Kurumsal Grafik Tasarımı

Real Graphic Studio'da grafik tasarımın marka kimliğinizle tutarlı olması gerektiğine inanıyoruz. Fiziksel broşür ve kitapçıklardan çevrimiçi eDM'lere ve davetiye kartlarına kadar tasarımlarımız markanızı yükseltmeye ve müşterinizin algısını geliştirmeye yardımcı olur.

Kurumsal logo tasarımı

İyi bir kurumsal logo tasarımı, markayı bütünüyle temsil eder. Bir markanın logosu, zamanla bir markanın temsil ettiği her şeyi temsil eden güçlü bir sembol haline gelir.

Kurumsal UX-UI tasarımı

Bir akşam yemeği partisi için evde misafir davet ettiğinizi düşünün. Ziyaretçiler geldiğinde, ne beklerdin? Açıkçası, onların harika zaman geçirmelerini isteyeceksiniz. En iyi yemekleri, içecekleri hazırlayacak, evinizi dekore edecek ve onları sıcak bir şekilde karşılayacaksınız. Değil mi?

Kurumsal Menu Tasarımı

Güçlü pazarlama, açıkçası başarılı bir restoran işletmenin büyük bir parçasıdır. Yemeğiniz için doğru pazarlama planını geliştirmeye gelince, muhtemelen stratejinizi iki bölüme ayırmalısınız: insanları restoranınıza nasıl getireceğiniz ve oradayken çok fazla yemek sipariş etmelerini nasıl sağlayacağınız

Kurumsal Afiş Tasarımı

Posterler, bilgileri hedef kitleye iletmek için geleneksel bir araçtı. Ancak günümüzde posterler, insanların ilgisini işle ilgili etkinliğe çeken etkili bir pazarlama stratejisine dönüştürülmüştür. Ürünler veya hizmetler, fiyatlar ve diğer ticari gelişmeler için yaratıcı bir poster tasarımı, izleyicileri potansiyel alıcılara bile dönüştürebilir.

Kurumsal broşür tasarımı

Profesyonel broşürünüz ilk karşılama tokalaşmanız gibidir ve Real Graphic Studio olarak bizler ilk izleniminizi mükemmel hale getiriyoruz. Sohbetleri ateşleyen ve markalarınızı yerlere götüren broşürler oluşturmanıza yardımcı oluyoruz

Kurumsal kartvizit tasarımı

Kurumsal kartvizit, bir şirketin telefon numarası, şirketin adresi, e-posta kimliği gibi iletişim bilgilerini içerir. Ancak en önemlisi, kartta yayınlanan içerik ve bilgilerin açık olmasıdır.

Kurumsal dergi tasarımı

İyi tasarlanmış bir dergi, kapaktan kapağa kadar tüm tasarımda paylaşılan tutarlı unsurlara sahiptir. Bu tür tematik tasarımlar, profesyonel ve dikkatlice planlanmış bir derginin ayırt edici özelliğidir.

Kurumsal katalog tasarımı

Kataloglar benzersiz bir baskı projesidir. Sadece tasarımda yaratıcılığı değil, her fırsatta detaylara büyük özen göstermeyi gerektirirler

NFT

Değiştirilemez tokenler (NFT'ler) bir an yaşıyor. Sanat, spor, moda ve video oyunlarında manşetlere giriyorlar ve yatırımcılardan artan ilgi görüyorlar.HİZMETLERİMİZ


Web sitenizde kullanmak için görüntüleri seçmek zor bir görev olabilir. Sitenin taşıdığı izlenim ve bu sitenin genel başarısı için önemli olmasının yanı sıra, çevrimiçi görüntü seçimini anlamak için teknik hususlar da vardır.

Öncelikle, görüntüleri ücretsiz olarak indirebileceğiniz siteler ve kullanımınız için fotoğrafları lisanslamak için ödeme yapacağınız kaynaklar da dahil olmak üzere, kullanılacak görüntüleri nerede bulabileceğinizi bilmeniz gerekir. Ardından, hangi dosya biçimlerinin web sitelerinde en iyi şekilde kullanıldığını anlamanız gerekir, böylece hangi sürümleri indireceğinizi bilirsiniz. Bu ilk iki adım ne kadar önemli olursa olsun, bu görüntü seçim sürecindeki üçüncü adım daha da karmaşıktır—fotoğrafların konusuna karar vermek.

Görüntülerin nerede bulunacağını ve hangi formatların kullanılacağını belirlemek lojistik ve teknik hususlardır, ancak en iyi konuyu seçmek bir tasarım kararıdır, bu da ilk ikisi kadar kesilmiş ve kuru olmadığı anlamına gelir. Neyse ki, belirli projeniz için en iyi seçimleri yapmanıza yardımcı olmak için takip edebileceğiniz bazı basit ipuçları vardır.

Dürbünlü kadın
Benzersizliğin değeri
Birçok şirket ve tasarımcı, web sitelerinde kullanılacak görüntüleri ararken stok fotoğraf sitelerine yönelir. Bu web sitelerinin avantajı, aralarından seçim yapabileceğiniz etkileyici bir resim seçimine sahip olmaları ve bu resimlerdeki fiyatların genellikle çok makul olmasıdır. Stok fotoğrafların dezavantajı, sitenize hiçbir şekilde benzersiz olmamalarıdır. Başka herkes seçtiğiniz aynı resmi indirmek ve kullanmak için aynı stok fotoğraf sitesini ziyaret edebilir. Bu yüzden aynı fotoğrafı veya modelleri birçok farklı web sitesinde sık sık görüyorsunuz-tüm bu görüntüler stok fotoğraf sitelerinden geldi.

Stok fotoğraf sitelerinde arama yaparken, sonuçların ilk sayfasından bir resim seçerken dikkatli olun. Birçok kişi gösterilen ilk görüntülerden bir seçim yapar, bu da ilk avuç görüntünün en sık kullanılacağı anlamına gelir. Bu arama sonuçlarına biraz daha derine inerek, bir görüntünün aşırı kullanım olasılığını azaltırsınız. Ayrıca, önemli ölçüde indirilen veya aşırı popüler görüntüleri kullanmaktan kaçınmanın başka bir yolu olarak bir görüntünün kaç kez indirildiğini (çoğu stok fotoğraf sitesi size bunu söyleyecektir) görebilirsiniz.
Gerçek Grafik Stüdyosu
Özel Görüntüler
Tabii ki, sitenizi kullandığınız görüntülerin benzersiz olmasını sağlamanın kesin bir yolu, yalnızca sizin için özel çekimler yapmak için profesyonel bir fotoğrafçı tutmaktır. Bazı durumlarda, maliyet veya lojistik açısından pratik olmayabilir, ancak bu kesinlikle dikkate alınması gereken bir şeydir ve eğer işe yarayabilirseniz, özel çekim görüntüleri tasarımınızın öne çıkmasına gerçekten yardımcı olabilir!

Lisanslamanın farkında olun
Stok fotoğraf sitelerinden resim indirirken, dikkat edilmesi gereken bir şey, bu görüntülerin sunulduğu lisanslamadır. Karşılaşacağınız üç ortak lisans Creative Commons, Royalty Free ve Rights Managed'dır. Bu lisanslama modellerinin her biri farklı gereksinimler ve kısıtlamalarla birlikte gelir, bu nedenle bu lisanslamanın nasıl çalıştığını anlamak ve planlarınıza ve bütçenize uygun olmasını sağlamak, seçim süreciniz sırasında dikkate alınması gereken önemli bir faktördür.

Görüntü Boyutu
Bir görüntünün boyutu da önemlidir. Her zaman büyük bir görüntüyü küçültebilir ve kalitesini koruyabilirsiniz (çok büyük görüntüler kullanmak web sitesi performansı üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olsa da), ancak bir görüntünün boyutunu artıramaz ve kalitesini ve netliğini koruyamazsınız. Bu nedenle, bir görüntünün hangi boyutta olması gerektiğini belirlemek önemlidir, böylece bu özellikler içinde çalışacak ve çeşitli cihazlarda ve ekran boyutlarında da iyi çalışacak dosyaları bulabilirsiniz. Ayrıca, web teslimatı için seçtiğiniz görüntüleri hazırlamak ve bunları indirme performansı için optimize etmek isteyeceksiniz.

İnsanların fotoğraflarını Size Yardımcı ya da Zarar veremezsin
İnsanlar diğer insanların fotoğraflarına iyi yanıt verir. Bir yüzün görüntüsünün birinin dikkatini çekmesi garanti edilir, ancak sitenize hangi yüzleri eklediğiniz konusunda dikkatli olmanız gerekir. Diğer insanların fotoğrafları genel başarınıza yardımcı olabilir veya zarar verebilir. İnsanların güvenilir ve misafirperver olarak gördüğü bir görüntüye sahip birinin fotoğrafını kullanırsanız, bu nitelikler sitenize ve şirketinize çevrilecektir. Öte yandan, müşterilerinizin gölgeli olarak gördüğü biriyle bir görüntü seçerseniz, bu kötü nitelikler şirketiniz hakkında da hissettikleri gibi olacaktır.

İnsanları gösteren görüntüleri seçerken, sitenizi kullanacak kitleyi yansıtan kişilerin resimlerini bulmak için de çalışın. Birisi bir kişinin görüntüsünde kendilerinden bir şey görebildiğinde, daha rahat hissetmelerine yardımcı olur ve siteniz/şirketiniz ile müşterileriniz arasında güven oluşturmada önemli bir adım olabilir.

