Göz ardı edilemeyecek bir dergi

Göz ardı edilemeyecek bir dergi

Göz ardı edilemeyecek bir dergi kapağı oluşturma
Bir derginin kapağını süslediğinizde sektörünüzde iz bıraktınız. Her şeyin çevrimiçi versiyonun da mevcut olduğu bir zamanda bile, bir derginin hala bütünlüğü ve güvenilirliği vardır. Dergi kapağıyla birlikte satıyor. Başlık hikayesinin altını çizer ve sayının diğer içeriğini özetler.

Harika bir yayının genel yayın yönetmeniyseniz, rgs her alan için mükemmel kapak tasarımı şablonuna sahiptir. Araçlarımız ve kullanımı kolay arayüzümüzle, editörlük uzmanlığınızın türüne göre özelleştirebilirsiniz.

Dergi kapağı oluştururken zamandan tasarruf edin ve kazandığınız zamanı yeni içerik için kullanın
Ne derler bilirsiniz - içerik kraldır! Ancak siz tek kişilik bir ekipsiniz ve derginizi kendiniz yayınlıyorsunuz, bu nedenle kaliteli içerik ve tasarımı sürdürmek zor olabilir. rgs'ın profesyonel dergi kapağı şablonlarından oluşan seçkisi ile artık hem içeriği hem de tasarımı kalite standartlarınıza göre özelleştirmek için zamanınız var.

Bu dergiyi sınıf için mi yoksa bölümünüz için bir yayın mı oluşturuyor olun, derginiz modaya adanmış veya spor tutkunlarına yönelik olsun, her konuya ve türe uygun bir tasarım şablonumuz var. Kendi fikirlerinizi eklemek istiyorsanız, rgs'nın basit sürükle ve bırak arayüzünü kullanarak şablonu özelleştirebilirsiniz.

Harika dergi kapağını tamamlamak için kendi fotoğrafınızı veya illüstrasyonunuzu yükleyin
Dergiler büyük ölçüde görsel sunuma bağımlıdır. Bu, basılı medya için olduğu kadar dijital yayınlar için de geçerlidir. Bu yüzden çoğu dergiden az çok ünlü bir kişilik size gülümsüyor. Elbette derginizin kapağı süslemek için bir Hollywood yıldızına ihtiyacı yok ama yine de dikkat çekecek şekilde tasarlanması gerekiyor.

Çarpıcı fotoğraflarınızı veya özel tasarımlarınızı yükleyin ve bunları muhteşem kapağınız için göz alıcı olarak kullanın. Düzenleyicinizin sol tarafındaki

BAHÇE TASARIMI

BAHÇE TASARIMI

BAHÇE TASARIMI 
ÖZEL BAHÇE TASARIMI İÇİN DERGİNİZ
rgs, Almanya'nın seçkin ve modern bahçe tasarımı dergisidir . Eşsiz raporlardan ve etkileyici fikirlerden ilham alan peyzaj mimarları, bahçe planlayıcıları ve bahçe tasarımcılarının yanı sıra seçici bahçe tutkunlarına yöneliktir .

Modern bahçe tasarımı için gerçek bir ilham kaynağı
rgs, bahçesini bilinçli olarak tasarlayanlar için bir dergidir . Kendi yaratıcılıklarıyla, hayata karşı estetik tutumlarını ifade eden bireysel bir yer yaratırlar. Dergi, özenle araştırılmış konular, sıra dışı fikirler ve nefes kesici bahçe konseptleri ile ilham veriyor . Hip garden tasarımcıları ve ilgi çekici projeler sunar ve güncel trend ürünleri sunar.

Avrupa'nın önde gelen bahçe tasarımcılarının fikirlerine kendinizi şaşırtın ve yeşil yaşam alanlarını en üst düzeyde deneyimlemek için rgs'ı kullanın.

Bahçe planlamanız için detaylı çözümler
İyi tasarım , pratik görevler için biçim, işlev ve malzeme açısından çekici çözümler sunar. rgs'ın her sayısının bir ana konusu vardır, arka planı açıklar, alternatif çözümleri aydınlatır ve bahçeniz için benzersiz uygulama ve tasarım fikirleri bulur .

Deneyimli peyzaj mimarları ve bahçecilik şirketleri tamamlanmış projeleri sunar, kamu, ticari ve özel dış mekan tesislerinin tasarımı için öneriler sunar ve bitkilerin doğru kullanımı ve bakımı hakkında pratik ipuçları verir  .

Size ilham veren çiçekli bahçe trendleri
rgs sadece çiçek açan cennetleri göstermekle kalmaz, aynı zamanda trendleri iletir ve bitkilerle sürdürülebilir ve şık bahçe tasarımı ve bakımı için değerli fikirler sunar .

rgs, bitkilerle tasarımın ulusal ve uluslararası virtüözlerini sizler için takip ediyor ve onları takip eden önemli projelere, trendler kamuoyunun algısına kapı açmadan çok önce ulaşıyor.

Özel bahçe ve çevre düzenlemesi için planlama ve uygulama
rgs size yetkin pratik bilgiler sunar . Deneyimli uzmanlardan yaratıcı tasarım fikirleri ve uygun yapı malzemeleri ve tesislerinin kullanımına yönelik yapıcı öneriler , planlama ve uygulamada size destek olur .

Uygulamadaki gösteri nesnelerimizden ve tanınmış bahçe mimarlarının vizyonlarından ilham alın !

Olağanüstü bir dergi için yalnızca en iyi yazarlar ve fotoğrafçılar
Ödüllü yazarlar ve uluslararası üne sahip fotoğrafçılar - kendi alanlarındaki gerçek uzmanlar ve uzmanlar, özgünlük ve deha ile nasıl ilham vereceklerini bilirler. Bahçe trendlerini sadece takip etmek yerine siz de oluşturabilirsiniz.
rgs, sizi önemli yeni bahçe fikirleri , orijinal veya özgün bahçe tasarımı  ve etkileyici bahçe tasarımı ile tanıştırır ve bahçe sanatını şekillendiren ve geliştiren en trend insanlara, en güzel bahçelere ve bahçe etkinliklerine en yakınlığı sunar .Dergi Tasarımıİş planınızı, başarılarınızı, hedeflerinizi, yeni ürünlerinizi veya hizmetlerinizi çok sayıda hedef kitleyle paylaşmak ister misiniz; bir telling Dergisi amacınıza uymanın en iyi yoludur. Bir dergi, ürününüz veya yeni hizmetlerinizle ilgili tüm bilgileri içerir. Muhteşem bir dergi okuyucu üzerinde güçlü bir etki bırakır. İyi resimli dergiler, şirket adınızı tanıtmak ve siz ve müşterileriniz arasında iyi bir etkileşim ilişkisi oluşturmak için en iyi pazarlama araçlarından biridir. Bir dergi, göz alıcı bir kapak sayfası sayesinde ilginç hale gelir. Bu şekilde, yaratıcı bir kapak sayfası derginizin sahip olabileceği etkiyi artırabilir.

