Posterler zamansızdır

Posterler zamansızdır

Özlü pankartlar ve posterler – Berlin'den baskı tasarımı
Renkler, zıtlıklar, motifin kompozisyonu, bakışın seyri – afiş tasarımı iyi düşünülmelidir. Ürün, referans, slogan veya logo gibi merkezi unsurları göz alıcı bir şekilde öne çıkarıyoruz. Özellikle açık alanlardaki reklam panoları ve posterler için: daha azı daha fazladır - kısa ve basit tutun. Esaslara indirgenmiş Ergé-Design, kısa ve öz bir şekilde mesajınızın kalbine ulaşır.


Yüksek erişim, güçlü reklam etkisi - Berlin'den reklam panoları ve posterler rgs
Sık kullanılan yerlerdeki afişler ve posterler, yüksek erişim ve güçlü bir reklam etkisi sunar. İster bir etkinlik duyurusu yapıyor, ister insanları bir ürünü satın almaya teşvik ediyor, ister potansiyel müşterilerin zihnine markanızı yerleştirmek istiyor olun, kurumsal tasarımınızdan yola çıkarak, iç ve dış mekan kullanımı için hedef kitlenize yönelik afiş ve afişler tasarlıyoruz. dilekler.

Poster satmak neden para kazandırır?

Posterler yayınlayın! Mağazanızda neden afiş satmaya değer olduğunu ve bunu yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini açıklayacağız.


Posterler zamansızdır ve her odaya kendi karakterini verir.rgs Hediye olarak - örneğin yeni bir daireye taşınırken - veya sadece kendi dört duvarınız için dekoratif bir unsur olarak mükemmeldirler. Yaratıcı tasarımların posterlerde ne kadar havalı görünebileceğine bir göz atın .

Sizin için posterlerin bir satış avantajı var: Mağazanızdaki ürünler ne kadar farklıysa, bir şeyler satma olasılığınız o kadar yüksek olur. Müşteriler her şeyden önce bir şeyi sever: geniş bir seçim! Bu yüzden afişler sunarak ürün seçiminizi artırın.

Dükkanınız için posterleri bu şekilde tasarlarsınız
Bir tasarımı poster baskısı için optimize etmek, tasarımınızda normalden daha fazla ayarlama yapmayı gerektirir. Korku yok! 4 adımda nasıl yapacağınızı göstereceğiz .rgs

Bu arada, bu yardım makalesinde daha ayrıntılı yardım ve tasarımlarınızı poster baskısı için optimize etmek için ihtiyacınız olan tüm bilgileri bulabilirsiniz  .

Yeni posterlerinizin reklamını böyle yaparsınız
Facebook and rgs'de yeni poster tasarımlarının reklamını yapmak istiyorsanız, bir maket oluşturmanızı öneririz. Bu sayede müşteriler, posterin dört duvarında nasıl görüneceğine dair bir izlenim edinirler. Örneğin Placeit'te çekici maketler bulabilirsiniz .

Afişler ve afişler reklam görevi görür

Afişler ve afişler reklam görevi görür

Afişler ve afişler reklam görevi görür. Modern toplumda, bir hizmeti veya ürünü tanıtmak veya insanları bir şey hakkında bilgilendirmek için kullanılırlar. Ancak, afişler ve afişler aynı değildir.
Poster, duvara veya başka bir dikey yüzeye yapıştırılmak üzere tasarlanmış büyük, basılı bir kağıt parçasıdır. Posterler genellikle hem grafik hem de metin içerebilir; bununla birlikte, tamamen metinsel veya grafiksel de olabilirler. Genellikle aynı zamanda çekici ve bilgilendirici olacak şekilde tasarlanmıştır. Posterler kağıda basıldıkları için uygun maliyetlidirler, ancak dış mekanlarda uzun süre dayanmazlar.
Afiş, üzerinde bir slogan veya tasarım bulunan uzun bir kanvas veya vinil şerittir. Gösterilerde, protestolarda veya geçit törenlerinde taşınırlar veya halka açık bir yerde asılırlar. Ayrıca şirketler tarafından ürün ve hizmetlerini pazarlamak için kullanılırlar. Afişler reklam panolarında, pencerelerin arkasında, gökdelenlerde ve hatta helikopterlerle çekilebilir. Genellikle posterlerden çok daha büyük asılırlar.
Malzeme:
Afişler ve afişler reklam görevi görür. Modern toplumda, bir hizmeti veya ürünü tanıtmak veya insanları bir şey hakkında bilgilendirmek için kullanılırlar. Ancak, afişler ve afişler aynı değildir.
Posterler basılı kağıttan yapılmıştır ve duvarlara veya diğer dikey yüzeylere yapıştırılmak üzere tasarlanmıştır. Afişler vinilden yapılmıştır ve yüksek bir yerden asılmak veya insanlar tarafından tutulmak üzere tasarlanmıştır. Poster ve afiş arasındaki temel fark budur.

poster nedir?
Poster, duvara veya başka bir dikey yüzeye yapıştırılmak üzere tasarlanmış büyük, basılı bir kağıt parçasıdır. Posterler genellikle hem grafik hem de metin içerebilir; ancak tamamen metinsel veya grafiksel de olabilirler. Genellikle aynı zamanda çekici ve bilgilendirici olacak şekilde tasarlanmıştır. Posterler kağıda basıldıkları için uygun maliyetlidirler, ancak dış mekanlarda uzun süre dayanmazlar.
Poster birçok amaç için kullanılabilir. Reklam veya s olarak hareket etmeleri amaçlanmıştır.Çeşitli etkinlikleri, filmleri, müzik şovlarını tanıtabilirler ve ayrıca halka bir mesaj iletmeye çalışan protestocular, propagandacılar ve benzeri gruplar tarafından kullanılırlar. Farklı afiş türleri vardır. Bunlardan bazıları şunları içerir:
propaganda amaçlı kullanılan siyasi afişler

yeni çıkan bir filmin reklamını yapan film afişleri

-

Konserleri, boks maçlarını vb. tanıtan etkinlik afişleri.
Tanıtım amaçlı kullanılan pin-up ekranlar ve grup/müzik posterleri

afiş nedir

 

Afiş, üzerinde bir slogan veya tasarım bulunan uzun bir kanvas veya vinil şerittir. Gösterilerde, protestolarda veya geçit törenlerinde taşınırlar veya halka açık bir yerde asılırlar. Ayrıca şirketler tarafından ürün ve hizmetlerini pazarlamak için kullanılırlar. Afişler reklam panolarında, pencerelerin arkasında, gökdelenlerde ve hatta helikopterlerle çekilebilir. Genellikle posterlerden çok daha büyük asılırlar.
Afişler genellikle slogan gibi yalnızca birkaç kelime içerir. Yazı tipi boyutu da büyük. Bu muhtemelen insanların hızlı hareket ettiği yerlere asılmalarından kaynaklanmaktadır. Afişler de genellikle tek başına durur ve onları daha görünür kılar.

Afişlere kıyasla afişler çok daha büyüktür. Boyutları dikdörtgendir ve bir yerden asılan afişler genellikle daha uzundur. Afişlerin üretimi daha pahalı olmasına rağmen, vinilden yapıldıkları için daha dayanıklıdırlar.

Poster ve Banner arasındaki fark nedir?

 

Malzeme:
Afiş:
Posterler basılı kağıttan yapılmıştır. afiş:

Afişler vinil veya kumaştan yapılmıştır. Boyut:

Afiş:
Posterlerin boyutu değişebilir, ancak genellikle afişlerden daha küçüktür. afiş:

Afişler genellikle posterlerden daha büyüktür ve dikdörtgen şeklindedir. İçerik:

Afiş:
Posterler hem grafik hem de metin bilgisi içerebilir; birçok kelime olabilir. afiş:

Afişler genellikle sadece birkaç kelimeye sahiptir. Yazı Boyutu:

Afiş:
Posterlerdeki kelimeler çok küçük harflerle yazılabilir; bu kelime sayısına bağlıdır. afiş:

Bannerlardaki kelimeler uzaktan okunabilmesi için büyük harfle yazılmıştır. Okuma:

Afiş:
Posterlerin uzaktan okunması amaçlanmamıştır. afiş:

Afişler uzaktan okunmalıdır. Konum:

Afiş:
Posterler başlık panellerinde görüntülenir, duvarlara ve diğer dikey yüzeylere yapıştırılır. afiş:

Afişler yüksekte asılır veya ellerde tutulur. Görünüm inceliği:

Max Pexel tarafındanAfiş Tasarımı


Poster Tasarımı Ve Baskı
Real graphic studio En İyi Poster tasarım ve baskı hizmetleri sağlayıcılarıdır. Profesyonellerimizle birlikte, ilgili müşterilerimize Poster tasarım hizmetleri sunuyoruz. Bu tür hizmetleri sunmak için en son teknoloji, gelişmiş yazılım ve makine kullanıyoruz. Tasarlanan posterlerimiz alışveriş merkezlerinde, kamu hizmet alanlarında, otobüs duraklarında, tren istasyonlarında, seminerlerde, konferanslarda vb.yaygın olarak kullanılmaktadır. Siz değerli müşterilerimizin talepleri doğrultusunda, bu Poster Tasarım Hizmetleri farklı renk ve konseptlerde sunulmaktadır. Posterler bizim için son derece onların yaratıcı & usefule metin, çekici grafik müşterilerimiz tarafından takdir, resimleri artırdı, görsel tasarımlar ve yeni fikirler cazip. poster tasarım hizmetleri sunuyoruz.

Posterlerin iş önemi:

Günümüzde posterleri kullanmak, birçok insan tarafından iletişim araçlarının bir aracı olarak kullanıldığı için tasarlamanın çok etkili bir yoludur. Farklı yerlerden birçok insan bu posterleri kullanıyor. Çeşitli büyük şirketler, bunların insanlar üzerinde bir etki ve izlenim yaratmanın harika bir yolu olduğunu düşünüyor. Farklı türde posterler sunarak, müşterilerimizin bize daha fazla dikkat etmelerini sağlayabiliriz. Ayrıca tasarımların büyüleyici olması gerektiğini vurguluyoruz.