Web Görselleri tasarımı

Metaforlar Da Zor
İnsanların fotoğrafları yerine, birçok şirket iletmeye çalıştıkları mesaja mecazi olan görüntüler arar. Bu yaklaşımla ilgili zorluk, herkesin metaforunuzu anlayamayacağıdır. Aslında, bir kültür için ortak olan metaforlar bir başkası için mantıklı olmayabilir, bu da mesajınızın bazı insanlarla bağlantı kuracağı, ancak başkalarını şaşırtacağı anlamına gelir.

Kullandığınız metaforik görüntülerin sitenizi ziyaret edecek çok çeşitli insanlar için anlamlı olduğundan emin olun. Resim seçimlerinizi Test edin ve bu resmi/mesajı gerçek insanlara gösterin ve tepkilerini alın. Bağlantıyı veya mesajı anlamıyorlarsa, tasarım ve metafor ne kadar akıllı olursa olsun, web siteniz için iyi çalışmaz.

İyi bir web tasarımcısının hem yaratıcı grafik becerilerine hem de teknik becerilere sahip olması gerekir. Bir sitenin nasıl görüneceğini (sitenin grafik tasarımı) ve nasıl çalışacağını (bir tasarımın çalışan bir web sitesine dönüştürülmesi) görselleştirebilmeleri gerekir.

Web Tasarımcısı terimi genellikle web geliştiricisi terimiyle yanlış bir şekilde değiştirilir ve bunun tersi de geçerlidir. Bir web geliştiricisinin, bir veritabanı sistemi ile entegrasyon gibi bir web sitesinde daha yüksek düzeyde etkileşimler oluşturmak için programlama dilleriyle çalışan bir yazılım geliştiricisi olma olasılığı daha yüksektir.

İşverenler hangi beceri ve bilgileri ararlar?
Bir web tasarımcısı olarak iş bulmak için her zaman herhangi bir resmi niteliğe ihtiyacınız yoktur. Bununla birlikte, birçok web tasarımcısı diğer tasarım alanlarında deneyime sahiptir veya resmi olarak kolej veya kendi kendine eğitim yoluyla web tasarım yazılımı eğitimi almıştır.

Genellikle web tasarımcıları ile ilişkili becerilerden bazıları şunlardır:

Aşağıdaki web Tasarımcısı paketlerinden bir veya daha fazlası hakkında iyi çalışma bilgisi: Dreamweaver, Photoshop, Fireworks, Flash
Her zaman yukarıda gösterilen paketlerden birini kullanarak değil, uyumlu XHTML ve CSS oluşturma yeteneği
JavaScript, PHP ve. net gibi betik dillerinin anlaşılması genellikle arzu edilir
Sıkı son teslim tarihlerine kadar çalışma yeteneği
Güçlü yaratıcı beceriler
Teknoloji ve yazılım geliştirme ile ilgili güncel beceriler
Bir web tasarımcısının işinin temeli XHTML ve CSS'DİR. Bu ikisi, bugün bildiğimiz gibi Web'i oluşturmak için bir araya geliyor. Bu iki becerinin iyi anlaşılması, bu alandaki başarı için çok önemlidir.

web sitesi tasarımı
Real Graphic Studio
Bir web tasarımcısı olarak ne kazanmayı bekleyebilirim?
Web tasarım işleri için maaşlar, deneyime ve bir kişinin uzmanlık becerilerine bağlı olarak yılda 15.000 ila 40.000 £arasında değişebilir. It Jobs Watch'a göre, genç bir web tasarımcısı için mevcut ortalama piyasa maaşı 21.465 £ve üst düzey bir web tasarımcısı için 34.067 £ – geçen yılın aynı dönemine göre %10.25 artış.

Web Tasarım işlerini burada bulabilirsiniz.

Kariyer fırsatları nelerdir?
Birçok büyük kamu ve özel sektör BT şirketinin kendi tasarım departmanları vardır. Böyle bir organizasyonda çalışıyorsanız, bir kişi tasarım ekibi yönetimine geçerek veya hem web tasarımını hem de geliştirmeyi kapsayan bir web geliştiricisi olmak için mevcut beceri setini genişleterek kariyerlerini ilerletebilir.

Alternatif olarak, dijital, reklam ve yaratıcı ajanslarda birçok web tasarımcısı işi vardır. İyi bir deneyim sunan bir ajans içinde çeşitli projeler üzerinde çalışabilirsiniz.

Sonunda bir kişi serbest tasarımcı olabilir. Sözleşmeler için çok fazla rekabet olmasına rağmen, yetenekli web tasarımcıları için beklentiler iyidir.

Ortalama bir günlük oran olarak, bir web tasarımcısı yüklenicisi günde £265 kazanmayı bekleyebilir.

Duyarlı bir logo kavramına aşina değilseniz, kısa bir açıklama: duyarlı bir logo, marka kimliğinden ödün vermeden, görüntülendikleri cihaza veya ekran boyutuna bağlı olarak biraz farklı tasarım öğelerine sahip bir logodur. Dikkate alınan tasarım öğeleri simgeler veya Semboller, şirket adları ve sloganlar, renkler, arka planlar, anahatlar ve diğer ayrıntıları içerebilir.

Şimdi, ekibimizin müşterimiz için nasıl duyarlı bir logo geliştirdiğini göreceğiniz projeye geçelim.

Proje: yeni nesil bir test aracı için bir logo tasarlayın
Bir süre önce, ekiplerin yüksek kaliteli yazılımlar oluşturmasına yardımcı olmak için yeni nesil bir test yönetim aracı oluşturan Real Graphic Studio'daki ekip tarafından yaklaştık. Real Graphic Studio'nun kurucusu, " yazılım süper karmaşık hale geliyor; kullanıcılar kusursuz uygulamalar talep ediyor. Ekiplerin oraya ulaşmasına yardım ediyoruz.”

Müşteri ile görsel bir yön üzerinde anlaştıktan sonra, logo tasarımlarını geliştirmeye başladık. Doğrudan bu proje üzerinde çalıştığım için, test yazılımı ve ilgili alanlarla ilgili görüntü ve sembollerin çalışmasına daldım. Araştırmam sırasında “test cihazları için altıgen mimari” adlı bir makaleye rastladım ve bir logomark geliştirmek için altıgen ile bazı eskizler yapmaya karar verdim.

Bu fikrin oldukça başarılı olduğu ortaya çıktı ve bir miktar rafine edildikten sonra aşağıdaki kavram elde edildi:


Ancak konsepti müşteriye sunmadan önce, logo tasarımının farklı uygulamalarda çalıştığından emin olmak için önce dikkatlice düşünmemiz ve her şeyi test etmemiz gerekiyordu.

Adım 1: Tek Renkli Sürüm
Logonun tek renkli bir versiyonuyla başladık, çünkü logo siyah beyaz olarak çalışmazsa, teknik olarak bir logo değildir ve belirli bir derecede stilizasyon gerektirir. Örneğin, Real Graphic Studio'da 'logo' başlıklı çok güzel çekimler görebilirsiniz. Bununla birlikte, bir logo güzel bir resim veya illüstrasyon değil, çeşitli koşullarda çalışması gereken bir işarettir.

Bunun üzerine, üretim maliyetleri nedeniyle, bazen sadece bir renk mürekkep mevcuttur. Bu nedenle, logo sadece bir renk kullanılarak yeniden üretilmelidir. Bu senaryoda, logo, logotype veya simge, koyu bir arka plan üzerinde açık bir rengin kuralını takiben kullanılmalıdır veya bunun tersi de geçerlidir.

Ayrıca bu aşamada sembolle birlikte gitmek için tipografiyi seçiyoruz. Uygun yazı tiplerini seçer, test eder ve gerekirse logo ve logo işaretinin bir bütün olarak görünmesi için bunları değiştiririz.

Adım 2: Tam Renkli Sürüm
Tek renkli sürüm iyi çalışıyorsa, tam renkli sürümü geliştirmeye başlarız. Çoğu zaman, bu yatay temel versiyondur. Yatay logo esas olarak web siteleri, kartvizitler, reklam panolarında reklam ve diğer sponsorluk ürünleri için kullanılır.

Buradaki ana zorluk, logo tasarımının hem açık hem de koyu arka planlar üzerinde çalışması için doğru renk kombinasyonunu bulmaktır. Bu her zaman basit bir iş değildir—bazen logo beyaz ve açık arka planlarda mükemmel bir şekilde okunabilir, ancak karanlık olanlarda çok fazla değildir ve bunun tersi de geçerlidir. Bu görev çözüldüğünde, açık bir vicdanla devam edebilirsiniz.


Adım 3: Küçük Boyutlu Sürüm
Logo tasarımı söz konusu olduğunda, Unfold'da aşağıdaki kurala uyuyoruz: “daha az daha fazla.” Başka bir deyişle, amacımız logoları aynı anda basit, unutulmaz ve benzersiz kılmaktır. Bunu başarmak oldukça zordur, ancak sonuç olarak, böyle bir logo birkaç on yıl sonra bile alaka düzeyini kaybetmeyecektir! Ancak küçük ölçekli basit formlar bile bazen okunabilirliklerini kaybeder. Bu nedenle, özellikle küçük boyutlarda kullanılabilecek logo işaretinin ek bir versiyonunu yapmak zorundayız.

Ayrıntılı testler yaptık ve logoyu ölçeklendirmek için ölçeği tanımladık. Genellikle logonun ana sürümünü 24 pikselden daha küçük bir ölçekte kullanmanızı önermiyoruz ve bunun yerine logonun ek bir sürümünü oluşturuyoruz. Buradaki her şey logonun kaç ayrıntı içerdiğine bağlı olacaktır.


Logonun küçük bir sürümünü oluştururken, temel olarak genel konseptten ödün vermeden ayrıntıları kaldırırız. Örneğin, çizgileri ve şekilleri sileriz veya gereksiz renklerden kurtuluruz.