Dergi Tasarımı Ve Baskısı
Dergi tasarımı ve baskı hizmetlerinin özel faktörleri tasarım baskı çözümleri :

Real graphic studio, işinizi daha başarılı bir şekilde ilerletebilecek kendi satış derginizi sunar. Etkili bir derginin önemini anlıyoruz. Dergilerinizi tasarlamaya ve yazdırmaya çalışıyoruz, böylece okuyucular için kesinlikle çekici olabilir. Dergilerimizin tasarımı ve baskısı, dergilerin müşterilerinize iletmek istediğiniz tüm mesajları içerdiğini doğrulayacak şekilde yapılır. Anlaşılabilir olmanın kalitesi, derginizin okuyucular arasında yaygın olarak bilinmesine yardımcı olan bir başka erdemimizdir.

Dergi tasarım Hizmetlerimiz:

Dergi baskı hizmetimiz, hem kapak sayfası hem de yerleştirme ve iç mekan tasarımı, derginiz için fotoğraf tasarımı, kitapçık tasarımı ve baskısı, şablon tasarımı ve baskısı içerir.
Biz ekonomik olarak uygun fiyatlı:

Ekibimiz her zaman müşteri memnuniyeti ile ilgilenmiştir ve size tatmin edici bir dergi tasarımı ve baskı çözümü sunmanın uygun maliyetli bir yoludur. Paraya değer veriyoruz ve kişisel bir dergi başlatma hayaliniz. Müşterilerimiz değersiz masraflar konusunda asla endişelenmeyeceklerdir.
Küçük veya toplu miktarda dergi için sipariş kabul ediyoruz:

Derginizi küçük bir insan çevresine dağıtmayı düşünüyorsanız veya sadece küçük bütçeli işinizi bir dergiye yatırım yapmak için bir avuç parayla başlatmayı planlıyorsanız, ekibimiz ihtiyaçlarınızı karşılamaya hazırdır. Ayrıca büyük şirketler için de büyük projeler üstleniyoruz. İş gücümüz, profesyonel kalitede on kopya veya bin kopya dergi üretmek için uzmanlaşmış bir şirkettir. Ne olursa olsun, müşterilerimiz dergi tasarımı ve baskı hizmetimizde tam dikkat çekiyorlar.
Tasarladığımız ve bastığımız çeşitli dergi türleri:

Müşteriler genellikle kişisel veya resmi dergilerini aylık, iki aylık, üç aylık veya yıllık olarak yayınlamayı planlıyorlar. İşte uzmanlığımız geliyor, onlara süreli yayınlar hakkında gerekli özellikleri sağlıyoruz ve bunları gerekli zamanda tasarlayıp yazdırıyoruz.

Yaratıcı Real:

Dergi tasarım ve baskı ekibimiz, sizin için bir başyapıt yaratmak için yaratıcı gücünü ve yılların birikmiş deneyimini kullanır. Tasarımımız ilginç bir düzen, akılda kalıcı ve sağlam kelimeler ve rahat bir izleyiciyi yakın bir okuyucuya dönüştüren düzgün ve temiz bir sunum içerir.

Diğer Özel Özelliklerimiz:

Derginiz için bir grafik tasarım ve baskı çözümü arıyorsanız, yapabileceğiniz en iyi seçimdir. Bazı nedenler var:

Dergi tasarımı ve baskısı söz konusu olduğu sürece en güvenilir ve güvenilir şirketiz. Profilimizi, hizmetlerimizi ve çalışmalarımızın örneklerini tam olarak görmek için web sitemizi bile kontrol edebilirsiniz.

Tasarım baskı çözümleri Hindistan'ın her yerine tedarik etmek için daha kaliteli dergi ve kitap için dergi ve kitap tasarımı ve baskısı ile ilgili ihtiyacınızı göz önünde bulundurun. Real graphic studio, dergi ve kitap tasarımı ve uygun fiyatlarla baskı ve benzersiz tasarım konusunda uzmanlaşmıştır.

Dergi ve kitap tasarımı ve baskısının sizin için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Ayrıca, özel dergi ve kitap tasarımı ve baskısının, şirketin rekabetçi olmasına, markanızı tanıtmasına ve geliştirmesine yardımcı olmak için kullanılabilecek son derece güçlü bir pazarlama aracı olduğunu çok iyi biliyoruz.

Tasarım baskı çözümü, dergi ve kitap kapağı ve sayfa düzeni tasarımı için mükemmel bir seçim olarak kabul edilir. Kapak tasarım sanatçılarımız, en iyi yayıncılar için birçok kitap kapağı tasarlayan ve dikkatlerini çeken profesyonel grafik tasarımcılarıdır.

Dergi ve kitap kapağı tasarımı, kitap satışında önemli bir unsurdur. Bu nedenle kitap düzeni tasarımı profesyonel bir görünüme sahip olmalı ve hedef kitlenin dikkatini çekebilmelidir.

Tasarım baskı çözümleri bunu ve daha fazlasını kurmanıza yardımcı olabilir. Size ve tüm baskı ve tasarım ihtiyaçlarınıza dikkat ediyoruz. Biz sunuyoruz: düşük maliyetli, hızlı, ucuz dergi ve kitap tasarımı ve baskı hizmetleri kalite.

Yüksek kaliteli dergi ve kitap tasarımı ve baskı Hizmetlerimiz işinizi geliştirecek ve satış pazarlama ihtiyaçlarınızda size yardımcı olacaktır. Başarılı dergi ve kitap tasarımı ve baskısı, önemli bir tasarıma, doğru kağıda ve daha iyi kaynağa ve yüksek eğitimli çalışmaya sahip bir baskı çözümüne ihtiyaç duyar

Tasarım baskı çözümü, kitap kapağı ve sayfa düzenini tasarlarken her zaman önemli yönleri göz önünde bulundurmuştur:

Dergi mizanpaj tasarımınızı geliştirmeyi düşündünüz mü ? Dergi basit bir kitap değildir; muhteşem bir görsel deneyim yaratmalıdır. Harika bir yerleşim, çaba ve dikkatli bir plan gerektirir, ancak sonucun buna değer olup olmadığını görmekten mutlu olacaksınız.