Tasarım baskı çözümlerinden Poster tasarımı ve baskı hizmetlerinin özel özellikleri :

Ayrıca, parlak renkli nesneler kullandığımıza dikkat ediyoruz, böylece daha çekici hale geliyor ve posterlerimizi kullanan müşteriler halkın önünde böyle bir şeyden gurur duyabilirler. Her şeye iyi bakıyoruz. Sadece çalışmalarımızı yaymak için değil, aynı zamanda stratejilerimizle de kanıtlıyoruz. Ayrıca tasarımlar üretiyoruz ve tasarımlar uygun. Biz posta ve telefon da mevcuttur. Herhangi bir müşteri tasarımımızı istiyorsa, bizi kolayca arayabilir ve ilgili tüm ayrıntıları vermekten memnuniyet duyarız. Afiş, poster veya tabela üreten ve oluşturabilen tasarımlar sunuyoruz.

» Biz satış sunmak ve aynı zamanda promosyon ile müşteri sağlamak.
» Ayrıca, bizi tanıtmak için pencerenizde bir poster tutmaya da izin veriyoruz.
» Ayrıca kağıdımızı mat, parlak bir kaplama ile bitirmeye de izin veriyoruz.
» Posterlerimizi doğrudan tasarlamaya izin veriyoruz.


Büyüleyici posterler yaratıyoruz. Müşterilerimiz için uygun bir fiyat listesi tutuyoruz, böylece düşük dereceli bir şirket için bile ödeme yapmak kolaylaşıyor. En iyi bitmiş işleri sunmayı garanti ediyoruz. Müşterilerimize en kaliteli ürünü üretmek için en kaliteli kağıdı kullanıyoruz. En iyi renkleri seçmeye çalışıyoruz. Vinil poster kullanıyoruz ve böylece pazarlama ve işinizi çeşitli şekillerde aydınlatmaya çalışıyoruz.

İşinizi üretebilir ve diğer şirketlerden en hızlı olan 2-3 iş günü içinde gönderebiliriz. Ayrıca, diğerlerine kıyasla tüm niteliklerden en iyi şekilde yararlanıyoruz. Rapor bizim de böyle yaparak bize yardımcı olur. Sloganımız, ofisinizde de her yerde size iyi bakmaya çalışmamızdır. Tek bir iş bizim için büyük ve küçük değil.

Bilgimizi arttırmamıza yardımcı olan ve bizi daha fazla öğrenmemize yardımcı olan clipart'ta kitap ve materyal içeren bir kütüphanemiz var. Binlerce afiş, tabela, ticaret ve posterde çok sayıda iş yapma konusunda deneyimliyiz. Ayrıca, iyi ve yararlı bir şekilde ilerlemek için çeşitli şekillerde fotoğraf, film ve tarama slaytları da yapabiliriz. Fotoğraf satın alabilir ve daha sonra bu ücreti faturaya ekleyebiliriz. Baskı hizmetlerimiz şunları yapabilir:

"Grafikleri gösteren ticaret
» Özel etkinliklerle ilgili duyurular yapıyoruz
"Afişler, Tabelalar
"Grafik posterler ve grafikler üzerine araştırma

Sunum için malzeme
Onlarca yıldır posterler üretiyoruz ve basıyoruz ve diğerleri arasında en verimli olan biziz. Manu bireyleri, en parlak ve dekoratif çalışmaları ürettiğimiz için ev dekorasyonumuzla ilgileniyorlar. Biz tasarım ve baskı diğer çeşitli ürünler, gibi:

» Broşürler
» Broşürler
» Broşürler
"Mektup kafaları
"Kartvizitler
» Broşürler
» Afişler
» Posterler

Büyük yazı tipleri üretiyoruz ve minimal tasarımlarımız dikkat çekmenin en iyi yoludur. Bu yüzden ihtiyaçlarınızı karşılayan en güvenilir ve güvenilir şirketiz.

Posterler
Çevremizde gördüğümüz tek şey sokaklardaki afişler. Bazıları kesinlikle artık onları fark etmiyor bile, bazıları ise posterin ne olduğunu öğrenmeye ilgi duymuş olabilir.

Poster, yoldan geçenlerin bir şirketin bir ürünü veya hizmeti hakkında güncel bilgiler edinmesini sağlayan bir grafik pazarlama aracıdır. İlgisiz bilgi, renk ve resimlerle aşırı kalabalık olmamalıdır çünkü bu durumda okunması zor olur ve yoldan geçenleri ilgilendirmez.

Etkili afiş tasarımı
Yoldan geçenler, kalabalık bir posterde sunulan bilgileri okumak için nadiren dururlar. Her rengin izleyici üzerinde farklı bir psikolojik etkisi olduğundan afiş tasarımında önemli olan amacına uygun renkleri kullanmaktır.

Bu nedenle, afişin bir reklam aracı olarak etkisini sağlamak için profesyoneller tarafından tasarlanması çok önemlidir.

Çevremizde ve sokaklarda bazılarının farkına bile varmadığınız, bazılarının ise kesinlikle dikkatinizi çeken afişlerini görüyoruz.

Poster formatı A3'ten daha büyüğüne kadar değişir. Biçim ne kadar büyük olursa, etki o kadar büyük olur. RGS grafik tasarımcısı, sınırlı renklerde, örneğin 2 renkte posterler oluşturur. Yaratıcı kompozisyon ve iyi performans, iki renkte kusursuz bir şekilde görüntülenebilir ve dört renkli bir poster ile aynı etkiye sahip olabilir. Bu adım, poster baskı sürecinde önemli ölçüde tasarruf etmenizi sağlar.

Araştırma projenize saatlerce çalışma koydunuz ve şimdi en iyi kısım geliyor: harika çalışmanızı başkalarıyla paylaşabilmek! Bir poster, toplantılarda, konferanslarda veya sınıf ortamında etkili bir sunum aracı olabilir. Posterler, özellikle araştırmanız oldukça teknik veya ayrıntılı ise, ana noktalarınızı özlü ve görsel bir şekilde iletmenize olanak tanır. İster yeni bir öğrenci olun, ister kadrolu bir araştırmacı olun, posterler çalışmanızı sergilemek için mükemmel bir yoldur. Aynı zamanda yaratıcı becerilerinizi biraz esnetme ve biraz eğlenme şansı!

Posterinizi planlamanın ilk aşamalarındayken göz önünde bulundurmak isteyeceğiniz birkaç şey:

 

Biçim Gereksinimleri
Dikkate almak isteyeceğiniz ilk şey, dijital poster mi yoksa basılı poster mi yapacağınızdır. Eğer bir yapıyorsanız dijital bir poster ya da bir geniş ekran (16 oranı: 9):, size standart bir boyut ekranında (3, 4 oranı) üzerine sunacak olmadığını öğrenmek isteyeceksiniz. Ne tür bir ekran kullanacağınızdan emin değilseniz, 4:3 poster oranı genellikle en güvenli seçenektir.

Eğer bir yapıyorsanız baskı afişi, muhtemelen bir sınıf veya bir konferans için Posterinizi oluşturuyor ve su gerekli boyutlarda bir dizi verilecektir. Akademik posterler için standart boyut 48 inç genişliğinde ve 36 inç yüksekliğindedir (4:3 oranıdır). 

Posterler genellikle yatay yönde sunulur, ancak bazı kuruluşlar sunuculardan bunun yerine dikey yönlendirmeleri kullanmalarını ister. Dikey yönlendirme gerektiğinde, bu belirtilecektir.

Bazen düzen veya içerik gereksinimleri de olabilir (özellikle bir sınıf için posterinizi sunuyorsanız). Tasarım sürecinde yaratıcılık her zaman teşvik edilse de, önce tüm gereklilikleri yerine getirdiğinizden emin olmak isteyeceksiniz!

 

son tarihler
Bir poster oluşturmak eğlenceli olabilir... ama ne kadar süreceğini de hafife almayın! Sınıf için bir poster hazırlıyorsanız, teslim tarihinden önceki geceden daha erken üzerinde çalışmaya başlamak isteyeceksiniz. Bir konferans için poster hazırlıyorsanız, belirli son teslim tarihlerini de karşılamanız gerekir - bazen aylar öncesinden. 

Kendinizi bir son teslim tarihine karşı bulursanız, işleri başlatmak için bir şablon kullanmaktan çekinmeyin . 

 

Konferansa Poster Gönderme
Bir konferansa poster göndermek, çalışmanızı sergilemenin harika bir yoludur - ve bir poster göndermeyi düşünmek için asla çok erken değildir. Konferans komiteleri önceden poster özetleri için çağrılar gönderecek ve başvurmak için sizden araştırmanızın ne hakkında olduğunu açıklayan kısa bir özet göndermeniz istenecektir.  Bu noktada bir posterin tamamlanmış olmasına gerek yoktur  ; tek ihtiyacınız olan sunumunuzun başlığı ve yazılı bir özet. Poster özet gönderimleri genellikle çevrimiçi bir form aracılığıyla gerçekleşir. 

Komite, araştırma içeriğinizin konferansa uygun olup olmadığına karar verecek ve posterinizin kabul edilip edilmediğini size bildirecektir. Kabul edilirse, posterin basımından ve konferansa getirilmesinden siz sorumlu olacaksınız. 

Hızlı ipuçları:

Poster yapmak için araştırma projenizi tamamlamış olmanıza gerek yok! Birçok araştırmacı, projeleri devam ederken bulgularını sunar. 
Kendi başınıza bir poster sunmak konusunda gerginseniz, sizinle birlikte bir poster yazmak isteyen bir sınıf arkadaşınız veya meslektaşınız bulun. Konferanslar her zaman araştırmacıların başkalarıyla işbirliği yapmasına ve posterler sunmasına izin verir. 
Posterinizin kendini açıklayıcı ve dikkat çekici olduğundan emin olun! İçerik üzerinde ne kadar zaman harcandığından sorumlu olduğunuz sınıf sunumu veya slayt sunumundan farklı olarak, konferanstaki izleyiciler her bir postere ne kadar zaman ayırdıklarından sorumludur. Posteriniz, bir sürü başka posterin olduğu bir odada sergilenecek, böylece sizinkinin öne çıkmasını ve izleyicilerin kolayca anlamasını isteyeceksiniz.

Mike Morrison bir devrimci gibi görünmüyor. Koyu renk bir takım elbise giyiyor ve kısa saçları var. Ancak onlarca yıldır, hatta belki bir asırdır değişmeyen bir uygunluk dünyasına girmek üzereyiz. Ve orada, vizyonu radikal görünüyor.