Adım 4: Gri Tonlamalı Sürüm
Logomark'ta birden fazla renk kullanılıyorsa, gri tonlamalı bir sürüm yaparız. Bu, bazı kısıtlamalar nedeniyle yalnızca belirli mürekkeplerin tonları mevcut olduğunda gereklidir. Renkli bir arka plan üzerine yerleştirilmesi gerektiğinde logoyu tek renkli bir sürüme indirgemekten kaçınmak için de gereklidir.

Aşağıda, duyarlı uygulama yönlerinin çoğunu kapsayan logo tasarımının 4 versiyonunu bir araya getirdim.


Adım 5: Dikey Sürüm
Logonun yatay versiyonunu tamamen çözdükten sonra (yukarıda özetlenen adımlar), yığılmış versiyon olarak adlandırılan dikey bir versiyon oluşturduk.

Dikey sürüm, kare ve dikey düzen formatları için kullanılır. Örneğin, tipografik ürünler, tişörtler, kupalar, anlık mesajlaşma programları, sosyal ağlar, tabelalar vb.yazdırmak için.

Birçok örnek ve bir ton yararlı bilgi bulacağınız dikey bir versiyon oluştururken iyi bir dengenin nasıl korunacağı hakkında ayrıntılı bir makale yazdım.


Ek sürümler
Real Graphic Studio, duyarlı bir logo sistemini nasıl tasarladığımızı gösterdiğim tipik bir projedir. Ayrıca müşteri markalama projesine bağlı olarak başka sürümler de oluşturuyoruz. Örneğin, altta bir açıklama bulunan logonun tam sürümü veya yuvarlak bir sürüm vb. Duruma göre değişir, özellikle logo tarzı istemci, uygulama kapsamı, yanı sıra istek üzerine

Bir logo, şirketinizin görsel bir temsilidir ve bu nedenle, kim olduğunuzu ve bir bakışta ne yaptığınızı belirtmesi gerekir. Bir grafik tasarımcı olarak, markaların bu kavramları basit bir sanat eseriyle iletmelerine yardımcı oluyorum: bir logo. Doğru renk düzeni, tipografi ve stil ile şirketleri markanızın temel taşı haline gelen görsel bir formatta hayata geçiriyorum.

Ama bunu yalnız yapmam. Sizi ve işinizi tasarım sürecinin dümenine koyan benzersiz logo tasarım sürecim sayesinde her adımda giriş yapacaksınız.
Bir dizüstü bilgisayarda Logo Tasarım anketi


Logo tasarım anketinin başlatılması
Şirketinizin görsel kimliğini oluşturmak için çalışmaya başlamadan önce, şirketiniz hakkında daha fazla bilgi toplamak için sizinle bir logo tasarım anketi paylaşıyorum. Bu bilgiler hedefleri, hedef kitlenizin kim olduğunu, tasvir etmek için çalıştığınız estetiği, logonuzun nerede kullanılacağını ve mükemmel logoyu tasarlamama yardımcı olan bazı ek arka plan sorularını içerir.

Sürecin bu aşamasında, müşterilerimizi beğendikleri logo stillerini paylaşmaya ve size ilham veren renk önerileri ve yazı tipleri sunmaya davet ediyoruz. Bu Bilgileri Genel görünümünüzü ve hislerinizi oluşturmak için kullanacağız. Ve beğendiğiniz herhangi bir kavramınız yoksa, düşünmenizi sağlamak için size bazı farklı stiller ve fikirler sunabiliriz.

Siyah ve beyaz Logo kavramları
Bir konsept oluşturmak ve logo fikirlerini görselleştirmenize yardımcı olmak
İşiniz ve hedefleriniz hakkında sağlam bir kavrayışa sahip olduktan sonra, konsept logoları oluşturmaya devam ediyoruz. Hangi paketi seçtiğinize bağlı olarak, önce siyah beyaz olarak 1 veya 3 konsept sunacağım. Daha sonra konseptlerimizi şirketiniz için en uygun olduğunu düşündüğümüz birkaç seçeneğe daraltacağız.

Ardından, nihayetinde şirket logonuz olacak olan seçtiğiniz son konsepti değiştirmek için bu kavramlardaki revizyonlarınız üzerinde çalışacağız.

Ekranda renkli logo konseptleri olan dizüstü bilgisayar
Logo sürecine 3 adımlı konsept
Artık şirketinizin markasını kapsayacağına inandığımız birkaç kavramımız var, bu kavramları sizinle tartışmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Bu noktada, kavramlar ve sahip olduğunuz ek geri bildirimler hakkında beğendiklerinizi ve beğenmediklerinizi paylaşabilirsiniz. Kavramları sadece bir tanesine daraltacağız, daha sonra daha da geliştireceğiz.

İkinci adım, ekibinize konseptin düzenlenmiş bir versiyonunu ve belki de doğru yapmak için birkaç varyasyonu sunmaktır.

Son olarak, logonuzun kalabalık bir pazarda öne çıkmasını ve öne çıkmasını sağlamak için renk uygulamalarını keşfedeceğiz.

Real Graphic Studio Logo Tasarım Hizmetleri
Bir şirket logosu, bir işletme sahibi için derinden kişiseldir, çünkü yaptığınız işin fiziksel bir temsilidir ve sizi benzersiz kılan şeydir. Anladım ve logo tasarım projenize hak ettiği saygıyı vereceğim. Logo tasarımınız için neler sunabileceğim hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçin.

Konferans posterleri tasarlama
Poster kavramına tek cümlelik genel bakış
Geniş format poster bir duvar kısa bir başlık sahip monte monitör grafik form, diğerlerinden kandırdı, araştırma için önemli olan, daha önce yayımlanmış makaleler bir listesi, ve çok büyük yardımın kısa bildirim ve mali destek-tüm metin (500-1000 kelime) sadece zorunlu hallerde ise, söz konusu sonuçların biraz anlayışlı tartışma, yanma sorunuza bir giriş, yeni deneysel yaklaşımın genel bir bakış, şaşırtıcı sonuçlar üzerinde kağıt veya görüntü büyük bir parçasıdır bir kişi tam olarak 5-10 dakika içinde poster okuyabilir.

İndirilebilir şablonlar
Aşağıda bir toplantı posteri yapmak için kullanılabilecek şablonlar bulunmaktadır. Sadece indirin, boyutları ayarlayın (gerekirse) ve yazmaya başlayın. Tabii ki, arka plan rengini, metin kutusu rengini, yazı tipini vb.de değiştirebilirsiniz. Şablonlar, temel bilgiler üzerinde birkaç saat uğraşmanıza yardımcı olabilecek başlangıç noktalarıdır.

1. Sonuçlar arena ile yatay şablon
Bu düzen, sonuçlara çok fazla Merkezi, görünür alan sağlar ve posterin alt kısmına daha az önemli bölümleri (literatür, teşekkür, daha fazla bilgi) indirir. İndir (PPT dosyası).


2. Büyük merkezi sütunlu yatay şablon
Daha geleneksel bir düzeni (sadece sütunlar) tercih ederseniz, ancak sonuçlar için hala büyük bir merkezi alanı seviyorsanız,  tasarımı taklit edin.


3. Beşeri bilimler için yatay şablon
Bu şablon (PPT), bölümlerinizi disiplininize ve zevkinize uyacak şekilde yeniden adlandırabileceğinizi gösteren bir değişikliktir. İki soruyu ele almak için değiştirdim, ancak istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.


4. Portre şablonu
Posterler için portre düzeninden nefret ediyorum ama birini kullanmak zorunda kalırsanız, işte bir şablon (PPT). Daha büyük bir merkezi sütun seçtim çünkü sonuçlarınızın grafikler veya tablolar içermesi muhtemeldir ve bunlar aşırı küçüldüğünde iyi görünmez.


Aşağıdaki fotoğraf, portre düzeninin neden büyük formatlı posterler için genellikle kötü olduğunu göstermektedir: poster gayrimenkulünün büyük bir kısmı izleyicinin görüş alanının altındadır, bu yüzden tam olarak okumak için eğilmeniz gerekir. Bir poster oturumundan sorumluysanız, lütfen bu sorunla ilgili savunmamı okuyun.

Dizlerinin üzerinde bir araştırma posteri sunmak
Her bölüme ne koymalı
Aşağıda, bilimsel bir posterin her bölümüne nelerin dahil edileceği ve bu içeriğin nasıl atılacağı ile ilgili bazı kaba kurallar bulunmaktadır. Kelime sayısı tahminleri yaklaşık 3 x 4 ' olan bir poster içindir, bu nedenle posteriniz farklı bir boyutta ise buna göre ayarlayın. Bölüm başlıklarının adları da biraz esnektir, özellikle de bir bilim posteri hazırlamıyorsanız.

Başlık
İlginç konuyu, genel deneysel yaklaşımı ve sistemi (örneğin organizmayı) kısaca aktarmalı; sıkıcı etkileşimlerden kaçınmaya çalışan yoldan geçenleri sarmak için akılda kalıcı olmalı, tıpkı gerçek dünyada olduğu gibi konferanslarda gerçek bir tehlike. [yaklaşık 1-2 satır]

Özet
Bir postere bir özet eklemeyin (bir poster araştırmanızın bir özetidir, bu nedenle iki özete sahip olmak değerli poster alanı kaybıdır). Bazı toplantılar elbette bir özet gerektirir ve eğer durum buysa mümkün olduğunca kısa olun. Ama eğer bundan kurtulabilirseniz, sadece bölümü atlayın-konferanslarda nadiren poster polisi vardır ve posterinizde bir özet yoksa sizi rahatsız etmeyeceklerdir.

