada tam avantaj sağlamak için kullanılır. Bu sitenin dünyanın en büyük varlıklarından biri olan okyanusun korunması konusunda tutkulu olduğu açıktır.

Ana sayfaya geldiğinizde, resimler ve metin bir atlıkarınca üzerinde döner. Bunlar sizi haberler, faaliyetler ve vakfın misyon beyanı hakkında bilgilendirir.

Lamborghini'de rgs Kaydırıcı
Lamborghini'de rgs Kaydırıcı
İşte ürünleri satmak için kullanılan bir rgs kaydırıcısının harika bir örneği. Lamborghini sitesi, sunduklarının görsel bir göstergesi olan lüks spor otomobillerin resimlerini gösterir ve ziyaretçileri otomobilleri hakkında daha fazla bilgi edinmeye teşvik eder.

Banner & Slider Tasarımları
BANNER TASARIMLARI
Bannerlar 468 x 60, 728 x 90, 300 x 250 gibi standartların yanı sıra özel ölçülerde de tasarlanabilir. Banner tasarımında esas olan nokta tasarım ilkelerine ve tipografi kurallarına uymaktır. Kolay okunmayan ya da dikkat çekmeyen bir banner tasarımı, işlevsizdir. Gereksiz yer kaplamak ve göz yormaktan başka bir işe yaramaz.

SLİDER TASARIMLARI
Sliderlar genelde ekran genişliğine uygun ölçülerde tasarlanır ve boyutları değişebilir. Karusel (carousel) adı verilen birden fazla slider’ın aynı anda görüldüğü tasarımlar da kullanılmaktadır. Yine banner tasarımlarında olduğu gibi tasarım ve tipografi kurallarına uyulması gerekir. Sliderda yer alan yazılar kolay okunabilir ve uygun boyutlarda olmalıdır. Kullanılan görseller telif hakkı ihlali ile size sorun çıkarmayacak şekilde temin edilmelidir. Aynı zamanda slider animasyonları web site hızınızı düşürmemeli ve SEO’ya zarar vermemelidir.

BANNER VE SLİDER FARKI NEDİR?
Sliderlar, ingilizce “slide(kaymak, yatayda hareket eden)” kelimesinden adını alan kayan görsellerdir. Yerden tasarruf etmek ve dikkat çekmek amacıyla web sitelerinde kayan görseller kullanılır ve bu görsellerin tasarımlarında tanıtımlar ve kampanyalara yer berilir. Bannerlar ise sliderlar da dahil olmak üzere daha genel bir kavramın adıdır ve websitesindeki tanıtım ve bilgi verme amacıyla tasarlanan görsellere denir. Yani slider adı verilen kayan görseller de birer banner sayılabilir.

HAREKETLİ BANNER TASARIMLARI (GİF BANNER)
Statil olmayan, yazıların görsellerin ya da dekoratif öğelerin anime edildiği, dikkat çekmek amacıyla hareket katıldığı bannerlar da tasarlamak mümkün. Genelde GIF dosya formatında tasarlanan bu hareketli bannerlar artık HTML5 ve daha farklı formatlarda tasarlanabilmekte. Akıllıca tasarlanmış bir hareketli banner mesajınıza ya da belirlediğiniz ürüne, kampanyaya tüm dikkati çekebilecekken, hatalı ve amatörce tasarlanmış bir gif, sitenizi hem kurumsallıktan uzaklaştıracak, hem de kullanıcının gözünü yorarak odak noktasını oradan istenenin aksine uzaklaştıracaktır. Banner ve slider tasarımları için geçerli kurallar ve bunlara ek olarak tasarım ilkeleri, hareketli gif bannerlar için de geçerlidir ve önemlidir.

- Bizimle İletişime Geçin -
whatsapp Yaz