Michigan State Üniversitesi'nde psikoloji alanında doktora öğrencisi olan Morrison , "Araştırmacıların bulgularını büyük bir poster panosunda sergilemeye çalıştıkları 100 bilimsel posterle dolu bir odaya girmek üzereyiz" diyor .

Bir bilim posteri fikri basittir. Bazı poster hazırlama materyalleri alın ve ardından bir başlığa, deneysel yöntemlere ve sonuçlara tokat atın. Hemen hemen herkes bir noktada buna benzer bir poster hazırlamıştır - genellikle çocuklukta, bir okul ödevi veya bir bilim fuarı için.

Bilim ve tıp dünyasında posterler çok önemlidir. Başlıca profesyonel konferanslar, her zaman, tamamen araştırma posterlerine ayrılmış oturumlara sahiptir.

Posterler, balo salonlarını ve kongre merkezlerini dolduran sıra sıra panolara yapıştırılır. Bilim adamları, çalışmalarının odanın etrafında dolaşan diğer uzmanların dikkatini çekeceğini umarak genellikle posterlerinin yanında dururlar.

Her yıl on binlerce insan bu seanslara gidiyor. Sadece Nörobilim Derneği'nin yıllık toplantısına yaklaşık 30.000 kişi katılıyor. Jeofizikçiler, kimyagerler, deneysel biyologlar, gezegen bilimcileri, kanser araştırmacıları, doktorlar - alan ne olursa olsun, bilim ve tıp uzmanları rutin olarak konferanslara giderler ve bu da ya poster yapmak ya da görüntülemek için zaman harcamak anlamına gelir.

Washington DC'deki Psikolojik Bilimler Derneği'nin yıllık toplantısında benimle tanışan Morrison, "İdeal olarak bir poster oturumu, yaratıcı içgörü için bu inanılmaz verimli zemindir" diyor. ve daha önce çalışmadığınız şeylerle ilgili bulguları duymaya ve okumaya hazır. Burada 50 poster varsa, beyninize 50 yeni içgörü iletmelidir."

Morrison gerçeğin böyle olmadığını söylüyor. Poster oturumlarının genellikle ilgili herkes için moral bozucu bir zaman kaybı olduğuna inanıyor.

Birlikte posterlerle dolu bir balo salonundan geçiyoruz.

Morrison, "Otoyoldan aşağı indiğinizi ve reklam panoları gördüğünüzü hayal edin, ancak bir resim ve akılda kalıcı bir ifade yerine, reklam panolarının her tarafında metin paragrafları var" diyor. "Gördüğümüz şey bu; her yerinde metin paragrafları olan reklam panolarıyla dolu bir odadan geçiyoruz."

Okumak için bir posterin önünde durmadıkça içeri girmek imkansız. Ama o kadar çok poster var ki hareket etmeye devam ediyoruz.

Morrison, "Çoğunlukla gürültü. Sadece umutsuzca gözden kayboluyorsunuz ve yanından geçerken çok şey kaçıracaksınız" diyor. Morrison, insanların durup bir veya iki posterle meşgul olabileceğini söylüyor, ancak genellikle posterin ne hakkında olduğunu anlamak bile zaman alıyor. Bu, araştırmacıların genellikle onlar için o kadar da önemli olmadığı ortaya çıkan bir posterle zaman harcadıkları anlamına gelir.

Ona göre, bu bilim adamları için bir serseriden daha fazlası. İnsanlığa yardımcı olabilecek içgörüler, doğru insanlar tarafından fark edilmelerini engelleyen karmaşık bir karmaşanın içinde gömülüdür.

Morrison, "Yani, umursadığınız her şey - ister evreni daha erken keşfetmek olsun, ister arkadaşınızın sahip olduğu bir hastalığı iyileştirmek olsun - şu anda olması gerekenden daha yavaş gerçekleşiyor, çünkü bilim adamları arasında bilgiyi yaymak için tüm bu verimsiz sistemlere sahibiz" diyor. "Bence insanlar bilimin olabildiğince hızlı ilerlediğini varsayıyorlar ve değil."

Bu gerçekten Morrison'ı rahatsız ediyor. Birkaç ay önce küçük bir videoyu tweetledi . Bilimsel poster oturumu olan kabus hakkında yaptığı bir karikatür.

İçinde yeni bir afiş tasarımı önerdi. Temiz görünüyor, neredeyse boş. Ana araştırma bulgusu tam ortada, sade bir dille ve büyük harflerle yazılmıştır. Altında, çalışmanın ayrıntılarına bir bağlantı almak için cep telefonuyla tarayabileceğiniz bir kod var.

Bu video viral oldu. Onun tasarımı şimdi her yerde ortaya çıkıyor. Aslında, bir poster oturumuna yaptığımız ziyarette, daha geleneksel posterlerle çevrili olanı kolayca tespit ederiz.

Bu poster dev harflerle şöyle diyor: "Jüri üyeleri, bir görgü tanığı kimliklerinde tutarsız olduğunda, bu kimliğin gerçek güvenilirliğine bakılmaksızın, ezici bir çoğunlukla "suçsuz" oyu veriyor." Kaliforniya Eyalet Üniversitesi, Fullerton'da bir öğrenci olan Kendra Paquette tarafından oluşturuldu .

Paquette, "Herkes bu yeni afiş formatından bahsediyor, buna Poster 2.0 diyorlar" diyor. "İzlediğim küçük bir video var ve mantıklı geldi."

Videoyu Morrison'ın yarattığını söylediğinde, onu bir rock yıldızı gibi selamlıyor. Bu yeni formatı denemek konusunda biraz gergin olduğunu kabul eden Paquette, "Bunu tamamen destekliyorum" diyor.

Ama görünüşe göre pek çok insan videoyu izlemiş, bu yüzden "herkes 'Ah, denemek istedim, yaptığına çok sevindim, şimdi bir dahaki sefere yapacağım' diyor. "

Açıkçası, Morrison'ın fikri bir izlenim bıraktı. Twitter'da, bilim adamları bunun yararlarını tartışıyorlar ve kendi rejiggered posterlerinin fotoğraflarını paylaşıyorlar.

Hevesli bir destekçi, Harvard TH Chan Halk Sağlığı Okulu'nda "Poster Günü" adlı bir etkinliğin yürütülmesine katıldığında olağan metin duvarı tasarımının sorunlarına aşina olan Harvard'da bir halk sağlığı araştırmacısı olan Christian Suharlim'dir . .

Suharlim, RGS'ye verdiği demeçte, "Bu kadar kısa sürede sunulan birçok afişten fikir edinmek imkansızdı." "İnsanlardan 'İzleyicilerin favorisi'ni derecelendirmelerini istediğimizde, değerlendirdikleri az sayıda poster var ve derecelendirmelerini etkili bir şekilde sağlayamıyorlar. Bu sadece verimli bir tasarım değil."

Bu nedenle, Morrison'ın yeni formatının, gelecek ay yapılacak olan bağışıklama ekonomisi üzerine bir poster oturumu için gerekli düzeni yaptığını söylüyor . 20 ülkeden 40'tan fazla poster olacak ve hepsinde yedek tasarım olacak.

"Mevcut yöntem araştırma bulgularını iletmede etkili değil. Örneğin benim alanımda hepimiz hayatımızda iyileştirmeler istiyoruz: tüm hastalıklar için aşılar, aşıların daha kolay teslimi, aşıları finanse etmenin yenilikçi yolu, aşı tereddütüyle mücadelede etkili yollar" Suharlim diyor. "Uzmanların hepsi bu konferanslara geliyor ve bilgilerini güncellemek için sınırlı zamanları var."

Morrison şimdi farklı afiş tasarımlarının etkisini incelemek için deneyler üzerinde çalışıyor. İnsanların basit bir posteri okuma olasılıklarının daha yüksek olup olmadığını görmek için insanların gözlerini izlemek ve daha az kalabalık posterlerden daha fazla bilgi alıp almadıklarını görmek istiyor.

Bu arada, herhangi bir bilim adamının yapacağını yaptı. Yeni posteriyle ilgili bir poster hazırladı.

Morrison, "Ortada sadece 'Bu poster bulguları daha hızlı iletebilir' yazıyor" diyor.

Ve bunu bu psikoloji konferansında, bir poster oturumunda sundu.

Afişler, ilk matbaanın icat edilmesinden bu yana pazarlama amacıyla kullanılmıştır. Başlangıçta, bunlar yalnızca metinden oluşuyordu ve gazetelerin yayınlanmasından önceki günlerde kamuoyunu haberler, yaklaşan olaylar, seçimler ve duyurular hakkında bilgilendirmek için kullanılıyordu. Bu günlerde, birçok matbaa şirketi yalnızca poster baskısına odaklanıyor.

En başından beri, posterlerin eğitmek istedikleri kişilerin dikkatini çekmesi önemli olmuştur. Bunu akılda tutarak, etkili bir poster oluşturmaya yardımcı olan birkaç unsur vardır. Tabii ki en önemli unsur ana görseldir. Tasarımcılar, posterin hedeflemesi gereken hedef kitle türünü, posterin amacını ve bir fotoğraf, illüstrasyon veya her ikisini kullanıp kullanmayacağını dikkate almalıdır. Dikkate alınması gereken bir sonraki unsur, kullanılacak tipografidir. Metnin okunması kolay olmalı ve dikkati postere çekmeye yardımcı olmalıdır.

Bir afişin başarılı olması için okunabilir olması, göze çekici gelmesi ve herhangi bir boşluktan yaratıcı bir şekilde yararlanabilmesi gerekir. Bir afişteki baskın unsur, pazarlama veya reklamın ne olduğu olmalıdır, böylece izleyicide kafa karışıklığı olmaz. Vurgu, renk kullanımı ve baskı boyutu ile yapılabilir. Posterin uzaktan görülebilmesi de insanları kendisine çekmesi açısından önemlidir. Profesyonel poster baskı şirketleri, müşterilere tasarımın her yönü hakkında tavsiyelerde bulunabilir.