Giriş
Alanınızda olmayan akıllı bir kişiyi hedeflemek için bu bölümü yazın. Çalışma organizmanızı hiç bilmediklerini ve konunuzu önemsiz bulmaya yatkın olduklarını varsayalım. Örneğin, eğer bir astronomsanız, biyoloji veya matematik derecesine sahip bir ziyaretçiyi hayal edin. Hızlı bir şekilde (ilk cümle veya iki) izleyicinizi, projeyi ilk etapta ele almanızı sağlayan bir soru veya soruyla ilgilenmeye zorlayın. Mutlak minimum arka plan bilgilerini, tanımları ve kısaltmaları kullanın (hepsi sıkıcıdır). Sorununuzu yayınlanmış, birincil literatür bağlamında yerleştirin. İlginç, yeni bir hipotez oluşturun, ardından hipotezinizi test edebilecek deneysel yaklaşımı (kısaca) açıklayın. Lütfen “X'in daha önce hiç çalışılmadığını” veya “akıl hocam bana bu projeyi verdi” nin doğru olsa bile bir şeyler yapmak için topal nedenler olduğunu unutmayın. Ayrıca not: bir dergi için bir el yazmasından farklı olarak, bir posterin tanıtımı, araştırma Sorunuzun bir yönünü görsel olarak ileten bir fotoğraf veya illüstrasyon görüntülemek için harika bir yerdir. Sıkıcı görünseniz veya sıkıcı bir poster başlığınız olsa bile güzel bir görüntü insanları çekebilir. Uzunluğu yaklaşık 200 kelimeye kadar tutun.

Malzemeler ve yöntemler
Deneysel ekipmanı ve prosedürü kısaca açıklayın, ancak bir el yazması için kullanılan ayrıntılarla değil. Mümkünse deneysel tasarımı göstermek için şekiller ve akış şemaları kullanın. Organizmanın veya kurulumun bir fotoğrafını veya etiketli çizimini ekleyin. Kullanılan istatistiksel analizlerden ve hipotezleri ele almanıza nasıl izin verdiklerinden bahsedin. Uzunluğu yaklaşık 200 kelimeye kadar tutun.

Sonuçlar
İlk olarak, deney prosedürünüzün gerçekten işe yarayıp yaramadığını belirtin (örneğin, “kuşların %90'ı beyinektomiden kurtuldu”). Aynı paragrafta, posterinize daha kişisel bir ton vermek için nitel ve tanımlayıcı sonuçları kısaca açıklayın (örneğin, “hayatta kalan kuşlar uyuşuk görünüyordu ve tohumları bulmakta zorluk çekiyordu”). İkinci paragrafta, hipotezinizi daha spesifik olarak ele alan veri analizinin sunumuna başlayın. Destekleyici grafiklere veya resimlere bakın. Kendi başlarına durabilecek ilgi çekici figür efsaneleri sağlayın (yani, izleyici yapacakları diğer tüm bölümleri atlarsa okuyucuya bir nokta iletebilir). Mümkün olduğunda tablolar üzerinde rakamları tercih edin. Bu her zaman en büyük bölümdür (verileriniz yoksa hariç). Uzunluğu yaklaşık 200 kelimeye kadar tutun (şekil efsanelerini saymayın).

Sonuçlar
Okuyucuya, okuyucuya hatırlattığınız gibi ses çıkarmadan, ana sonucu hatırlatın ve hipotezinizin desteklenip desteklenmediğini hızlı bir şekilde belirtin. Ziyaretçiyi sonucun neden ilginç olduğuna ikna etmeye çalışın (girişi atladıklarını varsayalım). Bulgularınızın yayınlanmış diğer çalışmalarla alaka düzeyini belirtin. Gerçek dünyadaki gerçek organizmalara alaka ekleyin. Gelecekteki araştırma yönlerine bir cümle ekleyin. Uzunluğu yaklaşık 200 kelimeye kadar tutun.

Literatür alıntı
Ana toplumunuz tarafından açıklanan formatı tam olarak takip edin. Konferanslarda dilbilgisi ve tipografi polisi küçük ihlalleri bile bulacaktır.

Alındılar
Poster önceki sürümlerinde (ekipman bağış, istatistik danışmanlık, laboratuar hizmetleri, yorum) özel katkıları için bireyler ederim. Kimin fon sağladığını belirtin. İnsanların başlıklarını listelemeyin (örneğin, Dr. Purrington değil, Colin Purrington yazın). Ayrıca, bu bölümde herhangi bir çıkar çatışması ve taahhüt çatışması ile ilgili açıklamaları da ekleyin (daha fazla bilgi). Çok fazla çakışmanız varsa, hepsini bir çakışma bölümüne koyun. Uzunluğu yaklaşık 40 kelimeye kadar tutun.

Daha fazla bilgi
İçeriği ve tonu bozmadıysanız, bazı ziyaretçiler araştırmanız hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyecektir, bu nedenle e-posta adresinizi, web sitesi adresinizi veya belki de posterin PDF sürümünü veya ilgili verileri indirebilecekleri bir URL sağlayın. Bir URL sağlarsanız, mavi veya altı çizili olmayacak şekilde biçimlendirin. Tam Açıklama: Bu bölümü hazırladım, bu yüzden akıl hocanız aptalca olduğunu düşünüyorsa, bu yüzden. Uzunluğu yaklaşık 20 kelimeye kadar tutun.

Yapılması ve yapılmaması gerekenler
Aşağıda korkunç bir poster üretmekten kaçınmak için bazı ipuçları verilmiştir.