Dışarıda çok fazla düzen ilhamı var, ancak hepsi dergi tarzınıza uymuyor. Okuyucularınız için en iyi planı oluşturduğunuzdan emin olmak için yedi harika ipucunu özetledik.

1. Çarpıcı Bir Kapak Yaratın
Bir okuyucu bir dergiden ilk ne görür ? Birçok kişi bize bir kitabı kapağına göre yargılamamamızı söylese de, konu bir dergi olduğunda bunu yapmaya devam ediyoruz. Başarılı bir şekilde insanların dikkatini çeken dergi kapak düzeni , muhtemelen daha fazla okuyucu alacaktır.

Bir kapak oluşturduğunuzda, bir temaya bağlı kalmayı unutmayın. Bir dergi genellikle bir fikri baştan sona paylaşır. Derginizi bir tezgâhta gördüklerinde okuyucuların tanımasına yardımcı olur.

2. Renklerle Öne Çıkın
Görseli geliştirmenin en iyi yolu olduğu için renkleri dikkatli seçin. Parlak renkler içeriğe daha fazla vurgu vererek onu öne çıkarabilir. Ancak, klas bir içerik için bir düzen oluşturmanız gerekiyorsa, tek bir renk başka bir güzellik düzeyi yaratır.

3. Konuşan Yazı Tipleri
Okuyucuların içeriğin noktalarını aldığından emin olmak için okunması kolay yazı tipleri gereklidir. Olağanüstü hale getirmek için metni bir görüntünün (veya görüntülerin) etrafına alışılmadık (hatta eksantrik) bir şekilde sarın. Geleneksel metin çerçevesi genellikle yalnızca kutulara sahiptir ve okuyucular için sıkıcı olabilir.

4. Çizimlerle Oynayın
Bir sayfada çok fazla metin olması okuyucularınızı yorar. Okuyucuların bir metni daha iyi anlamasına yardımcı olmak için içerikle ilgili güzel resimler verin. İster inanın ister inanmayın, resimler anlattığınız hikayeyi oluşturmada önemli bir rol oynar.

Çizimleri nereye koyacağınızdan emin değilseniz, burada birçok sayfa düzeni tasarım şablonu var . Size ilham verecek bazı tasarımlar edinin. 

5. İnfografikleri Dahil Edin
İnfografikler ekleyerek içeriğinize güç katın. Bazı insanlar, uzun bir metin veya tablo okumak yerine, infografikleri analiz ederek anlamı daha iyi kavrayabilir. Okuyucunun dikkatini çabucak yakalar ve karmaşık bilgileri basit bir şekilde anlamalarına yardımcı olur.

6. Yalnızca En İyi Fotoğrafları ve Alıntıları Seçin
Bir dergide sınırlı sayfalarınız var, bu nedenle yalnızca metni temsil eden en iyi fotoğrafları seçtiğinizden emin olun. Metinden, okuyucular tarafından hatırlanması kolay olacak bazı alıntılar alın.

7. Yaygaradan Kaçının
İçeriği gözden geçirdikten sonra, mizanpajınızın yaygara oluşturup oluşturmadığını kontrol etmek için biraz zaman verin. Ucuz görünen bir tasarımdan ve çok fazla görünen tipografiden kaçının. Klas bir görünüme ihtiyacınız varsa, çok 'bağımlı' renk kontrastlarından kaçının.

Dergi Tasarımcısı Ne Yapar?
Birçok dergi tasarımcısının sorumluluklarını yerine getirmek için sahip olduğu belirli beceriler vardır. Özgeçmişlere göz atarak, bu pozisyondaki bir kişi için en yaygın becerileri daraltabildik. Birçok özgeçmişin liderlik becerilerini, iletişim becerilerini ve yaratıcılığı listelediğini keşfettik.

Dergi Tasarımcısı Nasıl Olunur?
Dergi tasarımcısı olmakla ilgileniyorsanız, dikkate almanız gereken ilk şeylerden biri ne kadar eğitime ihtiyacınız olduğudur. Dergi tasarımcılarının %73,6'sının lisans derecesine sahip olduğunu belirledik. Yüksek öğrenim düzeyleri açısından, dergi tasarımcılarının %3,8'inin yüksek lisans derecesine sahip olduğunu gördük. Çoğu dergi tasarımcısı üniversite diplomasına sahip olsa da, yalnızca lise veya GED mezunu olmak mümkündür.

Nasıl dergi tasarımcısı olunacağını araştırırken doğru bölümü seçmek her zaman önemli bir adımdır. Bir dergi tasarımcısı için en yaygın ana dalları araştırdığımızda, bunların en yaygın olarak lisans veya önlisans derecesi kazandıklarını gördük. Dergi tasarımcılarının özgeçmişlerinde sıklıkla gördüğümüz diğer dereceler arasında yüksek lisans dereceleri veya lise diploma dereceleri bulunur.

Diğer işlerdeki deneyimin bir dergi tasarımcısı olmanıza yardımcı olacağını görebilirsiniz. Aslında, birçok dergi tasarımcısı işi, grafik tasarımcı gibi bir rolde deneyim gerektirir. Bu arada, birçok dergi tasarımcısı da sanat yönetmeni veya tasarımcı gibi rollerde daha önce kariyer deneyimine sahiptir.

Sıfırdan Bir Dergi Nasıl Tasarlanır Üzerine Kolay Bir Kılavuz
Varış Noktanızı Seçin
Ortalama tüketicilerin çoğu, bir derginin hangi öğeleri içerdiğini en azından teorik olarak anlar. Ayrıca konuyla ilgili daha derin bir kavrayış elde etmek için tanıyabileceğiniz çok sayıda materyal var.

Mükemmel kalitenin yanı sıra, bu örnekler ele alınacak harika konu ve tema seçenekleriyle öne çıkıyor. Kendi derginizi nasıl oluşturacağınızı öğrenmeye hevesliyseniz, ilk göreviniz yalnızca alanın trendlerini incelemek değil, ne geliştireceğinizi belirlemeniz gerekir. Bu durumda, bir dergi çok genel bir seçenektir. Tabii ki, başka birinin başyapıtlarından ilham alabilirsiniz, ancak kendi kararınızı verin ve hangi konunun sizin görüş ve isteklerinize daha yakın olduğuna karar verin.