Poster fikrinizi görselleştirin ve tasarıma dahil edilecek tüm metni yazın. Tüm resimleriniz masaüstünüzde hazır olsun.
rgs'de oturum açın ve kontrol paneline girin. Poster oluşturucudaki Yazdırılabilirler sekmesine ve ardından en soldaki poster simgesine tıklayın.
Vizyonunuza en uygun olanı bulmak için poster oluşturucudaki şablonlara göz atın. Fikrinizi değiştirirseniz, düzenleyicinin içinde başka bir şablon seçebilirsiniz.
Poster oluşturucuya kendi resimlerinizi ekleyin veya sol paneldeki grafikler sekmesinde sağlananları kullanın. Arka plan için bir resim veya sadece bir renk ve üstteki resimler kullanın. Hepsini alana sığacak şekilde düzenleyin ve isterseniz fotoğraf filtreleri ekleyin.
Metni, olması gerektiği gibi değiştirin. Bir etkinlik afişi için afiş oluşturucuyu kullanıyorsanız, tüm bilgilerin doğru olduğundan emin olun.
Renk paletinize ve markanıza uyacak şekilde yazı tiplerini ve renkleri özelleştirin. Bir rgs Marka Kitiniz varsa, markalı renkleriniz ve yazı tipleriniz hazır olacaktır.
Posterinize görsel değer katmak için poster oluşturucunun sol tarafındaki panelden simgeler ve grafikler ekleyin. Aradığınızı bulmak için arama çubuğunu kullanın veya kategorilere göz atın.
Her şeyi prova edin ve resimlerinizin kalitesini iki kez kontrol edin. Poster yazdırıyorsanız, fotoğraflar pikselli veya bulanık olmamalıdır.
Bitmiş tasarımı poster oluşturucudan yüksek kaliteli bir görüntü dosyası veya yazdırılabilir PDF olarak indirin. Dosyayı poster kağıdına yazdırılmak üzere bir yazıcıya gönderin. Posteri herkesin görebileceği bir yere asın.

Poster tasarımı
Sunucular, izleyicileri: ( 1 ) çalışmaları hakkında okumaya ve ( 2 ) sunulan bilgileri anlamaya ve hatırlamaya ikna etmek için afişleri kullanır .

Tasarım, bu hedeflerin her ikisine de ulaşmanıza yardımcı olabilir. İyi bir poster, bir renk patlamasına sahip net, düzenli bir tasarımla izleyicileri cezbeder. İzleyicilerin malzemede kolayca gezinebilmesi için mantıksal sırada sunulan bilgilere sahiptir. Ayrıca, iyi bir poster metinle aşırı yüklenmez; sadece hikayeyi anlatmak için gereken en temel metin ve grafik parçalarını içerir. Aşağıda bilimsel bir posteri oluşturan tasarım öğeleri özetlenmektedir:

Ana Özellikler
Özünde bir poster dört temel özellikten oluşur: başlık, grafik(ler), metin ve boşluk. Düzen, akış ve renk, bu dört temel özelliğin sırasını ve stilini etkiler.

Başlık
Başlık, posterin içeriğini açıklayıcı bir göstergedir ve iki satırı geçmemelidir. Başlığınız için 48 punto (veya daha büyük) yazı tipi ve kalın harfler kullanmanızı öneririz .

Metin
Posterler tipik olarak yaklaşık 800 kelime (ve en fazla 1000 kelime) metin kullanır. Metin  GEREKİR bölümde düzenlenir ve okuyucular kolayca posterin içeriğini gezinmek böylece uygun bölüm başlıkları ile etiketlenmiş. Metin, çalışmanızın amacını, kullanılan prosedürleri, elde edilen sonuçları ve sunulan sonuçlara dayalı tüm sonuçları açıkça tanımlamalıdır.

grafik
Grafikler , ana metin bağlamında  görünmelidir  . Grafikleri seçerken, her zaman yüksek çözünürlüklü ( 300 dpi veya daha yüksek) resimler seçin ve bu resimlerin, 5 fit uzakta duran bir kişinin görebileceği kadar büyük olduğundan emin olun . Web'den düşük çözünürlüklü resimler çekmekten kaçının, şekiller/tablolar için her zaman altyazı kullanın ve uygun olduğunda her zaman kaynakları belirtin.

Beyaz boşluk
Beyaz boşluk, sunumunuzun sınırlarını tanımlamak için gerekli olduğu için önemli bir özellik olarak mevcuttur. Ayrıca oluşturur“ Bilgilerle boğulmuş izleyiciler önlemek hissi yardımcı olan posterin içinde nefes odası” takdim ediliyor. Kabaca söylemek gerekirse, posterinizin % 30'u boşluktan, % 40'ı başlık ve metinden ve % 30'u grafik görsellerden oluşmalıdır.

Düzen
Bir posterin düzeni için, çevrimiçi olarak sunulan çok sayıda ücretsiz şablon da dahil olmak üzere birçok tasarım seçeneği vardır. Bazı popüler seçenekler arasında dikey sütunlar, zıt alanlar ve yukarıda gösterilen grafik merkezli tasarımlar bulunur. Sonuç olarak, posteriniz için doğru düzen, raporunuzun amacını en iyi şekilde gösteren düzen olacaktır. Örneğin, amacınız iki farklı kategoriyi karşılaştırmak ve karşılaştırmaksa, zıt alanlar düzeni muhtemelen dikey sütunlardan veya grafik merkezli düzenden daha iyi bir seçenek olacaktır.

Akış
Akış, okuyucularınızın gözlerinin posterinizin farklı bölümlerinde nasıl hareket ettiğiyle koordinelidir. Mizanpajınızı seçerken ve posterinizin farklı bölümlerini etiketlerken her zaman tasarımınızın akışını göz önünde bulundurmalısınız. En iyi afiş tasarımlarında, akış mantıklıdır ve okuyucuların afişle ilgili bilgileri nasıl bulacağı veya farklı bölümler arasındaki noktaları nasıl birleştirecekleri konusunda kafaları asla karışmaz. Yukarıda, dikey bir sütun düzeninin nasıl akacağına dair bir örnek verilmiştir. 

Renk
Bir sunuma renk eklemek, okuyucunun bakışını çekmenin ve posterinizin farklı bölümlerini tanımlamanın mükemmel bir yoludur. Ancak renk her zaman dikkatli ve üzerinde düşünülerek kullanılmalıdır. Yazı tipi ve renkteki gelişigüzel değişiklikler yalnızca mesajınızı dağıtır; bu nedenle, metniniz için en fazla üç renk ve iki yazı tipi kullanmanızı öneririz. Posterinize renk katmanın basit bir yolu, başlık ve alt başlıklarınız için farklı bir renk kullanmaktır.

Poster Oluşturmak İçin İpuçları
İkiden fazla yazı tipi kullanmayın.
Arial, Calibri veya Helvetica gibi sans serif yazı tiplerini kullanın. Bu yazı tipleri posterler ve PowerPoint'ler için daha iyi çalışırken, serif yazı tipleri genellikle kağıtlar için ayrılmıştır.
Yazarların adlarını, ortak çalışanların adlarını ve alt başlıkları 48 punto veya daha büyük yazı tipi kullanarak yazın .
Öyküleyici metin için 30 ila  36 puntoluk yazı tipi kullanın .
Posterinizin kenar boşluklarını ve sütunlar arasındaki boşluğu en az 2 olacak şekilde tutun . 5 inç.
Düşük kontrastlı renkleri karıştırmaktan kaçının (örneğin, beyaz bir arka plana karşı sarı metin), çünkü genellikle metin ve görüntülerin görülmesini zorlaştırır.
Poster Oluşturma Programları
LaTeX 
Priz
InDesign
illüstratör
Inkscape
PosterDahi

Konferans afişleri tasarlama
Poster konseptine tek cümlelik genel bakış
Geniş formatlı bir poster, duvara monte bir monitörde kısa bir başlık, merak ettiğiniz soruya bir giriş, yeni deneysel yaklaşımınıza genel bir bakış, grafik biçimindeki şaşırtıcı sonuçlarınız, bazı anlayışlı tartışma içeren büyük bir kağıt veya görüntüdür. yukarıda bahsedilen sonuçlar, araştırmanız için önemli olan daha önce yayınlanmış makalelerin bir listesi ve başkalarından gelen muazzam yardım ve mali desteğin kısa bir onayı - tüm metinler minimumda tutulursa (500-1000 kelime), bir kişi tamamen olabilir. 5-10 dakika içinde posterinizi okuyun.

İndirilebilir şablonlar
Aşağıda bir toplantı afişi yapmak için kullanılabilecek şablonlar bulunmaktadır. Sadece indirin, boyutları ayarlayın (gerekirse) ve yazmaya başlayın. Elbette arka plan rengini, metin kutusu rengini, yazı tipini vb. de değiştirebilirsiniz. Şablonlar, sizi temel konular üzerinde birkaç saat uğraşmaktan kurtarabilecek başlangıç ​​noktalarıdır.

1. Sonuçlar alanı içeren yatay şablon
Bu düzen, sonuçlara çok fazla merkezi, görünür alan sağlar ve daha az önemli bölümleri (Alıntı yapılan literatür, Teşekkür, Daha fazla bilgi) posterin alt kısmına indirger. İndirin (PPT dosyası).


2. Büyük orta sütunlu yatay şablon
Daha geleneksel bir düzeni (yalnızca sütunlar) tercih ediyor, ancak yine de sonuçlar için büyük merkezi alanı seviyorsanız, bu Powerpoint dosyasını kullanın  (veya tasarımı taklit edin).


3. Beşeri bilimler için yatay şablon
Bu şablon (PPT), bölümlerinizi kendi disiplininize ve zevkinize uyacak şekilde yeniden adlandırabileceğinizi göstermek için yapılan bir değişikliktir. İki soruyu ele almak için ince ayar yaptım ama istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.


4. Portre şablonu
Posterler için portre düzeninden nefret ediyorum ama birini kullanmak zorunda kalırsanız, işte bir şablon (PPT). Daha büyük bir orta sütun seçtim çünkü sonuçlarınız muhtemelen grafikler veya tablolar içeriyor ve bunlar aşırı küçüldüğünde iyi görünmüyor.


Aşağıdaki fotoğraf, portre düzeninin geniş formatlı posterler için neden genellikle kötü olduğunu gösteriyor: Posterin büyük bir bölümü izleyicinin görüş alanının altında olduğundan, tam olarak okumak için eğilmeniz gerekiyor. Bir poster oturumundan sorumluysanız, lütfen bu sorunla ilgili savunmamı okuyun .