Bir numaralı hata, posteri çok fazla kelime haline getirmektir. 1000 kelime veya daha az hedefleyin. Bu, paragraf formunda (gövde metni) 700 kelime ve tüm şekillerinizin ve tablolarınızın efsanelerinde 300 kelime anlamına gelebilir. Aşağıda yaklaşık 2000 kelime, 1000 çok fazla olan bir örnek poster var.
İkinci en yaygın hata, ilkiyle ilgilidir: metin kutuları ve şekiller etrafında hoş bir miktar boşluk bırakılmaması. Sıkışık bir posterin okunması zordur ve beyin, ne kadar şaşırtıcı olursa olsun, sağlanan bilgileri etkili bir şekilde işleyemez.
Yapabiliyorsanız, iki nokta üst üste başlıklardan kaçının: aşırı kullanılırlar. Eğer kesinlikle coloned bir başlık olması gerekir, sadece emin olmak üçüncü bir hat üzerine dökmek için güç değil.
Başlığı cümle halinde biçimlendirin (#1, Aşağıda), böylece büyük harf kullanımı ve italikleştirme ticari isimlerde, Latin binomlarında, gen isimlerinde, alel isimlerinde vb.korunur. Örneğin, başlık durumu (aşağıda # 2) ve tüm büyük harfler (aşağıda#3) Bu tür bilgileri gizler.
Ken ve barbie nakavtlarının Drosophila melanogaster'da cinsel tercih üzerine etkisi
Ken ve Barbie Nakavtlarının Drosophila Melanogaster'da cinsel tercih üzerine etkisi
KEN VE BARBİE NAKAVTLARININ DROSOPHİLA MELANOGASTER'DA CİNSEL TERCİH ÜZERİNE ETKİSİ
Başlık ve başlıklar için serif olmayan bir yazı tipi (örneğin, Helvetica) ve gövde metni için bir serif yazı tipi (örneğin, Palatino) kullanın. Serif tarzı yazı tiplerinin daha küçük yazı tipi boyutlarında okunması çok daha kolaydır (bu yüzden romanlar nadiren Helvetica ve Benzerleri ile ayarlanır).
Bölüm başlıklarına madde işaretleri eklemeyin. Kalın, daha büyük bir yazı tipinin kullanılması, bölümlerin sınırlandırılması için yeterlidir.
Metin kutularının genişliği yaklaşık 45-65 karakter olmalıdır. Daha kısa veya daha uzun olan satırların hızlı bir şekilde okunması daha zordur.
Metin kutularının genişliğini değiştirmeyin (görsel olarak dikkat dağıtıcıdır).
Mümkün olduğunda, metin blokları yerine cümle listelerini kullanın.
Alt çizgi yerine italik kullanın. Alt çizgi, bir kelimeye çok fazla dikkat çeker.
Metin gövdesinde kısaltmalar ve sayılar (örneğin, ATP, 42) kullanırken, yazı tipi boyutunu birkaç nokta küçültün, böylece boyutları küçük harfli metni aşmaz. “Küçük kapaklar” kullanımı bazen hile yapar, ancak bu etki farklı yazı tiplerine ve farklı yazılımlara göre değişir.
El Emin aralığı için aralığı ayarlayın çizgi üniforma. Süper veya alt komut dosyası metni kullandıysanız, bunu yapmak çok önemlidir. Eğer yapmazsanız, sadece bazı çizgiler ekstra alana sahip olacak ve bu görsel olarak rahatsız edici olacaktır.
Bir paragrafı girintilerken doğru miktarda alan eklemek için SEKME düğmesine güvenmeyin (varsayılan değer genellikle çok büyüktür). Cetvel özelliği ile sekme miktarını manuel olarak ayarlayın. Ve asla, asla sekme benzeri bir alan oluşturmak için boşluk kullanmayın (sadece işe yaramaz).
Teklifleriniz olduğunda, yazılımınızın tırnak işaretleri yerine “çift asal” glifi kullanmadığından emin olun. Çift asal sayılar, inç (örneğin, 5' 11") ve matematiksel formüller/formüller için kullanılan şeylerdir.
Özellikle italik metinden önce ve sonra, Hin ve kelimeler arasındaki aralıktaki hataları düzeltin. Ne kadar sinir bozucu (bkz.!)
Cümleler arasında yalnızca tek bir boşluk kullanın. Çift uzay Kongre daktilolar yani iki boşluk işaretleri eski kişi olarak ısrar için gerekli oldu. Tüm çift boşlukları tek boşluklarla genel olarak değiştirmek için arama/değiştirme özelliğini kullanın (ve kelimeler arasında çok fazla boşluğun bulunduğu yerleri bulmak için).
Metin kutuları için karanlık arka planlardan kaçının. Beyaz üzerine koyu metin, çoğu insanın okuması için en kolay olanıdır. Ayrıca, karanlık arka planlar grafik tasarlamayı çok daha zorlaştırır. Sadece beyaz bir arka plan kullanmak daha iyidir. Ve sen de mürekkepten tasarruf ediyorsun.
Renk eksikliği olan allelleri olanlar için sorun yaratan renk kombinasyonlarından kaçının. Erkeklerin yaklaşık %8'i ve kadınların %0.5'i bir dereceye kadar renk görme eksikliğine sahiptir (örnek). Renk seçiminde korkunç bir hata yapıp yapmadığınızı test etmek için posterinizin JPG'SİNİ Coblis üzerinden çalıştırabilir veya Photoshop'ta yerleşik simülatörü kullanabilirsiniz. Genel olarak, kırmızı ve yeşili birlikte kullanmaktan kaçının ve grafik öğeleri için renkler yerine semboller ve çizgi desenleri (örneğin, kesikli vs katı) kullanmayı tercih edin.
Benzer şekilde, bir renk duyarlılığı mutasyonunuz varsa ve bunu bilmiyorsanız, yanlışlıkla kafa karıştırıcı veya çatışan renkleri seçebilirsiniz. Kendini test ettir, özellikle de beyaz bir erkeksen.
Tüm posteri tek bir platformda tamamlayın. PC'den Mac'e veya Mac'ten PC'ye geçiş, bazen kayıp görüntü dosyaları veya bozuk grafik eksenleri şeklinde felakete neden olur. İçeriği platformlar arasında aktaracak kadar şanslı olsanız bile, bu şekilde geçiş yapmak genellikle gelecekte yazdırma sorunları yaratır.
Grafiklerinize başlıklar veya bilgilendirici ifadeler verin. Bunu bir dergi için bir el yazmasında yapmazsınız, ancak posterler için ziyaretçiye mümkün olduğunca rehberlik etmek istersiniz.
Grafiklerinizden herhangi birine minyatür çizimler ekleyebiliyorsanız, bunu yapın. Görsel eklemeler çekmek ve yalnız metin daha etkin izleyici bilgilendirmek. Tablolar da bu numaradan yararlanır.
Doğru grafiği seçin. Çubuk grafik, çizgi grafik vb.arasından seçim yapma konusunda yardım için lütfen “Rakamlarınızı izleyin” bölümüne bakın.
Çoğu grafik uygulaması otomatik olarak grafiğinize hemen silmeniz gereken son derece can sıkıcı bir anahtar verir. Farklı grafik öğelerini doğrudan metin aracıyla etiketleyin.
Genotipler, suşlar ve Benzerleri için kısaltmalar ve diğer kısaltmalar, laboratuvarınızın dışındaki insanlarla iletişim kurmak için korkunçtur. Genel kullanım, açıklayıcı açısından, eğer onlar daha fazla yer gerektirir olsa.
Yatay olarak hizalanmış y ekseni etiketlerinin okunması çok daha kolaydır ve alan izin verdiğinde kullanılmalıdır.
Biçim axis cümle düzeni (Not: harfler büyük DEĞİL, TÜMÜ büyük harf ve) etiketler. İnsanlar cümle-vaka metnini daha hızlı işler.
Grafiklerinize asla renkli arka planlar, ızgara çizgileri veya kutular vermeyin. Grafik programınız bunları size otomatik olarak verirse, onlardan kurtulun. (Varsayılan ayarlar gibi ayarlara sahip bir yazılım yapan programcılardan herhangi biriyle arkadaşsanız, lütfen bu kararı tekrar gözden geçirmeleri için onlara yalvarın.)
İki boyutlu verileri asla 3 boyutlu olarak görüntülemeyin. üç boyutlu grafikler büyüleyici görünüyor, ancak çubuk Yükseklikleri arasındaki gerçek farkı gizliyor.
Grafiklerdeki ve fotoğraflardaki ayrıntıların 6 metreden rahatça görülebildiğinden emin olun. Yaygın bir hata, eksen etiketlerinin, şekil göstergelerinin ve eksenlerdeki sayıların bir şekilde yazı tipi boyutu yönergelerinden muaf olduğunu varsaymaktır. Gerçek şu ki, izleyicilerin çoğunluğu sadece rakamlarınızı okumak istiyor.
Fotoğrafları eklerseniz, arka plan rengine karşı öne çıkmalarını sağlamak için ince bir gri veya siyah kenarlık ekleyin.
Size ait olmayan herhangi bir görüntünün kaynağını sağlayın. Ve sadece kamu malı olan görüntüleri kullanır. Şüpheniz varsa, yazar/fotoğrafçı/illüstratörden izin isteyin. Veya alırsınız. Lütfen bkz: "konuşma slaytlarına fotoğraf kredisi ekleme.”
Web grafiklerini dikkatli kullanın. Bu yüzden basılı iken (belirsiz) karmaşık görünmüyor o kadar yüksek çözünürlük ile bir şey gerekir. Bilginize, Tıff'lerden içe aktarılan fotoğraflar genellikle Jpeg'lerden daha iyi görünür, çünkü ikincisi genellikle çok fazla (veya çok fazla kez) sıkıştırılır. Eğer ilgilenirsen korkunç detaylar.
Posteriniz için mükemmel illüstrasyonu veya fotoğrafı bulamıyorsanız, bir tane yapın. İyi bir görüntü birden fazla posterde, gelecekteki görüşmelerde ve hatta el yazmalarında kullanılabilir. Orada çok sayıda illüstratör ve fotoğrafçı var ve açlıktan ölüyorlar. Onları Ara.
Posterinizin üstünü logolarla karıştırmayın. Eğer akıl hocası tarafından poster üzerinde logo eklemek için gerekli ise, posterin altında onları koymak ve onları küçük yapmak. Neden bir grafik hatası olduğunu görmek istiyorsanız, üstte logoları olan bir posterin örnek bir görüntüsü.
Literatürünüzün alıntılanan içeriğini dikkatlice biçimlendirin. Küçük hatalar bile sizi ayrıntıların önemini kavrayamaz olarak işaretleyecektir. Birinden posterinizi kanıtlamasını istediğinizde, özellikle alıntı biçiminizi eleştirmelerini isteyin. Birkaç kişiye de sorun: hiç kimse tüm hatalarınızı yakalayamaz. Yazı tipi boyutunu diğer bölümlerdeki boyutla aynı tutun.
“Veri” yaz, “Veri " değil.“Veri” çoğul bir isimdir ve “veri” tekildir. Hemen hemen tüm bilim adamlarının konuşma sırasında “veri” dediği doğru olsa da, kendinizi konferanslarda dilbilgisi ihtiyatlarının küçümsemesinden korumanız gerekir. Bilimde birçok A tipi insan var.
“Etki” ve “etki” arasındaki farkı bilmiyorsanız, muhtemelen bu kelimelerden kaçınmak en iyisidir. Yulaf ezmesinin” yanlış yazmayı bırakmanız gereken 10 kelime " farkı güzel bir şekilde açıklıyor.
“Kadın” I niteleyici bir isim olarak kullanırsanız (örneğin, “kadın katılımcı”), tutarlı olun ve “erkek” i aynı şekilde kullanın (örneğin, “erkek katılımcı”). Her ikisi de garip geliyorsa, gerçekten iyi çalışan sıfatları (kadın, erkek) kullanmaya geri dönün. İşte bir kadından aynı tavsiye, eğer fikrimi düşürdüyseniz, çünkü ben erkeğim.
İntihal yapma. Bu açık değilse, lütfen konuyla ilgili sayfama bakın.
Posterinizi daha ilgi çekici hale getirmek için
Posteriniz sizindir, bu nedenle mesajınızın etkinliğini artırmak için nesneler eklemekten çekinmeyin. Bunu yapmak, sizi ve posterinizi ziyaret eden ve hatırlayan kişi sayısını önemli ölçüde artıracaktır.

1. Gizli paneller Ekle
Yalnızca bazı görüntüleyenlerin ilginç bulabileceği bilgilere sahipseniz, gizli bir panel yaklaşımı kullanın. İlginç ekstralarınızı posterinize yazdırın, ardından alanı başka bir şey yapıştırdığınız menteşeli bir poster panosu ile örtün. Hayvanat bahçeleri ve müzeler bunu çok yapıyor.

Konferans posterinde gizli panel
2. 3D görüntüler Ekle
Üç boyutlu verileriniz veya karmaşık moleküler yapılarınız varsa (örnekler; daha fazla örnek), 3D görüntüler oluşturun. Ucuz 3 boyutlu gözlüklerle görüntülenebilen stereoskopik görüntüler üretebilen yazılım programları vardır. Legos ve iki yeni Anahtarlık kamera kullanarak kendi stereoskopik kurulumunuzu yaklaşık 19.98 $(vergilerden önce) yapmak için talimatlar. Figürün yanında bir kese bulundurun, böylece izleyiciler posterinizi terk ettiğinizde bile gözlüklere yardımcı olabilirler. Birinin onlarla birlikte yürüyeceğini düşünüyorsanız, gözlükleri iple takın.