Yararlı Bir Araç Seçin
Teorik arka plan önemlidir, ancak sahada pratik yapmadan asla başarıya ulaşamazsınız. Bir dergi sayfası tasarımı oluşturma yolunuz iniş ve çıkışlarla dolu olsa da, ürününüzü hedef kitleniz için nasıl ilginç ve göz alıcı hale getirebileceğiniz konusunda faydalı bilgiler edinmenize yardımcı olacaktır.

RGS'da oluşturulan dergi düzeni
Bir kullanıcının hangi tür dergi üzerinde çalışacağı önemli değil, planlarınızı ve fikirlerinizi uygulamak için bir platform seçmek çok önemlidir. Şüphesiz, kağıt üzerinde manuel bir yaklaşımla her şey gerçekleştirilebilir. Ancak, günümüzde elimizdeki tüm araçlarla birlikte, manuel yaklaşım kesinlikle diğer yöntemlerden daha verimsiz ve daha az üretkendir.

Özel yazılım, yeni başlayanlar için bile, yalnızca dergi kapağı yapmayı öğrenmek için değil, aynı zamanda kendi derginizi basmak için de bir garantidir - bir şablon oluşturmaktan işinizin sonuçlarını somutlaştırmaya kadar, tek bir nitel uygulama kullanılarak başarılabilir.

Yaratıcılık ve Yapılandırma
Derginiz için başlıklar ve bölümler oluşturmaya gelince, her türlü fikri aklınıza getirmenin ve hangisinin verimli çalışacağını test etmenin tam zamanı. Çeşitli eğilimler ve geleneksel yaklaşımlar vardır, ancak en iyi tavsiye tek bir stile bağlı kalmaktır. İşlevsel bir strateji olmasına rağmen, minimalizm zorunlu olmamalıdır, ancak ezici detaylar ve çok fazla renk çok dikkat dağıtıcı olabilir.

Dergi düzeni yapısı
Alanında yeni başlayanlar ve hatta profesyonel ustalar, görevi basitleştirmek ve bir dergi tasarlama sürecinde zaman kazanmak için hazır şablonların faydalarını kullanabilir. Örneğin, RGS'da 500'den fazla şablon vardır, bu nedenle kesinlikle mükemmel bir eşleşme bulacaksınız.

Metin ve görsel içerik kalitesine özellikle dikkat etmeniz gerekiyor. Bir tasarımcı olarak, çizimlerin basıldığında kontrast oranını ve parlaklığını koruyacağından emin olmalısınız. Aynı zamanda, derginin konseptini hedef kitlenize anlatmada, ürünün özünde yatan fikrin daha iyi anlaşılmasını sağlamada önemli bir unsurdur. Örneğin, resimlerdeki sulu boya darbeleri onlara bir el yazısı hissi verecek ve bu da tasarıma bir özgürlük ve rahatlık hissi katacaktır.

Yayın Özellikleri
Baskı için bir tasarım geliştirirken akılda tutulması gereken çok sayıda farklı parametre vardır. Elbette RGS gibi güvenilir bir uygulama süreci basitleştirecektir, ancak her durumda bilgi güçtür.

RGS dışa aktarma seçenekleri menüsü
Dijital bir proje oluşturuyorsanız, çeşitli ekranlarda birkaç ton ve ton yaklaşık olarak aynı göründüğü için renk varyasyonları konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Bunun nedeni, bilgilerin RGB paletinde görüntülenmesidir. Ancak ekranınızda ve kağıt üzerinde renklerin aynı görüneceğini varsaymak yanlış olur. Kendi derginizi çıkarmak istiyorsanız CMYK moduna geçmeyi unutmayın.

Yazılım, yazdırmanın yanı sıra, sıkı çalışmanızın sonuçlarını paylaşmanıza yardımcı olacaktır. Örneğin RGS , dosyaları PDF, TIFF, JPEG PNG ve EPS formatlarında kaydetmenize ve farklı kanallardan göndermenize olanak tanır.

Dergi Yayıncısı için İpuçları
Pek çok hizmetin dijital temsilini bulduğu bir zamanda, dergiler gibi bazı klasik ve geleneksel iletişim araçlarını geliştirmek için hala yer olup olmadığını belirlemek göz korkutucu bir iştir. Dergi, şüphesiz en son haberleri ve trendleri takip etmek için birinci sınıf bir yöntemdir ve masaüstü yayıncılık, bu mecranın sadece hayatta kalmasını değil, aynı zamanda daha fazla çağrışım yapmasını da kolaylaştırır.

Kaliteyi Sağlayın
Dergiler, ünlülerle yapılan ilginç röportajlar, cankurtaran koleksiyonları, profesyonel ipuçları ve alanında önde gelen uzmanlardan tavsiyeler gibi insanların bilgi almayı sevme biçimlerine şimdiden iyi bir katkı sağladı. Dergilerin parlaklığı, verilerinin benzersizliğiydi ve olmalıdır. Bu bilgi kaynağı, ancak 7/24 internette kolayca bulunabilecek ayrıntıları artıramazlarsa başarısız olacaktır.

En kaliteli içeriği tanıtmak zorunlu bir iştir, ancak bunu yapmak için doğru araçları ve araçları kullanmak çok önemlidir. Arka plan rengine dikkat etmeden güzel bir yazı tipi seçer ve okunabilirliğini azaltırsanız, çabanız boşa gidecektir.

Kitleye Odaklanmak
Hala takip edilmesi basit bir kuraldır—dergiler gibi etkileşimli projeler yaratmak hedef kitlenin ilgi alanları, inançları ve ihtiyaçları göz önünde bulundurulmadan gerçekleştirilemez. Renk şemaları ve tartışma konuları buna göre seçilmelidir.

Yaratıcılığı Tanıtın
Dergi odaklı pazarın rekabet gücü, modern sanal medya evreninde olup bitenden daha az şiddetli değildir. Bu nedenle, yerleşim düzeninin temel kalitesini korurken bilgiyi yaymak için yeni ve etkileşimli yollar aramak bir zorunluluktur. Birbirinden farklı basit kelimelerin nasıl görselleştirilebileceği hakkında daha derin düşünün.