Dizlerinizin üzerinde bir araştırma posteri sunmak
Her bölüme ne koymak
Aşağıda her bir bilimsel poster bölümü ve nasıl dahil ne bazı kaba yönergeler sahada o içerik. Kelime sayısı tahminleri yaklaşık 3 x 4' olan bir poster içindir, bu nedenle posteriniz farklı bir boyuttaysa buna göre ayarlayın. Özellikle bir bilim posteri hazırlamıyorsanız, bölüm başlıklarının adları da biraz esnektir.

Başlık
İlginç konuyu, genel deneysel yaklaşımı ve sistemi (örn. organizma) kısaca aktarmalı; sıkıcı etkileşimlerden kaçınmaya çalışan yoldan geçenleri sarmak için akılda kalıcı olması gerekiyor, tıpkı gerçek dünyada olduğu gibi konferanslarda gerçek bir tehlike. [yaklaşık 1-2 satır]

Soyut
(Poster postere soyut dahil etmeyin olduğu iki özetleri sahip değerli afiş alanı kaybıdır, böylece araştırma soyut). Bazı toplantılar elbette bir özet gerektirir ve eğer durum buysa mümkün olduğunca kısa olun. Ancak bundan kurtulabilirseniz, bölümü atlayın - konferanslarda nadiren poster polisi olur ve posterinizde özet yoksa sizi tutuklamayacaklar.

Tanıtım
Alanınızda olmayan zeki bir kişiyi hedeflemek için bu bölümü yazın. Çalışma organizmanızı hiç tanımadıklarını ve konunuzu önemsiz bulmaya yatkın olduklarını varsayın. Örneğin, bir astronomsanız, biyoloji veya matematik diploması olan bir ziyaretçi hayal edin. Hızla (bir veya iki cümle) izleyicinizin sizi projeye başlamaya sevk eden sorun veya soruyla ilgilenmesini sağlayın . Mutlak minimum arka plan bilgisi, tanım ve kısaltma kullanın (hepsi sıkıcıdır). Sorununuzu yayınlanmış, birincil literatür bağlamında yerleştirin. İlginç bir roman sunhipotezi, ardından hipotezinizi test edebilecek deneysel yaklaşımı (kısaca) tanımlayın. Lütfen “X daha önce hiç çalışılmadı” veya “mentorum bana bu projeyi verdi” ifadelerinin doğru olsa bile bir şeyler yapmak için yetersiz nedenler olduğunu unutmayın. Ayrıca şunu da unutmayın: Bir derginin makalesinden farklı olarak, bir posterin tanıtımı, araştırma sorunuzun bazı yönlerini görsel olarak ileten bir fotoğraf veya illüstrasyon sergilemek için harika bir yerdir. Güzel bir resim, sıkıcı görünseniz veya sıkıcı bir poster başlığınız olsa bile insanları çekebilir. Uzunluğu yaklaşık 200 kelimeye kadar tutun.

Malzemeler ve yöntemler
Deneysel ekipmanı ve prosedürü kısaca açıklayın, ancak bir el yazması için kullanılan ayrıntılarla değil. Mümkünse deneysel tasarımı göstermek için şekiller ve akış şemaları kullanın. Organizmanın veya kurulumun bir fotoğrafını veya etiketli çizimini ekleyin. Kullanılan istatistiksel analizlerden ve bunların hipotezi ele almanıza nasıl izin verdiğinden bahsedin. Uzunluğu yaklaşık 200 kelimeye kadar tutun.

Sonuçlar
İlk olarak, deney prosedürünüzün gerçekten işe yarayıp yaramadığını belirtin (örneğin, "kuşların %90'ı beyin ameliyatından sağ çıktı"). Aynı paragrafta, posterinize daha kişisel bir hava katmak için nitel ve tanımlayıcı sonuçları kısaca açıklayın (örneğin, “hayatta kalan kuşlar uyuşuk görünüyordu ve tohum bulmakta güçlük çekiyordu”). İkinci paragrafta, hipotezinizi daha spesifik olarak ele alan veri analizinin sunumuna başlayın. Destekleyici çizelgelere veya resimlere bakın. İlgi çekici rakam efsaneleri sağlayın olabilir (yani Görüntüleyeninizin yapacak diğer tüm bölümleri, atladıysanız okuyucuya bazı noktayı iletmek olabilir) kendi üzerinde durun. Mümkün olduğunda tablolar yerine rakamları tercih edin. Bu her zaman en büyük bölümdür (veriniz yoksa). Uzunluğu yaklaşık 200 kelimeye kadar tutun (şekil açıklamaları hariç).

Sonuçlar
Okuyucuya ana sonucu hatırlatıyormuş gibi görünmeden okuyucuya hatırlatın ve hipotezinizin desteklenip desteklenmediğini hızlı bir şekilde belirtin. Ziyaretçiyi sonucun neden ilginç olduğuna ikna etmeye çalışın (Giriş bölümünü atladıklarını varsayın). Bulgularınızın yayınlanmış diğer çalışmalarla ilişkisini belirtin. Gerçek dünyadaki gerçek organizmalara alaka düzeyi ekleyin. Gelecekteki araştırma yönleriyle ilgili cümle ekleyin. Uzunluğu yaklaşık 200 kelimeye kadar tutun.

Alıntılanan literatür
Ana derneğiniz tarafından açıklanan formatı tam olarak takip edin. Konferanslardaki dilbilgisi ve tipografi polisi, küçük ihlalleri bile bulacaktır.rgs

Teşekkür
Belirli katkılar için bireylere teşekkür edin (ekipman bağışı, istatistiksel tavsiye, laboratuvar yardımı, posterin önceki sürümleriyle ilgili yorumlar). Finansmanı kimin sağladığından bahsedin. İnsanların unvanlarını listelemeyin (örneğin, Dr Purrington yerine Colin Purrington yazın). Ayrıca herhangi bir çıkar çatışması ve taahhüt çatışması için açıklamaları bu bölüme dahil edin ( daha fazla bilgi ). Çok fazla çelişkiniz varsa, hepsini bir Çatışmalar bölümüne koyun. Uzunluğu yaklaşık 40 kelimeye kadar tutun.

Daha fazla bilgi
İçeriği ve üslubu becermediyseniz, bazı ziyaretçiler araştırmanız hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyecektir, bu nedenle e-posta adresinizi, web site adresinizi veya belki de posterin PDF sürümünü indirebilecekleri bir URL veya bir URL sağlayın. ilgili veri. Bir URL sağlarsanız, maviye veya altı çizili olmayacak şekilde biçimlendirin. Tam açıklama: Bu bölümü ben oluşturdum, bu yüzden akıl hocanız bunun aptalca olduğunu düşünüyorsa, nedeni budur. Uzunluğu yaklaşık 20 kelimeye kadar tutun.

Yapılması ve yapılmaması gerekenler
Aşağıda, korkunç bir poster oluşturmaktan kaçınmak için bazı ipuçları verilmiştir. Korkunç bir poster örneği için lütfen bu gönderiye bakın .