3D gözlük
3. Nesne Ekle
Konunuz bir şey veya nesne ile ilgiliyse, ekleyin. Örneğin, acayip büyük böceklerde cinsel dimorfizmi incelerseniz, böcekleri posterin üzerine yapıştırın, böylece insanlar onları takdir edebilir. Bir fotoğraftan çok daha iyi. Eşyalarınız kırılgansa, şeffaf bir koruyucu kaba koyun ve ardından takın. Alttaki poster kağıdının hasar görmesini en aza indirmek istiyorsanız 3M çıkarılabilir bant kullanın. Neodimyum mıknatıslar daha da kaygandır - sadece şeyinize bir mıknatıs takın ve postere ikinci bir mıknatıs takın. Büyük şeylerin araştırmacılarının her zaman bir 3D yazıcı tarafından yapılan minyatür versiyonu kullanabileceğini unutmayın (örnek). Bir nesne eklemek ziyaretçi trafiğini en az %20 artıracaktır (bunu telafi ediyorum, ancak ölçülebilir olduğundan eminim).

Akademik postere bağlı sigara kutusu
4. Karalamalar Ekle
Kuru silme işaretleyicileriyle kalıcı olmayan karalamalar yapmak istiyorsanız, bir grafiğin veya fotoğrafın üzerine saydamlık sayfası eklemek için çıkarılabilir bant kullanın. Daha sonra posterinizin kritik kısımlarında doodle çizebilir ve daha sonra silebilirsiniz.

5. Slayt gösterileri ve filmler ekleme
Film veya fotoğraf göstermek istiyorsanız, bir iPad ekleyin (aşağıda; başka bir örnek). İşte nasıl ekleneceğini gösteren bir video. Filmler ve fotoğraflar daha küçük ekranlarda iyi görünüyorsa, eski bir iPod veya iPhone kullanın. Ayrıca Targét ucuz dijital fotoğraf çerçeveleri satın alabilirsiniz. Not: oturum odasında (ortak) ses yasaklanmışsa kulaklık sağlayın. Medya sunumunuz poster için kritik öneme sahipse, çevrimiçi hale getirin ve ardından iPad'in altındaki QR kodunu (URL için) sağlayın, böylece izleyiciler iPad'i kaldırdığınızda bile filmi görebilir (böylece insanlar posterinizden uzaktayken çalmazlar).

konferans posterinde iPad
6. Ses Ekle
Konunuz sesle ilgiliyse, sesinizi içeren bir ses aygıtı takın (kuş aramaları, motor çıngırakları vb.).). İPad'inizi riske atmak istemiyorsanız, ucuz bir “ses kartı” genellikle hile yapar. Resim çerçevesini ses üreten organın veya makinenin bir resmiyle doldurun ve sesi etkinleştirmek için izleyicinin fotoğrafta nereye basması gerektiğini belirtin.

Colin Purrington tarafından fotoğraf
7. Sanal gerçeklik içeriği ekleme
Poster görüntüleme deneyimini bir şekilde geliştirmenin bir yoluna ihtiyacınız varsa sanal gerçeklik içeriği (ve VR gözlükleri) ekleyin.

8. Koku Ekle
Konunuz koku alma ile ilgiliyse, kokuyu bir şekilde posterinize almaya çalışın. Mikrokapsülasyon, çizik-n-sniff alanları yapmanın bir yoludur, ancak ortak bir koku üzerinde çalışıyorsanız, sadece satın alabileceğiniz kokulu bir mürekkep olabilir. Örneğin, posteriniz otlatmanın etkileri üzerindeyse, taze kesilmiş çimlerin kokusunu alabilirsiniz. Hile, ama o zaman ünlü olurdun. Daha sonra kullanmak üzere kokuları yakalamak için koku örnek torbaları da satın alabilirsiniz (sadece bir kokunun nasıl çıkarılacağına dair talimatlarla posterinize ekleyin).

Baskı
Bir posteri yazdırmadan önce, önce PDF'ye yazdırın ve renklerin, yazı tiplerinin ve görüntülerin mükemmel göründüğünü %100 büyütmede onaylayın. Daha önce hiç PDF'ye yazdırmadıysanız, bu çok kolaydır: Windows makinelerinde “Farklı Kaydet” i ve Mac'lerde “Yazdır " ı seçin."PDF korkunç görünüyorsa, geri dönün ve kaynak dosyanızı düzeltin. Bir püf noktası PDF'yi http://pdf-analyser.edpsciences.org/, size içerdiği tüm görüntülerin çözünürlüklerinin bir listesini verecek, ayrıca kullandığınız ancak PDF'ye gömülü olmayan yazı tiplerini işaretleyecektir. Adobe Acrobat Pro'nuz varsa, bir ön kontrol tanılama çalıştırarak aynı bilgileri alabilirsiniz.

Memnun olduğunuz bir PDF'ye sahip olduğunuzda, kampüs poster yazıcınıza, yerel bir medya işletmesine (Office Max, Staples, Kinko's, vb.) gönderin.) veya akademik posterleri basan bir poster baskı hizmetine. Çevrimiçi bir hizmet seçerseniz, isterseniz toplantı yerinize bile size (bir tüpte) postalayacaklardır. Geçmişte doktora posterleri kullandım çünkü konumları iyi tasarıma değer veren ve akademik konferanslar hakkında bilgi sahibi olan bilim doktora derecesine sahip kişiler tarafından yönetiliyor (ayrıca sitemi diğer şirketler gibi intihal etmediler). Çoğu durumda, konferans organizatörleri indirim sunan çevrimiçi poster yazıcılarıyla anlaşmalar yapar, bu nedenle sorumlu kişilerle görüşün. İdeal olarak, bir sorun bulursanız yeniden yazdırabilmeniz için yukarıdakilerin tümünü zamanında yapın. 100 dolarlık bir hata yapmış olabilirsiniz, ancak insanları etkilemeye çalışıyorsanız ve muhtemelen yapıyorsanız, tekrar yapmaya değer olabilir.

Bu günlerde, kağıt kalınlığı ve parlaklığı için birçok seçenek var, ayrıca katlanabilen çeşitli kumaş türlerine baskı yapma seçeneği bile var. Kumaş posterlerin en büyük avantajlarından biri, posteri evrak çantanızda/sırt çantanızda saklayabilmeniz ve böylece posteri yanlışlıkla havaalanında bırakma şansınızı en aza indirebilmenizdir (posteriniz tüpte olduğunda, bu olur). Kumaş posterlerin bir diğer büyük avantajı, sunmayı bitirdiğinizde geeky kıyafetler yapabilmenizdir.

Tabii ki, bu günlerde birçok konferansta monitörlerde posterler var. Ama aynı zamanda çok döndüğünüzde koridorda asmak için bir şey var poster baskı gerekir.

Posterinizi alırsanız ve görüntüler pikselli görünüyorsa veya renkler sizi rahatsız ediyorsa, yüksek çözünürlüklü değiştirmeleri yazdırın ve kötü sürümleri örtmek için bantla yapıştırın.

Bir poster nasıl sunulur
İnsanların poster sunduğunu görmek için binlerce YouTube videosu var. Aşağıdaki ipuçları, bu deneyimden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır.