Infographics, vektör çizgileri aracıyla birinci sınıf resimler, bir sınav veya diğer kanallara bağlı çözümler gibi hedef kitleyle etkileşim kurmak için cazip yöntemler (örneğin, belirli ödüller için TikTok mücadelelerine katılım)... sayısız var seçenekler parmaklarınızın ucunda. Mac'inizde masaüstü yayıncılık, hepsini aynı düzen içinde birleştirmenize yardımcı olacaktır.

Trendleri Takip Edin
Elbette dijitalleşme süreçleri dergilerin popülaritesini önemli ölçüde etkilemiştir. Geçmişe ağıt yakmak yerine, sunulan mevcut çözümlere uyum sağlamak ve uyum sağlamak çok daha faydalı olacaktır. Mac için modern masaüstü yayıncılık yazılımının gelişmiş özellikleri sayesinde, tasarlanan sayfalara QR kodu eklemek kolaydır, nihai ürününüzü diğer hizmetlerle daha bağlantılı hale getirir ve özel veri parçalarına, animasyonlara, seslere vb. erişim sağlar.

Web entegrasyonu bir şeydir, ancak müşteriler, derginin kendisinin benzersiz bir yapıya sahip olduğunu takdir eder. Bu nedenle, üretiminize birkaç harika dokunsal özellik eklemekten çekinmeyin.

Aynı zamanda, denemekten ve tarihin tekerrür etmesine yardımcı olmaktan korkmayın. Bir zamanlar, gerçek parfüm kokularının tadını çıkarabileceğiniz özel alanlara sahip dergiler sunmak gerçekten popülerdi - ilgili ürünler için mükemmel bir reklamdı, değil mi? Bu açıdan bakıldığında, çok sayıda bilgi algılama yöntemini karıştırmak yalnızca okuyucuların beğenisini artıracaktır.

Bazı iyi tasarım dergilerinin peşinde misiniz? İşte dünyanın her yerinden abone olabileceğiniz ve hemen kapınızın önünden alabileceğiniz dünyanın en iyi tasarım dergilerinden seçilmiş bir seçki.

“Dijital”in “fiziksel”i devraldığı bir çağda, en sevdiğiniz tasarım dergisinin son sayısını elinizde tutmanın, ilk kez yavaşça açarak görsel ilhamla dolu parlak sayfaları çözmenin basit keyfi ve değer açısından zengin içerik, hala rakipsiz. Elbette, web bizim birincil ve günlük bilgi kaynağımız haline geldi. Bu, baskının öldüğü anlamına gelmez.

Sayılarını hala basılı sürümlerde yayınlayan yüksek kaliteli tasarım dergileri, okuyucularının ilgisini kaybetmiyor gibi görünüyor. Tam tersine! Bu tür tasarım dergileri, izleyicilerini ilham almak, eğlendirmek ve bilgilendirmek için daha kaliteli içerik sunmaya çalışmaktadır.

Bugün size küresel bir kitleye yönelik 7 lider tasarım dergisi sunuyoruz. Her birini gözden geçirelim.

 

Bu ilgili makale de ilginizi çekebilir:  Web Tasarım Trendleri 2020

 

1. İletişim Sanatları Dergisi
“Görsel iletişim için önde gelen ticaret dergisi”
İletişim Sanatları Dergisi
Yayınlama programı: Her 2 ayda bir, Yıllıklar
Sorunlar: Baskı, Dijital
Abonelikler: Uluslararası, Kanada
Dünyanın en büyük yaratıcı dergisi olarak kabul edilen Communication Arts, iki ayda bir yayınlanıyor. Uluslararası olarak yayınlanan dergi, tasarım, reklam, illüstrasyon, fotoğraf, interaktif medya, tipografi alanlarındaki konuları kapsamaktadır. Elbette, dünyanın her yerinden yaratıcıların ilgisini çeken konular.

Birçok kişi tarafından sevilen İletişim Sanatları, 1959'dan beri görsel iletişimle ilgili her şeyi ve her şeyi kapsar. Harika haber şu ki, dünyadaki konumunuz ne olursa olsun Communication Arts'a abone olabilirsiniz. Basılı ve dijital sorunları veya yalnızca dijital sorunları (size daha ucuza mal olacak) seçebilirsiniz.

Ayrıca Communication Arts dergisi, günlük olarak güncellenen web sitesi ile güçlü bir dijital varlığa sahiptir. Ücretli abonelik yoluyla erişebileceğiniz premium içeriğin yanı sıra birçok ücretsiz özelliğin keyfini çıkarabilirsiniz. Premium içerik, yüzlerce aydınlatıcı makale, binlerce resim ve videonun yanı sıra yaratıcı firmaların ve bireylerin profillerini içerir.

 

2. Yaratıcı İnceleme
“Yaratıcı endüstrilerdeki hayata dair en keskin görüş, analiz ve tavsiyeler”
Yaratıcı İnceleme Tasarım Dergisi
Yayınlama programı: Her 2 ayda bir, Yıllıklar
Sorunlar: Baskı, Dijital
Abonelikler: Birleşik Krallık (ücretsiz teslimat), Uluslararası
1980 yılından bu yana yaratıcı endüstride okuyucularını eğiten zengin içerikli ünlü bir dergi. Creative Review dergisi reklam, grafik tasarım, fotoğraf, markalaşma, sosyal medya, dijital, kitap, müzik, tipografi, illüstrasyon, film ve TELEVİZYON. Creative Review, her sayısı ve dijital içeriğiyle okuyucuya içgörü, süreçler ve ilham açısından en yüksek değeri getiren birinci sınıf yüksek kaliteli makalelere odaklanıyor.

İngiltere merkezli Creative Review, binlerce uluslararası okuyucunun ilgisini çekti. Bugün, derginin hayranlarının yarısından fazlası uluslararası alanda bulunuyor. Okuyucular, en sevdikleri derginin basılı versiyonlarının yanı sıra çeşitli platformlarda dijital olarak keyfini çıkarabilirler.

Abone olarak, derginin şimdiye kadar yayınlanmış tüm sayılarına ve ayrıca web sitelerindeki premium içeriğe erişiminiz olacak. Print + Digital aboneliğini seçmeye karar verirseniz, teslimatın Birleşik Krallık genelinde ücretsiz olduğunu ve Birleşik Krallık dışındaki teslimat oranlarının bulunduğunuz yere göre değiştiğini unutmayın (kasadaki fiyata posta ücreti dahildir).