Bir numaralı hata, bir posteri fazla endişeli yapmaktır. 1000 kelime veya daha azını hedefleyin. Bu, paragraf biçiminde (gövde metni) 700 kelime, ayrıca tüm şekil ve tablolarınızın açıklamalarında 300 kelime anlamına gelebilir. Aşağıda, neredeyse 2000 kelimeden oluşan, 1000 kelimeden fazla olan bir örnek poster bulunmaktadır.
İkinci en yaygın hata, birincisiyle ilgilidir: metin kutuları ve şekillerin etrafında hoş bir miktarda boşluk bırakılmaması. Sıkışık bir posteri okumak zordur ve beyin, ne kadar şaşırtıcı olursa olsun, sağlanan bilgileri etkili bir şekilde işleyemez.
Yapabiliyorsanız, iki nokta üst üste olan başlıklardan kaçının: aşırı kullanılmışlardır. Kesinlikle iki nokta üst üste bir başlığınız olması gerekiyorsa, sizi üçüncü bir satıra dökmeye zorlamadığından emin olun.
Başlığı, ticari adlarda, Latin iki terimlilerinde, gen adlarında, alel adlarında vb. büyük harf kullanımı ve italik yazının korunması için cümle durumunda (aşağıda #1) biçimlendirin. Örneğin, başlık durumu (aşağıda # 2) ve tümü büyük harfler (#3 aşağıda) bu tür bilgileri gizleyin.
Drosophila melanogaster'da ken ve barbie  nakavtlarının cinsel tercih üzerindeki etkisi
Drosophila Melanogaster'da Ken ve Barbie Nakavtlarının Cinsel Tercih Üzerindeki Etkisi
DROSOPHILA MELANOGASTER'DA KEN VE Barbie Nakavtlarının CİNSEL TERCİH ÜZERİNE ETKİSİ 
Başlık ve başlıklar için serif olmayan bir yazı tipi (örneğin Helvetica) ve gövde metni için bir serif yazı tipi (örneğin Palatino) kullanın. Serif tarzı yazı tiplerini daha küçük yazı tipi boyutlarında okumak çok daha kolaydır (bu yüzden romanlar nadiren Helvetica ve benzerleriyle ayarlanır).
Bölüm başlıklarına madde işareti eklemeyin. Bölümlerin sınırlarını belirlemek için kalın, daha büyük bir yazı tipinin kullanılması yeterlidir.rgs
Metin kutularının genişliği yaklaşık 45-65 karakter olmalıdır. Daha kısa veya daha uzun satırların hızlı okunması daha zordur.
Metin kutularının genişliğini değiştirmeyin (görsel olarak dikkat dağıtıcıdır).
Mümkün olduğunda, metin blokları yerine cümle listeleri kullanın.
Altını çizmek yerine italik kullanın. Alt çizgi, bir kelimeye çok fazla dikkat çekiyor.
Metin gövdesi içinde kısaltmalar ve sayılar (örneğin, ATP, 42) kullanırken, yazı tipi boyutunu birkaç nokta küçültün, böylece boyutları küçük harfli metne baskın gelmesin. "Küçük büyük harfler" kullanımı bazen işe yarayabilir, ancak bu etki farklı yazı tiplerine ve farklı yazılımlara göre değişir.
Boşluğun tek tip olduğundan emin olmak için satır aralığını manuel olarak ayarlayın. Üst veya alt komut dosyası kullandıysanız, bunu yapmak çok önemlidir. Bunu yapmazsanız, yalnızca bazı satırlarda fazladan boşluk olur ve bu görsel olarak dikkat dağıtıcı olur.
Bir paragrafa girinti eklerken doğru miktarda boşluk eklemek için sekme düğmesine güvenmeyin (varsayılan genellikle çok büyüktür). Cetvel özelliği ile sekme miktarını manuel olarak ayarlayın. Ve asla, asla sekme benzeri bir alan oluşturmak için boşluk kullanmayın (işe yaramaz).
Alıntı yaptığınızda, yazılımınızın tırnak işaretleri yerine "çift asal" glif kullanmadığından emin olun. Çift asal sayılar, inç (örneğin, 5' 11") ve matematiksel formüller/formüller için kullanılan şeylerdir.
Özellikle italik      metinden önce ve sonra olmak üzere, sözcükler arasındaki boşluklarla ilgili hataları düzeltin . (Bunun ne kadar sinir bozucu olduğunu görüyor musunuz?!)
Cümleler arasında yalnızca bir boşluk kullanın. Daktilolar için çift boşluk kuralı gerekliydi, bu nedenle iki boşlukta ısrar etmek sizi yaşlı biri olarak işaretler. Tüm çift boşlukları tek boşluklarla genel olarak değiştirmek (ve sözcükler arasında çok fazla boşluk bulunan yerleri bulmak) için Ara/Değiştir özelliğini kullanın.
Metin kutuları için koyu arka planlardan kaçının. Beyaz üzerine koyu metin, çoğu insan için okuması en kolay olanıdır. Ayrıca, koyu arka planlar grafik tasarlamayı çok daha zor hale getirir. Sadece beyaz bir arka plan kullanmak daha iyidir. Ayrıca mürekkepten de tasarruf edersiniz.
Renk eksikliği olan alellere sahip olanlar için sorun yaratan renk kombinasyonlarından kaçının. Erkeklerin yaklaşık %8'i ve kadınların %0.5'i bir dereceye kadar renk görme eksikliğine sahiptir ( örnek ). Renk seçiminde korkunç bir hata yapıp yapmadığınızı test etmek için Coblis aracılığıyla posterinizin bir JPG'sini çalıştırabilir  veya Photoshop'taki yerleşik simülatörü kullanabilirsiniz . Genel olarak, kırmızı ve yeşili bir arada kullanmaktan kaçının ve grafik öğeleri için renkler yerine semboller ve çizgi desenleri (örneğin, kesikli ve düz) kullanmayı tercih edin.
Benzer şekilde, bir renk duyarlılığı mutasyonunuz varsa ve bunu bilmiyorsanız, istemeden kafa karıştırıcı veya çakışan renkler seçebilirsiniz. Özellikle beyaz bir erkekseniz, kendinizi test ettirin.
Posterin tamamını tek bir platformda tamamlayın. PC'den Mac'e veya Mac'ten PC'ye geçiş, bazen kayıp görüntü dosyaları veya bozuk grafik eksenleri şeklinde felakete davetiye çıkarır. İçeriği platformlar arasında aktaracak kadar şanslı olsanız bile, bu şekilde geçiş yapmak genellikle gelecekte yazdırma sorunları yaratır.
Grafiklerinize başlıklar veya bilgilendirici ifadeler verin. Bunu bir dergi için bir el yazmasında yapmazsınız, ancak posterler için ziyaretçiyi mümkün olduğunca yönlendirmek istersiniz.
Herhangi bir grafiğinize minyatür çizimler ekleyebiliyorsanız, yapın. Görsel eklemeler, izleyicileri yalnızca metinden çok daha etkili bir şekilde çekmeye ve bilgilendirmeye yardımcı olur. Tablolar da bu hileden yararlanır.
Doğru grafiği seçin. Çubuk grafiği, çizgi grafiği vb. arasından seçim yapma konusunda yardım için lütfen “ Rakamlarınızı izleyin ” bölümüne bakın .
Çoğu grafik uygulaması, grafiğinize otomatik olarak, hemen silmeniz gereken son derece can sıkıcı bir anahtar verir. Farklı grafik öğelerini metin aracıyla doğrudan etiketlemeniz yeterlidir.
Genotipler, türler ve benzerleri için kısaltmalar ve diğer stenografiler, laboratuvarınızın dışındaki insanlarla iletişim kurmak için korkunçtur. Daha fazla alana ihtiyaç duysalar bile genel, açıklayıcı terimler kullanın.
Yatay olarak hizalanmış Y ekseni etiketlerinin okunması çok daha kolaydır ve alan izin verdiğinde kullanılmalıdır.
Eksen etiketlerini cümle halinde biçimlendirin (Başlık Durumunda Değil ve TÜM BÜYÜK HARFLERDE DEĞİL). İnsanlar cümle-büyük harf metinlerini daha hızlı işlerler.
Grafiklerinize asla renkli arka planlar, ızgara çizgileri veya kutular vermeyin. Grafik programınız bunları size otomatik olarak veriyorsa, onlardan kurtulun. (Varsayılan ayarlara sahip yazılımlar yapan programcılardan herhangi biriyle arkadaşsanız, lütfen onlardan bu kararı tekrar gözden geçirmelerini isteyin.)
İki boyutlu verileri asla 3 boyutlu olarak görüntülemeyin. Üç boyutlu grafikler çok sevimli görünüyor ancak çubuk yükseklikleri arasındaki gerçek farkı belirsizleştiriyor.
Grafikler ve fotoğraflardaki ayrıntıların 6 fit öteden rahatça görüntülenebildiğinden emin olun. Yaygın bir hata, eksen etiketlerinin, şekil açıklamalarının ve eksenlerdeki sayıların bir şekilde yazı tipi boyutu yönergelerinden muaf olduğunu varsaymaktır. Gerçek şu ki, izleyicilerin çoğu yalnızca figürlerinizi okumak istiyor.
Fotoğraf eklerseniz, arka plan renginde öne çıkmalarını sağlamak için ince bir gri veya siyah kenarlık ekleyin.
Size ait olmayan herhangi bir görüntünün kaynağını sağlayın. Ve yalnızca kamu malı olan resimleri kullanır. Şüpheye düştüğünüzde yazardan/fotoğrafçıdan/illüstratörden izin isteyin. Veya satın alın. Lütfen “ Konuşma slaytlarına fotoğraf kredisi ekleme ” konusuna bakın .
Web grafiklerini dikkatli kullanın. Yazdırıldığında pikselli (bulanık) görünmemesi için yeterince yüksek çözünürlüğe sahip bir şeye ihtiyacınız var. Bilginize, TIFF'lerden içe aktarılan fotoğraflar genellikle JPEG'lerden daha iyi görünür çünkü ikincisi genellikle çok fazla (veya çok fazla kez) sıkıştırılır. Eğer ilgileniyorsanız, korkunç detaylar .
Posteriniz için mükemmel illüstrasyonu veya fotoğrafı bulamıyorsanız, bir tane yaptırın. İyi bir görsel, birden fazla posterde, gelecekteki konuşmalarda ve hatta el yazmalarında kullanılabilir. Dışarıda bir sürü çizer ve fotoğrafçı var ve onlar açlıktan ölüyor. Onları arayın.
Posterinizin üstünü logolarla karıştırmayın. Mentorunuz tarafından posterinize logo eklemeniz isteniyorsa, bunları posterin altına koyun ve küçültün. Neden bir grafik başarısız olduğunu görmek isterseniz, üstte logolu bir posterin örnek görüntüsü burada .
Literatürden alıntılanan içeriği dikkatli bir şekilde biçimlendirin. Küçük hatalar bile ayrıntıların önemini kavramaktan aciz olduğunuzu gösterecektir. Birinden posterinizi kanıtlamasını istediğinizde, özellikle onlardan alıntı biçiminizi eleştirmelerini isteyin. Birkaç kişiye de sorun: Hiç kimse tüm hatalarınızı yakalayamaz. Yazı tipi boyutunu diğer bölümlerdeki boyutla aynı tutun.
"veriler" değil, "veriler" yazın. “Veri” çoğul, “veri” ise tekildir. Neredeyse tüm bilim insanı olmayanların konuşurken “veri vardır” dediği doğru olsa da, konferanslarda kendinizi dilbilgisi iftiralarını küçümsemekten korumalısınız. Bilimde birçok A Tipi insan var.
"Etki" ve "etki" arasındaki farkı bilmiyorsanız, muhtemelen bu kelimelerden kaçınmak en iyisidir. Yulaf Ezmesi'nin “Yazım hatalarını durdurmak için ihtiyacınız olan 10 kelime ” farkı çok güzel açıklıyor.
“Kadın” kelimesini bir niteleyici isim olarak kullanıyorsanız (örneğin, “kadın katılımcı”), tutarlı olun ve “erkek” kelimesini de aynı şekilde kullanın (örneğin, “erkek katılımcı”). Her ikisi de kulağa garip geliyorsa, gerçekten işe yarayan sıfatları (dişi, erkek) kullanmaya geri dönün. Erkek olduğum için fikrimi küçümsemiş olman durumunda bir kadından aynı tavsiye .
İntihal etmeyin. Bu açık değilse, lütfen konuyla ilgili sayfama bakın .
Posterinizi nasıl daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz?
Posteriniz sizindir , bu nedenle mesajınızın etkinliğini artırmak için nesneler eklemekten çekinmeyin. Bunu yapmak, sizi ve posterinizi ziyaret eden ve hatırlayan insan sayısını önemli ölçüde artıracaktır.

1. Gizli paneller ekleyin
Yalnızca bazı izleyicilerin ilginç bulabileceği bilgilere sahipseniz, gizli panel yaklaşımını kullanın. Sadece ilginç ekstralarınızı posterinize yazdırın, ardından alanı, üzerine başka bir şey yapıştırdığınız menteşeli bir poster panosu parçasıyla kaplayın. Hayvanat bahçeleri ve müzeler bunu çok yapıyor.