Konferansta poster sunumu
Çoğu toplantıda, posterinizin yanında durmanız ve ziyaretçinin içinden geçmeniz gerekir. Ama bunu sensiz anlaşılabilir olacak şekilde tasarlamalıydın.
Konferansınız bir toplantı hashtag'ini (örneğin, #geekfest19) tanıtıyorsa, kısa bir başlık ve posterinizin zamanını ve yerini Twitter'da yayınlayın. İşte bir kitleyi önceden hazırlamaya çalışan insanların bazı örnekleri. Toplumunuz resmi hashtag'i en az bir yıl önceden ilan etmediyse, modernite ile gemiye binmek için onları dürtün.
Toplantının başında araştırma konunuzun bir taslağını kendinize ekleyin. Ya da gerçek posterinizin minyatür bir versiyonu. 4×6" etiket etiket kağıdı idealdir. “Lincoln Konferans Salonu, Cum @ 7pm " gibi metinler ekleyin, böylece insanlar sizi nerede/ne zaman bulacağını bilir. Ayrıca, toplantı kimliğinizin boyutuna uyan bir kartta çizim yapmayı seçebilir ve ardından arkadaki bantla yapıştırabilirsiniz.
kişisel-poster-etiket
E-posta adresinizi ve telefon numaranızı toplantı kayıt kimliğinizin arkasına ekleyin. İnsanlar iletişim bilgilerinizi istediğinde, sadece çevirin ve ihtiyaç duydukları şeyi kopyalayabilirler.
Posterinizi açıklarken notlara başvurmayın.
Posterinizi sunarken, posterinizin belirli bölümlerini işaret etmek için parmaklarınızı kullanın.
Tipik bir poster ziyaretçisi, araştırmanızın neden ilginç ve alakalı olduğuna dair 2 cümlelik bir genel bakışı takdir eder. Posteriniz hakkında daha fazla bir şey açıklamadan önce sorunuza bağlanmalarını sağlayın. Örneğin, “Malzeme ve yöntemleri batık hamster resimde işaret” ve “Hamster eğer buzullar eriyip uyarlanır olurdu tekrarlanan dunkings, tabi zaman solungaçları gelişebilir olup olmadığını merak ediyordum olabilir."Sonra sonuçlar bölümündeki grafiğe işaret edin ve “hamsterlerin solungaçları geliştirmediğini, bunun yerine boğulduğunu buldum.” Genel tutun ve ziyaretçiye konuyu neden ilginç bulduğunuzu açıkça belirtin.
“Bu rakam ana sonucumuzu gösteriyor " gibi belirsizliklerden kaçının."Somut bir şey söyle," gibi, beyinlendirilmiş sıçanların Labirenti daha yavaş bitirdiğini gördük, bu grafikten de görebileceğiniz gibi, zamanı çiziyor…”
Spiel'inizin yarısına daha fazla izleyici gelirse, önce önceki gelenler için turu bitirin. Bu, yeni gelenlerin çok önemli olmadığı ve ilk kalabalığın sadece bir grup değersiz hayranı olmadığı sürece.
Poster de nasıl davranmaları gerektiği konusunda bir şüphe, bir izleyici on yıl geleceğe bir iş için başvuru göz önünde olacak, ya da gelecek hafta, Enstitü uygulama düşünürsek olacağını hayal zaman. Her şey nasıl bu oldukça fazla.
Posterinize birkaç kartvizit ekleyin. Bir akademisyen olsanız ve bir kartvizite sahip olmanın ruhunuzu yok ettiğini düşünseniz bile. Gayri resmi kalmak istiyorsanız, kendinize araştırma organizmanızın (veya yıldız sisteminizin veya üzerinde çalıştığınız her şeyin) fotoğraflarını içeren bir kart yığını sipariş edin. MOO'YU seviyorum (kartlarıma bakın).
Eğer biraz poster bırak bulunabilir nerede bunları söylüyorum iade veya beklenen zaman için herhangi bir izleyiciler uyarmak için bir not eklemek gerekir. Telefon numaranızı notun üzerine koyun. Örneğin, " Hey, bu delilik, ama bu poster hakkında sohbet etmek istiyorsanız, 800-867-5309 numaralı telefondan bana mesaj atın.”
Poster oturum odasında karanlık bir köşeye atandıysanız, ucuz bir el feneri satın alın ve ziyaretçiler için bir tasma üzerine yapıştırın. Ya da daha iyisi, klipsli, pille çalışan bir lamba takın.
İnsanların sizi daha kolay bulabilmesi için posterinize veya posterinize bir fotoğraf ekleyin.
Elinizin altında bulundurun, ancak agresif bir şekilde el yazmaları ve işinizin yeniden basımlarını satmayın. Montaj panosunda yeriniz varsa, bunları almak için sabitleyin.
Posterinizin küçültülmüş sürümlerini Bildiriler olarak yapın. Yazı tipi boyutunu küçültme dürtüsüne direndiyseniz, metin hala okunaklı olacaktır.
Yayınlanmamış bir araştırmanız veya bilim adamı olmayanlar için rahatsız edici olabilecek bir araştırmanız varsa, posterinize bir “lütfen fotoğraf çekmeyin” notu ekleyin.
Bir izleyicinin utanç verici bir tybo keşfetmesi durumunda cebinizde siyah bir kalem ve düzeltme sıvısı bulundurun.
Obsesif kompulsifseniz ve büyük bir gardırobunuz varsa, kıyafetlerinizi poster renginize uyacak şekilde seçmeye çalışın (daha fazla kişi ziyaret edecektir). Renk körü veya modaya uygun değilseniz, lütfen birinden yardım isteyin.
Pembe konferans posterinde güzel
İzleyiciler çekmek için, diyor ki, “buyrun lütfen bir not ile birlikte poster için şeker fincan tam net bir plastik takın."Posterinin yanına çekil, sonra kurbanlar yemi aldığında geri dön.
Önceden plan yapıyorsanız, posterinizin (veya araştırma organizmanızın) bir JPG'SİNİ yapın ve konferansta giymek için kendinize bir tişört sipariş edin. Komik olurdu, ayrıca posterinize başka türlü umursamayan insanları çekerdi. Herkes bunu yapmaya başladığında o kadar komik olmayacak, bu yüzden şimdi harekete geçin.
Eğer giden ve atanan poster konumu ile mutsuz iseniz, mobil gidin. Posterinizi giyilebilir bir şeye dönüştürmek için üstüne bir miktar dize ekleyin ve ardından bir izleyici kitlesi bulun. Ayrıca bir sandviç tahtası sipariş edebilirsiniz.
Akademik posterlerini giyen iki araştırmacı
Ziyaret ettiğiniz için izleyicilerinize teşekkür ederiz. 4 dakikadan fazla kaldılarsa, başarılı oldunuz. “Bu gerçekten ilginç — kesinlikle daha sonra geleceğim " diyorlarsa, başarısız oldunuz.
Motivasyon önerileri
İlk kez bir poster oluşturucuya verebileceğim en iyi genel tavsiye, bir posterin sonunda görüntüleneceği koşulları tanımlamaktır: gerçekten kötü aydınlatmaya sahip sıcak, yüksek sesle, sıkışık bir oda. Ve toplantı organizatörleri, posterinizi her zaman “ev kedilerine soğuk füzyon yapmayı öğretmek " gibi daha akılda kalıcı bir şeyin yanına yerleştirecektir."İzleyicileri çekmeyi umuyorsanız posterinizin ilginç ve görsel olarak kaygan olması gerekiyor.

Nörobilim Derneği'nin yıllık toplantısında Poster oturumu
Eğer kurnazsanız, el yapımı bir poster, bir poster yazıcısıyla yapabileceğiniz her şeyden çok daha üstündür. Ayrıca bir toplantının en önemli noktası olursun. Örneğin, Jason Mcdermott'un posteri.

Kaba taslak sürecini benimseyin
Büyük bir poster üretmenin en önemli kısmı kaba taslak sürecini benimsemektir. Laboratuvarınızdaki insanlardan ve konunuzu gerçekten umursamayan akıllı yabancılardan dürüst geri bildirim almak isteyeceksiniz. Belki de geri bildirim almanın en kolay yolu, posterinizin minyatür bir versiyonunu 8 1/2 x 11" kağıda yazdırmaktır. İnsanlar metni okuyamıyorsa (özellikle rakamlarda), bu yazı tipi boyutunuzun çok küçük olduğunun bir işaretidir. Geri bildirim almanın bir başka yolu, posterinizi büyük bir ekranda veya monitörde görüntülemek için bir projektör kullanmak ve daha sonra insanlardan sözlü olarak eleştirmelerini istemektir. Bir toplantıda bir poster gibi ekrana kadar yürüyebilen bir kitleye ihtiyacınız var.

Real graphic studio tarafından bilimsel bir poster hakkında geri bildirim almak.
İdeal olarak, toplantıdan en az bir ay önce bir taslak poster yazdırın ve mevcut olmadığınızda insanların posterinizi eleştirmesini sağlayın. Yani, düzen, Kelime sayısı, yazım, yazı tipi, renk, içerik vb.hakkında dürüst geribildirim için yalvaran ve yalvaran büyük bir işaretle bir koridorda asın. Onlara post-İt notları hakkında yorum bırakmalarını söyleyin (bu yüzden bunları kalemlerle birlikte bir kapta sağlayın). Ve yine, bunun için mevcut olmayın. Gururlu bir ebeveyn gibi gizleniyorsanız, insanlar " güzel görünüyor!"nezaketten ve hızlı bir şekilde kaçma arzusundan. Eğer koridor senin haylazlar ile doldurulur, poster yakın bağlı bir kutuya gıda ödüller vererek onları motive etmek. Kutuya bir işaret ekleyin: "lütfen posterimi nasıl daha iyi hale getireceğimi söyle. Mini şeker çubukları benim acıklı teşekkürlerim.”


Neden bir konuşma yerine bir poster ver
Aynı toplantıda 15 dakikalık bir konuşma yoluyla araştırma yapabilmenize rağmen, bir poster sunmak, konunuzla ilgilenen insanlarla daha kişisel olarak etkileşime girmenizi sağlar ve ezoterik ama şüphesiz büyüleyici alt alanınızda bulunmayabilecek insanlarla iletişim kurmanızı sağlar. Ve ortaya çıkıyor, posterler oturumları sizinle ilgili değil: araştırmalar, ayakta duran insanların sandalyelerde oturan insanlardan (görüşmelerde) daha fazla meşgul öğrenci olduğunu göstermiştir. Posterler de kullanışlıdır, çünkü siz yokken bile hala görüntülenebilir. Ve konferans sona erdikten sonra, insanların hayran olması için posteri bölümünüzün koridoruna asabilirsiniz. Son olarak, bir poster sunmak, özellikle kamu konuşmalarında kötüyseniz veya belirli bir dili rahatça konuşamıyorsanız (poster oturumlarının icat edilmesinin nedeni) önerilir.

Menü öğenizi öğelere göre tasarladıktan sonra, her şeyin nasıl görüneceğini düşünmenin zamanı geldi. Çoğu durumda, fiziksel menünüz müşterilerin doğrudan ürünleriniz, markanız ve içeriğinizle ilk etkileşimi olacaktır. Menü tasarımının müşteri kararlarını satın almayı etkilediği bir sır değil, ancak bu ilkeleri sizin için çalışmak için profesyonel bir tasarımcı olmanıza gerek yok! İşte menünüzü görsel olarak optimize etmek için hızlı ve kolay kontrol listemiz!

Kimliğinizi bilin (ön Planlama)
Restoranınızın kimliğini bilmiyorsanız, menünüzde üslup kararları vermek için mücadele edeceksiniz. Bu, yaratıcı kararlarınızın bir kez yuvarlandığınızda değişemeyeceği anlamına gelmez, ancak çalışmak için sağlam bir marka fikri olmadan, kendinizi şanssız bir şekilde bir şapkaya atarak, sihir umuduyla bulacaksınız. Gerçekçi olarak, markanız, restoranınızın diğer tüm estetiğinin sallandığı kimlik olmalıdır.