 

3. biçim
“Ürün, endüstri ve iletişim tasarımı ile ilgilenen dünya lideri bir yayın”
Form Tasarım Dergisi
Yayınlama programı: Her 2 ayda bir
Sorunlar: Baskı, Dijital
Abonelikler: Almanya, Uluslararası
Diller: Almanca, İngilizce
1957 yılında kurulan form, Almanya merkezli ve uluslararası alanda tanınırlık kazanan bir tasarım dergisidir. Tasarımcılar, mimarlar, öğretmenler, öğrenciler ve daha fazlası dahil olmak üzere her yaştan tasarım tutkunlarına yönelik olan form brand, dergisinin okuyucularını yalnızca kaliteli içeriğiyle değil, aynı zamanda sergiler, festivaller, konferanslar, konferanslar, fuarlar ile de eğitiyor ve ilham veriyor. , yarışmalar, atölyeler ve daha fazlası.

Sayılar Almanca ve İngilizce olarak yayınlanır ve üç bölüme ayrılır: Filtre, Odak ve Dosyalar. Filtre bölümü, tasarım haberlerini ve trendlerini, araştırma projelerine ilişkin bilgileri, yaklaşan fuarlar ve etkinlikler hakkında bilgileri, yaklaşan fuarlar ve ürünlerin bir önizlemesini kapsar. Odaklanma bölümü, her sayı için bir ana konunun derinlemesine analizini kapsar. Dosyalar bölümü, uluslararası tasarım sahnesinde olan her şeyin tartışmalarını ve incelemelerini içerir.

Form dergisi okuyucuları için çeşitli abonelik planları sunar. Yıllık aboneliğe geçmeye karar verirseniz, seçtiğiniz bir abonelik hediyesi alacaksınız. Ayrıca, bireysel geri sorunları satın alabilirsiniz. Her sayı için online olarak seçilmiş makaleleri okuyabilir ve içeride yayınlanan diğer makalelerden bazılarına göz atabilirsiniz.

 

4. Göz Dergisi
“Dünyanın en güzel ve koleksiyonluk grafik tasarım dergisi”
Göz Tasarım Dergisi rgs
Yayın takvimi: Üç ayda bir
Sorunlar: Yazdırma
Abonelikler: Birleşik Krallık, Avrupa, Uluslararası
Eye Magazine, grafik tasarım ve görsel kültüre ayrılmış üç ayda bir yayınlanan bir dergidir. Her sayı ile okuyucular, sanat ve grafik tasarım dünyasındaki eleştirel derinlemesine makalelerin bir kısmını ve ayrıca tonlarca görsel ilham alıyor. Eye, profesyonel tasarımcılar, tasarım öğrencileri veya sadece tasarım tutkunları olsun, grafik tasarım ve görsel kültürle ilgilenen herkes için bir basılı dergidir.

Üç ayda bir yayınlanan Eye dergisi, gelecek 4 sayıyı içeren her abonelik planıyla dünyanın dört bir yanından okuyucular için abonelik planları sunuyor. “Grafik tasarımın uluslararası incelemesi” olarak adlandırılan Eye, kesinlikle her milletten insan tarafından sevilen, okunması gereken tasarım dergilerinden biridir. Göz mağazasında, derginin 1994'ten bu yana satın alınabilecek tüm eski sayılarını bulacaksınız. Bazı sorunların stokta kalmayabileceğini unutmayın.

Basılı sayıların yanı sıra Eye markası, web sitelerinde blog makaleleri, yaklaşan etkinlikler, eğitim haberleri ve kaynakları ve Critique düzenli değerlendirme tablosu yayınlayarak hayranlarını ve takipçilerini eğitiyor ve ilham veriyor.

 

5. Duvar Kağıdı* Dergi
“ Dünyanın en önemli tasarım ve stil dergisi ”
Duvar Kağıdı Tasarım Dergisi
Yayınlama programı: Aylık
Sorunlar: Baskı, Dijital
Abonelikler: Uluslararası
Görsel yaratıcılığa ve tasarım estetiğine adanmış etkili bir tasarım dergisi. Wallpaper*, dünyanın dört bir yanından yaratıcıların ilgisini çeken, aylık olarak yayınlanan bir dergidir. Mimari, tasarım, sanat, seyahat, yaşam tarzı, moda, saat ve mücevher gibi ilham verici kategorileri kapsar.

"Gerçekten uluslararası" olarak anılan  Duvar Kağıdı*, nerede olursa olsun tasarım tutkunu olan herkesin kullanımına açıktır. Okuyucular, iki tür abonelik planıyla MagazinesDirect aracılığıyla Wallpaper*'a abone olabilir: basılı abonelik ve iPad aboneliği.

Dergi, küresel hedef kitlesine uygun tasarım, yaratıcılık ve görsel kültürle ilgili geniş konuları kapsamayı garanti eder. Wallpaper*'ın her sayısı,  ilham vermek ve okuyucuların hayal gücünü kışkırtmak için belirli bir tasarım alanına odaklanır. On  duvar kağıdı Dergisi'nin internet sitesinde, her konuda ve iç alan konular için tanıtımları okumak, hem de derginin birkaç sayfalık sanal bir tanıtım gezintisi sahip olabilir.

 

6. Ayrılma
"Mimarlık, tasarım ve moda hakkında derinlemesine ve bağımsız raporlamaya adanmış."
Disegno Tasarım Dergisi
Yayın takvimi: Üç ayda bir
Sorunlar: Baskı, Dijital
Abonelikler: Birleşik Krallık, Avrupa, Uluslararası
İngiltere merkezli ve dünya çapında dağıtılan üç aylık bir tasarım dergisi. Disegno, Nisan, Haziran, Eylül ve Kasım aylarında olmak üzere yılda dört kez yayınlanır ve tasarım, mimari, moda, şehircilik, grafik ve teknoloji alanlarındaki konuları kapsar. Ancak Disegno'nun web sitesinde tasarım dünyasından günlük haberler ve sıcak konular bulacaksınız.

Her sayısında, önde gelen dergi derinlemesine röportajlar, profiller, incelemeler, röportajlar, eleştirel tartışmalar, siyasi yorumlar, akademik analizler ve tasarımla ilgili ve tasarımla ilgilenen küresel bir kitleye yönelik daha fazla içeriğe odaklanır. Dergi, okuyucularına ilham vermek ve eğlendirmekle kalmıyor, aynı zamanda web sitesinde takip edebileceğiniz bir etkinlik takvimi ve podcast yayınlıyor.