Konferans afişinde gizli panel
2. 3D görüntüler ekleyin
Üç boyutlu verileriniz veya karmaşık moleküler yapılarınız varsa ( örnekler ; daha fazla örnek ), 3D görüntüler yapın. Ucuz 3 boyutlu gözlüklerle görüntülenebilen stereoskopik görüntüler üretebilen yazılım programları var. Burada, Legos ve iki adet yeni anahtarlıklı kamera kullanarak yaklaşık 19.98 $'a (vergiler hariç) kendi stereoskopik kurulumunuzu yapma talimatları verilmiştir. Resmin yanında bir kese bulundurun, böylece posterinizi bırakmış olsanız bile izleyiciler gözlüklerine yardım edebilirler. Birinin onlarla birlikte gideceğini düşünüyorsanız, gözlükleri iple takın.

3D gözlük
3. Nesneleri ekleyin
Konunuz bir şey veya nesne ile ilgiliyse, ekleyin. Örneğin, acayip büyük böceklerde cinsel dimorfizm üzerinde çalışıyorsanız, insanların onları takdir edebilmesi için böcekleri posterin üzerine yapıştırın. Bir fotoğraftan çok daha iyi. Eşyanız kırılgansa, şeffaf koruyucu bir kaba koyun ve ardından kabı takın. Alttaki poster kağıdına verilen zararı en aza indirmek istiyorsanız 3M çıkarılabilir bant kullanın. Neodimiyum mıknatıslar daha da kaygandır - sadece şeyinize bir mıknatıs takın ve postere ikinci bir mıknatıs yapıştırın. Büyük şeylerin araştırmacılarının her zaman bir 3D yazıcı tarafından yapılan minyatür versiyonu kullanabileceğini unutmayın ( örnek ). Bir nesne eklemek, ziyaretçi trafiğini en az %20 artıracaktır (Bunu uyduruyorum ama ölçülebilir olduğundan eminim).

Akademik postere iliştirilmiş sigara kutusu
4. Karalamalar ekleyin
Kuru Silme işaretçileriyle kalıcı olmayan karalamalar yapmak istiyorsanız, bir grafiğin veya fotoğrafın üzerine saydam bir sayfa eklemek için çıkarılabilir bant kullanın. Daha sonra posterinizin kritik kısımlarını karalayabilir, ardından silebilirsiniz.

5. Slayt gösterileri ve filmler ekleyin
Filmleri veya fotoğrafları göstermek istiyorsanız, bir iPad takın (aşağıda; başka bir örnek ). İşte nasıl ekleneceğini gösteren bir video . Filmler ve fotoğraflar daha küçük ekranlarda iyi görünüyorsa, eski bir iPod veya iPhone kullanın. Ayrıca Targét'ten ucuz dijital fotoğraf çerçeveleri satın alabilirsiniz. Not: Oturum odasında ses yasaklanmışsa kulaklık sağlayın (ortak). Medya sunumunuz poster için kritik öneme sahipse, onu çevrimiçi duruma getirin ve ardından iPad'in altındaki yerinde QR kodunu (URL için) sağlayın, böylece izleyiciler siz iPad'i çıkardığınızda bile filmi görebilir (böylece insanlar görmesin). posterinizden uzaktayken çalın).

konferans afişinde iPad
6. Ses ekle
Konunuz sesle ilgiliyse, sesinizi içeren bir ses cihazı takın (kuş sesleri, motor çıngırağı vb.). iPad'inizi riske atmak istemiyorsanız, ucuz bir "sesli kartpostal" genellikle işinizi görür. Resim çerçevesini ses üreten organ veya makinenin bir resmiyle doldurun ve izleyicinin sesi etkinleştirmek için fotoğrafın neresine basması gerektiğini belirtin.

Colin Purrington'ın fotoğrafı
7. Sanal gerçeklik içeriği ekleyin
Poster görüntüleme deneyimini bir şekilde geliştirmek için bir yola ihtiyacınız varsa sanal gerçeklik içeriği (ve VR gözlüğü) ekleyin.

8. Koku ekleyin
Konunuz koku alma ile ilgiliyse, kokuyu bir şekilde posterinize çekmeye çalışın. Mikrokapsülleme, çizik ve koklama alanları oluşturmanın bir yoludur, ancak ortak bir koku üzerinde çalışıyorsanız, satın alabileceğiniz kokulu bir mürekkep olabilir. Örneğin, posteriniz otlatmanın etkilerini anlatıyorsa, taze kesilmiş çimen kokusuna yönelebilirsiniz. Hile, ama o zaman ünlü olurdun. Ayrıca daha sonra kullanmak üzere kokuları hapsetmek için koku numunesi torbaları da satın alabilirsiniz (bir kokunun nasıl çıkarılacağına ilişkin talimatlarla birlikte bunları posterinize eklemeniz yeterlidir).

Baskı
Poster yazdırmadan önce, önce bir PDF'ye yazdırın ve %100 büyütmede renklerin, yazı tiplerinin ve resimlerin mükemmel göründüğünü onaylayın. Daha önce bir PDF'ye yazdırmadıysanız, bu kolaydır: Windows makinelerinde "Farklı Kaydet"i ve Mac'lerde "Yazdır"ı seçin. PDF berbat görünüyorsa geri dönün ve kaynak dosyanızı düzeltin. Bir püf noktası, PDF'yi http://pdf-analyser.edpsciences.org/ adresine yüklemektir; bu, size içerdiği tüm görüntülerin çözünürlüklerinin bir listesini verir ve ayrıca kullandığınız ancak gömülü olmayan tüm yazı tiplerini işaretler. PDF'yi. Adobe Acrobat Pro'nuz varsa, ön kontrol tanılama çalıştırarak aynı bilgileri alabilirsiniz .

Hoşunuza giden bir PDF'ye sahip olduğunuzda, onu kampüs poster yazıcınıza, yerel bir medya işletmesine (Office Max, Staples, Kinko's, vb.) veya akademik posterler basan bir poster baskı hizmetine gönderin. Çevrimiçi bir hizmeti seçerseniz, bunu size (bir tüp içinde) hatta isterseniz toplantı yerinize postalayacaklardır. Ben ettik kullanım  Doktora PosterlerGeçmişte, konumları iyi tasarıma değer veren ve akademik konferanslar hakkında bilgi sahibi olan bilim doktoralı kişiler tarafından yönetildiği için (artı sitemi diğer şirketler gibi intihal etmediler). Çoğu durumda, konferans organizatörlerinin indirim sunan çevrimiçi poster yazıcılarıyla anlaşmaları vardır, bu nedenle sorumlu kişilere danışın. İdeal olarak, yukarıdakilerin hepsini bir sorun fark ederseniz yeniden yazdırabileceğiniz zaman içinde yapın. 100 dolarlık bir hata yapmış olabilirsiniz, ancak insanları etkilemeye çalışıyorsanız ve muhtemelen öylesinizdir, yeniden yapmaya değer olabilir.

Bu günlerde kağıt kalınlığı ve parlaklık konusunda birçok seçenek var, ayrıca katlanabilen çeşitli kumaş türlerine baskı yapma seçeneği bile var. Kumaş posterlerin büyük bir avantajı , posteri evrak çantanızda/sırt çantanızda saklayabilmeniz ve böylece posteri yanlışlıkla havaalanında bırakma şansınızı en aza indirebilmenizdir (posteriniz tüpteyken bu olur). Kumaş posterlerin bir başka büyük avantajı da, sunumunuz bittiğinde geek kıyafetleri yapabilmenizdir.

Elbette, bugünlerde birçok konferansta monitörlerde posterler yer alıyor. Ama aynı zamanda posterinizi de bastırmalısınız ki döndüğünüzde koridorunuzda asacak bir şeyiniz olsun.

Posterinizi alırsanız ve resimler pikselli görünüyorsa veya renkler sizi memnun etmiyorsa, yüksek çözünürlüklü yedekleri yazdırın ve kötü sürümleri kapatmak için bunları bantla yapıştırın.

Poster nasıl sunulur
Poster sunan insanları görmek için binlerce YouTube videosu var. Aşağıdaki ipuçları, deneyimden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır.