Marka kimliğinizi belirlemek kesinlikle söylenenden daha kolaydır, ancak ön planlama süreci için çok önemlidir. Müşterilerinizi, kişiliklerini, ilgi alanlarını ve satın alma alışkanlıklarını tanımladığınız belirli “alıcı kişilikleri” geliştirmeye yardımcı olabilir (örneğin: “öğrenciyi Faturalandırın. Yemek kararlarında teknolojiyi kullanır ve verimlilik ve rahatlığa değer verir”) ve daha sonra doğrudan bu özel kişilere hitap eder. Ancak, bu adımı atlamayın ve daha sonra atlayacağınızı varsaymayın. Bize güvenin.

Sunum, yerleştirme ve Düzen
Güçlü bir marka kimliğiniz olduğunda, menünüzün görsel bileşenlerini düşünmenin zamanı geldi. İlk önce, menünüzün fiziksel boyutunu ve biçimini belirleyin. Menü içeriğiniz nihayetinde çerçevelemek için ne kadar alana sahip olduğuna bağlı olacaktır, bu nedenle aşırı büyük bir menünün içeriğin seyrek görünmesine neden olabileceğini ve küçük bir menünün içeriğinizin sıkışık görünmesine neden olabileceğini unutmayın. Teklifleriniz için yeterli alan ve fotoğraflar ve çizimler için uygun alan bırakmak istersiniz (bir sonraki bölüme bakın). Ayrıca, geleneksel bir broşür tarzı menü, iki katlı veya basit bir tek sayfalık baskılı ön ve arka isteyip istemediğinize karar verin. Burada doğru ya da yanlış bir karar yok, sadece içeriği değil, aynı zamanda nasıl sunulduğunu da düşündüğünüzden emin olun.

Bu nedenle, menünüz tematik olarak uygun bölümlere ayrılmalıdır. Bu bir no-brainer gibi görünebilir, ancak müşterilerinizin hızlı ve kolay bir menü öğesi bulmak mümkün olmak istiyorum unutmayın. Metin duvarlarını kırmak için görsel bölücüler ve kutular kullanmayı veya belirli öğeleri uygun tematik kategorilerine koymayı düşünün (ör. Alkol menüsü). Ayrıca, boşluk kötü bir şey değildir. Deneyimli tasarımcılar, uygun olduğunda bölümler arasında ayrım yapmak için kullanırlar.

Son olarak, menünüzü düzenlerken geleneksel göz tarama modellerini takip edin. Batı kültürlerinde, okuma alışkanlıkları soldan sağa, yukarıdan aşağıya dikte eder. Bu bağlamda, menünüzü menünün “başında” mezeler ve sonunda tatlılar ile eşleştirmek için formüle edin.

Görsel
Menü tasarımı söz konusu olduğunda fotoğrafları idareli kullanın! İnstagram kültürünün size söyleyebileceğine rağmen, yemek fotoğrafçılığı, yiyecekleri görsel olarak lezzetli, ancak teknik olarak yenmez hale getirmek için tasarlanmış endüstriye özgü hilelerle dolu meşru bir sanattır. Son derece tekniktir ve her menü öğesine eşlik eden bir fotoğrafa sahip menülerin genellikle “Fast food” pazarlaması ile ilişkili olduğunu unutmayın. Gerekirse, dokuları, bireysel malzemeleri veya “prestij” menü öğesini vurgulayan fotoğrafları seçin. Ancak, fotoğrafları kullanmak zorunda hissetmeyin. Birçok başarılı menü yok! Sadece profesyonel bir gıda fotoğrafı düzenleyemezseniz, iPhone'un anlık görüntüsünün tatmin edici bir yedek olmayacağını unutmayın.

Öte yandan, illüstrasyonlar menünüze modaya uygun bir gösteriş verir ve markanızı ilerletmek için de tasarlanabilir. Rebrands ve yardım fikirleri arasında yaprak dökmeyen görsel kimlikleri koruyarak oldukça “zamansız” olmanın ek avantajına sahipler.” Kullanabileceğiniz çeşitli derecelerde illüstrasyonlar var, bazı restoranlar tüm menülerini ve metinlerini tam olarak gösteriyor, diğerleri ise içerik içinde küçük zevkli tasarımlar çalışıyor.

Yazı tipleri son derece önemlidir ve genellikle menü içeriğinin kendisi kadar uzun sürebilir. Herhangi bir tasarımcı size söyleyecektir: okunması kolay yazı tiplerini seçin ve süper stilize şeyler üzerinde kolay gidin. Şık, san serif yazı tipleri menü içeriği için iyidir, yemek başlığı için biraz daha “komut dosyası” bir şey tercih edebilirsiniz. Sonuçta, buradaki strateji marka Birliği ve okunabilirliktir...kimsenin okuyamayacağı güzel bir menüye ihtiyacınız yoktur!

Tematik ve restoranınıza uygun renkleri kullanın (markanızı önceden biliyorsanız, bunun zor olmayacağını unutmayın!). Prestij menü öğelerine dikkat çekmek için “vurgu renkleri” ni kullanın ve çok fazla renk veya çatışma kullanmayın. Yazdırırken, her zaman basılı bir kopya kanıtı isteyin. Bu biraz daha pahalıya mal olabilir, ancak altın ağırlığına değer. Restoran sahiplerinin, e-posta yoluyla aldıkları bir menünün PDF kopyasını onayladıkları, yalnızca sevk edilmeleri ve renklerin kapalı olduğunu fark etmeleri için çok fazla korku hikayesi duyduk. Elinizde somut bir kanıtın yerini tutamaz!

İçerik
Büyük Amerikan romanını burada yazmaya çalışmayın. Ürün açıklamalarınızı müşterinin dikkatini çekecek kadar kısa tutun, ancak konuyu uygun şekilde kapsayacak kadar uzun tutun (bir Tweet gibi!) ve markanızla uyuşmuyorsa çiçekli ve şiirsel olmanıza gerek olmadığını unutmayın. Basit bir içerik listesi genellikle bir karar vermeye çalışan müşterilerle uzun bir yol kat edecektir!

Birçok menü tasarım yetkilisi, menünüz için para birimi sembollerini kaldırmanızı önerir. Bu size kalmış, ancak birçoğu, belirli para birimi sembolleri olmayan öğeler üzerinde artan satın alma kalıpları ile Müşteri üzerinde psikolojik bir etkiye sahip olduğunu öne sürüyor.

Sözlerinizi de marka üzerinde tutun. Argo veya üslup lehçesini (örneğin, Güney ev yemekleri sunan bir restoran) benimsemek uygun olsa da, yeni bir müşterinin kaybolmuş hissedeceği kadar argo ve ezoterik olmayın. Unutmayın, sorunlu maddeler için ayrıştırıyor olabilirler, bu yüzden bunu olması gerekenden daha zor hale getirmeyin. Yemekleriniz herhangi bir jargon veya endüstriye özgü terminoloji gerektiriyorsa, menüde bir anahtar sağlayabilir, böylece kodunu çözebilirler!

Sağladığınız açıklamalarda duyusal dili kullanın. Bu bahsettiğiniz yemek, müşterilerin ağızlarına koymasını beklediğiniz yemek! Anlatı tarzı açıklamaları kullanacaksanız, duyuları ve onu yiyecekleri deneyimlerle ilgili kelimeleri kullanın.

Daha Fazla Kaynak
Şık bir logo daha büyük bir tasarım daha var, o yüzden yardım için başka kaynaklara başvurun için tereddüt etmeyin! Bir tasarım için dış kaynak kullanımı, profesyonel düzeyde iş ve görsel olarak ayırt edici bir sunum elde etmenin harika bir yoludur. Yerel bir sanatçı kullanırsanız, toplulukla daha fazla güvenilirlik kurabilirsiniz.

1) Menü planlamasının restoranın konseptini ve stilini yeterince yansıtmasını nasıl sağlayabilirim?
Menüler, finansal ve müşteri gereksinimleri dikkate alınarak zamanında planlanmaktadır.

Yöneticiler ve çalışanlar menü planlama sürecine dahil olurlar.

Menüler, restoranın yansıtılan görüntüsünü ve genel konsepti geliştirir.

Müşteri hacimleri, lojistik ve hizmet tarzı her zaman dikkate alınmalıdır.

2) menüyü planlarken müşterinin beklentilerini uygun şekilde nasıl ele alabilirim?
Restoran menüleri iyi sunulmalı ve müşteri dostu olmalıdır.

Menüler her zaman çeşitlilik sunmalı ve çok çeşitli lezzetlere hitap etmelidir.

Özel diyet ihtiyaçları yeterince karşılanmaktadır.

Menü öğeleri besleyici, dengeli ve mevcut sağlıklı beslenme trendlerini yansıtıyor.

Menüler, malzemelerin tekrarlanmasını önler.

3) kaliteli malzemeler elde etmek için Üretim yeteneklerini ve satın alma gücünü göz önünde bulundurun.
Şef, menüleri planlarken mevsimselliği ve öğelerin kullanılabilirliğini göz önünde bulundurmalıdır.

Tüm mutfak personeli, yüksek standartlarda yemekleri güvenle ve tutarlı bir şekilde üretmek için gerekli beceri/bilgiye sahip olmalıdır.

Seçilen ürünler için mutfak depolama ve üretim kaynakları yeterli olmalıdır.

İdeal olarak, tüm yemekler standart bir menü kartı ile temsil edilmelidir.

4) menü planlaması sırasında iş finansal hedeflerinin dahil edilmesini nasıl sağlayabilirim?
Gıda maliyeti ve kar marjları üzerindeki etkiler ele alınmaktadır.

Yeni menülerin ortalama konuk harcaması üzerindeki potansiyel etkileri araştırılmaktadır.

Menüler brüt kar marj

- Bizimle İletişime Geçin -
whatsapp Yaz