Dünyanın dört bir yanından okuyucular için bireysel sayı alımları ve yıllık abonelikler mevcuttur: dijital sürümlerde ve basılı sürümlerde. Her sayıda yer alan konular hakkında daha fazla bilgiyi Disegno'nun web sitesinde okuyabilirsiniz.

 

7. kasım
“Grafik tasarım dünyası”
Novum Tasarım Dergisi
Yayınlama programı: Aylık
Sorunlar: Baskı, Dijital
Abonelikler: Almanya, Uluslararası
Diller: Almanca, İngilizce
Muhtemelen en eski tasarım dergilerinden biri olan novum dergisi, 1924'te Almanya'da kuruldu. O zamandan beri, küresel bir varlığı olan en popüler etkili tasarım dergilerinden biri haline geldi.rgs

Novum'un çeşitliliğe ulaşma konusundaki imza yaklaşımı, her sayıyı tasarım dünyasından ayrı bir temaya ayırmaktır. Tasarımcıların hayal gücünü harekete geçiren belirli bir tasarım nişi, bir renk, bir nesne, bir malzeme veya başka herhangi bir şey olabilir. Önceki sayıların temalarından bazıları tipografi, siyah beyaz, görsel kimlikler, editoryal illüstrasyon, yaratıcı kağıt, posterler, çay ve kahve, el yapımı, altın vb.

Belirli bir temaya ayrılmış her sayı ile okuyucular, yayınlandıktan sonra - en çok rgsilgilerini çeken - belirli sürümleri satın alabilirler. Düzenli bir okuyucu olmak istiyorsanız, gelecek sayılar için abone olabilirsiniz. Derginin 12 novum sayısının yıllık aboneliğini veya derginin gelecek 3 sayısının mini aboneliğini seçebilirsiniz: basılı sürümler, eKağıt sürümleri (PDF'lerde) veya her ikisi için.

DERGİ MİZANPAJ TASARIMININ 10 TEMEL ÖĞESİ NELERDİR?
Küresel dergi yayıncılık endüstrisi 100 milyar dolar değerinde ve hala büyüyor! Bu, dergilerin çok popüler olduğu ve büyük bir kitle tarafından okunduğu gerçeğini yeniden gündeme getiriyor ve bu da etkili dergi yerleşim tasarımlarına ihtiyaç duyulduğunu gösteriyor. Bir derginin düzenini düzenli olarak tasarlamak, özellikle bir yayıncılık şirketi bir dergi sayfasının en önemli 10 unsurunun farkında değilse, zor olabilir. Kendiniz veya müşterinizin işi için bir dergi çıkarmayı planlıyorsanız, aşağıdaki makale size yardımcı olabilir.

Dergi Tasarımında En Önemli 10 Unsur
Dergi Tasarımında En Önemli 10 Unsur
Bir dergi düzeninde başlık, resim, resim yazısı, kısa başlık, yan satır, alt başlık, gövde kopyası vb. gibi birkaç önemli unsur vardır. Burada, bir dergi düzeninin en önemli on unsuruna bakıyoruz.

başlık
Bir dergi mizanpaj tasarımının en önemli unsurudur. Çeşitli boyutlarda olabilir, ancak sayfadaki diğer metin öğelerinden daha büyük bir boyuta ayarlanmalıdır. Bir başlık, bir makalenin okunma şansını artıracağı için ilginç, anlamlı ve yeterince ilgi çekici olmalıdır.

giriş paragrafı
"Giriş" "kicker", "deck" veya "stand-first" olarak da bilinen giriş paragrafı, okuyucuyu bir makaleyle tanıştıran içeriğin ana parçasıdır. Bir başlığın yapmayı başardığını ileriye taşır - bir okuyucunun dikkatini çeker. Okuyucuyu ana makaleye bağlar ve okuyucunun yolculuğunu makalenin ortasına doğru ilerletir.

Bir okuyucu için makalenin tonunu belirler ve bazen de tüm makaleyi özetler. Yazı tipi boyutu açısından, bir makalenin başlığının yazı tipi boyutundan daha küçük olmalıdır. Ancak, makalenin geri kalanından biraz daha büyük veya en azından biraz daha cesur olmalıdır.

Gövde / Gövde Metni / Gövde Kopyası
Bu, bir makalenin başlığının / başlığının giriş paragrafına kıyasla, bir dergi makalesinin daha uzun ve ayrıntılı bir parçasıdır. İyi yazılmış bir metin kopyası, okuyucuyu çoğunlukla makalenin sonuna kadar bir makaleyle meşgul eder.

Bir kişi dergi yerleşim şablonunu tasarlamaya başladığında, bir makalenin gövde kopyasını tasarlamakla başlamalıdır, çünkü bu, maksimum yer kaplar ve birden çok paragrafa dönüşür. Okunabilirliği artırmak için sütunlar ve satırlar açısından doğru kenar boşluklarını ayarlamanız önemlidir. Burada dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, dergideki tüm makaleler için gövde metninin uzunluğu ile tutarlı olmanız gerektiğidir.

Bylines
Bir makale üzerinde çalışan kişi ve ekibi onaylamanız önemlidir. Genellikle yazarın adı, aynı zamanda byline olarak da bilinen makalenin başlığının altına yazılır. Gövde kopyasıyla aynı yazı tipi boyutunda yazılabilir.

Alt başlık / Alt başlık
Bunlar, bir sonraki paragraf grubunun ne hakkında konuşacağını gösteren bir makaleyi çeşitli bölümlere veya bölmelere ayırmak için kullanılır. Gövde kopyasının yazıldığı yazı tipiyle yazılabilir, ancak aynı zamanda gövde kopyasından farklı olmalıdır. Bu nedenle, bir mini başlık veya manşet gibi görünmesi için "cesur" tutabilirsiniz. Akılda tutulması gereken önemli bir nokta, bir makaledeki bir resmin veya alıntının altına alt başlıklar koymamanız gerektiğidir.