Bir konferansta poster sunmak
Çoğu toplantıda posterinizin yanında durmanız ve bir ziyaretçiyi posterin içinden geçirmeniz gerekecektir. Ama sen etrafta olmadan anlaşılabilir olacak şekilde tasarlamalıydın.
Konferansınız bir toplantı hashtag'ini tanıtıyorsa (örneğin, #geekfest19), kısa bir başlık ve posterinizin zamanını ve yerini Twitter'da yayınlayın. Bir kitleyi önceden toparlamaya çalışan insanlardan bazı örnekler . Topluluğunuz en az bir yıl önceden resmi hashtag'in reklamını yapmadıysa, moderniteye katılmaları için onları dürtün.
Toplantının başında kendinize araştırma konunuzun bir taslağını ekleyin. Veya gerçek posterinizin minyatür bir versiyonu. 4×6” yapışkan etiket kağıdı idealdir. "Lincoln Konferans Odası, Cuma @ 19:00" gibi bir metin ekleyin, böylece insanlar sizi nerede/ne zaman bulacaklarını bilsin. Ayrıca, toplantı kimliğinizin boyutuna uygun bir kartta çizim yapmayı ve ardından arkaya bantla yapıştırmayı da seçebilirsiniz.
kişisel-poster-çıkartması
E-posta adresinizi ve telefon numaranızı toplantı kayıt kimliğinizin arkasına ekleyin. İnsanlar iletişim bilgilerinizi istediğinde, sadece ters çevirin ve ihtiyaç duyduklarını kopyalayabilirler.
Posterinizi açıklarken notlara başvurmayın.
Posterinizi sunarken, posterinizin belirli kısımlarını işaret etmek için parmaklarınızı kullanın.
Tipik bir poster ziyaretçisi, araştırmanızın neden ilginç ve alakalı olduğuna dair 2 cümlelik bir genel bakışı takdir eder. Posteriniz hakkında daha fazla açıklama yapmadan önce onları sorunuza bağla . Örneğin, "Malzemeler ve yöntemler" bölümündeki batık hamster resmine işaret edebilir ve "Hamsterlerin tekrarlanan smaçlara maruz kaldıklarında solungaçları geliştirip geliştiremeyecekleriyle ilgileniyordum, bu da buzullar eridiğinde adapte olabilir. ” Ardından, Sonuçlar bölümündeki grafiği işaret edin ve "Hamsterlerin solungaç geliştirmediğini, bunun yerine boğulduklarını buldum" deyin. Genel tutun ve neden ziyaretçiye açık hale Eğer konu ilginç bulabileceğini.
“Bu rakam ana sonucumuzu gösteriyor” gibi belirsizliklerden kaçının. Somut bir şey söyleyin, örneğin, "Zamanı gösteren bu grafikten de görebileceğiniz gibi, beyni alınmış farelerin labirenti daha yavaş bitirdiğini bulduk..."
Konuşmanızın yarısına daha fazla izleyici gelirse, önce erken gelenler için turu bitirin. Tabii yeni gelenler çok önemli değilse ve ilk kalabalık bir grup değersiz grup değilse.
Posterinizde nasıl davranacağınız konusunda şüpheye düştüğünüzde, bir izleyicinin on yıl sonra iş başvurunuzu düşüneceğini veya gelecek hafta lisansüstü okul başvurunuzu düşüneceğini hayal edin. Her şey aşağı yukarı böyle oluyor.
Posterinize birkaç kartvizit ekleyin. Akademisyen olsanız ve kartvizit sahibi olmayı düşünseniz bile ruhunuzu mahveder. Gayri resmi kalmak istiyorsanız, kendinize araştırma organizmanızın (veya yıldız sisteminizin veya üzerinde çalıştığınız her şeyin) fotoğraflarını içeren bir kart destesi sipariş edin. MOO'ya bayılırım ( kartlarıma bakın ).
Posterinizi bir süreliğine bırakmanız gerekiyorsa, herhangi bir izleyiciyi tahmini dönüş zamanınız konusunda uyaran veya nerede bulunabileceğinizi söyleyen bir not ekleyin. Telefon numaranızı notun üzerine yazın. Örneğin, "Hey, bu çılgınca ama bu poster hakkında sohbet etmek istiyorsanız 800-867-5309 numaralı telefondan bana mesaj atın."
Poster oturum odasında karanlık bir köşeye atandıysanız, ucuz bir el feneri satın alın ve ziyaretçiler için tasmaya yapıştırın. Veya daha iyisi, klipsli, pille çalışan bir lamba takın.
İnsanların sizi daha kolay bulabilmesi için posterinizin yanına veya üzerine bir fotoğrafınızı ekleyin.
Elinizin altında bulundurun, ancak işinizin el yazmalarını ve yeniden baskılarını agresif bir şekilde satmayın. Montaj panosunda yeriniz varsa, çekim için bunları sabitleyin.
El notları olarak posterinizin küçültülmüş versiyonlarını yapın. Yazı tipi boyutunu küçültme dürtüsüne direndiyseniz, metin yine de okunabilir olacaktır.
Yayınlanmamış araştırmanız veya bilim insanı olmayanlar için rahatsız edici sayılabilecek araştırmalarınız varsa, posterinize “Lütfen fotoğraflamayın” notunu ekleyin.
Bir izleyicinin utanç verici bir yazım hatası keşfetmesi ihtimaline karşı cebinizde siyah bir kalem ve düzeltme sıvısı bulundurun.
Obsesif kompulsifseniz ve büyük bir gardırobunuz varsa, kıyafetlerinizi poster renginize uygun seçmeye çalışın (daha fazla kişi ziyaret edecek). Renk körü veya moda özürlü iseniz, lütfen birinden yardım isteyin.
Güzel pembe konferans afişi
İzleyicileri cezbetmek için, posterinize "lütfen kendinize yardım edin" yazan bir notla birlikte şekerle dolu şeffaf bir plastik bardak ekleyin. Posterinizin yanında durun, ardından kurbanlar yemi yuttuğunda içeri dalın.
Planlı biriyseniz, posterinizin (veya araştırma organizmanızın) bir JPG'sini yapın ve konferansta giymeniz için kendinize bir tişört sipariş edin. Komik olurdu, ayrıca başka türlü umursamayacak insanları posterinize çekerdi. Herkes bunu yapmaya başladığında o kadar komik olmayacak, o yüzden şimdi harekete geç.
Giden ve atanan poster konumunuzdan memnun değilseniz, mobil olun. Posterinizi giyilebilir bir şeye dönüştürmek için üstüne biraz ip ekleyin ve ardından bir izleyici bulun. Sandviç tahtası da sipariş edebilirsiniz .
Akademik posterlerini giyen iki araştırmacı
İzleyicilerinize ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. 4 dakikadan fazla kaldılarsa, başardınız. “Bu gerçekten ilginç - kesinlikle daha sonra geri geleceğim ” derlerse, başarısız olursunuz.
motivasyon tavsiyesi
İlk kez bir poster oluşturucusuna verebileceğim en iyi genel tavsiye, bir posterin sonunda görüntüleneceği koşulları tanımlamaktır: gerçekten kötü aydınlatmaya sahip sıcak, gürültülü, sıkışık bir oda. Ve toplantı organizatörleri her zaman posterinizi "Ev kedilerine soğuk füzyon yapmayı öğretmek" gibi daha akılda kalıcı bir şeyin yanına yerleştirecektir. İzleyicileri çekmeyi umuyorsanız, posterinizin ilginç ve görsel olarak kaygan olması gerekir.

Society for Neuroscience'ın Yıllık Toplantısında poster oturumu
Eğer kurnazsanız, el yapımı bir poster, bir poster yazıcısıyla yapabileceğiniz her şeyden çok daha üstündür. Ayrıca, bir toplantının en önemli noktası siz olursunuz. Örneğin, Jason McDermott'un posteri .

Kaba taslak sürecini benimseyin
Harika bir poster üretmenin en önemli kısmı, kaba taslak sürecini benimsemektir. Laboratuvarınızdaki insanlardan ve konunuzla gerçekten ilgilenmeyen akıllı yabancılardan dürüst geri bildirim almak isteyeceksiniz . Geri bildirim almanın belki de en kolay yolu, posterinizin minyatür bir versiyonunu 8 1/2 x 11" kağıda basmaktır. İnsanlar metni okuyamıyorsa (özellikle şekillerde), bu yazı tipi boyutunun çok küçük olduğunun bir işaretidir. Geri bildirim almanın başka bir yolu, posterinizi büyük bir ekranda veya monitörde görüntülemek için bir projektör kullanmak ve ardından insanlardan sözlü olarak eleştirmelerini istemektir. Bir toplantıdaki afiş gibi ekrana yürüyebilen bir izleyici kitlesi istiyorsunuz.

Post-Its tarafından bilimsel bir poster hakkında geri bildirim almak.
İdeal olarak, toplantıdan en az bir ay önce bir poster taslağı bastırın ve siz yokken insanların posterinizi eleştirmesini sağlayın . Örneğin, düzen, kelime sayısı, imla, yazı tipi, renk, içerik vb. hakkında dürüst geri bildirim için yalvaran ve yalvaran büyük bir işaretle bir koridora asın. Onlara Post-It notlarına yorum bırakmalarını söyleyin (bu yüzden bunları bir kapta sağlayın) , kalemlerle). Ve yine, bunun için hazır bulunma. Gururlu bir ebeveyn gibi gizleniyorsanız, insanlar "Güzel görünüyor!" diyecektir. nezaketten ve hızla uzaklaşma arzusundan. Koridorunuz tembellerle doluysa, posterin yanına iliştirilmiş bir kutuda yiyecek ödülleri vererek onları motive edin. Kutuya işaret ekleyin: “Lütfen bana posterimi nasıl daha iyi hale getireceğimi söyleyin. Mini şekerler benim acıklı teşekkürüm.”

Yazılım önerileri
Gezegendeki konferans posterlerinin büyük çoğunluğu Microsoft Powerpoint ile üretilse de , QuarkXPress , InDesign ( harika poster yönergeleri ), LaTeX ( şablonlar ; yönergeler ) gibi bir sayfa düzeni uygulaması kullanırsanız daha iyi görünen bir poster elde edersiniz . ; örnek ) veya  Scribus ( talimatlar ). Bu programlar, görüntülerin etrafındaki metin sarmanın kontrolüne, ilişkili metin blokları arasında otomatik metin akışına ve çok daha fazlasına izin verir. Illustrator , CorelDRAW , Free gibi grafik yazılımlarıyla da posterler yapabilirsiniz. h ve ,  Omnigraffle ve  Inkscape . Ayrıca Canva hakkında harika şeyler duydum . Tasarım kararlarının çoğunu sizin yerinize verecek bir programa ihtiyaç duyanlar için PosterGenius da  var.

Neden konuşma yerine poster veriyorsun?
Aynı toplantıda 15 dakikalık bir konuşma yoluyla araştırmayı iletebilseniz de, bir poster sunmak, konunuzla ilgilenen insanlarla daha kişisel etkileşim kurmanıza ve kendi ezoterikliğinizde olmayan ama şüphesiz insanlara ulaşmanıza olanak tanır. büyüleyici bir alt alan. Ve ortaya çıktı ki, poster oturumları tamamen sizinle ilgili değil: araştırmalar, ayakta duran insanların sandalyelerde (konuşmalarda) oturan insanlardan daha ilgili öğreniciler olduğunu gösterdi. Posterler de kullanışlıdır çünkü siz yokken bile görüntülenebilirler. Ve konferans bittikten sonra, insanların hayran kalması için posteri bölümünüzün koridoruna asabilirsiniz. Son olarak, topluluk önünde konuşmada kötüyseniz veya belirli bir dili rahatça konuşamıyorsanız, özellikle bir poster sunmanız önerilir (poster oturumlarının icat edilmesinin nedeni ).

Daha fazla bilgi
Tüm bu ipuçlarının daha kısa bir versiyonunu istiyorsanız (muhtemelen), lütfen poster ipuçlarını içeren posterime bakın - yazdırılabilir ve bir öğretmenseniz harika bir broşür olur.

Bilimsel poster tasarlama konusunda tavsiyeler

Mesajınızı iletmek için, emrinizde olan tüm unsurlara dikkat etmelisiniz. Bu altı ipucunun yardımıyla grafik tasarım posteriniz daha akıcı, birleşik ve ikna edici olacaktır.

Poster tipografisi
Bir posterin tipografisi, kullanılan yazı tipi ve stilini ifade eder. Bir posterin en çok gözden kaçan ancak en önemli tanımlayıcı yönlerinden biri yazı tipi kullanımıdır. Bir yazı tipinin kıvırcık ve dalgalı ya da sert ve katı olup olmadığı, mesajınızı göze çarpmayacak şekilde iletmenize yardımcı olabil

- Bizimle İletişime Geçin -
whatsapp Yaz