Alıntılar Çekin
Bunlar genellikle bir dergideki makaleye farklı bir boyut kazandırarak daha ilginç görünmesini sağlar. Alıntılar, hikayenizi bir okuyucuya aktarmaya yardımcı olur ve görüntülerle birleştiğinde güçlü hale gelir. Ya gövde kopyasının bir kısmından kelimesi kelimesine bir alıntı yapabilirsiniz ya da belki gövde kopyasının birkaç noktasını farklı kelimelerle özetleyebilir ve bunları bir alıntı ya da alıntı olarak alabilirsiniz. İdeal olarak, alıntılar, alıntılar veya tanıtım yazıları, ana metnin yazıldığı yazı tipinden farklı bir yazı tipinde olmalıdır.

Resimler için Altyazılar
Bunlar, bir makalede kullanılan görüntüyü tamamlayacak şekilde yazılmalıdır. Bir resim yazısı bir resmi tanımlamalı ve ideal olarak resmin hemen altına yerleştirilmelidir. Resim yazılarının yazı tipi boyutu, gövde kopyasının yazıldığı yazı tipiyle aynı veya bundan biraz daha küçük olabilir.

Bölüm Başkanı / Koşu Kafası
Her dergi makalesinin koşan bir kafaya ihtiyacı yoktur, ancak bazılarının ihtiyacı vardır. Bunlar genellikle bir derginin her sayfasının en üstüne yerleştirilir ve okuyucuların bir makalede kolayca gezinmelerine yardımcı olur. Çalışan bir kafa, iyi görünecek şekilde yaratıcı bir şekilde tasarlanmalıdır, çünkü derginin neredeyse tüm sayfalarında bulunur ve bir okuyucu onu arada bir görür. Bu nedenle görsel olarak çekici olmalıdır.

folyo
Bir derginin hemen her sayfasında ona bakan okuyucuyu rahatsız etmeyecek şekilde tasarlanmalıdır. Derginizdeki kağıtları belirli bir şekilde katlayarak düzenlemenin bir yoludur. Özellikle derginizde tam sayfa resimler içeren birçok sayfanız olduğunda dikkatli olmalısınız. Bu sayfalara folio yerleştirirseniz okuyucu rahatsız olabilir.

Kutu Kopyalama / Panel
Bu tür kutular, bir okuyucunun bir dergi makalesini okurken bilmesi gereken makalenin konusu ile ilgili önemli gerçekleri içerir. Bunlar istatistikler veya tarihler veya doğası gereği bilinmesi önemli olan ve uzunluğu kısa olan herhangi bir şey olabilir. Bu tür veriler, okuyucunun dikkatini çekmek için bir kutuya yerleştirilir. Bir kutunun özel bir başlığı da olabilir.

Göz ardı edilemeyecek bir dergi kapağı oluşturma
Bir derginin kapağını süslediğinizde sektörünüzde iz bıraktınız. Her şeyin çevrimiçi versiyonun da mevcut olduğu bir zamanda bile, bir derginin hala bütünlüğü ve güvenilirliği vardır. Dergi kapağıyla birlikte satıyor. Başlık hikayesinin altını çizer ve sayının diğer içeriğini özetler.

Harika bir yayının genel yayın yönetmeniyseniz, rgs her alan için mükemmel kapak tasarımı şablonuna sahiptir. Araçlarımız ve kullanımı kolay arayüzümüzle, editörlük uzmanlığınızın türüne göre özelleştirebilirsiniz.

Dergi kapağı oluştururken zamandan tasarruf edin ve kazandığınız zamanı yeni içerik için kullanın
Ne derler bilirsiniz - içerik kraldır! Ancak siz tek kişilik bir ekipsiniz ve derginizi kendiniz yayınlıyorsunuz, bu nedenle kaliteli içerik ve tasarımı sürdürmek zor olabilir. rgs'ın profesyonel dergi kapağı şablonlarından oluşan seçkisi ile artık hem içeriği hem de tasarımı kalite standartlarınıza göre özelleştirmek için zamanınız var.

Bu dergiyi sınıf için mi yoksa bölümünüz için bir yayın mı oluşturuyor olun, derginiz modaya adanmış veya spor tutkunlarına yönelik olsun, her konuya ve türe uygun bir tasarım şablonumuz var. Kendi fikirlerinizi eklemek istiyorsanız, rgs'nın basit sürükle ve bırak arayüzünü kullanarak şablonu özelleştirebilirsiniz.

Harika dergi kapağını tamamlamak için kendi fotoğrafınızı veya illüstrasyonunuzu yükleyin
Dergiler büyük ölçüde görsel sunuma bağımlıdır. Bu, basılı medya için olduğu kadar dijital yayınlar için de geçerlidir. Bu yüzden çoğu dergiden az çok ünlü bir kişilik size gülümsüyor. Elbette derginizin kapağı süslemek için bir Hollywood yıldızına ihtiyacı yok ama yine de dikkat çekecek şekilde tasarlanması gerekiyor.

Çarpıcı fotoğraflarınızı veya özel tasarımlarınızı yükleyin ve bunları muhteşem kapağınız için göz alıcı olarak kullanın. Düzenleyicinizin sol tarafındaki "Yüklemeler" sekmesine tıklayın ve resim dosyanızı yükleyin veya masaüstünüzden rgs'ya sürükleyin. Hareket halindeyken tasarımlar oluşturmak ister misiniz? Ardından ücretsiz iOS veya Android uygulamamızı App Store veya Google Play'den indirin.

Kolektif bir dergi tasarımı üzerinde tüm ekiple çalışmak
Birkaç arkadaş ya da meslektaş yardım etmeseydi, bu kapak hikayesi asla bu kadar iyi sonuçlanmayacaktı. İşbirliği içerikle bitmek zorunda değil! Ayrıca tasarım için ekibinizin yaratıcılığından ve deneyiminden yararlanabilir veya arkadaşlarınızdan fikir ve düşüncelerine katkıda bulunmalarını isteyebilirsiniz.

Çalışanlarınızın sahip olduğu her fikir rgs ile parlayabilir. Bu, yalnızca işbirliği işleviyle değil, aynı zamanda her konsept için görsel bir ifadenin bulunabileceği geniş tasarım öğeleri yelpazemizle de sağlanır.rgs

Dergi kapaklarını etkileyici yüksek çözünürlükte yazdırın veya çevrimiçi yayınlayın
Tasarımınızı oluşturduktan sonra dergi kapağınızı veya derginin tamamını yükleyin ve ardından yüksek kaliteli bir PDF olarak tekrar indirin. Dosyayı yazdırmaya gönderin ve derginiz tüyler ürpertici okuyucu kitlesi için hazır.

- Bizimle İletişime Geçin -
whatsapp Yaz